Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 267
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Muzyka
»»» Judas Priest
Drukuj temat · Judas Priest
~BitterSweet F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 24-01-2010 12:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1709
Ostrzeżeń: 0
Postów: 436
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Judas Priest - brytyjski heavymetalowy zespół muzyczny założony w 1969 roku. Często nazywani "Metal Gods". Uważani za jeden z najważniejszych zespołów muzyce metalowej.

Znacie/Lubicie/Ulubione piosenki ?

Znam od dawna lecz dopiero jakiś czas temu zainteresowałam się nimi na poważnie. Kiedyś wydawali mi się zbyt głośni, teraz ich uwielbiam. Mam na dysku całą dyskografię i mogę szczerze powiedzieć, że jest to jeden z moich ulubionych zespołów. Moje ulubione piosenki to: Alone( piosenka jest dla mnie bardzo ważna, bo związana z czymś bardzo dla mnie ważnym); Paint it black (aż ciary przechodzą, świetna jest!); Prophecy; Nostradamus, oraz przewspaniałe Electric Eye.
__________________
Można odejść od swoich bliskich, zaakceptować koniec istnienia, można pożegnać się z życiem, ale najciężej jest pożegnać się z muzyką...


"Music is like a sunrise for me
It's joyful like a trip in a time machine
Music is like a sunrise for me
It's like coming home
..."
Helloween *.*

Edytowane przez BitterSweet dnia 24-01-2010 12:50
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 24-01-2010 17:38
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Były czasy jak szalałam za Judasami, kochałam Halforda i chciałam jechać na koncerty, ale to się trochę zmieniło, gdyż teraz bardziej lubię muzykę elektroniczną Uśmiech.
Pierwszą piosenką jaką kiedykolwiek słyszałam, było Electric Eye, a potem to już leciały całe płyty. Właściwie to nie do końca - nigdy nie słuchałam piosenek z Jugulatora i Demolition, bo dla mnie Judas Priest = głos Roba Halforda i basta. Lekko się zdziwiłam, jak napisałam o piosence Paint it black, o której w życiu nie słyszałam, ale to pewnie jakaś nowa, a ja nie jestem na czasie ;d.
Ostatnia płyta, Nostradamus to kompletna porażka, jeśli chodzi o zmianę kierunku muzyki, jednakże świetna do słuchania. Też lubię Alone Dowcipniś, ale też The Four Horsemen, Dawn of Creation, Solitude, Calm before the storm i Future of mankind.
Kiedyś miałam też jakiś dziwny awers do płyty Painkiller, a teraz jest to jedna z moich ulubionych ;d. Bardzo też lubię pierwszą płytę, Rocka Rolla mimo, że nie jest ona zbyt metalowa, tylko rockowo-bluesowa Tooth.
Z takich najbardziej ulubionych piosenek to wymienię Dying to meet you, Victim of changes [najukochańsza Zawstydzony], Hell bent for leader, Green manalishi, Before the dawn, Metal gods, The rage, Reckless, Night crawler, Eulogy i A touch of evil. Poza tym całe albumy: Painkiller, Defender of the faith i Ram it down. Dowcipniś

Warto też wspomnieć, że to dzięki nim metal jest kojarzony z ćwiekami, skórami i motorami, hih ;d. I w sumie to się cieszę, że mało osób [i kindermetali] ich zna, bo nie bezczeszczą tak ich wizerunku, jak chociażby Metallici czy Iron Maiden Rozbawiony.
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
~BitterSweet F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 24-01-2010 22:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1709
Ostrzeżeń: 0
Postów: 436
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Lekko się zdziwiłam, jak napisałam o piosence Paint it black, o której w życiu nie słyszałam, ale to pewnie jakaś nowa, a ja nie jestem na czasie ;d.


To cover ;p oryginał jest Rollins Stones ;]

nigdy nie słuchałam piosenek z Jugulatora i Demolition, bo dla mnie Judas Priest = głos Roba Halforda i basta.


Mam to samo, szaleje za jego głosem ^^

I w sumie to się cieszę, że mało osób [i kindermetali] ich zna, bo nie bezczeszczą tak ich wizerunku


pod tym podpisuję się rękami i nogami. Miłe gdy nikt nie kojaży naszywki na mojej torbie ;]]
__________________
Można odejść od swoich bliskich, zaakceptować koniec istnienia, można pożegnać się z życiem, ale najciężej jest pożegnać się z muzyką...


"Music is like a sunrise for me
It's joyful like a trip in a time machine
Music is like a sunrise for me
It's like coming home
..."
Helloween *.*
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 24-01-2010 22:27
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

To cover ;p oryginał jest Rollins Stones ;]

Tyle to zdążyłam gdzieś przeczytać, jednakże nigdy nie słyszałam o tej piosence ;d
Rob bardzo fajnie śpiewa Breaking the law na żywo. Słyszałam bodajże na koncercie 'Rising in the East', który - o dziwo - oglądałam na TVP Kultura oO.
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Ben Linus F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2010 19:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 328
Ostrzeżeń: 0
Postów: 31
Data rejestracji: 20.02.10
Medale:
Brak

Judasi to klasyka. W zasadzie lubię wszystkie ich płyty, a British Steel, Painkiller, Screaming for Vengeance i Defenders of the Faith wręcz ubóstwiam. Ulubione utwory ciężko mi wskazać, bo jest ich po prostu za dużo. A Nostradamusa też lubię i nie obchodzi mnie, że jest on tak besztany przez fanów. Każdy ma prawo zrobić coś innego, a historia stworzona przez JP (że też jacyś idioci musieli zmarnować ten skrót...) jest ciekawa i wciągająca. Świetna pozycja na wieczór, do przesłuchania wraz z lyricsami.
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2010 19:20
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

A Nostradamusa też lubię i nie obchodzi mnie, że jest on tak besztany przez fanów. Każdy ma prawo zrobić coś innego, a historia stworzona przez JP (że też jacyś idioci musieli zmarnować ten skrót...) jest ciekawa i wciągająca.

Przypomina mi to sytuację Chylińskiej - z tym, że Judasi aż tak nie zmienili swojej muzyki na Nostradamusie. Jedyne, co się zmieniło, to styl bardziej gotycki, lekkie mieszanie języków [francuski, włoski/łacina] i więcej ballad, a ostre granie przecież też jest [np. Pestilence and Plague].
Na początku też czułam się lekko zawiedziona [kupiłam płytę podczas pierwszego dnia sprzedaży], ale przecież nikt nie spodziewa się, że Halford z sześćdziesiątką na karku będzie wył jak na Painkillerze, bez przesady ;F.
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.

Edytowane przez Milka dnia 20-02-2010 19:21
Wyślij prywatną wiadomość
~darksev F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2010 19:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2736
Ostrzeżeń: 1
Postów: 424
Data rejestracji: 07.06.09
Medale:
Brak

Rob bardzo fajnie śpiewa Breaking the law na żywo. Słyszałam bodajże na koncercie 'Rising in the East', który - o dziwo - oglądałam na TVP Kultura oO.

http://www.youtub...u5gv9A2zc0 Tutaj też jest dobre wykonanie i co z tym dobra jakość Rozbawiony

O tak, Judasi są jednym z moich najulubieńszych zespołów. To co wyróżnia zespół jest niesamowity głos Roba, który jest wręcz niespotykany w takiej muzyce. Piosenki mają power no i plus wokal Roba... Poznałem ich stosunkowo niedawno, no i do tej pory stale pojawiają się u mnie w Winampie. A płyty... szczególnie ubóstwiam Painkiller (a co za tym leci: szczególnie za utwory: Metal Meltdown, A Touch of Evil, no i Night Crawler) kolejna płyta to British Steel od której zacząłem przygodę z Judasami ( zwłaszcza uwielbiam Living After Midnight, Red White Blue (bonus) Metal Gods no i Breaking The Law *.*) No i jeszcze miałem styczność z płytą Defenders of The Faith - Rock Hard Ride Free, Eat Me Alive i Love Bites - ulubione. Ach no i zapomniałbym o niedawnym odkryciu płyty Hell Bent for Leather a za tym idzie Evening Star jako najulubieńszy kawałek z całej płyty. Nadal poluję na kolejne płyty, jednak niestety po formacie.
Wyślij prywatną wiadomość
~Ben Linus F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2010 19:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 328
Ostrzeżeń: 0
Postów: 31
Data rejestracji: 20.02.10
Medale:
Brak

Milla napisał/a:
przecież nikt nie spodziewa się, że Halford z sześćdziesiątką na karku będzie wył jak na Painkillerze, bez przesady ;F.


Nie no, wiadomo. Zresztą na Nostradamusie świetnie operuje głosem i nie czuć tam bardzo zmęczenia i starości. Dobrze wykorzystuje to, co jeszcze ma. Podobnie na nietypowym Winter Songs.
Poza tym zapominasz o The Prophecy, tam jest naprawdę świetny riff Oczko . A czy Nostradamus jest od razu gotycki? Hm, jednak nie powiedziałbym. To wciąż heavy metal, a klawisze naprawdę tu pasują i dodają płycie uroku. Co do Chylińskiej: ta kobieta się po prostu upodliła. Nigdy jej nie lubiłem, ale jak usłyszałem to, co teraz wyprawia to byłem zażenowany.
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2010 19:34
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ach no i zapomniałbym o niedawnym odkryciu płyty Hell Bent for Leather

Przez chwilę nie wiedziałam, o czym mówisz, ale potem sobie przypomniałam, że Killing Machine wydano w Stanach pod tym tytułem.

a za tym idzie Evening Star jako najulubieńszy kawałek z całej płyty.

Mein Gott, jak ja kiedyś za tą piosenką szalałam... Aż mi brat odłączał wieżę, bo nie chciałam odpuścić sobie ze słuchaniem Śmiech.

Nadal poluję na kolejne płyty, jednak niestety po formacie.

Nie pamiętam, czy polecałam Ci Sad Wings of Destiny - jeśli nie, to koniecznie przesłuchaj, bo to pierwsza płyta, która określiła ich kierunek muzyczny i jest świetna.

___________
Poza tym zapominasz o The Prophecy, tam jest naprawdę świetny riff

Dlatego napisałam 'np. Pestilence and Plague', bo to tylko jedna z kilku Rozbawiony

A czy Nostradamus jest od razu gotycki? Hm, jednak nie powiedziałbym. To wciąż heavy metal, a klawisze naprawdę tu pasują i dodają płycie uroku.

Ja bardzo odczułam ten klimat gotycki, czasy Nostradamusa [najbardziej właśnie przez klawisze]. Jak sobie przypominam z historii, to te czasy były takie dosyć ponure, a muzyka na tej płycie może nie jest ponura, ale taka tajemnicza. Dobra, nie wiem jak to dokładniej opisać, najlepiej po prostu przesłuchać kilka razy Oczko.
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.

Edytowane przez Milka dnia 20-02-2010 19:40
Wyślij prywatną wiadomość
~Ben Linus F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2010 19:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 328
Ostrzeżeń: 0
Postów: 31
Data rejestracji: 20.02.10
Medale:
Brak

darksev napisał/a:
Nadal poluję na kolejne płyty, jednak niestety po formacie.


Stary, kupuj oryginały. Może remastery to nie to samo, co pierwsze wydania, ale dźwięk i tak jest nieporównywalnie lepszy od mp3. Nawet przy średniej jakości sprzęcie (ja mam np miniwieżę).
Wyślij prywatną wiadomość
~darksev F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2010 19:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2736
Ostrzeżeń: 1
Postów: 424
Data rejestracji: 07.06.09
Medale:
Brak

Przez chwilę nie wiedziałam, o czym mówisz, ale potem sobie przypomniałam, że Killing Machine wydano w Stanach pod tym tytułem.

No rzeczywiście Killing Machine jest na Hell Bent for Leather.
Nie pamiętam, czy polecałam Ci Sad Wings of Destiny - jeśli nie, to koniecznie przesłuchaj, bo to pierwsza płyta, która określiła ich kierunek muzyczny i jest świetna.

Raczej nie polecałaś, ale owszem przesłucham, bo naprawdę zespół jest niesamowity mimo takiego upływu czasu.

Stary, kupuj oryginały. Może remastery to nie to samo, co pierwsze wydania, ale dźwięk i tak jest nieporównywalnie lepszy od mp3. Nawet przy średniej jakości sprzęcie (ja mam np miniwieżę).


Najpierw chciałbym przesłuchać kilka innych płyt, później się zobaczy.
Edytowane przez darksev dnia 20-02-2010 19:41
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2010 19:54
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

No rzeczywiście Killing Machine jest na Hell Bent for Leather.

A Hell Bent For Leather jest na Killing Machine Rozbawiony. Tylko w Stanach wydano płytę jako Hell..., a w innych krajach normalnie, jako Killing Machine, tyle tytułem wyjaśnienia ^^

Stary, kupuj oryginały. Może remastery to nie to samo, co pierwsze wydania, ale dźwięk i tak jest nieporównywalnie lepszy od mp3. Nawet przy średniej jakości sprzęcie (ja mam np miniwieżę)

Ja mam 4 oryginały Judasów [a właściwie to 5, bo 2x 'British Steel'] i jestem bardzo zadowolona, bo lubię posłuchać czasem Nostradamusa na wieży [a płyt nagrywanych nie odczytuje]. Poza tym, jest czym się pochwalić przez znajomymi - półka zawalona oryginałami muzyki i filmami Dowcipniś.
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Ben Linus F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2010 19:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 328
Ostrzeżeń: 0
Postów: 31
Data rejestracji: 20.02.10
Medale:
Brak

Milla napisał/a:
Ja mam 4 oryginały Judasów [a właściwie to 5, bo 2x 'British Steel'] i jestem bardzo zadowolona, bo lubię posłuchać czasem Nostradamusa na wieży [a płyt nagrywanych nie odczytuje]. Poza tym, jest czym się pochwalić przez znajomymi - półka zawalona oryginałami muzyki i filmami Dowcipniś.


Zwykły remaster BS i to wydanie z naszywką itp w czerwonej obwolucie, czy po prostu dubel? Rozbawiony U mnie Judasi w liczbie zaledwie 3, ale oryginałów koło 100 jest, więc też mam czym szpanować Rozbawiony .
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2010 20:13
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Dubel - najpierw mój brat kupił remastera, po jakimś roku kupił zestaw 3 remasterów - Defenders of the Faith, Screaming for Vengeance i British Steel i właśnie te BS stoi w folii nieużywane ;P
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.

Edytowane przez Milka dnia 20-02-2010 20:18
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT