Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 249
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» Miasto Kości - Cassandra Clare
Drukuj temat · Miasto Kości - Cassandra Clare
~grejs F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 29-07-2009 14:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Gracz Quidditcha Slytherinu
Punktów: 130
Ostrzeżeń: 1
Postów: 79
Data rejestracji: 29.07.09
Medale:
Brak

Miasto Kości, napisane przez Cassandrę Clare, która napisała także Draco Trilogy, zostało wydane w tym roku. Jest to pierwszy tom trylogii "Dary Anioła". Książka opowiada o piętnastoletniej Clarze Frey, która jest świadkiem morderstwa w klubie Pandemonium, przez trzech nastolatków pokrytych tatuażami i walczących dziwną bronią. Clara czuje, że powinna zawiadomić policję, ale wie, że nikt jej nie uwierzy, ciało zamordowanego rozpłynęło się w powietrzu a napastników nikt oprócz niej nie widzi. Są to Shadowhunters, tajemna kasta wojowników, których celem jest walka z demonami. W ciągu następnych 24 godzin, znika matka Clary a ona samo mało nie ginie z ręki demona.
Clary Frey, która, poszukując swojej zaginionej matki, trafia do tajemnego świata, położonego głęboko pod ulicami Nowego Jorku, zwanego Podziemnym Światem, pełnego tajemniczych wróżek, wampirów, hybryd człowieka i wampira, i demonów. Clara jest rozdarta pomiędzy uczuciami, które żywi do dwóch chłopców - jej najlepszego przyjaciela, Simona, oraz do tajemniczego łowcy wampirów, Jace'a. Wkrótce sama staje się częścią ukrytego świata łowców demonów zwanych Nephilim i odkrywa straszną tajemnicę. Uratowanie matki może bowiem zagrozić istnieniu całego świata.
Pojawia się pytanie, czemu demony interesują się zwykłą dziewczyną i jej matką? I skąd u Clary dar widzenia?


Mnie bardzo podobała się książka, do tego stopnia, że całą przeczytałam w kilka godzin, siedząc przy biurku, po czym potwornie bolał mnie kręgosłup Rozbawiony. Więc - polecam ją wszystkim, którzy lubią książki w stylu "Zmierzch".

Czy ktoś to czytał? I jakie są Wasze przemyślenia na ten temat?
Edytowane przez grejs dnia 29-07-2009 14:34
Wyślij prywatną wiadomość
~Nessie F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 09-09-2009 23:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 22
Ostrzeżeń: 0
Postów: 6
Data rejestracji: 05.06.09
Medale:
Brak

Ja czytałam. Bardzo ciekawa książka, dołanczam ją na liste moich ulubionych. Z niecierpliwością czekam na Polski tom II xD Naprawdę, gorąco polecam!

PS. bardzo się zdziwiłam gdy dowiedziałam się że to właśnie Cassandra Clare napisała "Draco Trilogy", kótre oczywiście również polecam ;]
__________________
Od cnoty Gryfonów,
kretynizmu Puchonów
i od wiedzy-o-własnej-wszchwiedzy Krukonów,
chroń nas Slytherinie!


Nie ma czegoś takiego, jak dobro i zło, jest tylko władza i ludzie zbyt słabi, by ją osiągnąć.

Ślizgonka z krwi i kości.

(...) Ron stwierdził, że to na pewno jakiś ślizgoński podstęp, ale Ron uważał także, że to Ślizgoni sprowadzają deszcz, gdy odbywa się trening drużyny Gryffindoru.(...)
Wyślij prywatną wiadomość
~Evanna Lynch F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 10-09-2009 16:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 236
Ostrzeżeń: 0
Postów: 58
Data rejestracji: 12.08.09
Medale:
Brak

Wydaje się ciekawe... Jak gdzieś tylko znajdę, to muszę przeczytać ; )
A skoro coś dla fanów "Zmierzchu" to książka jest zdecydowanie w moim typie ; p
Nie wie ktoś może przypadkiem, czy można tą książkę dostać w Emipku? I za ile? Ewentualnie w jakiejś internetowej księgarni... Bo wątpię, żeby to się znalazło w bibliotece xD Chociaż mamy tam coś o podziemiach, ale raczej Londynu i to o jakimś chłopcu. o.O
__________________
i31.tinypic.com/vmvvx3.jpg
www.hp-i-wp.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Maladie F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 10-09-2009 17:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3691
Ostrzeżeń: 2
Postów: 516
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja także czytałam. Książka jest po prostu fantastyczna, w sam raz dla fanów Zmierzchu. Ma niesamowite zakończenie, chociaż w połowie lektury zaczęłam sobie wszystko układać i odkrywałam prawdę szybciej niż to robiła Clary. Polecam wszystkim osobom, które lubią połączenie horror/romans Cool
__________________
Gdybyśmy cofnęli czas i naprawili wszystkie błędy, to czy świat nie byłby sztucznie idealny?

- Czy ty naprawdę jeszcze się nie zorientowałeś, że nienawidzę, gdy odpowiadasz pytaniem na pytanie?
- Naprawdę?


hogsmeade.pl/images/other/kkbh.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 10-09-2009 20:15
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

O, ja tą książkę to już przeczytałam trochę dawno temu, raz gdzieś... nie pamiętam kiedy, ale niedawno znów zaczęłam ją czytać od nowa, i się zorientowałam iż ja przeczytałam dopiero po 3 rozdziałach... moja skleroza! A co do książki, nawet mi się spodobała, chociaż jak dla mnie nie była wyjątkowo oryginalna ale jak się nudzi to poczytać można.
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
~Alice F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 20-05-2010 16:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 383
Ostrzeżeń: 1
Postów: 116
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Właśnie skończyłam czytać trzecią część. Nie rozumiem dlaczego mówicie, że dla fanów Zmierzchu jest dobra, skoro książki są napisane innym stylem i w ogóle wszystko jest tam inaczej. To ta trylogia sprawiła, że z fanki Meyer stałam się jej antyfanką, bo zdałam sobie sprawę, że "Zmierzch" to zwykła opera mydlana, jest przesłodzona i w ogóle bee. (dla mnie)
"Dary Anioła" mają w sobie to "coś". Nie ma tam słodzenia, ciągle coś się dzieje, a bohaterowie owiani są tajemnicą.
Polecam tym co mają dosyć pseudo wampirów!
__________________
"Kto nie boi się wierzyć, że się uda
Kto wie, kto wie, że
Wiara czyni cuda

Kto nie boi się wierzyć, że się uda
Ja nie, ja wierzę
Wiara czyni cuda..."
Wyślij prywatną wiadomość
~zuza878 F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 26-06-2010 20:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 261
Ostrzeżeń: 0
Postów: 61
Data rejestracji: 12.06.10
Medale:
Brak

Czytałam i spodobała mi się, jednak szału nie ma. Oczko Mam inne ulubione książki, jednak to nie znaczy, że nie jest warta przeczytania. Bo jest.
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i Od-Wiedzy-Własnej-WszechWiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFINDORZE !
Wyślij prywatną wiadomość
~Lawrencee F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 26-04-2011 20:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1668
Ostrzeżeń: 2
Postów: 358
Data rejestracji: 16.02.11
Medale:
Brak

Książka jest zarąbista, nie ma co obijać w bawełne. Akcja super, bohaterpowie świetni, Jace jest sexy i wszystko jest gites!
Książka ciekawa, fascynująca, ekscytująca... jak i jej kontynuacje ;dd

__________________
[center]Na niektóre rzeczy lepiej zamknąć oczy, usta, otworzyć umysł i słuchać. Obudzić się jak wstanie noc.
* * *
Odkrywasz nowe rzeczy odwiedzając stare miejsca.
* * *
http://myszenka.tumblr.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Adrienne F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 03-05-2011 18:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 655
Ostrzeżeń: 1
Postów: 348
Data rejestracji: 25.04.11
Medale:
Brak

Ksiązka bardzo fajna. Wiecie że Jace dostał nagrodę za najbardziej gorącego chłopaka z ksiązki? ; D Ja liczyłam na Patcha z Szeptem ale on też może być ; D
__________________
Pozdrawiam całe Hogsmeade!
Wyślij prywatną wiadomość
~Lawrencee F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 03-05-2011 19:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1668
Ostrzeżeń: 2
Postów: 358
Data rejestracji: 16.02.11
Medale:
Brak

Chyba coś ci się pomysliło.
To właśnie Patch dostał z moich źródeł nominację do najbardziej gorącego bohatera książkowego, bodajże 2010 roku jak mniemam.
__________________
[center]Na niektóre rzeczy lepiej zamknąć oczy, usta, otworzyć umysł i słuchać. Obudzić się jak wstanie noc.
* * *
Odkrywasz nowe rzeczy odwiedzając stare miejsca.
* * *
http://myszenka.tumblr.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Adrienne F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 03-05-2011 21:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 655
Ostrzeżeń: 1
Postów: 348
Data rejestracji: 25.04.11
Medale:
Brak

Lawrencee napisał/a:
Chyba coś ci się pomysliło.
To właśnie Patch dostał z moich źródeł nominację do najbardziej gorącego bohatera książkowego, bodajże 2010 roku jak mniemam.


Patrzyłam na oficjalną stronę i Jace zdobył nagrodę a Patch był na 2 miejscu.
__________________
Pozdrawiam całe Hogsmeade!
Wyślij prywatną wiadomość
~Lawrencee F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 04-05-2011 17:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1668
Ostrzeżeń: 2
Postów: 358
Data rejestracji: 16.02.11
Medale:
Brak

To podaj link dp twojej strony na PW. Aż mi się wierzyć nie chce.
____________________________________________________________________________________

Po wnikliwej weryfikacji internetowej oraz przeszukaniu kilkunatsu stron w sześciu językach, okazało się, że jednak miałam racje.


"Patch został nominowany do nagrody najbardziej "gorącego" książkowego bohatera, walcząc tym samym o uznanie miliona nastolatek!

Poniżej możecie zobaczyć krótki filmik z udziałem autorki Crescendo "Becci Fitzpatrick", która ogłasza nominację Patcha!

http://www.beccafitzpatrick.com/characters.html

Myślicie, że Patch wygra, stając się najbardziej hot bohaterem? Uśmiech"


Dokładnie taki tekst był zamieszczony na poleskiej oficjalnej stronie książki "Szeptem".

Sorki, że tak off topic, ale bronie mojego ukochanego bohatera książkowego.
_________________________________________________________________________________

A co do Jace'a, to przez ten temat przeczytałam sobie dzisiaj miasto szkła i musze powiedzieć, że ogólnie cała seria strasznie się nudno jak dla mnie kończy.
Ogólnie, to Jace mnie troche wkurzał na środku. I żal mi śmierci Maxa. To był taki fajny dzieciak... i tak jak ja czytał mangę! to już wogóle był spoko Oczko
Ogólnie to się tak zastanawiam, co dalej by się potoczyło... ale ja tutaj niepotrzebnie już chyba to rpztrząsam Oczko

__________________
[center]Na niektóre rzeczy lepiej zamknąć oczy, usta, otworzyć umysł i słuchać. Obudzić się jak wstanie noc.
* * *
Odkrywasz nowe rzeczy odwiedzając stare miejsca.
* * *

Edytowane przez Lawrencee dnia 05-05-2011 19:22
http://myszenka.tumblr.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Rebel F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 08-07-2011 14:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 97
Ostrzeżeń: 0
Postów: 18
Data rejestracji: 08.07.11
Medale:
Brak

Uwielbiam całą sagę. Bohaterowie są naprawdę barwni, każdy coś ciekawego wnosi do tej historii. Uwielbiam Magnusa, który jest po prostu taką odskocznią od tych wszystkich, szablonowych bohaterów w innych książkach. Jace i jego złośliwości i poczucie humoru po prostu mnie zauroczyło. Cassandra Clare jest naprawdę dobrą pisarką. Stworzyła wspaniałą historię i zupełnie nieprzewidywalną. Jej zakończenia poszczególnych części po prostu wmurowują w ziemię. Człowiek czuje się tak jakby oberwał metalową rurą. Zaskakujące zakończenia, zwroty akcji, tam ciągle się coś dzieje. Jakiś czas temu wyszła kontynuacja - Miasto Upadłych Aniołów z perspektywy Simona, choć przewija się jeszcze cała reszta i zdarzenia opisywane są z perspektyw paru bohaterów. I tam powraca stary dobry Jace, którego autorka trochę za bardzo złagodziła w Mieście szkła. Jestem naprawdę pod wrażeniem tej sagi i zalicza sie ona do grona moich ulubionych.
__________________


i50.tinypic.com/2ro2qlg.jpg

"Co ja ci zawsze powtarzałem?
Żebyś nigdy nie ufała niczemu i nikomu,
jeśli nie wiesz, gdzie jest jego mózg."
Wyślij prywatną wiadomość
~Potteromaniak0987 F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 12-09-2011 20:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2335
Ostrzeżeń: 1
Postów: 307
Data rejestracji: 08.11.09
Medale:
Brak

Ojej, a ja zakładałam nowy temat. Musiałam pominąć ten tytuł jak przeglądałam forum. Jednak tego tak skrupulatnie nie zrobiłam.
Co powiem na temat książki: Jestem nadal na pierwszym tomie, a mianowicie Miasto Kości. Powoli dobiegam do końca. Bardzo mi się podoba styl, bo jest prosty, łatwo i szybko się czyta.
Trochę połączone jest ze światem Harry'ego Pottera, bo przewija się cały czas wątek magicznego świata, trochę pomieszane jest ze Zmierzchem, bo autorka umieściła w powieści wampiry i wilkołaki. Dużo się dzieje. Można powiedzieć, że brak wytchnienia i postoju w tym co się czyta. Jest to bardzo fajne bo książka nie jest nudna. Czasem brakuje mi opisów poszczególnych "grup magicznych" czy też opiów miejsc.
Ogólnie ocena bardzo dobra moim zdaniem. Zamierzam przeczytać dalsze części.
Wyślij prywatną wiadomość
~DziedzicSlytherina F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 02-10-2011 20:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5368
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,243
Data rejestracji: 07.08.11
Medale:
Medal Medal

Mi niestety cała seria kompletnie nie przypadła do gustu. Akcja była jak dla mnie nudna, bohaterowie przygłupi i wolno myślący, a już to poplątanie z Clary i Jace'em to w ogóle xDD Najpierw nieznajomy, potem już zauroczenie, potem nagle brat, a później jednak znowu razem o.O Być może moja niechęć do tej serii ma związek z tym, że ja wprost nie cierpię "Zmierzchu" xD Powracając do tej trylogii - jak na razie to chyba najgłupsza seria jaka miała okazję zagościć w moich dłoniach, ale to tylko i wyłącznie moje zdanie. Wnioskując z komentarzy, chyba tylko ja mam taką opinię co do tych książek Uśmiech Ale o gustach się nie dyskutuje Dowcipniś
Wyślij prywatną wiadomość
~KuroNeko F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 27-10-2011 18:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 213
Ostrzeżeń: 0
Postów: 59
Data rejestracji: 24.10.11
Medale:
Brak

A mnie się podoba cała seria. Lubię książki w takim stylu. Ciekawi bohaterowie, fabuła i styl pisania. Plusem jest zdecydowanie przewaga akcji nad romansem :)
__________________
img851.imageshack.us/img851/2580/20824060.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~xowiki F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 10-04-2012 23:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 588
Ostrzeżeń: 0
Postów: 115
Data rejestracji: 13.11.11
Medale:
Brak

Z miejsca zakochałam się w sarkastycznym blondynie z przerostem ego. Przypomina wam kogoś? Bo mnie aż za bardzo. Co zresztą tłumaczy moje uwielbienie dla Jace'a. Muszę wreszcie przeczytać ostatni tom, ale ostatnio cierpię na okropną przypadłość, która nazywa się brakiem wystarczającej ilości czasu, by sięgnąć po coś nowego.
__________________
~ ~ * ~ ~

- Lily... Przez tyle lat
- Zawsze



Kto ci podbił oko, Granger? Chcę mu posłać kwiaty


A ja i Fred to co, jesteśmy tylko sąsiadami?


Może jest, a może go nie ma,ale pozostaje faktem, że potrafi się poruszać szybciej niż Severus Snape, gdy mu się zagrozi szamponem



Pozdrowienia dla mojego kochanka i żony. Oni wiedzą, o kogo chodzi xD

Buziaki misie <3
http://story-dhl.blogspot.com Wyślij prywatną wiadomość
~21olka F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 13-06-2012 19:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Horkruks
Punktów: 7277
Ostrzeżeń: 1
Postów: 203
Data rejestracji: 12.12.11
Medale:
Brak

Kisążka jest rewelacyjna podobnie jak kolejne tomy trylogii. Cassandra Clare ma niezwykły dar tworzenia "idealnych" chłopaków pod każdym względem w których zako****emy się już na samym początku. Autorka stworzyła wspaniały świat. Po części opowieść przypominała mi trochę Harryego Pottera -Valentina porównywałam do Voldemorda. Przez całą serię Bohaterowie "Darów Anioła" walczą z wrogiem a na końcu wróg ginie tak jak w "Potterze". Nie rozumiej jednak dlaczego Pani Clare postanowiła pisać kolejne książki tej "TRYLOGII". Jak narazie ukazała się książka "Miasto upadłych aniołów" książka ta nie specjalnie jest powiązana z wcześniejszymi tomami. A fabuła jest trochę naciągana...
CLARY&JACERozbawionyRozbawiony
__________________
"Nie żałuj umarłych Harry, żałuj żywych, a szczególnie tych którzy żyją bez miłości..."
Albus Dumbledore
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT