Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 289
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Image
»»» Haczyki tu i tam czyli markowa odzież.
Drukuj temat · Haczyki tu i tam czyli markowa odzież.
~mistake F
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 23-10-2008 22:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2208
Ostrzeżeń: 2
Postów: 999
Data rejestracji: 13.09.08
Medale:
Brak

Kupuję ciuchy markowe, H&M, Cubus, Reserved, Hause, Cropp, Monarri i inne. Jednak gdy kogoś nie stać na jakieś bluzki za stówę na pewno się nie obrażam i nie omijam go szerokim łukiem. Nie marka świadczy o człowieku tylko to, co ma w środku Rozbawiony.
Wyślij prywatną wiadomość
!Claire Lethal F
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 24-10-2008 07:01
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Mistrz Zielarstwa
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 1
Postów: 383
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

I co z tego, że kupuję markowe ubranie?
Nie trawię tych wszystkich bluzek z wielkim, złotym albo srebrnym napisem "Puma" na całą szerokość bluzki. Dla mnie są one po prostu śmieszne i głupie.

Jakie marki najczęściej wybieram? Hm. H&M, Reserved, Big Star, Lee, Diverse Top Secret (nałogowo!). Rzadziej Cropp, bo są tam często 'szmatowate' ubrania, tylko to, co mi wpadnie w oko.
Nie kupuję markowych ubrań, by się lansować. Metka dla mnie nie ma takiego dużego znaczenia. Chodzi mi o samą jakość wyrobu. Wolę kupić bluzę za 229 zł i chodzić w niej przez rok, niż kupić bluzę za 49 zł i przechodzić meisiąc. Stawiam na inwestycję w przyszłość.
Ale nie tylko markowe. Jeśli zoabczę coś dobrej jakości i mi się spodoba - kupuję. I staram się dobierać wszystko tak, by nie okazało się tak, że stoję na przejściu dla pieszych, a obok dziewczyna ma taką samą bluzę i spodnie, jak ja. ;d
Wszystkiego, ale z umiarem.

__________________

Z głupkami nie ma sensu rozmawiać, przed głupkami trzeba się bronić.


Wojciech Cejrowski
Wyślij prywatną wiadomość
~Kropek F
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 24-10-2008 11:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Gracz Quidditcha Slytherinu
Punktów: 132
Ostrzeżeń: 0
Postów: 19
Data rejestracji: 22.10.08
Medale:
Brak

Szczerze mówiác metki przyszyte do ubra mnie totalnie nie interesujá.. xD. Ubieram i kupuje to co mi sie aktualnie podoba.. NIe zalenie od tego czy jest to cos ze zwykego Tesco czy z House'a.. Jak jest fajne to biore. Od zawsze syszaam teksty pt. " a ja mam spotnie z cubusa! i jestem fajniejsza!!" ale jako nigdy nie robiy dla mnie wraenia... Jesli uwazasz sie za osobe lepsza bo masz markowe ciuchy to dla mnie jest to poprostu zalosne... No i nie znosze przeplacac za ciuchy... jak widze dwie podobne bluzki i jedna kosztuje kolo 100 zl bo ma metke pumy a druga 20 bo jest bez firmy to oczywiscie wyb9ieram ta tansza... xDD nie lubie wydawa kasy.. sknera ze mnie.. wiem.. xD no ale cóz bywa... Zwlaszcza jesli chodzi o ciuchy... Ciuchy sa do chodzenia a nie do wyslawiania...xDD dlatego wszystko mi jedno jaká maja metke przyszyta.. xD
__________________
hogsmeade.pl/tiara,slytherin,on.gif


"Przyjacielem jest ten, kto wie wszystko o tobie i nie przestaje cię kochać."
www.kropkagirl.fbl.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Villemo F
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 05-11-2008 19:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 791
Ostrzeżeń: 3
Postów: 296
Data rejestracji: 04.10.08
Medale:
Brak

Ja tam stawiam na oryginalność, a nie ślepe kopiowanie tego co wyczytam w gazetach. Kocham robić zakupy w miejskich butikach, jednak nie zdarzyło mi się nigdy tak jak co poniektórym kupować ciuchów na targu. No sorry....na targu to można kopić jabłka, a nie bluzkę :/ A co odzieży markowej??? Jak ktoś chce to niech nosi. Sama nią nie pogardzę, ale zdecydowanie stawiam na luz.
__________________
Jest czas na dojrzewanie .
na serce złamane ...
Wszytko kiedyś nas spotka ...
I niech mówią " Słodka Idiotka " ...
Bo mam marzenia z których nie wyrastam .
Niech mówią " Naiwna Dziewczynka " .
Niech mówią ...
Ludzie bez serca, bez marzeń ....


hogsmeade.pl/tiara,slytherin,ona.gif

members.lycos.co.uk/pvoltaire/TEST/scigajacy.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Shemya F
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 05-11-2008 20:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1628
Ostrzeżeń: 1
Postów: 665
Data rejestracji: 14.09.08
Medale:
Brak

No sorry....na targu to można kopić jabłka, a nie bluzkę :/

Tak? Ja nigdy na targu nie kupowałam jabłek, a bluzki i owszem. Bo widzisz, np. u mnie w okolicy bluzki z zespołami czy z jakimś innym fajnym nadrukiem najłatwiej kupić na targu ;p
__________________
Everything dies
http://shivamix.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
!Marta_Mara F
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 13-11-2008 08:28
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Karta z Czekoladowych Żab
Punktów: 4106
Ostrzeżeń: 0
Postów: 110
Data rejestracji: 01.08.08
Medale:
Brak

No sorry....na targu to można kopić jabłka, a nie bluzkę :/

Omg, ale problem.

Jeśli chodzi o kupowanie "pozasklepowe" i "pozamarkowe"...
Zapraszam do Wrocławia w niedzielę na Świebodzki.
To jest dopiero zabawa :P

Hm, ja generalnie ubrania kupuję rzadko.
Spora część mojej garderoby pochodzi ze szmateksu [brutalnie :P], który znajduje się ulicę dalej.
Ja osobiście nie mam nerwów na przebieranie w wieszakach itd., ale moja mama jest w tym mistrzynią. Potrafi wyciągnąć całą reklamówkę ubrań H&Mu, Marks & Spencer, Dorothy Perkins etc. etc.
Jakościowo są zaje***! Wytrzymują b. długo, wierzcie mi.

Czasem ludzi nie wierzą, że np. bluzka Pumy, którą mam pochodzi z lumpeksu.
"Ta, jasne". No i co ja mam im powiedzieć? Ich pech. ;)

Wracając do haczyków.
Pragnę zacytować tekst jakże inteligentnej piosenki...
"Teraz mnie to wali..." iksde.
Kupuję ubrania tam, gdzie mi się spodobają i będą cenowo dopasowane do mojej kieszeni.
I nie robi mi większej różnicy, czy będzie to Świebodzki, Cropp, Coloseum, Reserved czy co tam jeszcze.

Polewam z chłopaczków w białych adidaskach , białych spodenkach i obcisłej bluzeczce pumowskiej, najlepiej jeszcze ze złotym łańcuchem i włoskami na żel. Uhahaha.

Tyle na ten temat x)
Wyślij prywatną wiadomość
~atrammarta F
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 01-01-2009 22:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1561
Ostrzeżeń: 0
Postów: 580
Data rejestracji: 02.12.08
Medale:
Brak

Szczerze powiedziawszy głównie mam ciuchy markowe. Choć popieram
i również nie rozumiem jak można kupić sobie w piątkę taką samę bluzę. Albo, nieraz to co jest w sklepach to jest więcej niż śmieszne. To jest żenujące i nie rozumiem jak można to kupić. Fuuu! ^^
Ja mam styl, z którego w całej klasie jestem znana. Ubóstwiam jeans'y, tuniki itd. Nie znajdę tego, oczywiście nie mowię tu o jeans'ach x D, w nie firmowych sklepach.
Nie mam też w zwyczaju wypominać komuś tego, że nie ma ciuchów markowych. Mnie to zupełnie nie obchodzi.
__________________
"Słowo które nie jest wypowiedziane
jest słowem którego nie można powtórzyć
nie można się go nauczyć ani imitować
póki więc nie otworzą się usta
nie otworzą się rzeki
nie otworzą się rany
nie otworzą się umysły
nie otworzy się raj"
( Krzysztof Pieczyński )

Wyślij prywatną wiadomość
~Lady_Van_Tassel F
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 02-01-2009 11:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Dyrektora
Punktów: 3817
Ostrzeżeń: 1
Postów: 442
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Hmm...
Kupuje poprostu to co mi się podoba i za bardzo nie patrzę na marke aczkolwiek lubię markowe rzeczy (tylko w przyzwoitych cenach).
Jest kilka takich sklepów, które ubóstwiam ale nie dlatego, że są znane tylko ze względu na fajne ubrania.
Jeżeli nie mogę na siebie niczego znaleźć w tanich sklepach to ide też do tych droższych (ale bez przesady). Na mnie jest bardzo trudno znaleźć rzecz, która ładnie leży i mi się podoba, więc czasami jestem zmuszona się szarpnąć na coś droższego.
U innych nigdy nie patrzyłam na to gdzie się ubierają. Nawet w lumpeksach można znaleźć stylowe ubrania (ja tam nie kupuje ale to dlatego, ze nigdy nie moge tam nic znaleźć xD )
To gdzie ktoś się ubiera jest baaaardzo mało ważne UśmiechUśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Star F
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 05-01-2009 08:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 113
Ostrzeżeń: 0
Postów: 41
Data rejestracji: 31.12.08
Medale:
Brak

A mi to tam wsio ryba czy moje ubrania mają metkę "House" czy jej nie mają. Kupuje to co mi wpadnie w oko i oczywiście nie jest jakoś diablicznie drogie. Bo ile kasy można wydać na ubrania .. ;x
Znam kilka osób, które przykładają do tego wielką wagę. I głownie są to chłopcy ;] Ale dziewczyny też ..
Bawi mnie to jak chodzą, szpanują wszystkim wkoło, gdzie to oni się ubierają ;d No śmiechu warte. W sumie jedni mogą sobie pozwolić na takie ubrania inni nie. A Ci którzy nawet mogą, to nie zawsze mają na to "ochotę" ..
Przecież człowiek ma to "coś" w środku a nie na sobie ;]
__________________
img111.imageshack.us/img111/8792/starciaadu4.jpg
img.userbars.pl/30/5909.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~likely F
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 16-01-2009 19:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 63
Ostrzeżeń: 0
Postów: 19
Data rejestracji: 16.01.09
Medale:
Brak

Co z tego, że mam oryginalną bluzę za grube pieniądze, jeżeli okropnie się w niej czuje? Wole tańszą, ciemniejszą, wypraną, lecz taką, która do mnie pasuje. Mama się pyta, czemu chodzę w tych szmatkach, a nie w bluzie, której ani razu nie założyłam. No cóż, muszę puścić jej słowa koło uszu.
__________________
Przyszedł czas melancholii. Ona nigdy nie zawiedzie, przybywa w porę jak wierny przyjaciel i trwa, zniewala duszę, szczerzy żeby, wbija okrutnym podszeptami w myśli obrzydzenie do życia i do siebie.

Czym jest samotność? Buntem? Pokorą? Lękiem? Winą?

Samotność jest zniewalająca, zabija miłość, zabija osobowość.

A marzenia? Marzenia są cudowne.


Nie ufam innym, bo nie ufam sobie.
Barbara Rosiek.
Wyślij prywatną wiadomość
~Peepsyble F
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 16-01-2009 19:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Tak jak większość kupuje to co mi się podoba, w czym jest mi wygodnie. Ale... no właśnie "ale". Ale, nie kupuje w lumpeksach itd. poniekąd dlatego, że nie lubię tamtych ciuchów. Źle się w nich czuję, a gdy myślę, że ktoś już to nosił, albo... nie po prostu nie lubię. Kupuje markowe, aczkolwiek nie drogie ciuchy. Lubię kupić sobie coś ładnego, porządnego, niż taniego, obdartego co mi się rozleci w drobny pył po pierwszym praniu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Isilien F
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 16-01-2009 20:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2248
Ostrzeżeń: 0
Postów: 244
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

markowe, owszem, ale w rozsądnych cenach. nie będę buliła fortuny za skarpetki. najczęściej ubrania kupuję w Reservedzie i Orsay'u, bo mają od czasu do zcasu coś wartego uwagi. nie jestem ciuchowa, więc zwykle mam duże wymagania i nie wychodze z byle czym za miliard zeta.
Ot, tak, po prostu, czasem chodze na bazary. w dobrych bazarkach nie ma nic złego! czasem (nawet częściej niż czasem) można wygrzebać śliczną bluzkę za 10 zł. no i nie przepłacam za skarpetki.
coś, czego stanowczo nie kupiłabym na bazarach to buty. wolę wydać te 200 zł i mieć buty, które będą mi służyły przez 3 sezony i nie będzie mi się w nic rolowało, stopa nie będzie się pocić ani but przemakać, niż nadziać się na badziewie z plastiku co po 2 włożeniach nie nadaje się do noszenia.

jedyne miejsca, jakich unikam, to lumpeksy, ciucholandy i inne sklepy z używanymi rzeczami. po prostu dziwnie by mi było nosić coś, co choć świeżo kupione, jest już zmechacone, porozciągane, choć w względnie dobrym stanie. no i przeraża mnie myśl, że noszę ciuchy po kimś. no i jest jeszcze tłok, bałagan i kompletna niemożliwość znalezienia czegokolwiek, nie wspominając o konieczności doboru odpowiedniego rozmiaru. Nie, ciucholandy są stanowczo nie dla mnie.
__________________
Nie każde złoto jasno błyszczy,
Nie każdy błądzi, kto wędruje.
Nie każdą siłę starość zniszczy,
Korzeni w głębi lód nie skuje.
Z popiołów strzelą znów ogniska
I mrok rozświetlą błyskawice.
Złamany miecz swą moc odzyska,
Król - tułacz wróci na stolicę.



Uwaga. Drut kolczasty

Edytowane przez Cathy dnia 23-02-2010 19:48
http://www.normalsucks.fora.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
!Cathy F
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 20-01-2009 10:06
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 888
Ostrzeżeń: 0
Postów: 182
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Przy wyborze ubrań nie patrzę na metkę, tylko na to, czy dana rzecz wpasowuje się w mój gust no i w kieszeń przy okazji. Znana marka i trzycyfrowa cena nie przekonują mnie do ubrania rzeczy, która wydaje mi się po prostu brzydka. Co więcej ostatnio irytują mnie zakupy w galeriach i pasażach, gdyż w większości sklepów jest dokładnie to samo - rzeczy modne akurat w danym sezonie. Dlatego wolę Świebodzki, czy tego typu miejsca, gdzie można znaleźć prawie wszystko, a i ceny zdecydowanie niższe, niestety na to trzeba mieć i czas i cierpliwość, a z tym bywa krucho. Co do rzekomo wyższej jakości ubrań markowych, to nie do końca się zgadzam. Mi osobiście bluzka, z dajmy na to h&m spiera się w tym samym tempie, co ta z placu.
__________________
Nie uważałeś jak robisz, rób jak uważasz.

Edytowane przez Cathy dnia 23-02-2010 20:05
Wyślij prywatną wiadomość
~Half-Blood Princess F
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 20-01-2009 10:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 496
Ostrzeżeń: 1
Postów: 214
Data rejestracji: 25.12.08
Medale:
Brak

Ubieram się w markowych sklepach, ale tylko dlatego, że w innych nie mogę nic ciekawego znaleźć, lub widzę jakiej są jakości. Jak znajdę coś porządnego w zwykłym sklepie to nigdy tym nie pogardzę. Uśmiech Metki nie mają dla mnie żadnego znaczenia, tylko jakość. Najczęściej kupuję w Housie (mam stamtąd prawie wszystkie bluzki i bluzy). No i pojedyncze ubrania np. z Levisa czy Big stara. Po prostu nie toleruję mody na ciuszki wszystkich kolorów tęczy, która teraz panuje.
__________________
I've got feelings for you
Do you still feel the same?
I Wish You Were Here
Don't you know, the snow is getting colder
And I miss you like hell
And I'm feeling blue
I miss your laugh, I miss your smile
I miss everything about you
Every second's like a minute
Every minute's like a day
When you're far away
Wyślij prywatną wiadomość
~BitterSweet F
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 05-02-2009 19:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1709
Ostrzeżeń: 0
Postów: 436
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Często kupuje w markowych sklepach, ale raczej staram się polować na wyprzedarze.Np, markową kurtkę za ponad 200zł, po sezonie zgarnełam za 49zł Rozbawiony. Nie to, że każdy ciuch od razu markowy czy coś. Wolę stawiać na jakość. Oczywiście, że czasem zdarzy się jakieś byle co w markowym sklepie. Zazwyczaj kupuję to co mi się podoba i co jest dobrej jakości. Z markowych sklepów najczęściej odwiedzam Reporter, Diverse, Deep i Troll.Dodając, że do więkrzego miasta mam 100km więc nie ma wielkiego wyboru u mnie co do sklepów. Inne odwiedzam czasem jak mnie najdzie.
Ha, to teraz jeszcze napiszę powalający tekst mojej koleżanki, takiej laluniu chodzącej tylko w markowych ciuchach. Przyszła do szkoły w nowej bluzce, a dziewczyny zaczęły mówić o jaka fajna i pytają się gdzie kupiła. Ona na to "Wiecie jaka tania ? Normalnie tylko 80zł aż się sama zdziwiłam, że taka tanie" Wszystkim dziewczynom szczęki opadły. Ja bym za te pieniądze kupiła 4 bluzki w zwykłym sklepie, dodając, że bluzka nie była wcale zachwycająca, ot prosty zwykły t-shirt.
__________________
Można odejść od swoich bliskich, zaakceptować koniec istnienia, można pożegnać się z życiem, ale najciężej jest pożegnać się z muzyką...


"Music is like a sunrise for me
It's joyful like a trip in a time machine
Music is like a sunrise for me
It's like coming home
..."
Helloween *.*

Edytowane przez BitterSweet dnia 20-04-2009 16:15
Wyślij prywatną wiadomość
~Vampirzyca F
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 05-02-2009 19:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1667
Ostrzeżeń: 1
Postów: 371
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

No, tak.
W moim otoczoniu odnosi się wrażenie, że marka to konieczność.
Chociaż, zdarza mi się kupić na giełdzie/bazarku/rynku/markecie.
Z reguły kupuję w galeriach, ale tylko na wyprzedażach.
Imo sto dwadzieścia za bluzę to przesada. Podobnie, jak cztery stówki za płaszcz. (obczaiłam go potem za stówkę. xd)
Cropptown, House, Troll, Ups, C&A... Dużo tego. ;d

__________________
Wilson: On każdego roku leczy tysiące ludzi, a ty ilu? Trzydziestu?
House: McDonald robi lepsze hamburgery, niż twoja matka, bo robi ich więcej?
http://aaaaniaaa.powiedz.to/ Wyślij prywatną wiadomość
~Seszen F
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 05-02-2009 20:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 112
Ostrzeżeń: 0
Postów: 27
Data rejestracji: 17.01.09
Medale:
Brak

Ja różnie kupuję. Chociaż odkąd poszłam do gim. wypada mieć więcej markowych ubrań, to ja się jakoś do tej mody nie kwapię. Jak kupuję w galeriach to zazwyczaj, choć nie zawsze, na wyprzedażach. Aczkolwiek ubraniami z bazarku czy innego "niemarkowego" sklepu nie pogardzę Oczko J
Jak kupuję w sklepach "z metkami" to zazwyczaj w Reserved, House, Orsay.
__________________
"Wstań i czuj się uzdrowiony."
"To małe macnięcie dla człowieka, ale wielki tyłek dla ludzkości."
Gregory House <3*
Wyślij prywatną wiadomość
~addicted_to_HP F
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 05-02-2009 20:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 555
Ostrzeżeń: 0
Postów: 259
Data rejestracji: 18.01.09
Medale:
Brak

Podobnie jak ty staram się być oryginalna, ale ostatnio bardzo często kupuję 'markowe ciuchy'. Robię tak dlatego, iż w sklepach typu 'NewYorker' zawsze znajdę coś dla siebie, coś oryginalnego, jednocześnie w miarę taniego. Nie kupuję w bardzo drogich markowych sklepach, bo mnie po prostu na to nie stać. Kupuję coś, jeśli mi się bardzo spodoba, a nie dla metki.
__________________
i35.tinypic.com/1zyj28j.jpg
I
ship
Hermione and Ron.
Wyślij prywatną wiadomość
~Ami F
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 05-02-2009 20:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 463
Ostrzeżeń: 2
Postów: 225
Data rejestracji: 31.01.09
Medale:
Brak

Ja kupuje różnie. Np. co 2 miesiące kupie ubrania w markowych sklepach.
Np. Cubus lub H&M. Tam zawsze znajdę coś dla siebie Uśmiech
__________________
Mrrr...

Pamiętaj drogi Gościu że cię lubię...



Ami
Wyślij prywatną wiadomość
~Kinga F
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 10-04-2009 16:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sklepikarz z Pokątnej
Punktów: 824
Ostrzeżeń: 0
Postów: 155
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Kupuję i w zwykłych butikach, i w markowych sklepach. Omijam tylko second handy - jakoś zawsze trafiam na takie, które wyglądają (i pachną) niezbyt zachęcająco.
Bluzy i koszule mam markowe, ale tutaj naprawdę jest duża różnica w jakości -są i ładniejsze, i trwalsze.
Jeansy kupuję zawsze w zwykłych butikach - jak dobrze poszukam to znajdę takie, które jakościowo nie odbiegają za bardzo od tych z Levisa, ale są dwa/trzy razy tańsze.
Na buty szkoda mi wydawać pieniądze w markowych sklepach, bo i tak po paru miesiącach zostaną przeze mnie skoślawione. Nie ma sensu.
Bluzki i spódnice mam różne różniaste, tutaj już nie ma reguły. Kupuję, co mi się podoba, starając się zachować umiar. Wiadomo, że nie na wszystkie markowe ubrania mnie stać, nigdy nie przekraczam pewnego progu cenowego.
Na pewno jednak nie obnoszę się ze znaczkami i nie patrzę na metki na ubraniach innych osób. Jest mi to zupełnie obojętne i nie oceniam ludzi na podstawie takiego kryterium. Choć w mojej klasie z gimnazjum był chłopak, który zawsze tak nosił/trzymał torbę z butami, aby dobrze widoczny był znaczek Nike. Była też kiedyś w gimnazjum afera z powodu dziewczyn (na szczęście już nie z mojej klasy) sprawdzających w szatniach na wf-ie metki przy ubraniach koleżanek i później dokuczających tym, których nie nie były markowe. Nie potrafię zrozumieć takiego zachowania.
__________________
"Drogi panie, życie upływa na samych qui pro quo! Są qui pro quo miłości, qui pro quo przyjaźni, qui pro quo polityki, finansów, Kościoła, urzędu, handlu, żon, mężów..."
Denis Diderot Kubuś Fatalista i jego pan


"A: Znajdujesz się w miejscu, gdzie nie obowiązuje prawo Rzeczypospolitej Polskiej.
K: A jest takie miejsce, w którym obowiązuje?"
Oficer, reż. Maciej Dejczer


"Szczęście nie zna politycznych granic i układów, nie hołduje żadnej ideologii, ba, ono nawet bywa niezgodne z dekalogiem."
Dorota Terakowska


CREDIT: ikonka by by [info]yourbestbeticon
http://zloty-las.livejournal.com/ Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT