Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 162
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Hobby
»»» Grafika komputerowa
Drukuj temat · Grafika komputerowa
~Mala_Mi F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 19:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 87
Ostrzeżeń: 0
Postów: 31
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Lubicie tworzyć grafikę komputerową? Czasem 'pobawić' się różnymi programami? Jak zaczęła się Wasza przygoda z grafiką? Jakich programów używacie? Jakie polecacie? Piszcie, pokażcie swoje prace. ;D

Ja bardzo lubię się grafiką bawić. Photoshop mi się niestety nie chce zainstalować, ale mam PhotoFiltre i PhotoFiltre Studio. A zaczęło się od blogowania. Na początku nie umiałam stworzyć sobie nagłówka. Weszłam na jakiegoś bloga z instrukacjami i ściągnęłam PF. Posługując się instrukcjami robiłam coraz lepsze prace. Jestem raczej amatorką. Potem pokażę jakieś obrazki, ale teraz jestem u taty i nie mam dostępu do swoich folderów, które ą w moim komputerze.
Ostatnio sama robie zdjęcia, a potem je przerabiam, ozdabiam itp.
Pozdrawiam. ;D

Rozszerzyłam nieco pytania.
C.L

__________________
You don't remember me, but I remember you

Edytowane przez Alae dnia 08-11-2010 19:27
Wyślij prywatną wiadomość
!Souriant F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2008 02:31
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Animag Wąż
Punktów: 539
Ostrzeżeń: 0
Postów: 91
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Bleh, ja miałam założyć ten temat. ^^

A grafika komputerowa to jedna z moich wielkich pasji. I ja nie lubię się w to bawić, ja to kocham.

Moja przygoda z grafiką zaczęła się podobnie jak Twoja - chciałam umieć sama zrobić sobie nagłówek. To było na początku wakacji 2 lata temu. Załatwiłam sobie [legalnie, żeby nie było ;p] pełną wersję Photoshopa, zaczęłam powolutku się uczyć, wciągać w to coraz bardziej i zakochałam się. Kiedyś robiłam tylko nagłówki, szablony itp., a dzisiaj skupiam się przede wszystkim na wektorach, fotomanipulacjach, ikonach i przeróbce swoich zdjęć. Bardzo podoba mi się to, że jestem samowystarczalna i nie muszę szukać nigdzie avatarów albo jakiś ciekawych obrazków do podpisu - sama je robię. ;]
[autoreklama] Efekty mojej pracy możecie obejrzeć na moim dA - adres w profilu, zapraszam. :D [/autoreklama]
__________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,
a potem pokona doświadczeniem.
http://souriant.deviantart.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Irreplaceable_ F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 12:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2090
Ostrzeżeń: 1
Postów: 394
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Lubię czasem, nawet dla zabicia nudy, porobić jakieś awki z HP czy też loga, bannery itp. Kiedyś robiłam różne obrazki, ale to już ani czasu braknie, albo wogóle nie mam ochoty i weny tFurczej ^^. Kiedyś to robiłam i tapety i zdjęcia obrabiałam, ale już mi się nie chce, odwidziało mi się ;p
Wyślij prywatną wiadomość
~Giny F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 04-09-2008 23:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 931
Ostrzeżeń: 1
Postów: 346
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja miałam podobnie. Zaczęło się od blogowania. Uwielbiam grafikę komputerową. Tworzę w AP.
Z czym dłużej tworzę grafikę komputeową, tym lepiej mi idzie.
__________________
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"


hogsmeade.pl/images/hat/gryffindorf.gif



"- Czy pamiętasz, jak mówiłem, że ćwiczymy zaklęcia NIEWERBALNE, Potter?
- Tak.
- Tak, proszę pana.
- Nie ma potrzeby zwracania się do mnie per pan, profesorze."
___
Pozdrawiam wszystkich użytkowników Hogs Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 04-09-2008 23:48
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Ja zaczęłam od zwykłej przeróbki zdjęć na Photofiltre ^^
Potem zaczęłam się bawić z innymi obrazkami i nawet gdzieś spróbowałam robić avatary ale nic z tego nie wyszło ^^
Pottem nawet jakąś tapetkę chciałam robić i nawet ze dwie mnie wyszło, ale uznałam, że nie mam talentu do grafiki i po prostu już nie robię nic więcej niż zwykłej czasem przeróbki zdjęcia.
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
~Aquofila F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 21-09-2008 19:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 955
Ostrzeżeń: 0
Postów: 67
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Uwielbiam to! Kieeedyś, hen, hen daleko tworzylam obrazki w gimpie. Owszem byly one brzydkie, ale.. ile to minęlo. Teraz wolę PhotoFiltre. Jakoś nie mogę się od niego odzwyczaić. Nie wiem czemu Wredny. Teraz co chwilę robię avatary. Oczywiście tylko wtedy, kiedy mam wenę. Ostatnio trochę jej braknie.
__________________
It wasn't hurt me!
nightmare.wjo.pl Wyślij prywatną wiadomość
!niewesolypagorek F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 02-10-2008 12:56
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10408
Ostrzeżeń: 0
Postów: 660
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal Medal Medal

Gdy mi się nudzi rysuję sobie w Paincie, Gimpie, Paintnecie... przerabiam zdjęcia w Picasie, robię animacje w Gifacie i różne inne rzeczy ^.^

A zaczęło się od blogowania. Na początku nie umiałam stworzyć sobie nagłówka. Weszłam na jakiegoś bloga z instrukacjami i ściągnęłam PF.

Też tak miałam... ale nie podobały mi się takie wykonane przez kogoś innego, więc zaczęłam bawić się Paintem Shop Pro, Photoshopem i innymi programami w wersji trial... wychodziło mi to całkiem nieźle... przynajmniej w moim mniemaniu Język Teraz już się tym nie zajmuję. Przestałam blogować i jak wspomniałam na początku... rysuję czasem - dla przyjemności Język
__________________
i54.tinypic.com/10d7ebb.png
i29.tinypic.com/10y036u.png

is this the place we used to love?...
i54.tinypic.com/2po5e2s.gif

Edytowane przez niewesolypagorek dnia 02-10-2008 12:56
Wyślij prywatną wiadomość
~sebulba F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 02-10-2008 13:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 282
Ostrzeżeń: 0
Postów: 25
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Paint rzomdziRozbawiony a oprócz tego to w alibrze ostatnio zacząłem się bawić, bo to jedyny program jaki mamy w szkole graficzny, a że mi się spodobał to w domu też sobie coś porobię. Może nie jest to jakiś profesjonalny program ale jak dla mnie w sam raz a co najważniejsze umiem go obsługiwać dx
Wyślij prywatną wiadomość
~g_o_s_i_a F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 13-10-2008 20:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 90
Ostrzeżeń: 0
Postów: 16
Data rejestracji: 07.10.08
Medale:
Brak

Hm..., ja nie interesuję się tym na poważnie, ale czasem poświęcę 1 godzinkę, czy dwie, czasem pięć.

Teraz na informatyce w szkole uczymy się kopiować!!! więc mocno wykraczam poza materiał.Uśmiech I nie zanosi się na bawienie się grafikąSmutny.
__________________
[gg]13142924[/gg]
napisy.info/Filmy_emitowane/Harry_Potter_1/Galeria/Male/Harry_Potter_1_Plakat_04.jpg
hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,on.gif
Wyślij prywatną wiadomość
N
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 14-10-2008 09:55
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

Grafika komputerowa...o nie, zdecydowanie nie dla mnie, heh Uśmiech. Jak tworzyłem z kumplem jakąś stronkę to on zajmował się całymi sprawami graficzno-technicznymi strony. Ja w ogóle nie mam do tego głowy i tego nie lubię. Zawsze zajmuję się pisaniem regulaminów, instrukcji i innych takich. W ogóle nie znoszę infy ^^.
Wyślij prywatną wiadomość
~John_maxey F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 14-10-2008 10:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 776
Ostrzeżeń: 3
Postów: 709
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Od czasu do czasu namaluję coś fajnego na kompie. Nie lubię zbyt bardzo, ale czuję przez to, że mózg mi inaczej funkcjonuje.

Na paincie, nie robię blogów. Robię także grafikę komputerową z animacją. W programie gifat.
__________________
Weasley lata na miotle
nie kąpie się w wannie lecz w kotle
Zawsze ma wiele czasu
[bcolor=#cc3366do Hogwartu idzie bez kompasu][/bcolor]

Każdy o tym wie
że Ron Weasley gubi się.

pewnego dnia zna sto zaklęć
i wokól nas się kręci

Bo to jest on!

Edytowane przez Czarodziejka dnia 09-10-2013 00:03
Wyślij prywatną wiadomość
~Finezja F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 08-11-2008 16:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 227
Ostrzeżeń: 0
Postów: 48
Data rejestracji: 21.09.08
Medale:
Brak

Grafika komputerowa? Czasami, nie traktuję tego poważnie robię to dla rozrywki. Używam GIMPa i PhotoFiltre , grafiką zaczęłam bawić się, gdy zakładałam bloga, mój pierwszy nagłówek wyglądał okropnie, był sklejką jakichś kwadratów z postaciami, powstał w Gimpie, nie miałam pojęcia jak się tym obsługiwać Śmiech Potem nabrałam doświadczenia i moje "dzieła" wyglądają w miarę znośnie ;P
Wyślij prywatną wiadomość
~Cee F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 08-11-2008 17:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6020
Ostrzeżeń: 0
Postów: 635
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Dla zabicia czasu, oto główny powód. Mam kilka programów, w których retuszuję coś (Gimp) albo robię coś bardziej wymyślnego (PhotoScape). Nie jestem jednak miłośniczką bawienia się w takie rzeczy. Nieco mnie to nuży, czasem robię na odwal. Czasem jednak najdzie mnie ochota na większe przyłożenie się do pracy.
Przede wszystkim, nie robię tego często, bo zwyczajnie nie mam po co. Fotobloga, bloga, konta na n-k, bahu, fotki i innego typu rzeczy nie posiadam, więc nie miałabym tego umieszczać. A robienie dla samego robienia? Łee, to nie dla mnie.
Wyślij prywatną wiadomość
!Delirantka F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 08-11-2008 17:57
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mistrz Eliksirów
Punktów: 2914
Ostrzeżeń: 0
Postów: 439
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Grafika komputerowa w wykonaniu Delirantki to amatorszczyzna w najczystszej postaci. Jak się zaczęło? Od programu Picasa2 - w którym to przerabiałam sobie zdjęcia. Właściwie, to on nie ma wielu narzędzi, ale te, które ma, mi się podobają. Przydatne i łatwe w obsłudze, ot, jak dla amatora. ;d Potem nadszedł czas na Photoshopa - nie zdążyłam się wiele nauczyć, gdy skończył mi się czas użytkowania. A właśnie się rozkręcałam, no! ;x I wiecie, szło mi coraz lepiej.
Więc zainstalowałam sobie PhotoFiltre, darmowy i bardzo fajny programik do robienia czego-tam-sobie-chcesz. Był czas, kiedy robiłam w nim avatary, sporadycznie robię w nim tapety (kolaż kilku zdjęć + wplecione cytaty piosenek lub obrazki), najczęściej zaś przerabiam w nim zdjęcia. Bawię się w zmianę koloru oczu czy włosów, przerabiam je na kilka rodzajów, po czym zapisuję i o nim zapominam. Nigdy nie wykorzystuję tych przerobionych zdjęć, bo i po co. ;d
__________________
d'oh

Δ = b² - 4ac
Wyślij prywatną wiadomość
~kradziejkakorali F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 08-11-2008 19:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 67
Ostrzeżeń: 0
Postów: 14
Data rejestracji: 08.11.08
Medale:
Brak

Ja także jak większość z was zaczęłam interesować się grafiką od czasu kiedy nastała moda na onetowe blogi ;D Myślałam że tylko ja jestem jakaś inna i korzystam tylko i wyłącznie z Gimpa a tutaj miła niespodzianka. Wszyscy ostatnimi czasy chwalą photoshopa i photo filtre [czy jakoś tak to się nazywa] ale jakoś nie mogę się do do żadnego z tych programów przekonać.
www.Diffindo.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~ElaLa F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 08-11-2008 20:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 86
Ostrzeżeń: 0
Postów: 48
Data rejestracji: 08.11.08
Medale:
Brak

Ja również interesuje się grafiką ;] Nie dawno zaczęłam, ale już nawet mi nieźle idzie. Posiadam Gimpa, Photoshopa, Photofiltre, Photo painter ;p
I tak samo jak wszyscy zaczęłam się nią interesować od czasu kiedy założyłam sobie bloga.
Wyślij prywatną wiadomość
~DominiKa812 F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 13-11-2008 16:19
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 286
Ostrzeżeń: 4
Postów: 180
Data rejestracji: 07.09.08
Medale:
Brak

Ja też lubię czasem sobie sie pobawić grafiką. Nie wychodzi mi może pięknie, ale niektóre prace mi się podobają. Używam programu PhotoShopa i PhotoFiltre Studio.
Wyślij prywatną wiadomość
~Sirius PL F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 14-01-2009 22:17
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 174
Ostrzeżeń: 5
Postów: 338
Data rejestracji: 27.09.08
Medale:
Brak

Moja przygoda z grafiką komputerową zaczęła się mniej więcej rok temu. Założyłem sobie photobloga i po jakimś czasie ściągnąłem sobie program Picasa2. Jest to bardzo prosty program, ma bardzo mało funkcji, ale od tego momentu spodobała mi się grafika komputerowa. Później robiłem rysunki w Photoshopie. Ostatnio nie tworzyłem żadnej grafiki, ale mam zamiar znowu zacząć jak będę miał więcej czasu.
__________________
Podpis zedytowany
Wyślij prywatną wiadomość
~aparecjum F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 23-01-2009 11:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 996
Ostrzeżeń: 1
Postów: 515
Data rejestracji: 07.12.08
Medale:
Brak

U mnie zaczęło się, gdy miałam 10-11 lat.
Zaczęłam tworzyć animacje i tego typy rzeczy.
Po jakimś czasie koleżanka dała mi kilka ciekawych programów m.in. photoshop.

Ja również wykraczam poza materiał szkolny. teraz mamy w szkole iMac/i.
Takie komputer fiu fiu no, ale cóż. Ciężko jest na nich pracować, głownie są one do "robienia fotek na lekcjach".

A w domu kiedyś pan poprosił mnie, o przygotowanie prezentacji ze zdjęć z wycieczki do Szklarskiej Poręby, no a jak to ja, chciałam się wykazać i nakręciłam film. Przez co oczywiście dostałam 6, bo pan był pod wrażeniem <cwaniak2>.

I później sam zaproponował mi kursy razem z innymi na nie uczęszczałam, no i tak wyszło, że teraz tym się generalnie zajmuję.


Czarodziejka: Ludzie! Co z wami? Czemu nie używacie DUŻYCH liter na początku zdania? To naprawdę nie jest takie trudne.
__________________
Chociaż to, że nasze myśli skierowane są ku czymś innemu, że rozmawiamy i porozumiewamy się różnymi językami, nasze serca biją jednym rytmem.

Edytowane przez Czarodziejka dnia 09-10-2013 00:08
Wyślij prywatną wiadomość
~Blair F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 23-01-2009 11:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Redaktor Żonglera
Punktów: 1008
Ostrzeżeń: 0
Postów: 259
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Jasne, że lubię! ;d Moja przygoda z grafikami zaczęła się gdy dostałam komputer na komunię i niecały rok później internet. Zakładałam setki blogów i żeby każdy się wyróżniał, musiał mieć oryginalny (najlepiej robiony samodzielnie) szablon. Najpierw tforzyuam w Paincie, potem w Gimpie. Zaczęło mi wychodzić to coraz lepiej i koleżanka dała mi Photoshopa. No i się zaczęło. ;d Umiałam już robić naprawdę ładne grafiki. Zaczęłam prowadzić blogi z opowiadaniami i robiłam szablony sobie, znajomym. Teraz co jakiś czas też zrobię szablon ale tak dla zabawy, żeby nie wyjść z wprawy. Znacznie częściej robię sygnatury, livejournal icons, mniejsze avatary.
__________________
Nie zależy mi na pieniądzach i na sławie, chcę być tylko doskonała.
Marilyn Monroe.

i40.tinypic.com/10oierr.gif
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT