Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 134
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Kino
»»» "Gwiezdne Wojny"
Drukuj temat · "Gwiezdne Wojny"
~Ann F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2008 14:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2313
Ostrzeżeń: 0
Postów: 453
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Chciała bym wiedzieć czy widzieliście wszystkie części "Gwiezdnych wojem", jeśli tak to czy wam się podobały. Czy oglądaliście jej w kolejności wydania. Czy bardziej podoba wam się stara trylogia czy nowe części i co byście zmienili w poszczególnych częściach.

Ja osobiście dopiero niedawno miałam okazję obejrzeć wszystkie części "Gwiezdnych wojen" i już od "...nowej nadziei" (najstarszej części) dosłownie zakochałam się w tym filmie. Najbardziej podobał mi się 2 epizod(nakręcony jako 5-ty) zatytułowany "... Atak Klonów" ale ogólnie wszystkie części były dla mnie porównywalnie dobre chociaż wiadomo, że w roku 1977 kiedy w kinach po raz pierwszy ukazały się "Gwiezdne wojny" twórcy nie byli w stanie zrobić taki efektów ja w 2005 roku kiedy to właśnie ukazały się "... Zemsta Sithów". Oraz nic bym nie zmieniała chociaż w 3 epizodzie było mi bardzo żal Anakina.
__________________
"Music the great communicator..."

Edytowane przez Ann dnia 19-10-2008 12:32
Wyślij prywatną wiadomość
~Safana F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 16:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Animag Wąż
Punktów: 531
Ostrzeżeń: 1
Postów: 96
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Uwielbiam Star Wars to jeden z moich ulubionych filmów.
Najpierw widziałam "Mroczne Widmo", a potem obejrzałam całą starą trylogię. Niedawno skończyłam oglądać nową trylogię.
Moim faworytem jest "Zemsta Sithów", a ulubioną postacią Chewbacca i Anakin.
__________________
img641.imageshack.us/img641/2118/chda150wdws01e1100011.gifDoctor Who.
img291.imageshack.us/img291/2797/2ivdxyo.gifSupernatural.

Avatar and animations by Sarah Jones <3.

Edytowane przez Ariana dnia 26-05-2009 10:32
www.myanimelist.net/profile/Safana Wyślij prywatną wiadomość
~Dimrilla F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 03-09-2008 02:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1501
Ostrzeżeń: 0
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Please... Nie "Zemsta Sitchów" (co to? Brzmi jak nazwa jakiegoś szczepu indiańskiego... ), tylko "Zemsta Sithów"!

Kocham "Gwiezdne Wojny".
Widziałam wszystkie części wiele razy (zwłaszcza klasyczna trylogię, czyli epizody 4-6), uwielbiam cytaty z nich, uwielbiam przebierać się za Jedi, mam pół ściany zawalone książkami z serii "Star Wars" (ale to juz akurat kwalifikuje się do wątku "Książki"Oczko

Którą część lubię najbardziej?
Nie wiem. Jeśli chodzi o starą trylogię, zmieniam zdanie co jakiś czas, gdyż po prostu nie jestem w stanie się zdecydować.
"Nowa Nadzieją" z największym chyba nagromadzeniem genialnych tekstów ("Skok w nadprzestrzeń to nie młocka", "To nie księżyc, to stacja kosmiczna", "Pański brak wiary wydaje mi się... irytujący" - i tak dalej - można by długo wymieniać ) i przeuroczą akcją ratowania księżniczki z Gwiazdy Śmierci?

"Imperium kontratakuje" z konfrontacją Luke'a z Vaderem, wyznaniami miłości Hana i Lei ("Kocham cię" - "Wiem" ), beztroskim duszeniem podwładnych przez Vadera i zaskakującym zakończeniem (brak happy endu)?

"Powrót Jedi" z kolejną porcją niesamowitych tekstów ("Wzrok mi się poprawia: zamiast ciemnej zamazanej plamy, widzę jasną zamazaną plamę", "Wystarczy, że przez chwilę mnie nie ma, a wszyscy zaczynają cierpieć na manię wielkości" itd.), bitwą o Endor, kuszeniem Luke'a przez Imperatora i powrotem Vadera/Anakina z Ciemnej Strony.?

Ja nie umiem się zdecydować.

Co do nowej trylogii (epizody 1-3), tu moim zdecydowanym faworytem jest "Atak klonów". Pominąwszy sceny romantyczne, które są straszne, ta część intryguje. Są tu machinacje polityczne, podwójne śledztwo, a zakończenie tej części zaskakuje. - Dotąd, kiedy była mowa o Wojnach Klonów, myślałam, że klony to byli ci źli, których Republika i Jedi zwalczali. A tu proszę, okazało się, że to wojsko Republiki, a Jedi nimi dowodzą. Dopiero w "Zemście Sithów" okazało się, jaki Palpatine miał w tym cel... Znakomicie ukazano tu drogę Palpatine'a do władzy.
----


May the Force be with You!
__________________
Należy sobie powiedzieć uczciwie: Gdyby przestępstwo się nie opłacało, byłoby naprawdę niewielu przestępców.
http://gdynia.piusx.org.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Chryzanteny-Zlociste F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 12-09-2008 22:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 327
Ostrzeżeń: 0
Postów: 133
Data rejestracji: 05.09.08
Medale:
Brak

Ojej.
Kocham ten film. Wszystkie obejrzałam z 50 raz i teraz puszczają na TVP2 każdą część. Co piątek ;D

Nie potrafię opisać wszystkiego co myślę o Gwiezdnych wojnach bo mnie to przerasta. Kocham go oglądać, jestem jego Fanką ;*


Tak w ogóle to bardzo fajny Av. Ann..
__________________
Methinks I see.. where? In my mind eye.

Edytowane przez Chryzanteny-Zlociste dnia 12-12-2008 21:58
Wyślij prywatną wiadomość
~Tanya F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 12-09-2008 22:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5038
Ostrzeżeń: 0
Postów: 355
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Na wszystkich częściach byłam w kinie Uśmiech Ale żeby obejrzeć ostatnią część musiałam jechać aż do Warszawy... No ale, czego się nie zrobi dla ukochanego filmu Uśmiech Wszystkie części mam na płytach DVD i ogólnie kocham tą sagę! Mogłabym oglądać te filmy całymi godzinami!
Nie mam ulubionej części, bo wszystkie lubię tak samo Wredny
__________________
s3.amazonaws.com/hottopic_shockhound_production/images/20817/67557_GunsNRoses_003.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~ultramaryna F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 12-09-2008 23:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 251
Ostrzeżeń: 0
Postów: 80
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Bardzo lubię i strasznie się ucieszyłam, że właśnie puszczają w telewizji. Dawno nie oglądałam i mogę powiedzieć, że mam do Gwiezdnych Wojen sentyment :D Ale trochę się zawiodłam. Stwierdziłam, że to jednak nieco nudne. Właśnie oglądałam "Atak klonów" (jedyną część, której nigdy wcześniej nie widziałam) i znużona weszłam na Hogsmeade. :P
kochajmy-ksiazki.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~majka F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2008 15:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 614
Ostrzeżeń: 0
Postów: 151
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Gwiezdne Wojny uwielbiam, oglądam już mnóstwo razy i mi się nie nudzą. Ciekawa historia, świetnie nakręcony film. Uwielbiam wszystkei części tak samo, nie mam jednej ulubionej. Genialny film *.*
__________________
I can't feel my senses
I just feel the cold
Frozen...
But what can I do ?
Frozen...
Tell me I'm frozen but
What can I do?
Can't tell the reasons
I did it for you
When lies turn into truth
I sacrificed for you
You say that I'm frozen...



Within Temptation - Frozen
Wyślij prywatną wiadomość
~Temeraire F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2008 20:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2497
Ostrzeżeń: 1
Postów: 565
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

No tak.
A ja akurat w tej sprawie jestem zupełnym nowicjuszem. Pierwszy raz natknęłam się na Gwiezdne Wojny tydzień temu, kiedy to w TVP2 leciała pierwsza część. Od razu się zauroczyłam i chętnie przypominałam sobie teksty i fragmenty z filmu. Niecierpliwie wyczekiwałam wczorajszej części drugiej i obejrzałam ją z największą przyjemnością. Nie potrafię powiedzieć, która z części spodobała mi się bardziej. Oba filmy są genialne i wyczekuję piątku, kiedy to TVP2 wyemituje Zemstę Sithów...

Edit:
O, trzecia część już była. Oglądałam, oczywiście, że tak. I moim zdaniem ta była najciekawsza, choć wszystkie bardzo mi się podobają. Szkoda mi trochę było Anakina, gdy dał się zamroczyć kanclerzowi i został Dark Waderem...

Edit:
Oglądnęłam sobie dzisiaj część czwartą, czyli pierwszą ze starej trylogii xD Wywarła na mnie duże wrażenie. Ma świetne efekty specjalne, jak na możliwości tamtych czasów (1977!).
Zaciekawiła mnie ta część, chyba nawet bardziej, niż nowa trylogia... Ma wymiatające teksty, przy niektórych uśmiałam się do łez (no, prawie).
Mimo wszystko, moją ulubioną postacią od samego początku jest R2. Taki z niego pocieszny, sympatyczny droid.
__________________
[alt]
"Jeśli mówisz do Boga, jesteś religijny, jeśli Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny" - House ;**
[/alt]

Edytowane przez Temeraire dnia 27-09-2008 00:54
Wyślij prywatną wiadomość
~Yennefer F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 14-09-2008 16:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1801
Ostrzeżeń: 3
Postów: 503
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja niedawno polubiłam "Gwiezdne Wojny" i jeszcze nie oglądnęłam wszystkich części. Na razie obejrzałam pierwszą i drugą. Moim ulubionym bohaterem jest ten czerwonawy potwór z czółkowatymi, żółtymi oczkami, nie pamiętam jak się nazywał Język
__________________
i38.tinypic.com/adj1tv.jpg

Edytowane przez Ariana dnia 14-09-2008 19:22
Wyślij prywatną wiadomość
~MusicInMySoul F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 14-09-2008 21:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 869
Ostrzeżeń: 0
Postów: 90
Data rejestracji: 11.09.08
Medale:
Brak

Ja wprost kocham tą serię.Jedna z najlepszych w całej mojej kolekcji filmów,jeśli nie najlepszaUśmiech.Powiem,że mam tylko "Mroczne widmo","Atak Klonów" i "Zemstę Sithów".Trzech ostatnich nie miałam kazji obejrzeć,ale mam nadzieję,że niedługo to zrobięJęzyk.
Ja się wprost popłakałam na końcówce "Zemsty Sithów",kiedy Anakin walczył z Obi-Wanem i kiedy Padma rodziła bliźniaki.Cały ten film jest taki...mroczny.Ale właśnie dlatego mi się podoba.Moją ulubioną cześcią jest "Atak Klonów".Hayden Christensen wygląda tam przeboskoOczko.A Natalie Portman ma świetne fryzury.Szczególnie w pierwszej części.Długo musieli przy tych fryzurach siedzieć.A ile ją za wosy ciągali.Powiem szczerze,że ja bym nie wytrzymałaUśmiech.Kocham ten film!!!:*
www.xxxmusicinmysoulxxx.fbl.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Ari F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 14-09-2008 23:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 489
Ostrzeżeń: 1
Postów: 128
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Obejrzalam raz cala serie .
Moze nawet fajna ale nie jestem jej fanka Język
__________________
"- I znowu zmierzch . Kolejny dzień dobiega końca.
Choćby nie wiem jaki był piękny
, jego miejsce zajmie noc".


Ciało jest albo beznadziejnie głupie, albo nieskończenie mądre
tak czy inaczej, oszczędzono mu katuszy myślenia, wie tylko,
jak trwać i walczyć, dopóki może. (...) Chce żyć.
Wyślij prywatną wiadomość
!Lavanda F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 20-09-2008 23:14
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1289
Ostrzeżeń: 2
Postów: 182
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Film mojego zycia. Szczerze mowiac to cala ta pasje nabylam dzieki mojemu tacie... On za swojej mlodosci do teraz razem ze swoim bratem byli wielkimi fanami Gwiezdnych Wojen i jakos tak przeslali to na mnie i na moja kuzynke...
Gwiezdne Wojny to wieeeeelka historia. Kazda postac ma w sobie to cos, co przyciaga, kazdy jest inny, jest wiele rownie ciekawych, intrygujacych, powiazanych sytuacji, przedstawione sa przerozne ludzkie cechy charakteru (nawet jesli wszczepiane w rozmaite galaktyczne stworzenia)... moznaby pisac i pisac :D.
Ulubiona czesc? Hm, mysle, ze kazda ma w sobie cos ''najlepsiejszego''. Ubostwiam kazda po kolei na rowni. Jak i Powrot Jedi, jak i Atak Klonow, tak i Zemste Sithow i 3 pozostale :).
Nie ma co, Lucas stworzyl wielka historie, ktorej juz chyba nigdy sie nie zapomni ;)
Wyślij prywatną wiadomość
~Maladie F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 20-09-2008 23:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3691
Ostrzeżeń: 2
Postów: 516
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

"Gwiezdne Wojny" są po prostu super!!! Wczoraj oglądałam w TV Star Wars: Zemsta Sithów. Film jest naprawdę intrygujący i wciągający. Zainteresowałam się tą sagą, gdy miałam 5 lat. Wtedy po raz pierwszy obejrzałam z tatą "Mroczne Widmo". To moja ulubiona część jak Anakin jest jeszcze takim słodkim dzieciakiem, szkoda, że później przechodzi na "ciemną stronę".
__________________
Gdybyśmy cofnęli czas i naprawili wszystkie błędy, to czy świat nie byłby sztucznie idealny?

- Czy ty naprawdę jeszcze się nie zorientowałeś, że nienawidzę, gdy odpowiadasz pytaniem na pytanie?
- Naprawdę?


hogsmeade.pl/images/other/kkbh.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~StrideR F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 20-09-2008 23:36
Zbanowany

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -182
Ostrzeżeń: 4
Postów: 65
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Na "Nowej Nadziei" byłem jeszcze w kinie, kiedy puszczali odświeżoną starą trylogię... nie powiem, film wywarł na mnie duże wrażenie. Jednak 3 najnowsze części nie były jednak tak dobre, jak te wcześniejsze. Obecnie wolę jednak zagrać sobie w takiego KotOR'a (Knights Of The Old Republic) niż oglądać filmy w tv. I taka mała ciekawostka- wiecie czym inspirowali się twórcy Star Wars? Filmem Akiry Kurosawy.www.berserkfan.info/images/smiley/yes.gif
Wyślij prywatną wiadomość
!Elsanka F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 26-09-2008 00:32
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1492
Ostrzeżeń: 0
Postów: 216
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Bardzo lubię - tak samo "stare" i "nowe" części. Każda z nich ma w sobie odrobinę magii. Poza tym z nowych części uwielbiam Natalie Portman na role Padmy, Christensen też zagrał niczego sobie. Ogólnie to moje ulubione filmy zaraz po "Władcy Pierścieni" którego nic nie przebije ; P
Wyślij prywatną wiadomość
~Apostata F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 26-09-2008 00:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 277
Ostrzeżeń: 0
Postów: 125
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Są naprawde świetne potrafie oglądać je cały dzień i mi się nie nudzą. Christensen jest świetny szczególnie w Zemsie Sithów jest śliczny te oczy i tak dalej jedna częś na którą oglądałam na duzym ekranie Płacze i wtedy zaczeła się moja mania przed rokiem 2005 nawet nie wiedziałam o co tam chodzi a dziś znam dialogi na pamięć xD
__________________
Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich wkoło
Kupię nóż
Zostawię tylko dwoje
Wyślij prywatną wiadomość
~Albus Potter F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 27-09-2008 16:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 134
Ostrzeżeń: 0
Postów: 49
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Nowe w "Zemście Sithów" Lucas chciał nawiązać do starej trylogii i tworzył statki na podobieństwo statków imperium z czwartej część, ale wiadomo wieki lecą a efekty są coraz lepsze. Rozbawiony. Najlepszej części nie mam saga jest po prostu genialna. Lucas powinien nakręcić starą sagę jeszcze raz aby efekty były chociaż podobne i żeby to było bardziej spójne ale i tak jest genialnie. A tak z ciekawostek wiecie że miało być 9 części Rozbawiony Jupi! Więc może będą Rozbawiony Nie_wiemy co przyniesie nam jutro
Niech moc będzie z wami.
__________________
Albuss P

Edytowane przez Ariana dnia 10-10-2008 15:36
Wyślij prywatną wiadomość
~Marylin Desdemona F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 01-10-2008 20:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 30
Ostrzeżeń: 0
Postów: 19
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Uwielbiam Imperatora! Jest taki złyyy (i mhoczny Język ). Voldzio to przy nim pikuś...
Dalszych części SW nie będzie - bez Imperatora to już nie byłoby to samo.
Wyślij prywatną wiadomość
~Carol F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 17-12-2008 19:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 480
Ostrzeżeń: 2
Postów: 472
Data rejestracji: 06.12.08
Medale:
Brak

Ja ostatnio dopiero zainteresowałam się "Gwiezdnymi wojnami", bo kiedyś nie chciałam nawet spróbować obejrzeć tych filmów. Ale się przekonałam i nawet mi się podobały;>
Wyślij prywatną wiadomość
~Nicolette F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 21-12-2008 01:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1467
Ostrzeżeń: 0
Postów: 685
Data rejestracji: 15.12.08
Medale:
Brak

Uwielbiam Gwiezdne Wojny! Tą obsesję odziedziczyłam chyba po tacie, który także jest ich fanem. Oglądałam części kolejno od 1-6, nie pod względem kręcenia. Na 'Zemście Sithów' byłam w kinie. Chyba ta właśnie część, razem z 'Powrotem Jedi', zapadła mi w pamięci.
www.las-ceglasty.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT