Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 328
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Muzyka
»»» Muzyczne skojarzenia
Drukuj temat · Muzyczne skojarzenia
!Tom_Riddle F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 22-09-2011 09:28
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 17516
Ostrzeżeń: 0
Postów: 707
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal

Zakładam ten temat dla każdego, kto ma jakieś skojarzenia z piosenkami bądź melodiami ze swojego życia. Chodzi tutaj o piosenkę zasłyszaną podczas pierwszego pocałunku, w czasie najzabawniejszych wagarów lub innego równie emocjonującego wydarzenia. Czekam na Wasze wpisy i publikuję moje piosenki skojarzeniowe:

1. Enigma - Return to Innocence - przypomnienie dzieciństwa
2. Enigma - Sadeness - tej zawsze się bałem, dopiero teraz doceniłem jej walory artystyczne, kojarzy mi się głównie z siedzeniem w samochodzie na tylnym siedzeniu pasażera i podróżowaniem ciemną nocą...
3. Train - Hey, Soul Sister - lekcje jazdy^^
4. Lady Gaga - Alejandro - pamiętne ognisko klasowe, świetna zabawa!
5. Alexandra Stan - Mr Saxobeat - szaleńcza jazda w nocy z kumplami w samochodzie, spiesząc na studniówkę. Inne wspomnienia? Zimno (były otwarte okna) i zapach fajek (oczywiście byłem jedynym niepalącym...)
6. Cassie - Me & You - no, mniejsza o to...^^
7. Basto - Gregory's Theme - kojarzy mi się z Lublinem, gdzie już niedługo zacznę studia
8. Shaun Baker - Hey hi hello - słuchałem przed każdym sprawdzianem w szkole, żeby się podnieść na duchu^^
9. Maskarada z musicalu Upiór w operze - to oczywiście najbardziej kojarzy mi się z tą przepiękną sztuką, z teatrem Roma w Warszawie i wspaniałymi wyjazdami do stolicy!
10. Edward Maya & Vika Jigulina - Stereo Love - osiemnastka kumpla, szczerze mówiąc, ta piosenka to ostatnie, co pamiętam...
11. Pitbull feat. T-Pain - Hey Baby - studniówka^^
12. Wes - Alane - pamiętne wagary z klasą i wielokrotne śpiewanie tekstu w wersji polskiej^^ polecam!
Edytowane przez Tom_Riddle dnia 22-09-2011 09:29
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny97 F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 24-09-2011 21:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 151
Ostrzeżeń: 0
Postów: 42
Data rejestracji: 18.08.11
Medale:
Brak

Czarny Chleb I Czarna Kawa-ostatnia wycieczka w 6 było bosko
Listen To Your Heart-ostatnie nocowanie u koleżanki
Dobry Den-wycieczka klasowa nad jezioro 3 dni śpiewałyśmy tą piosenke

__________________
"Harry rozejrzał się. Biegła ku niemu Ginny; z rozjaśnioną, ale pełną dziwnej powagi twarzą rzuciła mu się w ramiona. Bez zastanowienia, wcale tego nie planując, nie przejmując się tym, że obserwuje ich cały tłum, pocałował ją. (...) Potwór zamieszkujący jego klatkę piersiową ryknął triumfalnie."

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I wiedzy wszech wiedzy Krukonów
CHRROŃ NAS GRYFFINDORZE

Serdecznie pozdrawiam:
Lilly Luna Potter
Sheiker
SevLily36
Anabella Rossi
Karma Chameleon 20
Luniaczekk

A w szczególnosci pozdrawiam
Hermione Jean Granger


Świat się skończył...
Świat się skończył, więc dlaczego bitwa wciąż trwa, dlaczego w całym zamku nie zapadła pełna grozy cisza, dlaczego walczący nie rzucili broni? Harry nie panował już nad swoimi myślami, które krążyły mu po głowie,szydząc z praw logiki, a i wszystkie zmysły zdawały się go okłamywać, bo przecież to niemożliwe, by Fred Weasley był już martwy ...
A potem za wielka dziurą wyrwana w boku zamku przeleciało jakieś ciało i z ciemności pomknęły ku nim zaklęcia, godząc w ścianę tuż nad ich głowami.
- Padnij! - krzyknął Harry, bo nowe świetliste groty już mknęły ku nim z czerni nocy.
Obaj z Ronem chwycili Hermionę i pociągnęli ją na podłogę, ale Percy nadal osłaniał Freda własnym ciałem ...


- Porzuciłeś ją. Co ty sobie wyobrażasz, oszukując ją teraz?
- Wcale tego nie robie.
- Była naprawdę załamana jak z nią zerwałeś
- Tak jak i ja. Wiesz dlaczego nie możemy być razem. Moje chęci nie mają z tym nic wspólnego
- Tak, ale pocałowałeś ją, dałeś jej złudną nadzieje
- Ona nie jest głupia, wie że już nie będzie tak jak kiedyś. Nie oczekuje, że się pobierzemy..

1.bp.blogspot.com/-2_qA6Ze4zbU/TiqkiAThcBI/AAAAAAAAFDc/MalCHTo_PGI/s1600/tumblr_lm5noejgf91qe6e2ko1_500.gif


Paramore

fc01.deviantart.net/fs70/f/2011/219/9/2/paramore_gif_by_nataschamyeditions-d45r44x.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Raksha F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 24-09-2011 22:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 585
Ostrzeżeń: 0
Postów: 93
Data rejestracji: 05.08.10
Medale:
Brak

Jest pełno utworów, które z powodu fanvidów kojarzą mi się z Drarry, np. takie "My Sweet Prince" Placebo, "Perfect" Hedleya czy "Running Scared" tych zwycięzców Eurowizji. Poza tym "Unfaithful" Rihanny kojarzy mi się z podstawówką - oh, jak często to leciało na tamtejszych dyskotekach xD Kolejna piosenka tejże wokalistki, "California King Bed", kojarzy mi się z jednymi z najlepszych dni w drugiej gimnazjum, gdy jako jedna z niewielu nie pojechałam na wycieczkę i razem z kilkoma innymi osobami mieliśmy naprawdę świetne dwa dni, a jedna z dziewczyn wciąż puszczała ten utwór (co jednak mnie nieźle denerwowało, bo nie przepadam za taką muzyką ;p). "Lonely" Akona, dość stare, kojarzy mi się z całkiem zabawną sytuacją mojej kuzynki, jednak nie będę się na ten temat rozpisywać. "Wehikuł Czasu" zespołu Dżem kojarzy mi się z koncertem AFI, na którym mnie niestety nie było, bo w kwietniu zeszłego roku ich jeszcze nie znałam. Jeszcze "Whisky" tego samego zespołu kojarzy mi się z nauczycielem od muzyki, który wygląda jak żywcem wyjęty z jakiegoś yaoi. A teraz jestem emocjonalnym wrakiem, beznadziejnie zakochanym w dwóch osobach, które są odmiennych płci, i aż żal mi na siebie samą patrzeć, bo zawsze miałam się za aseksualną tsundere. I z nimi kojarzą mi się dwie piosenki AFI - z nim "This Time Imperfect", z nią "Endlessly, she said". I tyle w tej materii.
__________________
"Harry, however, had never been less interested in Quidditch; he was rapidly becoming obsessed with Draco Malfoy."
"Malfoy was screaming and holding Harry so tightly it hurt"
DRARRY ^^

i54.tinypic.com/2e205sm.gif
i43.tinypic.com/14lrddy.png
i42.tinypic.com/350rnub.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Roxelle F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 01-10-2011 18:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 226
Ostrzeżeń: 0
Postów: 61
Data rejestracji: 17.09.11
Medale:
Brak

Morandi - Angels = świetna zabawa!
The Wanted - Glad You Came = chłopak, który mi się podoba...
Adam Lambert - If I Had You = jak wyżej

__________________

img685.imageshack.us/img685/2264/sygnaw.jpg

29.media.tumblr.com/tumblr_lrvtnkW6qQ1qb9qh4o4_250.gif

- Pan Lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Snape'owi i uprasza go, by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi.
- Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać, że profesor Snape jest wrednym głupolem.
- Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem.
- Pan Glizdogon życzy profesorowi Snape'owi miłego dnia i radzi mu umyć włosy, bo kleją się od łoju.

_____________
Od przebiegłości Ślizgonów,
Kretynizmu Puchonów,
I od Wiedzy - O - Własnej - Wszechwiedzy Krukonów,
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!

Wyślij prywatną wiadomość
~lady552 F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 22-05-2012 18:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 590
Ostrzeżeń: 2
Postów: 287
Data rejestracji: 15.11.11
Medale:
Brak

Cher lloyd - Want U Back - szalony dzień
Kelly Clarkson - Stronger - dodaje mi sił
Kelly Clarkson - Never Again - o zdradach
__________________
Oglądasz się za siebie...
Kolejny dzień za Tobą.
I wiesz, czas pędzi jak szaleniec,
Szybciej i szybciej, to nie nowość.
I znowu zliczasz życia łup,
Wszystkie porażki i podboje.
I nie raz los Cię gorzko zwiódł,
A czasem mogłeś wyjść na swoje.
Więc, każda z Twoich nowych dróg,
Niech będzie ta szczęśliwa...
Niech każda Twa decyzja,
Okaże się właściwa.
Z odwagą i uśmiechem,
Zaczynaj dzień co rano.
Kochaj i tak postępuj,
By Ciebie też kochano.
I zamiast lat przybywać,
Niech Ci ubywa... z wiekiem.
I zawsze dla człowieka,
Po prostu bądź człowiekiem.
http://besty.pl/870469 Wyślij prywatną wiadomość
~Ms_Kane F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 22-05-2012 18:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mistrz Eliksirów
Punktów: 2978
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,256
Data rejestracji: 24.04.12
Medale:
Brak

Skrzydlate ręce- Cudownym dniem spędzonym z siostrą
Stronger(jakoś tak)-kojarzy mi się z teatrzykiem
Koko Euro Spoko- z żenadą
__________________

media.giphy.com/media/A4YfNX2iXFsGY/giphy.gif
37.media.tumblr.com/tumblr_m02xnz7lL01qju7t7o1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Natalia Tena F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 25-08-2012 23:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2599
Ostrzeżeń: 0
Postów: 743
Data rejestracji: 16.07.12
Medale:
Brak

My Chemical Romance - Teenagers - z jakimś świetnym filmem xD
Metallica - Nothing Else Matters - ahh, tyle wspomnień o byłym chłopaku..
Shaun Baker - Hey hi hello - mój boże, to chyba była pierwsza piosenka, jaką miałam na telefonie xD
Mirage - chyba - rozkaży meni - z dzikimi tańcami na scenie ;p
oj tam oj tam - chyba z jakimś ogniskiem Rozbawiony
ojj, dużo, tylko nie mogę sobie przypomnieć Rozbawiony
__________________
Chciałabym wszystkich serdecznie przeprosić - zwłaszcza RazoraBMW, Asika i Toma Riddle'a, a także wszystkich innych, którzy zostali zapoznani z informacją o rzekomej śmierci jednej z użytkowniczek - Machete. To co pisałam/mówiłam było wyjątkowo dziecinne i głupie i chcę za to przeprosić.
Odchodzę także z Hogsmeade, już nie będę wracać.
Wyślij prywatną wiadomość
~Bella Muerte F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 29-09-2012 18:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1246
Ostrzeżeń: 1
Postów: 403
Data rejestracji: 11.03.10
Medale:
Medal Medal

Są piosenki, szczególnie usłyszane w dzieciństwie, które trwale zapisują się w pamięci i kojarzą z czymś szczególnym.

A więc, jako dziecko, często gdy podróżowałam samochodem, liczyłam drzewa i słuchałam piosenek emitowanych przez popularne stacje radiowe (lata 1999-2003). Tymi, które wydawały mi się godne zapamiętania sont "Sprzedawcy Marzeń" , "Susanna, I'm crazy loving you" - ot, melodia wpadająca w ucho, a także Wilki "Urke", "Baśka" : >, "Children"- Robert Miles. I wspomniane przez autora utwory Enigmy.
__________________
Take your protein pills & put your helmet on

Edytowane przez Bella Muerte dnia 29-09-2012 18:54
Wyślij prywatną wiadomość
~Nerona_58 F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 29-09-2012 20:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 649
Ostrzeżeń: 1
Postów: 167
Data rejestracji: 10.08.12
Medale:
Brak

Dj antoine- ma cherie, ognisko pożegnalne na wycieczce w góry, nie zapomne

__________________
* Co to jest?-zapytała Clary.
* Fiolki ze święconą wodą, błogosławione noże, stalowe i srebrne miecze-odparł Jace, kładąc broń na posadzce obok siebie.-Drut z elektrum, niezbyt przydatny w tej chwili, ale dobrze jest mieć coś na wszelki wypadek, srebrne kule, czary ochronne, krucyfiks, gwiazdy Dawida...
* Jezu!-mruknęła Clary.
* Wątpię, czy zmieściłby się tu

''Dary Anioła''


W moim świecie muzyka pod względem użyteczności plasuje się gdzieś między wstążkami do włosów a tęczą, przy czym tęcza może przynajmniej dawać pewne pojęcie o pogodzie.


Boję się umrzeć pod ziemią, co jest głupie, bo nawet jeśli zginę na powierzchni, to i tak zaraz pochowają mnie pod nią.


Kosogłos

24.media.tumblr.com/tumblr_md0ya63Ol61rjhud3o2_500.gif

media.giphy.com/media/67BuQknlWjZIY/giphy.gif

dary-aniola.fan-strefa.pl/wp-content/uploads/2013/05/baza24.png
Wyślij prywatną wiadomość
!Imbecile F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 29-09-2012 21:41
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Opiekun Gryffindoru
Punktów: 3259
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,096
Data rejestracji: 29.04.10
Medale:
Brak

Hey - 'Misie' - Beztroskie późno-wczesne dzieciństwo, kiedy to spędzałam czas ze starszą siostrą na oglądaniu bez przerwy VH1 i 4fun.tv(zanim się zepsuło) i 'wchłanianiu' jej gustu. Właśnie na jednym z tych kanałów usłyszałam 'Misie', moją pierwsza piosenkę jednego z najlepszych polskich zespołów.
Łzy - Agnieszka - Pewne szczególne wakacje.
4 non blondes - What's up - kojarzy mi się z latem i z moimi ostatnimi dniami w PL
Alanis - Ironic - ze ślubem mojej siostry, wtedy też padałoUśmiech
Black Sabbath - Black Sabbath- Kojarzy mi się z osobą, którą znam od zawsze, jestem z nią nawet spokrewniona, ale poznałam ją dopiero niedawno. Nie mogę się doczekać aż znów i znów przesłuchamy razem ten albumUśmiech


Pewnie bym wymyśliła duuuuuuuuużo więcej, ale coś słyszę, że będę się musiała tłumaczyć z sugestywnej kartki zostawionej na drzwiach sąsiadówUśmiech
adios!
-----------------
Olaboga! Mantra wrociła!


__________________
http://hogsmeade....ad_id=5587
Imb. O sobieJęzyk

'Opinie są po to żeby je zmieniać'
Stephen King

i40.tinypic.com/e7kuqe.gif
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 30-09-2012 19:46
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Beka, nie wiem czy wszystko sobie przypomnę, ale postaram się:
Judas Priest - Hell Bent for Leather - pamiętam, że leciało to w tle filmiku, który nagrał mój brat, a było tam widać mojego kota który schował sie za komputerem a brat próbował go wykurzyć stamtąd za pomocą... łyżki Rozbawiony
Judas Priest - Before the Dawn - z 10 sierpnia b.r.
Judas Priest - Breaking the Law - aaaa, śpiewanie na koncercie z całą publiką!
Iron Maiden - Strange World - z samotną, zimną nocą
Motörhead - Shut You Down - z Goobym XD
Korpiklaani - Synkkä - słuchałam tego często na Słowacji, bo niczego innego nie miałam na komórce
Black Sabbath - N.I.B. - z Błażejami Rozbawiony
Helloween - Perfect Gentleman - ach, pierwsza metalowa piosenka jaką polubiłam Kotecek
Jan Hammer - Crockett's Theme - po części z dzieciństwem, jak słucham to kojarzą mi się też jakieś wzgórza
Barbados - The Lions Sleeps Tonight (Wimoweh) + Bracia Soprano - Ach jak się bawisz + Pogodno - Spierdalacz + Pogodno - Orkiestra + Manu Chao - King of the Bongo -> to wszystko kojarzy mi się z radiem Hogsmeade Rozbawiony
Slipknot - Purity - Płock Kotecek
Goya - W zasięgu twego wzroku + Brodka - Miał być ślub - z moim pierwszym zauroczeniem XD
Łzy - Nie mam nic + Łzy - Nienawiść, czekam na dzień - któryś powrót z Płocka
Łzy - Zdjęcia z wakacji - kiedyś mama zabroniła nam jej słuchać, bo usłyszała w tekście 'spalimy w kominku nasze dzieci', beka
Łzy - Tak niewiele - ze wspomnieniami Uśmiech
Kylie Minogue - Can't get you out of my head - z czasami, kiedy teledysk do tej piosenki był dla mnie zbyt wulgarny xD
ogólnie niektóre piosenki Kylie Minogue kojarzą mi się z graniem w Duke Nukem 3D Rozbawiony
Jean-Michel Jarre - Oxygene Part III + JMJ - First Rendez-Vous - z mrocznymi czasami I klasy liceum
Alice Cooper - Poison - z którymś zauroczeniem, beka
KISS - I stole your love - z filmem związanym z tą grupą Rozbawiony
Kangaroz - Kolorowe Sny - z kimś wyjątkowym Kotecek
Scooter - Weekend - z moim zmarłym bratem (lubił Scootera, a tego utworu słuchał chyba najczęściej)
Elton John - I'm Still Standing - z ostatnim wyjazdem na Litwę
Wilki - Słońce pokonał cień - z jedną z byłych SA tej strony (miała kiedyś ten tytuł w opisie na gg)
Steppenwolf - Born to be wild - z pewnym filmikiem, który zrobił mój brat z kolegami
Blind Guardian - Battlefield - z nocami straconymi na Robot Unicorn Attack (ten utwór był w wersji heavy metalowej)
Jan Wayne - Because the night - aaa, nawet nie pamiętam, ale z dawnymi czasami ogólnie
Vavamuffin - Natasha from Rush'yah - ach, pierwszy poważny zjazd ludzi z Hogsmeade <3

ups, trochę tego wyszło Rozbawiony
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.

Edytowane przez Milka dnia 01-10-2012 22:41
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT