Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 269
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Kino
»»» Imaginarium of Doctor Parnassus
Drukuj temat · Imaginarium of Doctor Parnassus
!Milka F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 01-01-2010 15:15
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Co ja tu będę się rozpisywać o fabule filmu, przeczytajcie sami Oczko.

Film miał swoją premierę w maju ubiegłego roku na świecie, do polskich kin wejdzie dopiero za tydzień.
Ktoś się wybiera? Może ktoś już widział ten film i chciałby się wypowiedzieć?

Dla tych, którzy nie są do końca przekonani, to powiem, że właśnie w tym filmie po raz ostatni zagrał Heath Ledger, grają również Johnny Depp, Jude Law i Collin Farrell. Dowcipniś


________
Wybieram się na ten film nie tylko ze względu na ciekawą fabułę. Również ważnym powodem jest osoba reżysera - Terry'ego Gilliama, który znany jest ze swojego genialnego i zabawnego reżyserskiego oka. Z nim mam pewność, że nie będę się nudzić Jęzor.
Wyślij prywatną wiadomość
!LoonyHaw F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 01-01-2010 19:30
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Pochwa
Punktów: 571
Ostrzeżeń: 0
Postów: 93
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

hahahaha no tak, fanka latajacego cyrku sie odezwala :D
Ja czekam na premiere od lipca gdyz zabawe sciaganiem przez internet sobie psuc nie bede.
Wybieram sie na premiere z powodu oczywiscie Ledgera, ktorego jestem fanka (i nie, nie dlatego ze zagral Jokera). Poza tym, jestem ogromnie ciekawa jak wyszla zamiana zmarlego juz Heatha na 3 roznych aktorow. To chyba pierwszy taki pomysl w historii kinematografii i brzmi bardzo ciekawie.
A, i Tom Waits ;d to tez zacheca
__________________
[mp3]http://www.emp3world.com/to_download.php?id=89461[/mp3]

wakacje i OPEN'ER
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 01-01-2010 19:41
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

hahahaha no tak, fanka latajacego cyrku sie odezwala :D

To aż tak widać? Dowcipniś
[szczerze, to nie lubię animowanych wstawek Gilliama, ale jak już gdzieś pojawił się jako postać, to zapadał w pamięć]


Na ten film czekam już z rok, bo mnie również zaciekawiło, jak 1 postać może grać 4 aktorów i o co z tym wszystkim chodzi. Ściągania nowopowstałych filmów nie lubię, bo mają one taką jakość, że można sobie oczy zepsuć patrząc na to. Poza tym, kina muszą jakoś zarabiać, a myślę, że na Parnassusa rzuci się spora grupa osób [chociażby ze względu na Ledgera albo Deppa Rozbawiony]. Z tego, co mi mówiła znajoma, która była już na tym w kinie, to jeden z lepszych filmów ostatnio wydanych.
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Gaga F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 09-01-2010 19:11
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 738
Ostrzeżeń: 1
Postów: 286
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Ja sie z checia wybieram, aczkolwiek musialabym sobie jeszcze zalatwic towarzystwo [to akurat nie problem, sciagne Time do siebie :D]
Jestem bardzo ciekawa mozliwosci aktorskich Lily Cole, ktora zagrala w reklamie podkladu Maybelline [i swoja droga mnie troche soba zaciekawila].
A do tego przypadkowo znalazlam na YouTube sceny z Parnassusa, ktore mnie jeszcze bardziej zaintrygowaly, wiec za pare tygodni [dni?] zedytuje posta.
__________________
userserve-ak.last.fm/serve/_/33542709/John+Frusciante.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
!ewelka_bolitair F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 09-01-2010 19:27
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1353
Ostrzeżeń: 2
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Właśnie, właśnie, właśnie!
Też chyba pójdę, bo mnie to ciekawi.
Jak będę miała z kim i jeśli będę miała pieniądze xD
Edytuję po obejrzeniu.
__________________
When you stop doing things for fun you might as well be dead.
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 09-01-2010 19:43
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Byłam wczoraj w kinie i oczywiście się nie zawiodłam. Nie będę mówić, co się działo w filmie zbyt dokładnie, bo nie o to chodzi.
Z trzech przemienionych Ledgerów sądziłam, że najmniej pasuje Jude Law. Jakie było moje zaskoczenie, kiedy scena z jego udziałem jest jedną z moich ulubionych! Za to najgorzej wypadł wg mnie Farrell. To raczej dlatego, że patrzę na niego przez pryzmat romansu z Polką. Johnny Depp oczywiście świetnie, Ledger i Waits również ;]. Dr Parnassus i jego córka nie wypadli źle, ale nimi i tak sobie nie zawracałam głowy. Oczywiście w filmie nie mogło zabraknąć czegoś iście z Monty Pythona [tańczący policjanci Rozbawiony].
Moje wrażenia po filmie są bardzo, ale to bardzo pozytywne, bo oto mamy film, gdzie od widza wymaga się użycia mózgu i pomyślenia 'Co autor miał na myśli? O co tu chodzi?'. Wielu niestety tego nie docenia [wystarczy poczytać opinie na forum filmwebu] i uważa, że film jest tylko od tego, żeby cała fabuła była jasna, klarowna i wszystko podane na tacy. Terry Gilliam jest jednym z niewielu reżyserów, którzy wymagają czegoś więcej od swoich widzów niż tylko przygotowanie popcornu i dobrego miejsca do siedzenia. Niektórzy uważają, że to zbyt dużo jak na ich super niskie wymagania co do filmu, a szkoda, bo przez takie myślenie ambitniejsze filmy są przemilczane.
Oglądając ostatnio wywiad z Terrym dowiedziałam się, że przemowa Deppa odnośnie śmierci wcale nie była napisana po śmierci Ledgera - wbrew temu, co większość myśli - a istniała od początku w scenariuszu. Mówił też, że cudem było, iż ten film w ogóle został skończony.

Podsumowując, jeśli lubicie ambitne kino lub filmy, które wymagają myślenia, to serdecznie polecam. Innym nie zalecam, bo pomyślicie, że tam jest tylko chaos i 'nic nie zrozumiałem'. Cool
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Silencia F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2010 23:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Barman w w Świńskim Łbie
Punktów: 1308
Ostrzeżeń: 1
Postów: 183
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Byłam parę dni temu.
Film... dość dziwny. Głownie nie ogarnęłam końcówki. Niby diabeł wygrał, ale w sumie przegrał, bo ta córka była tą nieszczęsną 5. duszą. Potem ona ułożyła sobie życie, zapominając o ojcu, które (delikatnie mówiąc) klepie biedę.
Może to jeszcze nie film dla mnie.
I strasznie irytował mnie ten gość co go uratowali przed tą ruską mafią. Denerwował mnie jego sposób bycia. Kompletnie nie załapałam tej całej afery o nim. Najpierw była jakaś mafia, która chciała go zabić, potem się okazało, że jest zwykłym oszustem.
Strasznie to wszystko pokręcone. Chyba muszę jeszcze trochę przetrawić ten film.
__________________
e.deviantart.net/emoticons/d/dummy.gif
http://www.photoblog.pl/corset Wyślij prywatną wiadomość
~Bloo F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 26-07-2010 17:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Barman w w Świńskim Łbie
Punktów: 1390
Ostrzeżeń: 0
Postów: 220
Data rejestracji: 04.12.09
Medale:
Brak

Film zrobił na mnie wrażenie. I to duże. Cieszę się, że mogłam go zobaczyć w kinie, bo efekty dźwiękowe, jak i duży ekran robią swoje.
Sam film podoba mi się, i to bardzo. Ogólnie ja jestem zwolenniczką tego typu opowieści. Uwielbiam, kiedy magia miesza się z rzeczywistością. Sam wóz, którym poruszali się główni bohaterowie, scena, którą rozkładali - to wszystko było takie... z dawnych czasów i w połączeniu ze współczesnością dało naprawdę świetny efekt.
Aktorzy: matko, jak szkoda mi Heatha Ledgera Smutny naprawdę, był świetnie zapowiadającym się aktorem. Miał takie, iście Deppowskie zacięcie. Bohater, którego w Parnassusie odgrywał od początku budzi niepokój. Jest nieodgadniony, a kiedy okazuje się, kim jest naprawdę... no cóż.
Sam Parnassus przypominała mi miejscami Michaela Gambona. Sama postać bardzo mi przypadła do gustu, a zwłaszcza rozmowy z Diabłem. Zakładanie się o ludzkie dusze.
Lily Cole, jako Valentina - cóż... muszę przyznać, że nietypowa uroda tej dziewczyny dodała postaci nieziemskości i tajemniczości.
Ogólne film bardzo mi się podobał i z chęcią pooglądałabym go jeszcze raz. Film ma świetną fabułę, cudną obsadę i łączy w sobie wszystko to, co ja lubię najbardziej.
A moja najulubieńsza postać z całego filmu?
Zdecydowanie Pan Nick - szatan. Tom Waits wypadł genialnie w tej roli.
Happy
__________________
"Życie nie jest idealne, Człowieku-Wiadro"
T. Pratchett
rupieciarnia.xaa.pl Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 26-07-2010 17:36
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Z perspektywy czasu uważam, że Gilliam trochę spaprał efekty specjalne, mogło być zdecydowanie lepiej [chodzi mi np. o sceny z Judem Law]

Sam Parnassus przypominała mi miejscami Michaela Gambona.

Momentami miałam to samo wrażenie Rozbawiony - nie wiem czy to podobieństwo fizyczne, czy po prostu postać była w typie Gambona, ale przewijał mi się on przed oczami, gdy oglądałam film.

Jestem teraz ciekawa, czy wydadzą w Polsce film na DVD, a nawet jeśli, to czy będą jakieś dodatki poza 'interaktywnym menu' i 'dostępem do wybranych scen' [to parodia, żeby to nazywać dodatkami...]. Chciałabym mieć oryginał na półce, bo to jedna z najciekawszych nowości, jakie oglądałam.
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Bloo F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 26-07-2010 18:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Barman w w Świńskim Łbie
Punktów: 1390
Ostrzeżeń: 0
Postów: 220
Data rejestracji: 04.12.09
Medale:
Brak

Prawda? Te "dodatki" bywają wręcz żałosne.
Ja też czekam na DVD, bo bardzo bym chciała mieć ten film w swojej kolekcji. Sądzę, że jest tego warty. A, co do dodatków, to liczę na jakieś małe wejście za kulisy. Uwielbiam słuchać wypowiedzi aktorów, reżysera i wszystkich tych, którzy pracowali przy filmie. To naprawdę ciekawe, jak oni postrzegają fabułę, postaci, które odgrywają i w ogóle. No nic, pożyjemy, zobaczymy Happy

EDIT 29.07:
Ha! My tu się zastanawiamy, kiedy film wyjdzie u nas na DVD, a odpowiedź, jak na życzenie spłynęła na mnie wraz z dzisiejszym otowrzeniem gazety z programem (zrobię reklamę) To&OwoTv. Tam jest napisane, że premiera Parnassusa u nas na DVD będzie miała miejsce 6 sierpnia 2010 roku.
Nooo, to teraz trzeba nam odrobiny cierpliwości Rozbawiony
__________________
"Życie nie jest idealne, Człowieku-Wiadro"
T. Pratchett

Edytowane przez Bloo dnia 29-07-2010 15:20
rupieciarnia.xaa.pl Wyślij prywatną wiadomość
~shocked F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 24-01-2012 20:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Wybraniec
Punktów: 8443
Ostrzeżeń: 1
Postów: 416
Data rejestracji: 11.08.11
Medale:
Brak

Pierwszy raz ten film (a właściwie kawałek) obejrzałam z tatą rok temu i stwierdziłam, że go nie ogarniam. Niecały tydzień temu obejrzałam go kolejny raz i nie ogarniałam go już trochę mniej Oczko Po głębszym zastanowieniu film mi się spodobał i stwierdziłam, że jest po prostu genialny. Aż się zdziwiłam, że nie zrobiono go na podstawie książki.
__________________
Żeby nie było nieporozumień: shocked jest rodzaju żeńskiego xD

To sytuacja bez wyjścia. Gdybyśmy mieli czekoladę, to
znalazłbym w sobie energię, żeby wyruszyć do
samochodu po więcej czekolady. Ale bez czekolady nie uda mi się pokonać nawet pierwszego stopnia.
Kevin Holmes, Jutro
Wyślij prywatną wiadomość
~Kasjopeja F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 23-09-2014 14:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Prefekt Ravenclawu
Punktów: 450
Ostrzeżeń: 0
Postów: 118
Data rejestracji: 15.09.14
Medale:
Brak

Szczerze pisząc, to po zwiastunach, wspaniałej obsadzie, a przede wszystkim pomyśle spodziewałam się zobaczyć coś więcej. Fenomenalny Heath Ledger! Wspaniały szatan. Mnie doktor Parnassus również czasami przypominał Michaela Gambona. Ciekawie ujęte odwieczne pragnienie nieśmiertelności. Ode mnie 7/10.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT