Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 268
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Muzyka
»»» Jean-Michel Jarre
Drukuj temat · Jean-Michel Jarre
!Milka F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 23-08-2009 02:19
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Jean-Michel Jarre - kompozytor muzyki elektronicznej. Jest uważany za pioniera muzyki elektronicznej, jak i organizatora koncertów - masowych tworzonych z rozmachem koncertów-przedstawień, z wykorzystaniem reflektorów, laserów i fajerwerków. Mówi się, że Jarre stworzył muzykę elektroniczną "dla wszystkich".

Geniusz muzyki elektronicznej. Jego muzyka potrafi odprężyć i zrelaksować. Nie jest jednolita nawet w pojedyńczym utworze, cały czas zmienia się, ewoluuje. Słuchając jednej płyty, możemy zatem usłyszeć kilkanaście różnych melodii.

Pierwszym jego wielkim sukcesem była płyta Oxygene z 1976, z której pochodzą dwa bardzo znane utwory:
Oxygene Part 4
[mp3]http://mp3.teledyski.info/download-OVpTQzBZenY4T2s=__ID__c2t1YmFzMw==.mp3[/mp3]

oraz Oxygene Part 2
[mp3]http://mp3.teledyski.info/download-NG5wODBqNndqYm4=__ID__cGF0MjM4.mp3[/mp3]

Szczególnie ten pierwszy jest kojarzony na całym świecie. W 1978 roku powstała kolejna płyta, Equinoxe, która również okazała się wielkim sukcesem. Z tej płyty znane są głównie te utwory:
Equinoxe Part 4
[mp3]http://mp3.teledyski.info/download-N0MzTGc5dWZlUlg=__ID__dGhpZWY=.mp3[/mp3]

Equinoxe Part 5
[mp3]http://mp3.teledyski.info/download-NDluTkJmT1Aydng=__ID__b3h5Z2VuZTE5OTQ=.mp3[/mp3]

Znanym utworem jest też Fourth Rendez-Vous:
[mp3]http://mp3.teledyski.info/download-NG4wOHVCWDE1NjM=__ID__bGludXg4ODg=.mp3[/mp3]

Łącznie, Jarre wydał 19 albumów studyjnych, 7 koncertowych i 7 składanek.


_________________
Jarre'a słucham od ok. 4 lat, znam go od taty. Jak mam dość metalu i rocka, przełączam na muzykę elektroniczną. W większości są to utwory spokojne, przy których potrafię się wyciszyć. Rzadko kiedy słucham całego albumu jednocześnie, a szkoda. Szczególnie te albumy, gdzie piosenki są po prostu numerowane (Oxygene, Equinoxe, Magnetic Fields, Chronologie) muzyka wydaje się być jednym ciągiem niesamowitej harmonii muzycznej.

Do moich ulubionych albumów należą oczywiście sztandarowe Oxygene i Equinoxe, ale też Chronologie, Metamorphoses i Geometry of Love. Nie lubię natomiast Teo & Tea - za bardzo przypomina mi nowoczesną techniawę (chociaż przyznam, że utwór Touch to Remember jest ciekawy).

Z ulubionymi piosenkami będzie problem - jest ich cała masa oO!
Dziwne, ale lubię 'trójki': Oxygene Part 3, Equinoxe Part 3, Chronologie Part 3 (dwa pierwsze uważam za absolutne perełki i moje ukochane utwory na zawsze), ale też First Rendez-Vous, Tokio Kid, En Attendant Cousteau (jeden z najdłuższych utworów świata!), Chronologie Part 4 & 5, Hey Gagarin, Velvet Road, Geometry Of Love Part 2, Rendez Vous à Paris, Aerology i Oxygene Part 9.



Jakie jest Wasze zdanie? Znacie/lubicie/kochacie/nienawidzicie? Które utwory lubicie? Zapraszam do dyskusji.
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.

Edytowane przez Milka dnia 05-09-2009 20:00
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Gaga F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 30-08-2009 19:38
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 738
Ostrzeżeń: 1
Postów: 286
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Jarre'a poznałam 24 sierpnia, za sprawą Millki, która zaproponowała mi ściągnięcie jakiejś płyty Żara. A że pierwszą płytą [i jedyną, którą znałam], która przyszła mi do głowy była Oxygene, ze względu na to, że to właśnie na nim znajduje się znane Oxygene Part IV, to czym prędzej to zrobiłam.
Narazie jestem na wczesnym etapie przesłuchiwania owej płyty i nie jestem w stanie stwierdzić, która piosenka mi przypadła do gustu, bo jak sama autorka tematu napisała: muzyka wydaje się być jednym ciągiem niesamowitej harmonii muzycznej.. Tak więc narazie cała płyta składa się dla mnie z trzech piosenek [jednej podzielonej na dwie części - pomiędzy nimi jest Część Czwarta].
Ale mimo wszystko Jeana-Michela cenię za to, co osiągnął. :}
__________________
userserve-ak.last.fm/serve/_/33542709/John+Frusciante.jpg

Edytowane przez Lady Gaga dnia 30-08-2009 19:41
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 05-11-2009 21:09
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

Milla napisał/a:
Nie lubię natomiast Teo & Tea - za bardzo przypomina mi nowoczesną techniawę (chociaż przyznam, że utwór Touch to Remember jest ciekawy).

Jakie jest Wasze zdanie? Znacie/lubicie/kochacie/nienawidzicie? Które utwory lubicie? Zapraszam do dyskusji.


Równie dobrze mogę napisać, że Mozart to pop -.-
Jarre nie robił techno, dziś już nikt go prawie nie robi. Jest w podziemiu, no ale Polacy to mądry naród i wsio, co ma 4/4 określają jako techno. :ASD Nawet Jeff Mills nie robi już techno, tylko coś pomiędzy Detroit Techno/Minimal/TR-909 etc.

Co do Jarre'a... obydwa Oxygeny były OK, Rendez Vous, Chronologie i Revolutions + AERO + jesio Music for Supermarkets też OK. Później już nie musiał się wysilać, czego dowodem jest żałosny Teo & Tea.
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 06-11-2009 22:39
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Równie dobrze mogę napisać, że Mozart to pop -.-

Nikt Ci tego nie broni, ale muzyka klasyczna znacznie się różni od popu, a techno od elektroniki nie aż tak.
Jarre nie robił techno

A gdzie ja napisałam, że (z)robił? Powiedziałam jedynie, że jego ostatnia studyjna płyta brzmi jak nowoczesne techno, co wcale a wcale mi się nie spodobało.
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 07-11-2009 09:32
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

Milla napisał/a:
Równie dobrze mogę napisać, że Mozart to pop -.-

Nikt Ci tego nie broni, ale muzyka klasyczna znacznie się różni od popu, a techno od elektroniki nie aż tak.
Jarre nie robił techno

A gdzie ja napisałam, że (z)robił? Powiedziałam jedynie, że jego ostatnia studyjna płyta brzmi jak nowoczesne techno, co wcale a wcale mi się nie spodobało.


Tyle że muzyka klasyczna nie ma tak bogatego rodzaju podgatunków jak elektronika.
Techno to podgatunek muzyki elektronicznej, i różnił się od takiego rave/ambientu

Brzmi jak "techno" to znaczy, że zrobił "techno", ale to i tak rozwalenie twórczości Jarre'a... sorki, od House to jest trochę WestBam/Members of Mayday, techno kiedyś robili MoM, teraz to breakbeat/tech house/rave.

A T&T... no cóż, dla mas, no to i jakość niska. :F Jarre nie musiał się wysilać, bo miałem wrażenie, jakby to było dla młodzieży :S
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!

Edytowane przez RazorBMW dnia 07-11-2009 09:34
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 07-11-2009 13:12
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Nie jestem znawcą techno, więc nie kojarzę tych podgatunków oO
A T&T... no cóż, dla mas, no to i jakość niska. :F Jarre nie musiał się wysilać, bo miałem wrażenie, jakby to było dla młodzieży :S

Odniosłam to samo wrażenie, niestety. Jedyna piosenka z tej płyty którą jako tako lubię to Touch to Remember.

Jarre o piosence Téo&Téa:
To wszystko coś w rodzaju erotycznej gierki...i...nadałem temu utworowi taneczny charakter, to właściwie dance'owy kawałek.

Jeśli ma zamiar dalej brnąć w dance to ja podziękuję, wracam do Oxygene'a.
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 20-06-2011 22:03
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

http://soundcloud.../anallogic
Jarać się, sampelki z albumu AnALLogic, wyjdzie... no niby w 2011 choć był zapowiedziany na koniec zeszłego roku.
A teraz zachciało Mu się robić po raz milionowy kompilkę[Essentials & Rarities]. Jak ktoś posiada pierwsze jego trzy albumy to się średnio opłaca brać Rarities a Essentials to po raz milionowy te same kompozycje.

Z jednej strony
Niech wypuści nowy album
Ale z drugiej
Jak ma być to samo co Tea and Tea lub robienie w kółko tego samego, to podziękuję.
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT