Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 303
» Użytkowników online: 1

~agrohimpbc

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Kino
»»» Incepcja
Drukuj temat · Incepcja
!Alae F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 11-08-2010 20:11
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2495
Ostrzeżeń: 1
Postów: 421
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Co myślicie na temat najnowszego dziecka Nolana?

Na seansie byłam w poniedziałek, co stało się dość przypadkowo, bowiem do kina chodzę rzadko (wolę oglądać w domu), więc, mimo pochlebnych recenzji, pewnie nie wybrałabym się na "Incepcję". Jednak, jako że akurat byłam we Wrocławiu i miałam trochę wolnego czasu, spontanicznie podjęłam decyzję kupienia biletów na ten film. Z pełnym przekonaniem stwierdzam, że były to jedne z lepiej wydanych ostatnio pieniędzy. Dlaczego? Już piszę.

Nolan przenosi nas na dwie i pół godziny do świata, gdzie świadome sny są wykorzystywane do wykradania tajnych informacji, gdzie można dzielić sny z innymi osobami, śnić we śnie i wyczyniać z nimi naprawdę nieprawdopodobne rzeczy. A cały ten świat, mimo chwilami irytującego bełkotu pseudonaukowego, niesamowicie wciąga. Tak bardzo, że po wyjściu z sali w głowie mnożą się kolejne pytanie, domysły, teorie i to nie tylko moje odczucia - zjeżdżając ruchomymi schodami słyszałam urywki rozmów innych widzów. Fabuła jest dość skomplikowana, nie będę pisać więcej, żeby nie odebrać wam radości z nagłych zwrotów akcji, jeśli zdecydujecie się obejrzeć film, powiem tylko, że warto się skupić na tym, co dzieje się na ekranie.

A dzieje się dużo. Nolan zręcznie miesza science fiction, kino sensacyjne, nawet odrobinę dramatu i heist film; garściami czerpie z Matrixa. Przy okazji film jest perfekcyjny pod względem wizualnym, piękne efekty specjalne nie przytłaczają, ale są konsekwencją świata, jaki zbudował reżyser. Słowa uznania należą się też ślicznej muzyce Hansa Zimmera.

Pod względem obsady też jest dobrze. Najlepsze kreacje to w moim osobistym rankingu Arthur - Gordona-Levitta i Eames - Hardy'ego. DiCaprio potwierdził moją opinię, że jest dobrym aktorem, dość słabiej niż reszta ekipy wypadła Ellen Page.

Szczerze polecam. ^^

__________________
Czyś ty do reszty skwestorzył?
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 07-09-2010 00:31
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

O, to jest temat o tym, how nice Dowcipniś.

No to ja też swojego czasu wybrałam się na ten film z moją siostrą. Chociaż przez pierwsze 10 minut czułam się nieco skołowana tymi wszystkimi scenami [bo nie bardzo rozumiałam, co się dzieje], tak potem wciągnęło mnie to niesamowicie. Już w trakcie seansu rozgryzałam tajemnicę głównego bohatera, która mnie zaintrygowała. Po wyjściu z kina miałam tylko jedną myśl: muszę to zobaczyć jeszcze raz!

To jeden z tych filmów, których nie załapiesz po jednym seansie, musisz go zobaczyć kilka razy, aby rozwiązać wszystkie wątki, odkryć wszystkie tajemnice. Tak jak i Alae, jestem zachwycona scenografią, jak i samym scenariuszem. Nigdy dotąd nie przyszło mi do głowy, że można zrobić film o świadomych snach. Panu Nolanowi udało się nie tylko stworzyć historię, gdzie takie sny są kluczowym wątkiem, ale też dać nam trochę do myślenia - czy takie coś może nas spotkać w przyszłości?

Polecam, polecam i jeszcze raz polecam ^^
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Kaszmir F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 07-09-2010 14:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Kierowca Błędnego Rycerza
Punktów: 942
Ostrzeżeń: 1
Postów: 44
Data rejestracji: 05.09.10
Medale:
Brak

Przyznam szczerze, że wiele razy zastanawiałam się czy czasem teraz nie żyje w świecie snu, a kiedy zasypiam to się budzę. Trochę to pokręcone tak jak film. Spodobał mi się i to bardzo, na początku, bodajże to był prolog, alebo coś w tym rodzaju, to nic z niego nie zrozumiałam i pomyślałam sobie : Ten film jest nudny, wolałabym posiedzieć sobie teraz w domu, a nie w kinie na jakimś pokręconym filmie. Jednak kiedy zaczęli wchodzić w świat snu film zrobił się bardzo ciekawy, aby go dokładnie zrozumieć trzeba uważać w każdej sekundzie, bo cały czas coś się dzieje. Przez pewien czas był taki moment, chyba jak weszli w te góry, że zapomniałam w którym świecie oni żyją i po co tam weszli do tych snów.

Film godny obejrzenia, chciałabym obejrzeć go w 3D, ciekawe efekty, grafika świetna, ogólnie dobry film. I plus za ciekawy temat!
__________________
Pozdrawiam Cię MALADIE! : )

INNOCENTE
Wyślij prywatną wiadomość
!Czarownica24 F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 06-10-2010 17:01
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5583
Ostrzeżeń: 0
Postów: 886
Data rejestracji: 29.12.08
Medale:
Brak

Genialny film! Niezwykłe przeżycie, zmusza do refleksji. Cudowny. W dodatku w roli głównej Leonadro DiCaprio, którego bardzo bardzo lubię i cenię jako aktora. Po seansie musiałam mojej mami (z którą byłam na filmie) kilka rzeczy wytłumaczyć, bo pogubiła się w tych trzech poziomach. Bardzo chętnie obejrzę ten film ponownie.
__________________
Cześć, kochanie, witaj na imprezie.
Wyślij prywatną wiadomość
~Diamond F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 26-12-2010 14:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 903
Ostrzeżeń: 2
Postów: 295
Data rejestracji: 06.08.09
Medale:
Brak

Też muszę przyznać, że Incepcja to jeden z najlepszych filmów kina. Specjlanie nawet wybrałam się do większego kina żeby zobaczyć go w lepszym klimacie.
Od pierwszych kilku sekund filmu do końca oglądałam go z wielkim napięciem.
Polecam Go wszystkim.
Uśmiech
__________________
pozdrawiam drogi Gościu :*

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"
Wyślij prywatną wiadomość
~Katiuszka F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 07-01-2011 15:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 47
Ostrzeżeń: 0
Postów: 8
Data rejestracji: 07.01.11
Medale:
Brak

No film naprawdę niezły. Sama opuściłam kino prowadząc ożywiną dyskusję z moim chłopakiem na ten, z resztą jakże skomplikowany, temat. Uśmiech
Tylko proszę powiedzcie mi, czy fakt, że totem naszego głównego bohatera w ostatniej scenie się nie przestaje kręcić - sorry jeśli zdradzam komuś zakończenie - oznacza, że za rok albo i dwa pojawi się kontynuacja?
Wyślij prywatną wiadomość
~Arya F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2011 20:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2442
Ostrzeżeń: 0
Postów: 372
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

Całkiem niedawno oglądałam ten film.

Cóż, najpierw nie wiedziałam za bardzo o co w tym wszystkim chodzi. Ale rozwiązanie przyszło razem z filmem. Troszkę się tym filmem zdziwiłam, bo wszystko tak nakładało się na siebie i plątało, ale potem doznałam olśnienia i wszystko stało się jasne. Urzekła mnie sama historia - niespotykana, odmienna, ale wspaniała. Dla mnie Nolan jest geniuszem. Doskonale dobrano aktorów, wszystko układało się w zgrabną całość. Po filmie aż czułam ten niedosyt, który odczuwam po najlepszych filmach. Mimo, ze recenzje o tym filmie były w formie bardzo pozytywnej, to rzeczywistość stała się o wiele lepsza.

Genialny film, warty obejrzenia i nie taki trudny, jakby się mogło wydawać.
__________________
Jedynie w pogoni za perfekcją możemy zrobić jakiś znaczący krok do przodu
http://lubimyczytac.pl/profil/9166/arya Wyślij prywatną wiadomość
~Kasumi Lestrange F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 16-01-2011 16:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 51
Ostrzeżeń: 0
Postów: 31
Data rejestracji: 14.01.11
Medale:
Brak

Film jest naprawde super . Świetne są efekty ,bardzo mi się podobają .Ciekwa jest fabuła,bardzo ciekawa . Na początku nie zrozumiałam do końca . Ale za drugim razem już zrozumiałam Uśmiech Uśmiech
__________________
Od cnoty Gryfonów
Od kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!


ZawstydzonyZawstydzonyZawstydzony

Chcę już wresczie uciec z Azkabanu . Pozdro dla całego Hogs .I innych Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
!leea F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 23-11-2011 21:31
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,695
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal

Coś niesamowitego. Do tej pory, myślałam, że nie ma filmu, o tak specyficznej fabule jak Matrix ( I ), a jednak bardzo pozytywnie, zaskoczyło mnie to, gdy w wakacje, po raz pierwszy zobaczyłam ten film. Aktorstwo, na wysokim poziomie, scenariusz - winszować, jednak efekty specjalne to istny wręcz majstersztyk, tylko podziwiać i podziwiać. Cudownie zrobiony, nieźle miesza w głowie - a to jest coś, co w filmach lubię Rozbawiony

Niech żałuje ten, kto nie obejrzał, gdyż niezwłocznie musi to uczynić. ^^
__________________
Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoją słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.
www.facebook.com/PesymizmPozwala Wyślij prywatną wiadomość
~bochenek89 F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 23-11-2011 23:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2125
Ostrzeżeń: 0
Postów: 506
Data rejestracji: 10.10.11
Medale:
Medal

Moim zdaniem film jest rewelacyjny. Bardzo dobry pomysł na scenariusz, interesująca fabuła. plus znakomita gra aktorska i efekty specjalne, dobra muzyka (niestety tylko dobra jak na możliwości Hans'a Zimmer'a, ponieważ jest jednym z najlepszych kompozytorów). Bardzo podoba mi się realistyczne ujecie snów, trzeba uważnie oglądać film, aby go zrozumieć, chociaż nie uważam, żeby był aż taki trudny, po prostu trzeba się skupić na oglądaniu. Wątek psychologiczny (miłosny) pomiędzy Dom'em a Mal jest ukazany w ciekawy sposób. Dobrze, że Nolan nie wyjaśnia jak działa dream machine oraz, że zakończenie filmu jest niejednoznaczne. Lubię takie niedopowiedzenia Oczko
__________________
67.media.tumblr.com/49bc610d5189f4e1c93116d8aa7b92d9/tumblr_ohbmm0gfJ71tjbzooo1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Kasjopeja F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 23-09-2014 14:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Prefekt Ravenclawu
Punktów: 450
Ostrzeżeń: 0
Postów: 118
Data rejestracji: 15.09.14
Medale:
Brak

Film jest fantastyczny - dosłownie i w przenośni! Rzeczywiście można być nieco skołowanym od tych wszystkich incepcji, ale na pewno wszystko da się załapać. Efekty specjalne świetne, bo nie narzucają się widzowi, sny są bardzo realistyczne. A bączek na końcu przestaje się kręcić, Nolan potwierdził to w jakimś wywiadzie.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT