Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 161
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Jak oceniasz "Intruza"?
To piękna powieść! To piękna powieść! 31%[14 głosów]
Całkiem niezła książka! Całkiem niezła książka! 13%[6 głosów]
Nie wiem, nie czytałam/em, ale zamierzam to nadrobić! Nie wiem, nie czytałam/em, ale zamierzam to nadrobić! 36%[16 głosów]
Nie czytałam/em i na pewno nie przeczytam! Nie czytałam/em i na pewno nie przeczytam! 4%[2 głosów]
Jest beznadziejna! Jest beznadziejna! 9%[4 głosów]
Bardziej podoba mi się "Zmierzch". Bardziej podoba mi się "Zmierzch". 7%[3 głosów]
Głosów ogółem : 45
Drukuj temat · Intruz
~Maladie F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 27-05-2009 15:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3691
Ostrzeżeń: 2
Postów: 516
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

"Intruz" to powieść science fiction/romans napisana przez amerykańską pisarkę, autorkę sagi "Zmierzch", Stephenie Meyer.

Książka opowiada o przyszłości Ziemi. Nasz świat opanował niewidzialny wróg. Najeźdźcy przejęli ludzkie ciała oraz umysły i wiodą w nich na pozór niezmienione życie. W ciele Melanie - jednej z ostatnich dzikich istot ludzkich zostaje umieszczona dusza o imieniu Wagabunda. Wertuje ona myśli Melanie w poszukiwaniu śladów prowadzących do reszty rebeliantów. Tymczasem Melanie podsuwa jej coraz to nowe wspomnienia ukochanego mężczyzny, Jareda, który ukrywa się na pustyni. Wagabunda nie potrafi oddzielić swoich uczuć od pragnień ciała i zaczyna tęsknić za mężczyzną, którego miała pomóc schwytać. Wkrótce Wagabunda i Melanie stają się mimowolnymi sojuszniczkami i wyruszają na poszukiwanie człowieka, bez którego nie mogą żyć.

Czy czytaliście tę powieść? Jak Wam się podobała? Podzielcie się wrażeniami z lektury

Osobiście uważam, że książka jest przepiękna, może nawet lepsza od "Zmierzchu" (nie obrażając fanów tej sagi). Polecam ją osobom nie tylko ciekawym przyszłości świata, ale i tym, które lubią powieści o miłości.
__________________
Gdybyśmy cofnęli czas i naprawili wszystkie błędy, to czy świat nie byłby sztucznie idealny?

- Czy ty naprawdę jeszcze się nie zorientowałeś, że nienawidzę, gdy odpowiadasz pytaniem na pytanie?
- Naprawdę?


hogsmeade.pl/images/other/kkbh.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~PadfootWifeLoon F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 15-06-2009 19:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 178
Ostrzeżeń: 0
Postów: 23
Data rejestracji: 03.06.09
Medale:
Brak

Intruz jest świetny!
Czytałam ta książkę i z każdą kartką wciągałam się coraz bardziej!
Według mnie jest naprawdę lepsza od Zmierzchu (tak czytałam Zmierzch ;D) I po jej przeczytaniu zaczęłam się zastanawiać, a co jeśli i nas coś takiego spotka. Może to głupie, ale zaczęłam patrzeć na świat przyszłościowo.
Meyer jest dobra pisarką i z niecierpliwością czekam na kontynuacje Intruza ( ma się pojawić bodajże w 2010 ;D )
Tak więc, zobaczymy co napisze dalej o Wagabundzie i Melanie Oczko
Kto czytał ten wie co stało się narazie ;D
__________________
'Lepiej umrzeć niż zdradzić swoich przyjaciół.'
/Syriusz Black/
Loon <3 Padfoot
[gg]1666832[/gg]
Wyślij prywatną wiadomość
~Fiore F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 15-06-2009 23:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1185
Ostrzeżeń: 0
Postów: 210
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ach. Na "Inrtuza" natknęłam się przypadkowo parę miesięcy temu, będąc w Empiku. Opis na tylnej okładce na tyle mnie zainteresował, że zajęłam wolne miejsce na kanapie i zaczęłam czytać. Książka od pierwszej strony zainteresowała mnie i zaintrygowała. Nie mogłam się oderwać od czytania. W końcu odłożyłam książkę na półkę i obiecałam sobie, że kiedyś na pewno ją przeczytam w całości.
Dzisiaj właśnie skończyłam "Intruza" i wrażenia mam pozytywne. Sam pomysł na powieść jest wg mnie całkiem oryginalny, fabuła bardzo wciągająca. W trakcie czytania doszukiwałam się też podobieństw do sagi "Zmierzchu" i muszę przyznać, że znalazłam ich całkiem sporo. Przede wszystkim w pewnych cechach głównych bohaterek obu książek, relacjach i ich rozwojem między niektórymi bohaterami. Plusem tej książki jest jednak to, że bywa wzruszająca - trzeba przyznać, że Meyer w "Intruzie" pokazała, że potrafi grać na emocjach. A przynajmniej na moich. ;]

z niecierpliwością czekam na kontynuacje Intruza


Szczerze mówiąc, wcale mi się jakoś nie podoba pomysł kontynuacji. Mnie osobiście zakończenie powieści w pełni satysfakcjonuje i nie wymaga opisywania dalszych losów bohaterów. Ale cóż, pani Meyer zrobi co będzie chciała.
Wyślij prywatną wiadomość
~just_tina F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 19-07-2009 20:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 417
Ostrzeżeń: 1
Postów: 162
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

"Intruz" jest dość ciekawy. Jednak czytając go cały czas miałam wrażenie, że to przerobione "Resident Evil: Zagłada". Identyczna sceneria. Motyw podobny - tylko zamiast zombie, są dusze. Co do tej książki mam mieszane uczucia. Trzeba przyznać, że wciąga, ale zastrzegam, że nie w takim stopniu jak "Zmierzch". Plus za zakończenie. Nie jest takie oczywiste, jak z kolei była cała saga.
__________________
Alice Cullen i Tonks zostałyby przyjaciółkami Uśmiech ~ Czy ktoś w to wątpi?


Komentujcie, czytajcie
http://www.hogsme...ad_id=1271
Oto Ja Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~grejs F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 29-07-2009 14:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Gracz Quidditcha Slytherinu
Punktów: 130
Ostrzeżeń: 1
Postów: 79
Data rejestracji: 29.07.09
Medale:
Brak

mnie osobiście nie przypadł do gustu. jest w nim coś takiego, co mi nie podchodzi - nie wiem co, ale jakoś nie jestem fanką tej książki i raczej nie zostanę.
Wyślij prywatną wiadomość
~Raven_Whiters F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 29-07-2009 14:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 294
Ostrzeżeń: 0
Postów: 235
Data rejestracji: 23.11.08
Medale:
Brak

Intruz... Świetnie napisana powieść, z pomysłem. Po przeczytaniu tej książki doszłam do wniosku, że choć narzekamy na ten świat, to jednak nie chcielibyśmy go stracić Uśmiech Wagabunda - spokojna, pokojowa dusza i Melanie - bojowo nastawiony człowiek w jednym ciele - to musiało się udać. Jeśli będzie kontynuacja, to pewnie ją przeczytam, ale pierwszy tom w zupełności mi wystarczy Uśmiech Polecam!
Wyślij prywatną wiadomość
~Irreplaceable_ F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 30-07-2009 16:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2090
Ostrzeżeń: 1
Postów: 394
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Nie powiem,m że jest perfekcyjna, ale na pewno ciekawa i pouczająca. Już nie mogę się doczekać jej dwóch kontynuacji Rozbawiony
Ta książka pokazuje nam, co jest najwazniejsze w życiu, o co powinniśmy walczyć. Mówi nam też, że nie należy walczyć ze sobą, choć i tak nie wierzę w to, że zaponiedługo dusze opanują nasz świat xD Ale książka nadal pozostaje pouczeniem na przyszłość, polecam :}
Wyślij prywatną wiadomość
~Diamond F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 07-08-2009 11:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 903
Ostrzeżeń: 2
Postów: 295
Data rejestracji: 06.08.09
Medale:
Brak

Intruz jest świetny. Stephenie Meyer jest poprostu cudowna :*. Żeby cos takiego wymyslec to naprawde jest wyczyn Uśmiech Osobiści uważam ze Zmierzch jest lepszy, ale Intruz też bardzo mi sie podobał.
Kto nie czytał - goraco polecam Rozbawiony
__________________
pozdrawiam drogi Gościu :*

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"
Wyślij prywatną wiadomość
~harrypottertomojezycie F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 15-08-2009 19:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 328
Ostrzeżeń: 0
Postów: 123
Data rejestracji: 26.12.08
Medale:
Brak

Jeśli chodzi o mnie, kupienie tej książki to był całkowity impuls. Akurat byłam w księgarni, patrzę, a tu na półce "Intruz" jednej z moich ulubionych autorek. I chociaż wywaliłam cztery dychy, nie żałuję i nigdy nie będę. Świetnie napisana powieść, czytałam dwa razy i za każdym razem zastanawiam się jak to jest, że ona tak świetnie pisze powieść o niczym? Akcja nie posuwa się szybko, chyba że na końcu, ale genialnie się czyta. Ekstra pomysł. Spodobało się nawet mojej koleżance,fance Zmierzchu, która twierdziła, że nie lubi powieści s-f. Zakończenie mnie zaskoczyło.
Długo nie mogłam wybaczyć Meyer tego, że na końcu serii nie było bitwy, ale po przeczytaniu "Intruza" jej wybaczyłam - po prostu lubi szczęsliwe zakończenia. Ja też, więc jej odpuściłam. Żałuję tylko, że tak późno to zrozumiałam.
__________________
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 07-09-2009 17:41
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

A... tę książkę kupiłam dokładnie tydzień temu, no może 8 dni temu i dzisiaj skończyłam ją czytać. Cudowna opowieść, chociaż z samego początku byłam odrobinę uprzedzona do niej, nie wiem dlaczego ale wątek coś mi nie odpowiadał. Ale teraz już po jej skończeniu uważam, że opowieść jest oryginalne i ciekawy wątek a i te zakończenie. Mogę polecić. A i dziękować koleżance, która uznała iż tą książkę mieć muszę ^^.
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Malfoy-shine F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 07-09-2009 18:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Animag Wąż
Punktów: 554
Ostrzeżeń: 1
Postów: 120
Data rejestracji: 20.08.09
Medale:
Brak

No ja zaznaczyłam nie wiem nie czytałam ale muszę nadrobić bo rzeczywiście nie czytałam ale zamierzam przeczytać bo naprawdę to wygląda zachęcająco to co tu piszecie fajnie kiedy będę miała czas to pobiegnę do osiedlowej biblioteki i wypożyczę tą książkę dzięki!!!!
Pozdrawiam
Lili Potter
Ariana Malfoy
Dziewczyna Toma Feltona
i Dziewczyna Malfoya
__________________
Od cnoty Gryfonów
Kretynizmu Puchonów
I-Od-Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
Chroń Nas Slytherinie!

Drrr
Pozdrowionka dla dziewczyny Toma Feltona.
Wyślij prywatną wiadomość
~Fallen_Angel F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 19-04-2010 17:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 103
Ostrzeżeń: 0
Postów: 16
Data rejestracji: 17.04.10
Medale:
Brak

Uwielbiam tą książkę ;D
Jak ją pierwszy raz czytałam to zaczęłam wieczorem i nie mogłam się oderwać od książki do 2 w nocy.
Wciągnęła mnie zupełnie jak Potter jak pierwszy raz czytałam :)
Najbardziej uwielbiam z tej książki Jamiego i Jareda:D
__________________
'I widziałem spalone miasta i widziałem tłumy ludzi

Ruszyłem ręką - umierali, potem drugą - rozstąpiły się niebiosa

Biała droga brukowana wprost do boga

Mogłem mówić z nim o wszystkim o czym chciałem.'

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Dr House(do Wilsona w rozmowie o Amber): Chwileczkę, nie chodzi tu tylko o seks. Podoba ci się jej osobowość. Lubisz to, że nie zwraca uwagi na innych, rozpycha się łokciami i nie obawia się konsekwencji. Lubisz, kiedy kogoś upokarza, jeśli to przynosi korzyści... (otwiera szeroko oczy) Mój Boże! Ty sypiasz ze mną!
Wyślij prywatną wiadomość
~daseyy F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2010 09:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 236
Ostrzeżeń: 0
Postów: 76
Data rejestracji: 30.07.10
Medale:
Brak

Na Intruza natrafiłam przypadkiem kilka miesięcy temu. Nie byłam zbyt optymiestycznie nastawiona do tej książki, lecz za namową przyjaciółki ją przeczytałam i wcale nie żałuję ! Na począatku miałam trudności ze zrozumieniem o co cho, ale później, gdy się wkręciłam książka okazała się świetna !
__________________
I want someone who loves me as much as Snape loved Lily.
25.media.tumblr.com/50cac36a761b9da303e191459f3654a8/tumblr_mjk4czCTxI1roblj6o4_250.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Luca_2 F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2010 21:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 248
Ostrzeżeń: 0
Postów: 79
Data rejestracji: 28.08.10
Medale:
Brak

Ach... "Intruz"... Kocham ta książkę! Mogę ją czytać i czytać, i czytać, a ona mi się nigdy nie znudzi._Jest prze boska!
Edytowane przez Dominika dnia 29-08-2010 12:47
Wyślij prywatną wiadomość
~kasias_122 F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 03-10-2010 12:29
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 21
Ostrzeżeń: 4
Postów: 125
Data rejestracji: 09.05.09
Medale:
Brak

Mi książka bardzo się podobała. Zachwycił mnie świat jaki ukazany został w "Intruzie", jest oryginalny i dobrze przedstawiony. Książka nie nudziła mnie nawet na początku. Według mnie ta książka jest o wiele lepsza od sagi Zmierzch, ponieważ nie jest tak przewidywalna i cukierkowa. Jest to jedna z najlepszych książek, jakie czytałam Oczko Gorąco polecam !!
Wyślij prywatną wiadomość
~Eisblume F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 03-10-2010 14:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1201
Ostrzeżeń: 1
Postów: 290
Data rejestracji: 04.05.10
Medale:
Brak

Nie czytałam, bo nie przepadam za książkami pani Meyer. Po ''Zmierzchu'' mam już dość. Może jestem uprzedzona, ale nie przepadam za książkami fantasy z motywem miłości.
__________________
"Tak, Harry, jesteś prawdziwym panem śmierci, ponieważ prawdziwy jej pan nigdy przed nią nie ucieka. Godzi się z tym, że musi umrzeć, i wie, że są o wiele gorsze rzeczy od umierania."

"Harry Potter i Insygnia Śmierci'' <333
Wyślij prywatną wiadomość
~panna_Malfoy F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 03-10-2010 15:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 214
Ostrzeżeń: 0
Postów: 37
Data rejestracji: 02.07.10
Medale:
Brak

Nienawidzę twórczość Meyer. Po prostu nie. Piszę beznadziejne, fabuła jest tak dziecinnie prosta, że łatwo się domyśleć co będzie dalej, język jakim piszę jest wręcz aż wieśniaczy a wydarzenia, które dzieją się w jej książkach sztuczne i mdłe.

"Zmierzch" odniósł taki sukces, ale nie dziwie się, jak większość czytelników to dziewczynki w wieku 10-12 lat, które oczekują na wielką miłość... Ach, jakież to cnotliwe i żałosne.
A ten "Intruz" niby lepszy? W życiu, tak samo beznadziejny jak reszta książek pani Meyer.

I identycznie jak ~Eisblume nie znoszę książek fantasty z rozbudowanym wątkiem miłosnym. To po prostu do siebie nie pasuje.
__________________
"My głupi dla Chrystusa. Staliśmy się jakby śmieciem tego świata i odrazą dla wszystkich aż do tej chwili. Albowiem nie w słowie, lecz w mocy przejawia się Królestwo Boże."
~ 1 Kor
Wyślij prywatną wiadomość
!Czarownica24 F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 03-10-2010 15:42
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5583
Ostrzeżeń: 0
Postów: 886
Data rejestracji: 29.12.08
Medale:
Brak

Czytałam tę książkę dwa razy. Dostałam ją od przyjaciółki (gdyby nie ona nie wiem czy bym po nią sięgnęła). Podobała mi się, według mnie jest lepsza od Zmierzchu.
Mimo wszystko nie jest to literatura wysokich lotów, taki zapychacz idealny na plażę.
Najbardziej denerwowały mnie zwroty, które były nagminnie używane przez autorkę (albo tłumacza).
Pani Meyer nie jest jakąś wybitną autorką, popełnia błędy, ale tę książkę czytałam z przyjemnością.
__________________
Cześć, kochanie, witaj na imprezie.

Edytowane przez Czarownica24 dnia 10-08-2012 18:12
Wyślij prywatną wiadomość
~BellatriksLestrange F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 03-10-2010 17:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 22
Ostrzeżeń: 0
Postów: 3
Data rejestracji: 09.09.10
Medale:
Brak

Intruz jest sto razy bardziej lepszy od Zmierzchu (aczkolwiek gdzie niegdzie pojawiają się podobieństwa). Ma też tą samą irytującą cechę co zmierzch- bohaterowie są tak cholernie szlachetni i dobrzy dla siebie, że aż mi niedobrze. A tak poza tym to fajna fabuła, język też spoko. Duuuuuży plus za objętość książki (uwielbiam czytać grube)RozbawionyRozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~majka F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 03-10-2010 19:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 614
Ostrzeżeń: 0
Postów: 151
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Książka bardzo mi się podobała, czytałam raz, ale zamierzam zabrać się jeszcze, bo historia jest ciekawa i miło się czyta. Według mnie lepsza niż saga "Zmierzchu" nie tylko pod względem fabuły, ale też dobrze, żę nie było wokół niej takiego szumu. Polecam, szczególnie teraz, na zimne, jesienne wieczory Oczko
__________________
I can't feel my senses
I just feel the cold
Frozen...
But what can I do ?
Frozen...
Tell me I'm frozen but
What can I do?
Can't tell the reasons
I did it for you
When lies turn into truth
I sacrificed for you
You say that I'm frozen...



Within Temptation - Frozen
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT