Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 339
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» Co czytasz?
Drukuj temat · Co czytasz?
!Delirantka F
Dodany dnia 08-04-2009 18:59
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mistrz Eliksirów
Punktów: 2914
Ostrzeżeń: 0
Postów: 439
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

"Myths & legends of the second world war" - James Hayward; celowo czytam oryginalną wersję coby sobie trochę podszlifować inglisz lengłidż przed maturą.
O czym jest książka najlepiej powie Wam tytuł, więc rozpisywać się nie będę. A tak w ogóle, to przeczytałam dopiero kilka kartek, więc też nie za bardzo mogę jeszcze zagłębiać się w szczegóły ;d. Powiem tylko, że zapowiada się nieźle, a tatusiowi to się aż oczka świecą do tej książki; problem jednak w tym, że inglisza to on liznął niewiele, więc jak na razie nie ma szans, by się do niej dorwał i jest caaała moja, buahaha.
__________________
d'oh

Δ = b² - 4ac
Wyślij prywatną wiadomość
~SyriuszBlack F
Dodany dnia 08-04-2009 21:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 45
Ostrzeżeń: 0
Postów: 5
Data rejestracji: 04.03.09
Medale:
Brak

Teraz i obecnie czytam normalną książkę pt. Harry Potter I Komnata Tajemnic, już po raz trzeci więc polecam ją wszystkim, ;D czytam też Artura i Minimka ostatnią część z 4 tomowego cyklu i również mi się podoba i zachęcam wszystkich którzy lubią czytać fantasty. Dwa dni temu zacząłem czytać inną książkę Eragona, z półki mojego brata, jestem na drugim rozdziale i nie wiem co o niej mówić ale tyle wiem iż to fantasty więc zamierzam czytać dalej.
Wyślij prywatną wiadomość
~Kinga F
Dodany dnia 10-04-2009 19:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sklepikarz z Pokątnej
Punktów: 824
Ostrzeżeń: 0
Postów: 155
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

W ramach przygotowań do olimpiady historycznej czytam "Szlachtę polską i jej państwo" Jeremego Maciszewskiego. Całkiem ciekawe Oczko Muszę się też w końcu przysiąść porządnie do "Lalki", bo w takim tempie to ja jej nie zdążę przeczytać na czas, choćby się przedłużył o kolejny miesiąc. "Bieguni" i "Kubuś Fatalista..." nadal się proszą o doczytanie, ale udaje im się uzyskać tylko tyle, że nie mam serca oddawać ich do biblioteki. Naprawdę, muszę się w końcu ogarnąć...
__________________
"Drogi panie, życie upływa na samych qui pro quo! Są qui pro quo miłości, qui pro quo przyjaźni, qui pro quo polityki, finansów, Kościoła, urzędu, handlu, żon, mężów..."
Denis Diderot Kubuś Fatalista i jego pan


"A: Znajdujesz się w miejscu, gdzie nie obowiązuje prawo Rzeczypospolitej Polskiej.
K: A jest takie miejsce, w którym obowiązuje?"
Oficer, reż. Maciej Dejczer


"Szczęście nie zna politycznych granic i układów, nie hołduje żadnej ideologii, ba, ono nawet bywa niezgodne z dekalogiem."
Dorota Terakowska


CREDIT: ikonka by by [info]yourbestbeticon

Edytowane przez Kinga dnia 10-04-2009 20:09
http://zloty-las.livejournal.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~pomyluna F
Dodany dnia 10-04-2009 19:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1818
Ostrzeżeń: 2
Postów: 524
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Mimo, żę powinnam teraz czytać "Syzyfowe Prace", to bardziej zainteresowała mnie etykieta z soku pomarańczowo-brzoskwiniowego xD W związku z tym, że nie mogę się przemóc i wreszcie dokończyć tej lektóry, zaczytuję się więc w prasie brukowej ( schodzę na psy ) i instrukcji obsługi pralki po czeku.
__________________
img.userbars.pl/93/18596.png
Wyślij prywatną wiadomość
!Claire Lethal F
Dodany dnia 21-04-2009 17:06
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Mistrz Zielarstwa
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 1
Postów: 383
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Przeczytałam dwa kolejne tomy z serii !-800-Jeśli-Widziałeś-Zadzwoń, a mianowicie "Bezpieczne miejsce" oraz "Znak węża". Szkoda, że każda książka z tej serii jest taka krótka. Oczywiście je polecam. Może książka nie jest rewelacyjna, ale dla zabicia czasu bardzo dobra. ;]

W tej chwili zaczęłam czytać "Niebieskie nitki" Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk.

Zaczęłam po raz 4 "WP", ale znowu stanęłam na 1 rozdziale. Mam zamiar kupić sobie audiobook, bo chyba sama nie przebrnę przez książki Tolkiena.
__________________

Z głupkami nie ma sensu rozmawiać, przed głupkami trzeba się bronić.


Wojciech Cejrowski
Wyślij prywatną wiadomość
!ewelka_bolitair F
Dodany dnia 21-04-2009 17:50
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1353
Ostrzeżeń: 2
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Taaa. Przed świtem , się wczoraj rzuciłam i kupiłam.
x3 [ Cykl mnie wciągnął, nie spodziewałam się Rozbawiony Tzn spodziewałam, ale żeby aż tak... ]

I Rok 1984 Orwella, ale przerwałam w połowie na rzecz Zaćmienia. Jak już to przeczytałam to musiałam zaraz 4 część zacząć i nie wróciłam. ^^
__________________
When you stop doing things for fun you might as well be dead.
Wyślij prywatną wiadomość
!Alae F
Dodany dnia 01-05-2009 21:52
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2495
Ostrzeżeń: 1
Postów: 421
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Dzisiaj skończyłam Amerykańskich bogów Neila Gaimana. I jestem oczarowana, ponieważ, poza tym, że wielką przyjemność sprawiło mi odnajdywanie ukrytych (mniej lub bardziej) analogii, powiązań, to bardzo mądra książka. A oto dowód:

Była sobie dziewczyna i jej wuj sprzedał ją w niewolę - starannie wykaligrafował pan Ibis.
Oto opowieść, reszta to szczególy.
Istnieją historie, które są prawdziwe, w których każdy wątek to tragedia jedyna w swoim rodzaju, a najgorszą tragedią jest to, że już ją słyszeliśmy i nie możemy sobie pozwolić, by poczuć ją zbyt mocno. Budujemy więc wokół niej pancerz, jak ostryga w zetknięciu e szczególnie nieprzyjemnym ziarnkiem piesku, pokrywająca je gładkimi warstwami perły, po to, by móc ją jakoś znieść. tak właśnie żyjemy: rozmawiamy, poruszamy się, funkcjonujemy dzień za dniem, nieczuli na ból i cierpienie innych. Gdyby się do nas przebiło, okaleczyłoby nas albo przemieniło w świętych, ale zwykle go nie czujemy. nie możemy sobie na to pozwolić.


Przepraszam bardzo, nie mogłam się powstrzymać.

__________________
Czyś ty do reszty skwestorzył?
Wyślij prywatną wiadomość
!Dominika F
Dodany dnia 01-05-2009 22:02
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2702
Ostrzeżeń: 0
Postów: 298
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ja właśnie skończyłam czytać Krzyżaków i Septimusa Heapa: Smoczy Lot autorstwa Angie Sage.
A teraz zamiast uczyć się do matury zaczęłam czytać Cień Wiatru Carlosa Ruiza Zafóna - świetna książka, strasznie mnie wciągnęła. ;D A w międzyczasie zaczęłam po raz kolejny czytać WP i myślę, że muszę powtórzyć Quo Vadis do matury. ;D
__________________
Bo w ogrodzie rośnie pnącze
w dzikim winie świat się plącze,
bo w ogrodzie dzikie wino
kto je tutaj siał dziewczyno.
Wyślij prywatną wiadomość
!niewesolypagorek F
Dodany dnia 01-05-2009 22:26
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10408
Ostrzeżeń: 0
Postów: 660
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal Medal Medal

Aktualnie jestem w trakcie czytania 'Historyka' [autorka - Elizabeth Kostova] - bardzo wciągająca i zastanawiająca lektura o wampirach.

W między czasie zabieram się po raz szósty do przeczytania 'Świata Zofii'.

W zasadzie powinnam teraz zaliczać 'Świętoszka', gdyż niebawem będę go przerabiać w szkole...
__________________
i54.tinypic.com/10d7ebb.png
i29.tinypic.com/10y036u.png

is this the place we used to love?...
i54.tinypic.com/2po5e2s.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Dobby The House Elf F
Dodany dnia 06-05-2009 13:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 221
Ostrzeżeń: 0
Postów: 47
Data rejestracji: 07.03.09
Medale:
Brak

Ja w tej chwili czytam "Księżyc w Nowiu"- i to po raz pierwszy, więc emocje po prostu targają, a na moim biurku czekają jeszcze pozostałe części. Dzięki Hogsmeade, opinie są tak pozytywne! Sama się w to "dałam wciągnąć".
Polecam stanowczo...

Już przeszłam do kolejnej części, "Zaćmienia". Też gorąco polecam.
Edytowane przez Dobby The House Elf dnia 07-05-2009 13:39
Wyślij prywatną wiadomość
~czarodziej F
Dodany dnia 06-05-2009 21:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 218
Ostrzeżeń: 2
Postów: 89
Data rejestracji: 02.10.08
Medale:
Brak

Stan Nicholls - "Orkowie" tom I strażnicy błyskawicy
co prawda jestem dopiero za połową książki (a to dziwne bo jest naparwde krotka ok.200str ale jakos malo czasu mialam xD) ale na biurku juz czekają dwa pozostale, które napewno przeczytam. Po Władcy Pierścieni zawsze to milo sięgnąć po książke napisaną z perspektywy orków ;] miło i szybko sie czyta, ciekawie opisane walki i.. jakby to pwoiedziec.. 'krwawe przygody' królowej xD
chociaz momentami mozna sie nudzic, książke polecam raczej tym którzy szukają czegos dla zabicia czasu (lub tym którzy lubią walki orków xD)

p.s po opisie amputacji nogi orka w warunkach polowych (fragment który akurat czytalam na lekcji polskiego xD) miałam delikatnie mówiąc.. odruchy wymiotne ; )
__________________
SPADAJCIE NA DRZEWO ! PRZECIEZ OCENZUROWANE ;/
666 Wyślij prywatną wiadomość
~Lilly Luna Potter F
Dodany dnia 06-05-2009 22:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 772
Ostrzeżeń: 0
Postów: 252
Data rejestracji: 07.01.09
Medale:
Brak

Właśnie skończyłam czytać "Zmierzch" i będę pożyczać 2 część "księżyc w nowiu" Uśmiech Troche tak późno zaczęłam czytać zważywsz, że mam film już przed przeczytaniem, ale cóż znarza się Oczko
__________________
...:::Ja nie szukam żadnych kłopotów.
To kłopoty zwykle znajdują mnie:::...


Pozdrowienia!! W szczegolnosci dla drogi Gościu
¤Lilly Luna Potter¤
Wyślij prywatną wiadomość
!Claire Lethal F
Dodany dnia 08-05-2009 16:01
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Mistrz Zielarstwa
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 1
Postów: 383
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Zaczęłam "Hobbita". Na razie nie mogę nic stwierdzić, jestem dopiero na 27 stronie..
Przez weekend muszę przeczytać "Dziady" Mickiewicza, ale strasznie mi sie nie chce.
Kończę "Pierwszą noc pod gołym nebem" Agaty Mańczyk i powiem, że książka jest nudna. Ot taka, dla zabicia czasu, bez żadnej rewelacji. ;d
__________________

Z głupkami nie ma sensu rozmawiać, przed głupkami trzeba się bronić.


Wojciech Cejrowski
Wyślij prywatną wiadomość
~Alanette Vieira Malfoy F
Dodany dnia 08-05-2009 16:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 985
Ostrzeżeń: 1
Postów: 103
Data rejestracji: 08.03.09
Medale:
Brak

Właśnie skończyłam czytać ''Podatek'' autorstwa niezbyt jeszcze znanej Mileny Wójtowicz. Gdy kupiłam tę książkę w Empiku, zachęciła mnie jej okładka i opis z tyłu (tylko w przypadku kryminałów nie czytam tych opisów;d). Pozwolicie, że przytoczę ów tekst.
Podobno na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki. Po doświadczeniach z Magicznym Urzędem Skarbowym niektóre upiory mówią, że śmierć nie jest taka najgorsza... Nieważne, czyś Smokiem Wawelskim, upiorem Białej Samy, szanowanych arcymagiem na stanowisku czy prostym wilkołakiem z pobliskiego lasu -- magiczny podatek liniowy cię nie ominie, tak jak i jego poborcy. A skoro mowa o Smoku, zdaje się, że zalega za klika lat...

Generalnie książka przedstawia niesamowite przygody Moniki -- nowej pracownicy Magicznego Urzędu Skarbowego, która dopiero się dowiedziała, że istnieje ten DRUGI (CapsLockiem piszę, gdyż w tej książce zawsze 'drugi' jest napisany dużą literą; autorka zapewne chciała podkreślić tenże przydomek) świat, a co za tym idzie - DRUGI Urząd Skarbowy. Niestety, w tym DRUGIM świecie też są zagrożenia, gangsterzy (wampiry, które im pomagają -- jeszcze gorzej!), etc.
Cała akcja toczy się na swojskiej Lubelszczyźnie (plus, wielki plus ode mnie) z elementami reszty Polski. Jak ja kocham takie książki!
Ogólnie rzecz biorąc -- naprawdę polecam do przeczytania. Okazuje się, że podatki nie są takie straszne x).
__________________
Oddana Quidditchowi na zawsze.
Wyślij prywatną wiadomość
~BitterSweet F
Dodany dnia 10-05-2009 12:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1709
Ostrzeżeń: 0
Postów: 436
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Wczoraj wieczorem skończywszy Noce w Rodanthe Nicholasa Sparksa, wzięłam się za Kod Leonarda da Vinci Dana Browna. Bardzo mnie zainteresowała ta książka po obejrzeniu filmu. I tak pewnie ksiązka jest lepsza, ale to się okaże Oczko. Haha, w piątek po wypożyczeniu książki miałam religię a książka leżała na ławce. Krzywe spojrzenia księdza były bezcenne, a dyskusja na temat tej książki jeszcze lepsza. Po raz któryś z kolei ksiądz oskarżył mnie i jeszcze kilka osób o głoszenie satanistycznych treści.
__________________
Można odejść od swoich bliskich, zaakceptować koniec istnienia, można pożegnać się z życiem, ale najciężej jest pożegnać się z muzyką...


"Music is like a sunrise for me
It's joyful like a trip in a time machine
Music is like a sunrise for me
It's like coming home
..."
Helloween *.*

Edytowane przez Cathy dnia 01-02-2010 20:42
Wyślij prywatną wiadomość
~HermiMisia F
Dodany dnia 12-05-2009 13:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Prefekt Gryffindoru
Punktów: 441
Ostrzeżeń: 0
Postów: 29
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Aktualnie czytam "Whisper. Nawiedzony dom" i musze przyznac, ze ksiazka jest spoko!

Małe streszczenie? Ok Uśmiech
Ksiązka opowiada o tym, jak Noa wraz z swoja matka, Kat i przyjacielem-gejem Gilbertem, przyjazdza na wakacje do malej, zapomnianej przez swiat wsi. Wprowadzaja sie do wielkiego, prawie piecsetletniego domu, w ktorym gdzieniegdzie znienacka zaczuna sie unosic zapach korzennych perfum. Noa wraz z poznanym w kiasteczku chlopakiem, Davidem postanawia rozwiazac zagadke tejemniczego znikniecia corki wczesniejszych najemcow domu.

Chwyta, nie? No, może nie do konca, bo strzeszczenie pisalam sama, ale ksiazke naprawde polecam Uśmiech
__________________
A Twilight fan For Ever! "Lion and Lamb" generation... /// But also in love with Harry

[alt]I was Cryin' when I met you
Now I'm tryin' to forget you
Your love is sweet misery
I was Cryin' just to get you
Now I'm dyin' 'cause I let you
Do what you do down on me[/alt]


Aerosmith - Cryin'
www.Vampire-Twilight.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~PadfootWifeLoon F
Dodany dnia 15-06-2009 19:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 178
Ostrzeżeń: 0
Postów: 23
Data rejestracji: 03.06.09
Medale:
Brak

Ostatnio Przeczytała 'Byłam Schizofreniczką' oraz ' Alkohol, prochy i ja' - Barbary Rosiek, która napisała również 'Pamiętnik narkomanki.' Wszystkie jej książki są warte polecenia, jeżeli lubimy naprawdę mocne wyznania oraz chcemy się zniechęcić do narkotyków, alkoholu, fajek.
Inna książka w tym stylu : 'My, dzieci z dworca ZOO'

Ostatnio zabrałam się także za powieści Paulo Coelho.
'Weronika postanawia umrzeć', 'Alchemik', ' Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam', ' Jedenaście minut'.
Uwielbiam twórczość Coelho, choć są to powieści raczej psychologiczne, wymagające ciężkiego myślenia, są naprawdę ciekawe. Aczkolwiek 'Jedenastu minut' nie polecam osobom nieposiadającym dowodu osobistego... chyba,że lubicie książki erotyczne...

'Klub Dumas' Arturo Perez-Reverte - coś cudownego godnego polecenia Oczko
Ogółem jestem molem książkowym, wiec czytam dużo i często ;D
i jak zwykle w wakacje zabiorę się do przeczytania Pottera od 1 do 7 tomu Rozbawiony
taki rytuał Rozbawiony
__________________
'Lepiej umrzeć niż zdradzić swoich przyjaciół.'
/Syriusz Black/
Loon <3 Padfoot
[gg]1666832[/gg]
Wyślij prywatną wiadomość
~MonRon F
Dodany dnia 16-06-2009 15:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 2
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1
Data rejestracji: 16.06.09
Medale:
Brak

skończyłem w niedziele Kłamce i teraz czytam Kłamce 2: Bóg Marnotrawny
świetna lektura, godny polecenia kawał polskiej fantastyki Rozbawiony
__________________
,,Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty."
www.jpiekara.cba.pl Wyślij prywatną wiadomość
~BitterSweet F
Dodany dnia 16-06-2009 17:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1709
Ostrzeżeń: 0
Postów: 436
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

O, a ja dla odmiany i przypomnienia dzieciństwa czytam Baśnie Andersena. Czytam sobie kilka baśni dziennie. Fajnie tak czasem oderwać się od poważnych książek i poczytać bajki z dzieciństwa. Przypomina mi się podczas czytania wiele świetnych chwil, które już niestety nie wrócą.
__________________
Można odejść od swoich bliskich, zaakceptować koniec istnienia, można pożegnać się z życiem, ale najciężej jest pożegnać się z muzyką...


"Music is like a sunrise for me
It's joyful like a trip in a time machine
Music is like a sunrise for me
It's like coming home
..."
Helloween *.*
Wyślij prywatną wiadomość
~Kalona F
Dodany dnia 21-06-2009 20:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 74
Ostrzeżeń: 0
Postów: 12
Data rejestracji: 21.06.09
Medale:
Brak

Skończyłam ,,Intruza" Stephanie Meyer. Opis na okładce do d..., więc przytaczać nie będę. xD Historia o miłości, poświęceniu. Jest też sporo akcji. SF co prawda, ale lekkie i nie przeszkadza tak bardzo. Język Najlepszy był Ian. Chociaż Jared też niezły. Uśmiech Melanie ma mocny sierpowy <-- kto czytał, ten wie o czym mówię ^^ Polecam. Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT