Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 182
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Kino
»»» Asterix i Obelix: Misja Kleopatra
Drukuj temat · Asterix i Obelix: Misja Kleopatra
~Kinga F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 18:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sklepikarz z Pokątnej
Punktów: 824
Ostrzeżeń: 0
Postów: 155
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Nigdy nie czytałam komiksów o Astrixie i Obelixie, ale ten film polubiłam od pierwszej minuty.
Akcja rozgrywa się (głównie) w starożytnym Egipcie. Kleopatra, aby wymusić na Juliuszu Cesarze przyznanie jej państwu należnego szacunku, zobowiązuje się wybudować mu w ciągu zaledwie trzech miesięcy wspaniały pałac. Zadanie to powierza Numernabisowi, który o pomoc zwraca się do Galów...
Ciekawy pomysł, przezabawne dialogi i świetny duubing (zwłaszcza Cezary Pazura jako Numernabis) - za to właśnie lubię ten film. A Wy?
__________________
"Drogi panie, życie upływa na samych qui pro quo! Są qui pro quo miłości, qui pro quo przyjaźni, qui pro quo polityki, finansów, Kościoła, urzędu, handlu, żon, mężów..."
Denis Diderot Kubuś Fatalista i jego pan


"A: Znajdujesz się w miejscu, gdzie nie obowiązuje prawo Rzeczypospolitej Polskiej.
K: A jest takie miejsce, w którym obowiązuje?"
Oficer, reż. Maciej Dejczer


"Szczęście nie zna politycznych granic i układów, nie hołduje żadnej ideologii, ba, ono nawet bywa niezgodne z dekalogiem."
Dorota Terakowska


CREDIT: ikonka by by [info]yourbestbeticon
http://zloty-las.livejournal.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~valadilene F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 22:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Animag Wąż
Punktów: 562
Ostrzeżeń: 0
Postów: 103
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

powiem tak: uwielbiam francuskie komedie. są naprawdę śmieszne i to w wielkim stylu. "Asterix i Obelix: Misja Kleopatra" jest tego bardzo dobrym przykładem. po pierwsze znakomita obsada [ np. Monica Bellucci ] . myślę, że aktorzy zostali dobrze przydzieleni do swoich ról i naprawdę do nich pasowali. po drugie genialne francuskie poczucie humoru. śmiałam się od pierwszej minuty filmu do ostatniej. miejscami nawet płakałam. po trzecie, co było dla mnie kompletnym zaskoczeniem to polski dubbing. nigdy za nim nie przepadałam. jednak tutaj aktorzy naprawdę dobrze sie spisali. zalet ta komedia ma jeszcze wiele. myślę, że jest jedną z najlepszych komedii.
szkoda tylko, że dobre polskie komedie to już przeszłość...
Wyślij prywatną wiadomość
~Cee F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 30-08-2008 18:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6020
Ostrzeżeń: 0
Postów: 635
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Asterix i Obelix: Misja Kleopatra to jeden z moich ulubionych filmów. Jak już wcześniej napisałam w temacie o dubbingu, że jedynie w tej serii o Galach dopuszczam dubbing - w innych filmach nie. I rzeczywiście, dialogi są świetne, komiczne. Występują tam takie sławy, jak Monica Belluci czy Gerard Depardieu, których grę naprawdę cenię i uważam za fenomenalną.
Mi tam najbardziej przypadł do gustu Otis, skryba Numernabisa i jego słynny dialog o tym, jak to jest być skrybą. ^^ Ach, i jeszcze boscy byli piraci oraz Marnypopis, który bawił do łez.

Edytowane przez Cee dnia 03-11-2008 22:13
Wyślij prywatną wiadomość
!Fantazja F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 30-08-2008 18:54
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9813
Ostrzeżeń: 0
Postów: 806
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Jeden z moich ulubionych filmów. Mogłabym go oglądać w kółko i wcale by mi się nie znudził. Poczucie humoru w nim jest wyśmienite, żaden moment nie nudzi, a obsada wspaniale dobrana. Jest to też jeden z bardzo nielicznych filmów, w których polski dubbing w ogóle mi nie przeszkadza. W tej sprawie spisano się również świetnie.
Lubię zwłaszcza momenty z Ideą (masz dwie nowe wiadomości ^^), Otisem (monolog o byciu skrybą) i Marnympopisem (bez kamieni nie ma budulca, a bez budulca nie ma pałacu, a bez pałacu... nie ma pałacu), ale ogólnie cały film jest świetny. Język
http://www.taern.pl/user/LadyVolakis/ Wyślij prywatną wiadomość
~Lady_Van_Tassel F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 30-08-2008 19:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Dyrektora
Punktów: 3817
Ostrzeżeń: 1
Postów: 442
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Świetny film Uśmiech Naprawde wszystkim polecam bo przy nim można się nieźle pośmiac Rozbawiony Fajnie grają aktorzy. Polski dubbing też jest bardzo udany, a najlepsze mają imiona bohaterowie Oczko Teksty też fajne Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
!PWN F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 30-08-2008 22:14
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 320
Ostrzeżeń: 1
Postów: 82
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Strasznie go lubię ;P. Oglądałam setki razy, nigdy mi się nie nudzi. Niektórzy sądzą, że jest głupi, ale dla mnie żarty są prześmieszne. Szczególnie dobrze jest zagrana postać Obelixa, świetny ^^.
Dialogi mnie rozbrajają xD. Jak wspomniała fantazja, jedną z najlepszych scen jest monolog skryby, chociaż mi również podobało się zamknięcie w piramidzie, czy też cała scena z langustą, boska xD.
__________________
,, Ogarnęło mnie straszliwe poczucie samotności. Pierwszy raz od miesięcy znalazłem się w biały dzień sam, nie mając nic do załatwienia i nie potrzebując biec na ulice w obawie, że się dokądś spóźnię. Byłem z dala od zgiełku i oszołomienia, pogrążony w ciszy, której nie mąciły ani dźwięki mechanicznej muzyki, ani podniesione glosy. Nic mnie nie nagliło i wyczułem w tym coś na kształt niejasnej groźby. ''
Wyślij prywatną wiadomość
!Guardian F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 27-10-2008 18:22
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 20057
Ostrzeżeń: 1
Postów: 705
Data rejestracji: 02.08.08
Medale:
Medal

Film bardzo mi przypadł do gustu. Może nie jest ulubionym, ale... perypetie Asterixa i Obelixa zawsze miały w sobie to coś. Począwszy od bajki, a skończywszy na filmie. Dawka dobrego humoru. Jedyna wada wg mnie to dubbing, którego jakoś nie mogę przeboleć, chociaż w tym filmie całkiem, całkiem wyszedł (ale i tak wolę napisy/lektor). A, ja i tak będę najbardziej lubił Idefixa (piesek).
Wyślij prywatną wiadomość
~Doti_Tonks F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 30-10-2008 12:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 741
Ostrzeżeń: 0
Postów: 273
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Widziałam ten film z dziesięć razy i za każdym razem śmiałam się oglądając go. Najlepszy film o Asterixie i Obelixie, moim zdaniem. Powalające teksty. Dowcipniś
__________________
Happy
Wyślij prywatną wiadomość
~Martyna F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 30-10-2008 12:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1282
Ostrzeżeń: 0
Postów: 188
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Filmy z Asterixem i Obelixem oglądam dość rzadko - w zasadzie tylko wtedy, gdy nie zostało mi już nic więcej do oglądania. ;d
Nie mówię, że te filmy są złe. W sumie to one nawet mi się podobają... Uśmiać się przy nich można...
Jednakże jest jedna, dość poważna wada (przynajmniej dla mnie) a jest nią - brak napisów. Dubbing może być, ale bez napisów sobie nie poradzę. Smutny Żałuję tego do teraz. Bo chętnie bym coś z A&O obejrzała. Misja Kleopatra jest, tak sądzę, jednym z najlepszych filmów o tych przesympatycznych Galach, jakie oglądałam. O!
Edytowane przez Martyna dnia 30-10-2008 12:54
Wyślij prywatną wiadomość
~DominiKa812 F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 12-11-2008 21:25
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 286
Ostrzeżeń: 4
Postów: 180
Data rejestracji: 07.09.08
Medale:
Brak

Tak, ten film jest świetny ! Uśmiałam się z niektórych jego scen, a Cezary Pazura świetnie zdubbingował ... Uwielbiam filmy w których można się pośmiać, a ten jest i ciekawy i śmieszny Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
~Carol F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 17-12-2008 19:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 480
Ostrzeżeń: 2
Postów: 472
Data rejestracji: 06.12.08
Medale:
Brak

Ja również nie przeczytałam żadnego komiksu z serii, ale film polubiłam od razu. Ostatnio oglądałam :Asterix na Olimpiadzie" i tez mi się podobało.:>
Wyślij prywatną wiadomość
~Maladie F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 17-12-2008 19:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3691
Ostrzeżeń: 2
Postów: 516
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Uwielbiam ten film. Jest dużo zabawniejszy od Asterix i Obelix kontra Cezar. Wspaniała obsada i gra aktorska, świetny dubbing polski i przede wszystkim genialna fabuła i dialogi rozśmieszające do łez.
__________________
Gdybyśmy cofnęli czas i naprawili wszystkie błędy, to czy świat nie byłby sztucznie idealny?

- Czy ty naprawdę jeszcze się nie zorientowałeś, że nienawidzę, gdy odpowiadasz pytaniem na pytanie?
- Naprawdę?


hogsmeade.pl/images/other/kkbh.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady K F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 31-12-2008 09:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 599
Ostrzeżeń: 0
Postów: 135
Data rejestracji: 20.12.08
Medale:
Brak

Mnie najbardziej podoba się postać Numernabisa, rzeczywiście aktor zagrał świetnie ,a Cezary Pazura dubbingując go był niemalże wspaniały. Śmieszne dialogi i sceny, nutka Love story, ciekawa fabuła. Film oceniam na "plus".
Ja komiksów takżenie czytałam, ale oglądałąm wiele bajek z Aterixem i Obelixem.

__________________
Lady K.!



------------------------------------------------


s1.fothost.pl/upload/08/52/dd359043.jpg
s1.fothost.pl/upload/08/52/c41bb890.jpg
s1.fothost.pl/upload/08/52/243a6f90.jpg
s1.fothost.pl/upload/08/52/6aed04f1.jpg


Jack Sparrow is the man who I adore ;*
Wyślij prywatną wiadomość
~Avrila F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 31-12-2008 10:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 135
Ostrzeżeń: 0
Postów: 70
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Uwielbiam ten film.Oglądałam też na Olimpiadzie.Dubbing świetny (najlepszy Czarek Pazura).Trudno powiedzieć kogo najbardziej polubiłam.
Wyślij prywatną wiadomość
~Karola__94 F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 31-12-2008 10:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 631
Ostrzeżeń: 1
Postów: 317
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Jak byłam małym szkrabem xd Asterix i Obelix była moją ulubioną bajką więc gdy powstały filmy nie było mowy żebym miała nie ogladac ;] Bardzo mi się podobałAsterix i Obelix misja Kleopatra uważam że z trzech filmów co wyszły dotychczas własnie druga część jest najlepsza ;-)
Wyślij prywatną wiadomość
~ladybird F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 02-01-2009 23:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 521
Ostrzeżeń: 3
Postów: 331
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Och... Film, który jak sądzę większsość ludzi ogląda. Rzadko do nich wracam, ale gdy juz zaczynam oglądać nie mogę się oderwać.Cudowna gra francuskich aktorów połączona z genialnym dubbingiem polskich gwiazd... Cud, miód i orzeszki. Śmieje się przez caly film. I to jeszcze za mało. Ubóstwiam poprostu tą część przygód galów.
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermi1992 F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 18-02-2009 21:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 254
Ostrzeżeń: 0
Postów: 66
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Ja też nigdy nie czytałam komiksów, ale ten film jest po prostu świetny. Oglądałam go kilkanaście razy i jeszcze mi się nie znudził. Zawsze wywołuje u mnie usmiech na twarzy. A dubbing rzeczywiście jest świetny ;)
__________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca.

It's Time For A Love Revolution.
Wyślij prywatną wiadomość
~mariola2755 F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 22-03-2009 10:58
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -148
Ostrzeżeń: 4
Postów: 79
Data rejestracji: 18.03.09
Medale:
Brak

Wspaniały film. Wspaniała rola Monicci Belluci. Wspaniały humor.
Specjalnie ściągłam sobie ten film z neta, by oglądać go po dwieście razy na tydzień Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
~Kabaczek F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 22-03-2009 11:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 656
Ostrzeżeń: 1
Postów: 166
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Jest to najlepszy film z wszystkich trzech które dotychczas powstały. Bardzo dużo humoru i śmiesznych sytuacji. Architekt Numernabis po_prostu jest nieziemski - to chyba jest najlepsza rola w filmie. Uśmiech Widziałem ten film z 6 razy i tak jeszcze raz chętnie bym go obejrzał i się na pewno z niego śmiał.
Edytowane przez Ariana dnia 22-03-2009 11:29
www.capoeirabrasil.pl Wyślij prywatną wiadomość
~BitterSweet F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 22-03-2009 11:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1709
Ostrzeżeń: 0
Postów: 436
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Film bardzo lubię. Nie jest to jakiś ulubiony film, za którym szaleję, ale jeżeli zdarza się okazja chętnie oglądam. Perypietie Asterixa i Obelixa są świetnie. A dialogi powalają. A ja lubię tego pieska xD.
__________________
Można odejść od swoich bliskich, zaakceptować koniec istnienia, można pożegnać się z życiem, ale najciężej jest pożegnać się z muzyką...


"Music is like a sunrise for me
It's joyful like a trip in a time machine
Music is like a sunrise for me
It's like coming home
..."
Helloween *.*
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT