Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 212
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» "Upadli" Lauren Kate
Co sądzicie o serii Upadli?
Ciekawa książka, bardzo mi się podobała Ciekawa książka, bardzo mi się podobała 50%[2 głosów]
Książka "jednorazowego użytku" Książka "jednorazowego użytku" 0%[0 głosów]
Nic specjalnego, straciłem/am czas na czytanie Nic specjalnego, straciłem/am czas na czytanie 25%[1 głos]
Nie czytałem/am, ale w najbliższym czasie to zrobię Nie czytałem/am, ale w najbliższym czasie to zrobię 0%[0 głosów]
Nie czytałem/am i nie zamierzam tego nadrabiać Nie czytałem/am i nie zamierzam tego nadrabiać 25%[1 głos]
Głosów ogółem : 4
Drukuj temat · "Upadli" Lauren Kate
~Maladie F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 29-12-2010 16:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3691
Ostrzeżeń: 2
Postów: 516
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Co byście zrobili, gdybyście nie mogli być z osobą, która jest waszym przeznaczeniem? Para kochanków. Starożytna wojna. Skazani na miłość, która nigdy się nie spełni. Przeznaczeniem niektórych aniołów jest Upadek.

Recenzja zamieszczona na tylnej okładce jest dość krótka, więc postaram się ją rozwinąć.

"Upadli" to pierwszy tom serii o Upadłych Aniołach. Lucinda Prince jest nastolatką uwikłaną w tajemniczą śmierć chłopaka, który spłonął od jej pocałunku. Rodzice wysyłają ją do ponurej szkoły z internatem, gdzie próbuje się zaaklimatyzować w nowym środowisku. Szybko dzieli społeczność szkoły na przyjaciół i wrogów. Tylko jednego chłopaka nie potrafi zakwalifikować do jednej z grup. Tajemniczy Daniel przy każdej okazji stara się ją do siebie zniechęcić, lecz jego skrytość przyciąga do niego Luce.


Książka potrafi wprowadzić czytelnika w pełne tajemnic ściany szkoły specjalnej, gdzie każdy krok uczniów jest śledzony przez kamery. Sam pomysł stworzenia basenu w środku opuszczonego kościoła wydał mi się bardzo ponurym żartem. W pierwszej części zachwyciła mnie bitwa na cmentarzu, przy czytaniu której otwierałam szeroko oczy, łapiąc chciwie każde słowo. Zaś moją ulubioną bohaterką jest "dzika" Arriane.

Niedawno skończyłam czytać drugą część serii i muszę przyznać, że spodobała mi się nawet bardziej od pierwszego tomu. Trochę mnie nużyły kłótnie między głównymi bohaterami, ale byłam mile zaskoczona faktem, że Luce rozważa możliwość bycia szczęśliwą z kimś innym niż z Upadłym Aniołem.

Czytaliście którąś część? Co sądzicie o tej serii? Opiszcie swoje wrażenia.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lawrencee F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 26-04-2011 19:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1668
Ostrzeżeń: 2
Postów: 358
Data rejestracji: 16.02.11
Medale:
Brak

Narazie wyszedł "UPADLI" i "UDRĘKA" .
Osobiście podobały mi się obie części, jezeli jednak miała bym wybierać tę najlepszą, wybrałabym I część.
Była moim zdaniem ciekawsza, jakaś pełniejsza akcji...
Ogólnie całość jest świetna, czekam na III część. Moim ulubionym bohaterem jest oczywiście Daniel. Mistrez moich snów i wszelkich fantazji... ;d

Tutaj widze, że ciebie zafascynowała druga część i nużyły kłótnie.
Hm, zgodzić się mogę tylko z drugą opcją. Oczywiście w moim przypadku.
Dialogi, w których się Luce i Daniel kłócili w pewnych momentach byly koszmarnie nudne! Jedyne to ta wojna jakoś to wszystko regenerowała w moich oczach.
W drugiej części było moim zdaniem jeszcze fajne, nie wiem czy fajne, ale mnie sie podobały te romanse między bohaterami, gdyż nareszcie główny męski bohater mógł poczuć co to znaczy miłość.
Nie tylko słodkie czułe chwile, lecz także ból i zdrada, jakiej dokonali obydwoje.
Cóż, ja tu za dużo zdradzać nie będe ;d Bo lepiej przeczytać całość, bo faktycznie warto Rozbawiony


__________________
[center]Na niektóre rzeczy lepiej zamknąć oczy, usta, otworzyć umysł i słuchać. Obudzić się jak wstanie noc.
* * *
Odkrywasz nowe rzeczy odwiedzając stare miejsca.
* * *
http://myszenka.tumblr.com/ Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT