Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 339
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Glany
~Nevya F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 19-08-2009 16:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 166
Ostrzeżeń: 0
Postów: 28
Data rejestracji: 10.10.08
Medale:
Brak

Nazwa mówi sama za siebie Oczko Glany - obuwie kojarzone z subkulturą metalową, przez złośliwców zwane butami ortopedycznymi, felgami czy obuwiem masochistów (to się tyczy glanów z ilością dziurek >10 xD). Przez ich posiadaczy wielbione i chwalone.

Macie? Nosicie? Co o nich myślicie?

Osobiście mam glany od końca tego roku szkolnego, na początku masakra - wiadomo, obcierają. Ale teraz wielbię je i kocham, zakładam gdy tylko mogę - czasem niestety muszę zrezygnować, wiązanie dwudziestodziurkowców trochę czasu mimo treningu zajmuje xD
__________________
I'm still waiting for a hurricane
www.narinevya.deviantart.com Wyślij prywatną wiadomość
~Shemya F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 19-08-2009 16:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1628
Ostrzeżeń: 1
Postów: 665
Data rejestracji: 14.09.08
Medale:
Brak

XD!

Już od kilku lat wiercę rodzicom dziurę w brzuchu o glany, ale, no cóż, coś mi nie wychodzi. Tzn. niby ich nie lubią, ale gdyby mi je ktoś dał, nic przeciwko nim by nie mieli (pomijając niemiłe komentarze taty, które na pewno by się zdarzyły). Najbardziej chodzi im o koszt, bo co tu dużo mówić - glany tanie nie są.
Ale pracujemy, pracujemy... xD
___________________________
I mam nowe. Czarne, 15 dziurek, firmaniepamiętamjaka, w każdym bądź razie nie jakaś z tych popularnych. Mają troche niewymiarową blachą, ale to nic. I tak je kocham. : D
__________________
Everything dies

Edytowane przez Shemya dnia 03-05-2010 13:10
http://shivamix.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Cointreau F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 19-08-2009 18:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1433
Ostrzeżeń: 0
Postów: 525
Data rejestracji: 11.06.09
Medale:
Brak

Ja mam glany od roku (dopiero, ale chciałam wcześniej, tylko nie mogłam doprosić rodziców). W końcu powiedziałam, że nawet jak się nie zgodzą, to sama sobie kupię. I mam :D Uwielbiam te buty, bo są hmm wielofunkcyjne ;] Tylko czekam na okazję, żeby je założyć, bo fajnie wyglądają (ale nie z dresami).
No i uwielbiam je sznurować :) Poza tym hardkorowo się chodzi. Przejdziesz środkiem kałuży, a one wyglądają jeszcze lepiej niż wcześniej ;]
Posiadam 10-tki.
Mnie tam na początku wcale nie obcierały ;] Bez żadnego kuku przechodziłam w nich całą zimę i jestem bardzo zadowolona.
__________________
~~

Edytowane przez Cointreau dnia 19-08-2009 18:09
Wyślij prywatną wiadomość
~Integra F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 19-08-2009 18:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 418
Ostrzeżeń: 1
Postów: 91
Data rejestracji: 26.07.09
Medale:
Brak

Mam glany od 6 klasy podstawówki. Uwielbiam je i kocham, są najcudowniejszymi butami jakie mam no oprócz moich prze boskich najów.
Oczywiście pierwszy miesiąc noszenia glanów to była męka : o Na szczęście je wychodziłam i są jak kapcie 4ro kilowe ; D Tylko nienawidzę ich wiązać.
Historia sprzed roku ^^
Wygłupiałam się z koleżanka. Machnęłam gwałtownie nogą i patrze śmiejąc się że coś dziwnego spada z nieba i uderza policjanta w głowę. Dopiero po chwili zorientowałam się że to moja podeszwa... Dostałam mandat wysokości 50zł za uderzenie funkcjonariusza policji podeszwą.
Potem okazało się że to mój kumpel poluzował mi śruby dla zabawy Rozbawiony
Tak więc radzę Wam sprawdzajcie podeszwy w glanach ; D
Pozdrawiam!
Edytowane przez Integra dnia 19-08-2009 18:39
Wyślij prywatną wiadomość
~Ann F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 19-08-2009 18:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2313
Ostrzeżeń: 0
Postów: 453
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

No niestety moja walka o glany ciągle trwa - od około roku. Niestety moje fundusze nie pozwalają, a rodzice w żadnym wypadku mnie nie wspomogą w kwestii zakupu glanów. Na dodatek moja mama jest przeciwniczką glanów i wszelkich czarnych rzeczy które preferuję. Jednak jest pewne światełko w tunelu, a mianowicie dojazd do szkoły średniej (dopiero za dwa lata, ale zawsze ;D) gdzie przecież trzeba 'wystawać' na przystankach i porządne obuwie się przyda. Mam nadzieję, ze moja mama zdania nie zmieni i doczekam się wreszcie zakupu glanów.

Edit:
Od dziś jestem szczęśliwą posiadaczką czarnych 14-stek i już jestem pewna, ze będę to moje ulubione buty... kiedy je rozchodzę xD

__________________
"Music the great communicator..."

Edytowane przez Ann dnia 21-10-2009 20:37
Wyślij prywatną wiadomość
~Integra F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 19-08-2009 19:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 418
Ostrzeżeń: 1
Postów: 91
Data rejestracji: 26.07.09
Medale:
Brak

Ann ja przekonałam swoją mamuśkę do glanów mówiąc że nie będzie musiała wydawać co roku pieniędzy na buty zimowe. Stwierdziła że to świetny pomysł bo kupiła raz za więcej i ma spokój : D
Można powiedzieć że glany to inwestycja "na całe życie" ; ]
Wyślij prywatną wiadomość
~Black Rose F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 17-09-2009 10:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 111
Ostrzeżeń: 0
Postów: 28
Data rejestracji: 06.09.09
Medale:
Brak

Mam. Czarne dziesiątki.
Dostałam dopiero jakiś tydzień temu, bo moi rodzice nie byli do nich przekonani.
Chodzę w nich cały czas, ale zastanawiam się, czy wszystko jest z nimi w porządku. Wcale mnie nie obcierają, nie mam po nich nawet najmniejszego śladu. Wiem, powinnam się cieszyć, ale jestem zaskoczona (; Znajome, które noszą glany strasznie mi się skarżyły, więc byłam przygotowana na cierpienie xD
Wyślij prywatną wiadomość
~Tanya F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 17-09-2009 14:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5038
Ostrzeżeń: 0
Postów: 355
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

A ja, bez obrazy, nie widzę nic nadzwyczajnego w tych butach, i nie wyobrażam sobie jak można je w ogóle nosić. Kiedyś, jak mój brat uczęszczał do podstawówki miał takie, w ogóle to było dawno temu, i glany były wtedy bardziej pożądane niż teraz. Na początku narzekał, że są niewygodne, ale z biegiem czasu mu przeszło. Będąc ciekawa, kiedyś pewnego dnia przymierzyłam sobie jeden but. Co z tego, że był za duży o jakieś 6 numerów, w każdym razie nie mogłam podnieść nogi. Jakieś dwa lata temu, moja koleżanka nosiła glany, z resztą do tej pory je ma, i zapytałam jej czy źle się jej chodzi. A ona po prostu podsunęła mi te buty, bym mogła je przymierzyć. Rozmiarowo były idealne, ale lekkie nie były. Pomijając ich wagę, sam wygląd zewnętrzny mi się nie podoba, po prostu nie mój styl.
Jedno co jest w nich fajne, to właśnie to, że są wytrzymałe. Kupi się je raz i ma przez długi czas.
__________________
s3.amazonaws.com/hottopic_shockhound_production/images/20817/67557_GunsNRoses_003.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
!Tonks2812 F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 17-09-2009 15:07
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Dziedzic Ravenclaw
Punktów: 6047
Ostrzeżeń: 0
Postów: 219
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Ja mam glany od jakiegoś roku, ale w przeciwności do Was nie miałam problemu z przekonaniem rodziców ;) Zresztą mama chciała mi już zakupić takie 2 lata temu, ale po prostu ja nie byłam gotowa xd Oczywiście mnie obtarły, ale męczyłam się z tym tylko kilka dni. Są kochane *.* najlepsze na deszcz, bo nie przemakają. Czy są drogie? Tylko teoretycznie, bo jakby policzyć przez ile lat się w nich chodzi, to okaże się, że to świetna inwestycja, jak to zauważyła Integra. Co do ciężkości, to ja osobiście nie odczuwam jej przy chodzeniu, jedyny moment, gdy chętnie bym je ściągnęła, to schody ;p wchodzenie po schodach, to dla mnie mordęga...
__________________
Mężczyźni wolą kobiety ładne niż mądre, ponieważ łatwiej im przychodzi patrzenie niż myślenie.

hogsmeade.pl/tiara,ravenclaw,ona.gif

Edytowane przez Tonks2812 dnia 17-09-2009 15:08
Wyślij prywatną wiadomość
~Silencia F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 17-09-2009 15:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Barman w w Świńskim Łbie
Punktów: 1308
Ostrzeżeń: 1
Postów: 183
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Najbardziej chodzi im o koszt, bo co tu dużo mówić - glany tanie nie są.

Cenę wynagradza kilka lat ich noszenia. ;]

Czarne dziesiątki z Vegeterian Shoes dostałam na 14. urodziny.
Na 15. urodziny dostałam niebiesko-żółte 20tki Steela.
Oczywiście mój tata jest przeciwko - nigdy nie wyobrażał sobie swojej kochanej córeczki w buciorach, których on nienawidzi. A moja mama sama chciałabym sobie kupić.
Chodzę w nich bardzo często. Nawet teraz, kiedy jest ciepło. W cale nie jest w nich goręcej niż w zwykłych adidasach. Jakby nie patrzeć to tylko jedna warstwa skóry a w takich skejtach mamy kilka warstw materiału.
Wygodne, praktyczne, pasują niemal do wszystkiego (głównie chodzi mi o moje 10tki), nie czujesz jak ktoś po tobie depcze no i fajnie się w nich biega. :D
Darzę je niezmierną miłością, zwłaszcza od czasu kiedy nabawiłam się kilku nowych odcisków od adidasów.
__________________
e.deviantart.net/emoticons/d/dummy.gif

Edytowane przez Silencia dnia 08-04-2010 15:25
http://www.photoblog.pl/corset Wyślij prywatną wiadomość
~Hipogryf F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 17-09-2009 17:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Goblin
Punktów: 27
Ostrzeżeń: 1
Postów: 25
Data rejestracji: 12.09.09
Medale:
Brak

Ja glany uwielbiam, podobają mi się niesamowicie! Osobiście nie posiadam, w moim środowisku by się dobrze nie przyjęły -.- wiem, że to złe podejście, ale jednak.
__________________
Eee... DAJ KAMIENiA!

"Mamy coś,czego on nie ma, coś o co warto walczyć!"
... Mamy nos!


Mój wymarzony... ma prostokątne okulary.
Wyślij prywatną wiadomość
~DeadHelena F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 17-09-2009 18:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 621
Ostrzeżeń: 1
Postów: 290
Data rejestracji: 20.08.09
Medale:
Brak

Chciałabym mieć takie buty,_ale jeszcze nie teraz._Nie "dojrzałam" do nich emocjonalnie._Może za kilka lat sobie je kupię....
__________________
i29.tinypic.com/2q2laa0.gif
Arctic Monkeys Forever<3

Edytowane przez Tonks2812 dnia 04-11-2009 20:39
Wyślij prywatną wiadomość
~DarkVampire_ F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 17-09-2009 19:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 151
Ostrzeżeń: 0
Postów: 66
Data rejestracji: 07.09.09
Medale:
Brak

Bardzo mi się podobają te butyy ; P ^^ Już sobie wypatrzylem w HD jedne ; d .
__________________
Pozdrawiam ;f
Wyślij prywatną wiadomość
~Dogma F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 28-09-2009 14:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3203
Ostrzeżeń: 3
Postów: 185
Data rejestracji: 26.09.09
Medale:
Medal Medal

Ja mam czarne dziesiątki. Zwykłe, pospolite, dla mnie bezcenne. Mają kilka dziurek, zrobionych przeze mnie, by móc przypinki doczepiać, ale oprócz tego wyglądają niemal jak nowe :}
Glany mam już 2 lata, dałam 150 zł [w normalnym sklepie kupiłam] i jak na razie sprawują się świetnie. Noszę je na zmianę z trampkami, bo osobiście nie lubię nosić glanów latem i wiosną.
Glany to świetna inwestycja - można je nosić kilka lat, nie psują się, wystarczy je gąbką przetrzeć... Jednak trzeba przyzwyczaić się do wyzwisk z lejdigagowej strony uczniów. Bo dla tych, których zimowym obuwiem są słynne białe kozaczki, glany powinni nosić tylko "islamscy terroryści" [słowa wzięte z życia].
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 28-09-2009 19:56
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Ha, a moi rodzice nie mieli raczej nic do tego, że kupiłam sobie glany, pewnie dlatego, że dowiedzieli się po fakcie >.< W sumie to mam dwie pary glanów, jedne te pierwsze kupiłam ^^ a kasę na nie to długo zbierałam... czarne, pospolite dziesiątki z dziurami zrobionymi przez zemnie ^^ na różne przypinki i takie tam. Potem dostałam jedne od cioci, ha, białe całe z czerwonymi sznurówkami, są boskie ^^ Mam je już drugi rok i są cudowne ^^
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
~al_kaida F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 06-10-2009 16:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2217
Ostrzeżeń: 0
Postów: 501
Data rejestracji: 15.10.08
Medale:
Brak

Grr, od kilku dobrych lat męczę rodziców o glany, ale oni są nie ustępliwi. Uważają, że normalna, przeciętna dziewczyna w glanach będzie idiotycznie wyglądać. No ale muszę przyznać, że teraz mam ich opinię daleko gdzieś i własnie zbieram kasę na glany Oczko
__________________
Wbrew powszechnie panującym pogłoskom, al_kaida jest rodzaju żeńskiego.

i54.tinypic.com/s1430i.gif
______________________________________________
Pozdrowienia dla wszystkich, którzy czytają moje wypociny Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Waitin 4 arockalypse F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 04-11-2009 15:50
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1035
Ostrzeżeń: 3
Postów: 333
Data rejestracji: 06.02.09
Medale:
Brak

Tak, chodzę. Najpopularniejsze czarne, 10 dziurek. Tylko i wyłącznie w zimie. Już drugi rok. I przy tym do żadnej subkultury się nie przyłączam.
Rok temu nękały mnie skryte obawy
Będę w nich głupio wyglądać, Ludzie będą się śmiać, co sobie pomyślą, wezmą mnie za jakiegoś metala.
Olałam sprawę, podchodzę do tego z dystansem, i początkowe "Ave Szatan" ze strony miłych róWieśniaków poszło w zapomnienie.
A wyglądają dość dobrze ;>
Przy tym nie bawię się w doczepiania do nich tandetnych ozdóbek bo to by je oszpeciło. Szczególnie odblaskowe sznurówki to nietrafiony pomysł.
Edytowane przez Waitin 4 arockalypse dnia 04-11-2009 16:20
Wyślij prywatną wiadomość
~igla F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 04-11-2009 16:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 310
Ostrzeżeń: 0
Postów: 105
Data rejestracji: 04.01.09
Medale:
Brak

Ja moją mamę już jakiś molestuję, żeby glany kupiła, ale nic nie wskórałam. Z kieszonkowych mi nie starczy, więc zbieram. A przynajmniej próbuję. Co z tego wyniknie, zobaczymy.
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE


"Jeśli chcesz poznać człowieka, patrz, jak traktuje podwładnych, a nie równych sobie."

Spójrz na mnie - wyszeptał. Zielone oczy odnalazły czarne oczy, ale po chwili coś w tych czarnych oczach znikło, stały się nieruchome, puste i martwe. Ręka trzymająca szatę Harrego opadła z głuchym stukiem na podłogę i Snape już się więcej nie poruszył
Wyślij prywatną wiadomość
~Peepsyble F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 04-11-2009 16:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Czy ja wiem? Glany nie kojarzą mi się za dobrze. Mam w klasie kolegę, który takie nosi przez (no prawie) okrągły rok. Wiążąc je można przez tydzień, a jak się pochodzi w nich jakiś czas i zdejmie to nogi wydzielają zapach co najmniej brzydki.
Moim zdaniem glany nie są zbyt praktyczne, nie podobają mi się za bardzo. Nie chciałabym raczej takowych posiadać.
Wyślij prywatną wiadomość
~Courag F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 04-11-2009 16:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2553
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,383
Data rejestracji: 22.01.09
Medale:
Brak

Już dawno chciałam się tu wypowiedzieć, ale nie miałam za bardzo o czym. A teraz mam. Jakiś czas temu moja mama sprzątała szafkę z butami i znalazła glany. Akurat były prawie w moim rozmiarze. To "prawie" zneutralizowałam wkładkami. Noszę je tylko jak jest śnieg i jestem zadowolona.
Komentarze innych? Mam je głęboko... nie muszę mówić gdzie. Raz kiedy wspomniałam koleżance, że jestem dumną posiadaczką glanów i zamierzałam je nosić, spojrzała na mnie dziwnie i stwierdziła, że dziewczyna w glanach wygląda idiotycznie i że do glanów jestem pierwsza, a spódnic nie noszę. Wtedy ona się śmiała a następnego dnia przyszła w przemoczonych białych kozaczkach, a moje buty były w środku suchutkie, mogła się tylko pochwalić mokrym kapturem i powywijanym na wszystkie parasolemOczko
Glany mają jeszcze jedną zaletę: Mój wredny kolega boi się, że ich metalowe elementy znajdą się za blisko jego zadkaxD
__________________
Przed zmianą nicka Crazy_LadyUśmiech

On Cię kocha - gra słów a rozum wyjałowiony
Gdy dla niego żyjesz i dla niego umierasz
On Cię kocha - Twój Bóg
Okrutny albo szalony
W dziele swym jak najgorszy sen
I nie wiem jak mógł na to wszystko pozwolić

Closterkeller "Auschwitz"
"Zdarza się, że nasze dłonie są puste, ale serce zawsze pełne i możemy rozdawać z nich tóżne wspaniałości: ciepło, dobroć, pociechę radość...
Frances Hodgson Burnett


[mp3][url=http://biedronka19.wrzuta.pl/audio/5FqXrmwx8Db/zy_-_12_-_czy_to_grzech_labedz[/mp3]



cbimg9.com/graphics/08/12/66069c.jpg

Edytowane przez Courag dnia 04-11-2009 17:02
www.courag.photoblog.pl Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT