Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 259
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Lektury
~aparecjum F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 08-02-2009 12:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 996
Ostrzeżeń: 1
Postów: 515
Data rejestracji: 07.12.08
Medale:
Brak

Nie rozumiem, po co nauczyciele narzucają książki. Według mnie, uczniowie powinni wybrać sobie lekturę, a wszystkim na pewno by było o wiele lżej, bo przeczytaliby to, co lubią.
Do tej pory przeczytałam tylko parę lektur szkolnych, które mi się spodobały.
M.in.:
- Ten obcy
- Szatan z siódmej klasy
- Kamienie na Szaniec
- Przygody Shelocka Holmesa

To naprawde chyba 1/1000 książek, które przeczytałam i które mi się spodobały.
__________________
Chociaż to, że nasze myśli skierowane są ku czymś innemu, że rozmawiamy i porozumiewamy się różnymi językami, nasze serca biją jednym rytmem.
Wyślij prywatną wiadomość
~Vampire F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 08-02-2009 12:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2120
Ostrzeżeń: 0
Postów: 200
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Nie lubie, gdy ktoś zmusza mnie do czytania książek, których nie lubię... A w szkole właśie to się dzieje... Nauczycielka od Polskiego ciągle wmusza w nas jakies książki, które mamy przeczytać do określonego terminu...;/ Nie przepadam za tym... Lubię czytać książki wybrane przezemnie, które mnie zainteresują, a nie...;/
Chociaż niektóre lektury mi się podobały, ale naprwdę było ich baaaaardzo mało. Były to książki pt. :
*Szatan z siódmej klasy,
*Ten obcy,
No i jak byłam młodsza to :
*Akademia Pana Kleksa;p

Ale innych lektur nie lubię... Zwłaszcza Krzyżaków, których teraz muszę czytać...;/;/
__________________
W mrocznym, przepastnym świecie duchów i demonów nie ma istoty równie strasznej, równie odpychającej, a mimo to darzonej taką fascynacją, bojaźnią przesyconą, co wampir, który ni demonem, ni duchem nie jest, lecz jeno tajemnicze i potworne cechy obojga dzieli. - Wielebny Montague Summers



Jeśli ma człowiek na coś w świecie dowody, to na istnienie wampirów. Nie brakuje niczego : raporty oficjalne, zeznania obywateli sznowanych, chirurgów, urzędników, księży. Lecz mimo to któż w wampiry wierzy? - Rousseau


"Dziewczyna leżała na podłodze martwa, z rozciętą piersią, a przy niej klęczał czarodziej, tzrymając w okrwawionej ręce wielkie, gładkie, szkarłatne serce, które lizał i gładził, ślubując zamienić je na własne.
W drugiej ręce trzymał różdżkę, którą próbował wywabić ze swojej piersi skurczone, włochate serce. Ono jednak było silniejsze od niego i tkwiło w jego rozwartej klatce piersiowej, odmawiając uwolnienia go spod swojej władzy lub powrotu do kryształowej trumienki, w której tak długo było uwięzione.
I oto na oczach struchlałych ze zgrozy gości czarodziej odrzucił różdżkę i chwycił srebrny sztylet. Wołając, iż nigdy się nie zgodzi, by rządziło nim jego własne serce, wyjął je sobie z piersi.
Przez chwilę klęczał z wyrazem triumfu na twarz, ściskając po jednym sercu w każdej dłoni, a potem padł na ciało dziewczyny i wyzionął ducha."
- Baśnie Barda Beedle'a - "Włochate serce czarodzieja"
Wyślij prywatną wiadomość
~Mandarynka F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 13-02-2009 15:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Barman w Dziurawym Kotle
Punktów: 1332
Ostrzeżeń: 3
Postów: 519
Data rejestracji: 25.12.08
Medale:
Brak

Nie podobały mi się:
- "Przygody Tomka Sawyera"
- "Anaruk, chłopiec z Grenlandii" - tej katorgi w życiu nie zapomnę
- "Sierotka Marysia...'' - nawet tytułu dokładnie nie pamiętam
- "W pustyni i w puszczy" - och, byłam wtedy zbyt dumna. Stwierdziłam, że zdążę przeczytać tą książkę w tydzień i... się wyrobiłam, ale nieciekawym kosztem
- "Stary człowiek i morze" - grrrr

Podobały mi się:
- "Szatan z siódmej klasy" - zabawny był jeno
- "Zemsta" - jak wyżej
- "Krzyżacy" - no po prostu tak rozczuliłam się nad Zbyszkiem, że aż mi "śluzy" leciały xD
- "Spotkanie nad morzem" - pierwsza lektura, którą przeczytałam dwa razy.
__________________
'Złota gwiazdka spłynęła bokiem po jego skroni i policzku, po czym wsiąkła w poduszkę'
- Córka Robrojka - M. Musierowicz
~ ~ ~

'Miłość jest ślepa. Im mocniej się kogoś kocha, tym bardziej irracjonalnie się postępuje'
- Księżyc w nowiu - S. Meyer
~ ~ ~

'Życie jest różne, dobre i złe, naturalnie. Ale jak ktoś je widzi na czarno, to od razu stwierdza, że je zna, a jak na biało czy tam na różowo, to - że nie ma się o życiu pojęcia'
- Niespokojne godziny - I. Jurgielewiczowa
~ ~ ~

'Jeśli będziesz szanował tylko prawdę, nie będziesz miał wiele do szanowania. Dwa plus dwa równa się cztery, to będzie jedyny obiekt twojego szacunku. Poza tym będziesz stykał się z rzeczami niepewnymi: uczucia, normy, wartości, wybory - to wszystko konstrukcje delikatne i płynne. Nie ma w nich nic z matematyki. Szacunkiem darzy się nie to, co jest zatwierdzone, lecz to, co jest proponowane'
- Dziecko Noego - E. E. Schmitt
~ ~ ~

'To zabawne, do czego człowiek robi się zdolny, kiedy w grę wchodzi coś, czego nie można mieć'
- Przed świtem - S. Meyer
~ ~ ~

'Bo [wszystko] jest proste. Trzeba w to wierzyć. Wiedzieć czego się chce i do tego dążyć'
- Okularnica - E. Wojnarowska
~ ~ ~

'Miłość jest okrutna i bezwzględna. Trzeba stale mieć się przed nią na baczności. Strzec siebie przed jej otchłanią. I kochać świat. To wystarczy. By poczuć się szczęśliwym'
- Okularnica - E. Wojnarowska
~ ~ ~

'Najgorszy z życiowych błędów polega na tym, że jesteśmy tacy, jakimi chcą nas widzieć inni ludzie'
- Ja tego nie przeżyję! - R. Rushton
~ ~ ~

'Czasami musimy ludzi ranić, by się nie rozpaść. Ale musimy robić to z miłością, i tyle'
- Egzamin dojrzałości - L. Lowry
~ ~ ~

'Sława i wsparcie fanów oznacza, iż należy pomóc innym w realizacji ich marzeń. A to, że czyjeś marzenia niekoniecznie wiążą się z telewizyjnymi kamerami i mnóstwem pieniędzy , wcale nie oznacza, że są one mniej ważne'
- Moja siostra jest gwiazdą pop - K. Greene
Wyślij prywatną wiadomość
~blize F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 17-02-2009 21:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 78
Ostrzeżeń: 0
Postów: 35
Data rejestracji: 17.02.09
Medale:
Brak

Lektury, które chętnie czytałam obowiązywały w młodszych klasa: "Spotkanie nad morzem" i "O psie, który jeździł koleją". Jest tak pewnie dlatego, że są to książki łatwe do zrozumienia, opowiadające ciekawą, niecodzienną historię i czytanie ich sprawia przyjemność.
Aktualnie jestem klasie drugiej gimnazjum i zmagam się z książkami opowiadającymi o wojnie, zaborach itp. Jest to dla mnie prawdziwa męczarnia. ;P
__________________
...
Wyślij prywatną wiadomość
~Kinga F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 17-04-2009 21:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sklepikarz z Pokątnej
Punktów: 824
Ostrzeżeń: 0
Postów: 155
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Moje ulubione jak dotąd lektury to: "Mały Książę", "Kamienie na szaniec", "Nad Niemnem", "Hamlet", "Makbet", "Świętoszek", "Ania z Zielonego Wzgórza", "Zemsta", "Kordian" i "Balladyna".
Czytam wszystkie lektury. Najgorszą jak dotąd była, i mówią to serio, "Sierotka Marysia". Trauma mojego dzieciństwa Oczko Jedyną, której nie ukończyłam, byli "Krzyżacy" i uważam to za moją osobistą porażkę. Zwyczajnie nie wyrobiłam się w czasie, a później jakoś nie miałam motywacji. Strasznie się umęczyłam z "Potopem", ale go skończyłam. Cóż, Sienkiewicz wsiadł mi na ambicję.
Z liceum najgorzej jednak wspominam "Dziady" - moja "polonistka" pisała z nich magisterkę, więc to jedyna książka, o jakiej ma względne pojęcie i chyba chciała przyszpanować, bo omawialiśmy ją przez ok. 2 miesiące. Może lepiej jednak na sposób omawiania lektur przez tę panią spuszczę zasłonę milczenia. Wspomnę tylko, że nie sprawdziła nowej listy lektur i w pierwszej klasie nie omówiliśmy ani "Obrony Platona" Sokratesa, ani "Wyznań" św. Augustyna. Jako że jestem pierwszym rocznikiem, którego te lektury obowiązują, na pewno któraś się trafi na maturze.

Jeśli chodzi o ewentualne zmiany, to:
- na miejsce "Tristana i Izoldy" dałabym "Imię róży" Umberta Eco. Po prostu niebo a ziemia. Druga książka jest absolutnie genialna, pierwsza beznadziejna i nie mam pojęcia, czego mnie miała nauczyć.
- na miejsce "Romea i Julii" dałabym "Sen nocy letniej"; niech młodzież wie, że Szekspir nie tylko tragedie umiał pisać.
- w oświeceniu wcisnęłabym "Kubusia Fatalistę i jego pana" Denisa Diderota, a z romantyzmu wywaliłabym "Cierpienia młodego Wertera". Romantyzm ogólnie jest przereklamowany, a oświecenie niedocenione w naszym spisie lektur.
A jeśli już jesteśmy przy temacie lektur, to idę czytać "Lalkę".
__________________
"Drogi panie, życie upływa na samych qui pro quo! Są qui pro quo miłości, qui pro quo przyjaźni, qui pro quo polityki, finansów, Kościoła, urzędu, handlu, żon, mężów..."
Denis Diderot Kubuś Fatalista i jego pan


"A: Znajdujesz się w miejscu, gdzie nie obowiązuje prawo Rzeczypospolitej Polskiej.
K: A jest takie miejsce, w którym obowiązuje?"
Oficer, reż. Maciej Dejczer


"Szczęście nie zna politycznych granic i układów, nie hołduje żadnej ideologii, ba, ono nawet bywa niezgodne z dekalogiem."
Dorota Terakowska


CREDIT: ikonka by by [info]yourbestbeticon
http://zloty-las.livejournal.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Fanka Syriusza Blacka F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 17-04-2009 21:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 261
Ostrzeżeń: 0
Postów: 79
Data rejestracji: 08.02.09
Medale:
Brak

Większości lektur nie trawię... Są jednak takie, które strasznie mi się spodobały:
*Mały Książę- świetna książka, czytałam chyba z tysiąc razy
*Ten obcy- na początku była nudna, ale potem się rozkręciła
*Chłopcy z Placu Broni- na końcu płakałam
*Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela
*O psie, który jeździł koleją
*ballady A.Mickiewicza <np. Świtezianka,Lilije>

I to chyba wszystkie lektury które lubię...
A lekturą z którą się najdłużej męczyłam było W pustyni i w puszczy
__________________
drogi Gościu pamiętaj o mnie i zaproś do znajomych !!!!
Wyślij prywatną wiadomość
~Fernando F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 21-04-2009 17:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2047
Ostrzeżeń: 0
Postów: 264
Data rejestracji: 02.04.09
Medale:
Brak

Zawsze czytam od deski do deski zadane lektury, tak już mam, chociaż nie zawsze z przyjemnością. Moi koledzy czytają tylko streszczenia, w sumie to nawet się im nie dziwię. Polska lista lektur jest bardzo nudna, przede wszystkim dlatego, że dają nam do czytania jakieś średniowieczne księgi, w których pojawiają się archaiczne teksty. Powinni skorzystać z nowych, ciekawszych pozycji literatury.
Wyślij prywatną wiadomość
~majones_xD F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 21-04-2009 18:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 261
Ostrzeżeń: 0
Postów: 89
Data rejestracji: 05.04.09
Medale:
Brak

Nie lubię czytać lektur. Być moze dla tego, że trzeba je przeczytać, a nie znosze jak ktoś mi rozkazuje. Chyba najlepszą lekturą, którą kiegykolwiek stugiowałam była 'Zemsta'. Ma ktos jakis sposób na szybkie czytanie tych nudnych ksiażek ? ;> Jak coś to prosze o kontakt. ;D
__________________
Wyślij prywatną wiadomość
~Madlenne F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 21-04-2009 18:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1654
Ostrzeżeń: 0
Postów: 401
Data rejestracji: 08.02.09
Medale:
Brak

Raczej nie lubię lektur, ale kilka spodobało mi się baaardzo.
Moje ulubione:
-"Zbrodnia i kara" Fiodora Dostojewskiego,
-"Mistrz i Małgorzata" Bułhakowa,
-"Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego,
-"Chłopcy z placu broni" Ferenca Molnára,

Najgorsza książka, jaką przyszło mi czytać, to "Ania z zielonego wzgórza"... Do dziś mam mdłości, kiedy o niej myślę...

Jeśli chodzi o ewentualne zmiany, to:
- na miejsce "Tristana i Izoldy" dałabym "Imię róży" Umberta Eco. Po prostu niebo a ziemia. Druga książka jest absolutnie genialna, pierwsza beznadziejna i nie mam pojęcia, czego mnie miała nauczyć.
- na miejsce "Romea i Julii" dałabym "Sen nocy letniej"; niech młodzież wie, że Szekspir nie tylko tragedie umiał pisać.
- w oświeceniu wcisnęłabym "Kubusia Fatalistę i jego pana" Denisa Diderota, a z romantyzmu wywaliłabym "Cierpienia młodego Wertera". Romantyzm ogólnie jest przereklamowany, a oświecenie niedocenione w naszym spisie lektur.


Właściwie to prawie całkowicie się zgadzam z listą Kingi... Nie podoba mi się tylko na tej liście "Imię róży". Jakoś nie przypadło mi do gustu.
Widzę, że nie tylko ja nienawidzę "Cierpień młodego Wertera"! Oczko
__________________
I heard your voice through a photograph
I thought it up and brought up the past
Once you know you can never go back
I've got to take it on the otherside


http://hogsmeade....ad_id=2030

Edytowane przez Madlenne dnia 21-04-2009 18:19
Wyślij prywatną wiadomość
~kinia94 F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 03-05-2009 18:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 624
Ostrzeżeń: 1
Postów: 201
Data rejestracji: 09.04.09
Medale:
Brak

A mnie bardzo dobrze czytało się siłaczkę, syzyfowe prace, stary człowiek i morze, latarnikUśmiech
_______________________________
Bez Ciebie tak pusto i oczom i ustom,
Śmiech schował się w kącie i śni.
Wieczory się dłużą, bo czasu zbyt dużo,
Nikt bliski nie puka do drzwi.
Tak wiele jest złego, szarego, groźnego,
Że smutno i płakać się chce.
Mijają soboty, pamiętaj więc o tym,
Że komuś bez Ciebie tak źle!

__________________
Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.

Jeśli kochasz kwiat, który znajduje się na jednej z gwiazd, jakże przyjemnie jest patrzeć w niebo. Wszystkie gwiazdy są ukwiecone...


Oczy są ślepe. Szukać należy sercem.
Wyślij prywatną wiadomość
~pomylona F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 03-05-2009 18:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 167
Ostrzeżeń: 0
Postów: 59
Data rejestracji: 27.04.09
Medale:
Brak

Nie lubię czytać lektur. Są strasznie nudne. Aktualnie przerabiamy "Przygody Robinsona Kruzoe". Porażka...
Nie mam ulubionych lektur. Jeśli można to zaliczyć do tego tematu to lubię mitologię
Wyślij prywatną wiadomość
~Nan F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 03-05-2009 20:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 11
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1
Data rejestracji: 03.05.09
Medale:
Brak

Największy problem z lekturami jest taki, że po prostu ludzie od razu się odwracają od wielkich tomisk z brązową okładką i wielkimi złotymi literami, a chętnie spoglądają na kolorowe rysunki i zdjęcia "szczupłej" książki.
Ja miałam problem z:
- Sierotką Marysią (akurat wtedy dostałam nowego Pottera i zakazano mi go czytać, na rzecz Marysi xD)
- Krzyżakami (zasnęłam na 5 stronie i już dalej nie czytałam)
- wszystkimi lekturami z klas 1-3 podstawówki

Do teraz chętnie sięgam po:
- Anię z Zielonego Wzgórza
- Balladynę
- W Pustyni i w Puszczy
- Hobbita
- Chłopców z Placu Broni
... długo by jeszcze wymieniać. Uwielbiam czytać książki wiele razy. Na pierwszym miejscu jest Potter i Ania.
Wyślij prywatną wiadomość
~Dziewczyna Toma Feltona F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 03-05-2009 21:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Slytherinu
Punktów: 425
Ostrzeżeń: 1
Postów: 43
Data rejestracji: 06.02.09
Medale:
Brak

Ja mam spoko babkę od polaka... Pozwoliła nam wybrać jedną lekturę którą wszyscy chcemy przerabiać..
Padło oczywiście na Pottera.
Pani dała nam tydzień na przeczytania ale tak się okazało, że mamy
przerabiać trzecią cześć...
To kumpel przyniósł zamiast czytać oglądaliśmyOczko
__________________
Miło będziesz jak wpadniesz drogi Gościu...
Możesz zostawić zaproszonko jeżeli jesteś fanem/ką czarnej strony sagi o HPxD
Pozdrowionka dla ciebie drogi Gościu;*

Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów,
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!


Paramore 4life!

Mówi się, że nie można żyć bez miłości. Osobiście uważam, że ważniejszy jest tlen. Dr.House
Dr House: Potrzebnym mi prawnik.
Vogler: Kogo zabiłeś?
Dr House: Nikogo, ale jest dopiero przed południem.

Dr House: Ludzie nie chcą chorego lekarza.
Dr Wilson: To uczciwe, ja nie lubię zdrowych pacjentów.

Dr House: Dobra, zapytam innego kumpla.
Dr Wilson: Taa.
Dr House: Co? Twierdzisz, że mam tylko jednego kumpla?
Dr Wilson: Kogo?
Dr House: Kevina z księgowości.
Dr Wilson: Jasne, tylko, że on ma na imie Carl.
Dr House: Mówię na niego Kevin. To jego imię w bractwie tajnej przyjaźni.

Dr.House: Godzina 17:00. Dr House wychodzi.
Dr.Cuddy: Jest 16:45.
Dr.House: Zaokrągliłem.

Wilson: rNie chciała zgodzić się na więcej testów, czuła się bardzo skrępowana. Musiałem ją przekonać, żeby zgodziła się chociaż na ten jeden.r1;
Dr House: rCzęsto Ci się to zdarza? Kobiety wolą umrzeć niż rozebrać się w twojej obecności?r1;
Wyślij prywatną wiadomość
~Bonnie313 F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 03-05-2009 22:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2669
Ostrzeżeń: 1
Postów: 675
Data rejestracji: 16.02.09
Medale:
Brak

W sumie to nie miałam problemu z przeczytaniem lektur. Kto mnie zna ten wie, że taki kujon jak ja zwykle wszystko przeczyta na czas i jeszcze mu się to spodoba. xD Ano. Tylko wtedy, kiedy nie zdążałam przeczytać książki na czas sięgałam po streszczenie.
Większość lektur, które przeczytałam były fajne, jak np KrzyżacyRozbawiony, Chłopcy z placu broni (rozpłakałam się przy końcu), Zemsta, , Opium w rosole i wiele innych, których teraz nie pamiętam.
A te lektury to była po prostu zmoraAff...: Anaruk, chłopiec z Grenlandii, W pustyni i w puszczy, Dziady oraz Romeo i JuliaBlah
Wyślij prywatną wiadomość
~Elfka F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 04-05-2009 08:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 702
Ostrzeżeń: 2
Postów: 348
Data rejestracji: 02.05.09
Medale:
Brak

Ja lubię z lektur tylko Pana Kleksa (buhaha). Ale nie znoszę Niebieskiego Mundurka. Kto wie co to jest niech podniesie rękę!
__________________
Serdecznie i gorące pozdrowienia dla Jamie Black NAJLEPSZEJ CZŁOWIECZYNY NA ŚWIECIE i dla Jamajki jej psa!
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermione F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 04-05-2009 15:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Animag Kruk
Punktów: 536
Ostrzeżeń: 1
Postów: 202
Data rejestracji: 10.01.09
Medale:
Brak

dzięki mojej świetnej polonistce, za lekturę do 4 klasy mieliśmy "HP i Kamień Filozoficzny" to własnie wtedy pokochałam Pottera i przeczytałam go po raz pierwszy. Pozostałe, które tez polubiłam to:
*Wakacje z duchami (bahdaj)
*Nawiedzony dom (Chmielewska)
*w pustynii w puszczy (Sienkiewicz)
*Opowieść wigilijna (Dickens)
wiecej nie pamietam. Za nic nie mogłam przebrnąć przez Mitologię grecką i Tego Obcego. Nudziło mi się po 2 stronach...

bardzo lubię całą Jeżycjadę (Musierowicz) i Anię z Zielonego Wzgórza (Mongtomery). Szkoda, że nie są to nasze lektury. Co do reszty dzięki wspomnianej już nauczycielce nie musimy się az tak męczyć. Na tych co nudniejszych byliśmy albo w teatrze, albo ogladaliśmy film. Może to troche demoralizujące, ale co zrobić, gdy lista lektur pozostawia sobie aż tyle do życzenia??

POZDRO DLA MOJEJ POLONISTKI - KOCHANEJ PANI Ł. !!!Jupi!
__________________
Kropla miłosci znaczy więcej niż ocean rozumu .


<3

Edytowane przez Hermione dnia 04-05-2009 15:21
dynamitki96.fbl.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Niewidka F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 04-07-2009 22:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1969
Ostrzeżeń: 0
Postów: 487
Data rejestracji: 05.04.09
Medale:
Brak

Lektur nigdy nie czytałam. Z 1-3 pamiętam tylko książkę "O psie który jeździł koleją" ale jej nie czytałam, ale pamiętam z lekcji. Nie lubię lektur takich jak "W pustyni i w puszczy". Wszystko ciągnęło się niezmiernie i książka była według mnie nieciekawa [czyt. nudna].
I wiele innych których tytułów nie pamiętam. A co do lektur przezemnie lubianych to oczywiście "Harry Potter i Kamień Filozoficzny", "Harry Potter i Komnata Tajemnic", "Ten obcy", oraz książka którą uwielbiam, a mianowicie "Ania z Zielonego Wzgórza".
__________________
Najtrudniej jest widzieć słońce, wierzyć w słońce i nie czuć ciepła.

Edytowane przez Niewidka dnia 04-07-2009 22:46
Wyślij prywatną wiadomość
~Kamate F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 04-08-2009 18:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 477
Ostrzeżeń: 0
Postów: 116
Data rejestracji: 29.07.09
Medale:
Brak

ja lubię czytać lektury, ale coś ambitnego typu: Przedwiośnie. Jeśli ktoś zmusza mnie do czytania książek, które mi się nie podobają, a przeczytanie tej nudnej lektury jest moim obowiązkiem szkolnym to strasznie mnie to denerwuje. Tak zniechęca się biedne dzieci do czytania naprawdę wartościowych książek...
__________________
"Oddychamy światłem, oddychamy muzyką, oddychamy chwilą obecną." A. Rice "Wampir Lestat"

_________
Jeśli lubisz opowieści fantasy to pisz na PW, mam link do fajnego bloga.
Wyślij prywatną wiadomość
~Evi91 F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 04-08-2009 18:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 543
Ostrzeżeń: 0
Postów: 152
Data rejestracji: 04.08.09
Medale:
Brak

Nigdy nie lubiłam czytać lektur. Ale tak mają niemal wszyscy, czytają książki, ale za lekturami nie przepadają.
Do tych które lubię zaliczam:
"Zemsta", "Romeo i Julia", "Lalka", "Pinokio", "Szatan z siódmej klasy", "Mały książę".
Za to nie cierpię:
"W pustyni i w puszczy", "Syzyfowe prace", "Potop", "Krzyżacy".

__________________
"Warto Żyć
Warto Śnić
Warto Być
Warto Śmiać
Cieszyć Się
Warto Kochać..."

hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,ona.gif

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i Od-Wiedzy-Własnej-WszechWiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFINDORZE !
Wyślij prywatną wiadomość
~al_kaida F
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 05-08-2009 00:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2217
Ostrzeżeń: 0
Postów: 501
Data rejestracji: 15.10.08
Medale:
Brak

Ja za lekturami nie przepadam, ale czytam. Nawet teraz w wakacje czytam, żeby mieć potem lżej (2 klasa LO).
Moje ulubione lektury:
-Ten Obcy
-Opium w rosole
-Romeo i Julia
-Syzyfowe prace
-Zemsta
-Makbet
__________________
Wbrew powszechnie panującym pogłoskom, al_kaida jest rodzaju żeńskiego.

i54.tinypic.com/s1430i.gif
______________________________________________
Pozdrowienia dla wszystkich, którzy czytają moje wypociny Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT