Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 401
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Muzyka
»»» Black metal.
Drukuj temat · Black metal.
~Gladus93 F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 05-11-2011 22:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 364
Ostrzeżeń: 0
Postów: 134
Data rejestracji: 09.04.10
Medale:
Brak

Black metal czyli w prostym rozrachunku wygląda to tak : Black metal= szatan.Czy są tu fani tej odmiany Metalu??? co sądzicie o wizerunku,tekstach i przekazie takich zespołów?.Może wymienię kilku prekursorów tego gatunku Bathory,Mayhem,Burzum,darkthrone,Gorgoroth.Przy mnie ta muzyka jest już od ponad 4 lat,nie jest to gatunek metalu,którego słucham najczęściej,dla mnie black metal jest idealny na jesienne deszczowe dni,wtedy jest tego cały urok cały klimat Oczko jednak na pewno jest to gatunek najbardziej kontrowersyjny.Jakie macie zdanie o "Czarnej sztuce" ? ^^
__________________
Nasze czyny za życia,brzmią echem w wieczności !!
http://www.facebook.com/damian.szczedzina.5 Wyślij prywatną wiadomość
~hedwigowo F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 01-02-2012 23:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2076
Ostrzeżeń: 0
Postów: 746
Data rejestracji: 29.12.11
Medale:
Brak

Lubię ten rodzaj muzyki, nie rozumiem dlaczego innym on przeszkadza, ale okej...
__________________
Al PACZino, capuccino ^^
Wyślij prywatną wiadomość
~Gladus93 F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 17-04-2012 20:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 364
Ostrzeżeń: 0
Postów: 134
Data rejestracji: 09.04.10
Medale:
Brak

Dużo osób nie rozumie i dużo nie chce zrozumieć...
__________________
Nasze czyny za życia,brzmią echem w wieczności !!
http://www.facebook.com/damian.szczedzina.5 Wyślij prywatną wiadomość
~Cat_Shelley F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 17-04-2012 21:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 19
Ostrzeżeń: 2
Postów: 19
Data rejestracji: 17.04.12
Medale:
Brak

Black Metal.
Hmm. Sadzę , że ogólnie to bardzo ciekawy temat.
Dużo osób tak myśli , że ktoś kto ogólnie słucha metalu , rocka. (i innych odmian tego rodzaju muzyki)
- ma nie teges pod czaszką.
Ale sama gustuję w tym rodzaju muzyki więc coś trochę o tym wiem. : )
__________________
media.tumblr.com/tumblr_m7ffaaN4Dp1r9k24a.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Luna23 F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 17-04-2012 21:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 247
Ostrzeżeń: 0
Postów: 93
Data rejestracji: 11.06.11
Medale:
Brak

Nie słucham black metalu, ale za to ubóstwiam power metal oraz rock; nie rozumiem ludzi, którym przeszkadza np. słuchanie piosenek mojego ulubionego zespołu Blind Guardian. Ogólnie rzecz biorąc, szanuję każdy rodzaj muzyki (a przynajmniej staram się, bo rap i hip - hop potrafi doprowadzić mnie do szału).
__________________
"When I was a child, my favorite story was about a man who lived forever, but whose eyes were heavy with the weight of all he had seen. A man who fell from the stars."
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 17-04-2012 22:20
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

hedwigowo napisał/a:
Lubię ten rodzaj muzyki, nie rozumiem dlaczego innym on przeszkadza, ale okej...

Bo co poniektórzy kretyni patrzą przez stereotypy. Inna sprawa, że społeczność fanów BM jest taka, jaka jest, dosyć hm... specyficzna, więc nie dziwota, że nadal tak jest.

Gladus93 napisał/a:
Dużo osób nie rozumie i dużo nie chce zrozumieć...

Tylko pytanie... co tu jest do zrozumienia?

Inna sprawa, że prze takiego Varga, to czasem mam wrażenie, że część słuchaczy BM bardziej jara się ideologią* towarzyszącą tejże odmianie metalu, niż samej muzyce.

*dorabianie sobie ideologii do jakiejkolwiek muzyki jest bekowe.

Luna23 napisał/a:
Nie słucham black metalu, ale za to ubóstwiam power metal oraz rock; nie rozumiem ludzi, którym przeszkadza np. słuchanie piosenek mojego ulubionego zespołu Blind Guardian. Ogólnie rzecz biorąc, szanuję każdy rodzaj muzyki (a przynajmniej staram się, bo rap i hip - hop potrafi doprowadzić mnie do szału).

Skoro nie słuchasz... to po co tu piszesz, podpadałoby to pod spam, bo neizgodność z tematem. In theory...

A z rapu sobie obczaj Laikike1, może pomoże ;3
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!

Edytowane przez RazorBMW dnia 17-04-2012 22:22
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
~Gladus93 F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 29-04-2012 12:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 364
Ostrzeżeń: 0
Postów: 134
Data rejestracji: 09.04.10
Medale:
Brak

Pytałeś co tu jest do rozumienia? Jest dużo bo w black metalu, tekst jest równie ważny co muzyka, nie mówię, że inne zespoły mają teksty o niczym czy coś w tym stylu, chodzi o to, że black metal wypracował sobie swoją "markę" właśnie ideologią, Jeśli nie zagłębisz się w teksty to mało prawdopodobne, żeby ta muzyka zainteresowała cię samą zawartością muzyczną, takie przynajmniej jest moje zdanie, albo te klimaty kogoś biorą albo nie Oczko na pewno nie jest to muzyka łatwa dla ucha, ta muzyka siedzi w podziemiu od 25 lat i tak już raczej zostanie.
__________________
Nasze czyny za życia,brzmią echem w wieczności !!
http://www.facebook.com/damian.szczedzina.5 Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 14-05-2012 22:53
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

Gladus93 napisał/a:
Pytałeś co tu jest do rozumienia? Jest dużo bo w black metalu, tekst jest równie ważny co muzyka

Blah blah blah. Możesz to napisać o każdym gatunku, a i tak guzik z tego wyjdzie, bo 1] słuchając muzyki skupia się na muzyce, nie na tekście, chyba, że mówimy tutaj o spoken word czy innym neofolku.
2] BM właśnie przez swoją kretyńską ideologię nie będzie traktowany poważnie wśród większości ludków. Bo kto normalny zwraca uwagę na to, jakie teksty maja "pszesłanie", skoro i tak w BM liczy się napierdzielające gitarki, gary i atmosfera + klimat?

nie mówię, że inne zespoły mają teksty o niczym czy coś w tym stylu, chodzi o to, że black metal wypracował sobie swoją "markę" właśnie ideologią,

Czyli nie wypracował tej marki... muzyką. Spoko. A potem wszyscy oceniają gatunek przez takiego Vikernesa. Spoko.


Jeśli nie zagłębisz się w teksty to mało prawdopodobne, żeby ta muzyka zainteresowała cię samą zawartością muzyczną, takie przynajmniej jest moje zdanie

Rozbawiony

Czyli w takim razie bardziej ludki jarają się tekstem niż muzyką? To w takim razie niech czytają poezję, muzyka będzie tylko muzyką, niczym więcej. Death też może zainteresować samą warstwą muzyczną, bez względu na teksty. Więc to samo można odnieść do blacku, sorru. ;]


albo te klimaty kogoś biorą albo nie Oczko na pewno nie jest to muzyka łatwa dla ucha, ta muzyka siedzi w podziemiu od 25 lat i tak już raczej zostanie.

I dobrze.
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
!Asik F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 15-05-2012 11:16
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Mistrz Zaklęć
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,186
Data rejestracji: 19.07.11
Medale:
Medal

Lubię cięższe granie ale Black Metal jakoś mi nie podchodzi. Posłucham od czasu do czasu ale bez zbytniej fascynacji: parę Skandynawskich zespołów lubię, polskiego KAT-a owszem i chyba nic ponadto. Muzyka sama w sobie jest ok i nic do nie nie mam (perkusja i gitarki niach niach^^) natomiast nie przepadam za growlowaniem i darciem ryja. Nieodłącznie jest to wpisane w ten gatunek, a ja nie przepadam jak ktoś bez ładu i bez składu, niezrozumiale dla nikogo się produkuje bez celu i drze na mnie. Nie potrafię potraktować głosu wokalisty jako dodatkowego instrumentu w kapeli, bo zbyt dominuje w ich kompozycjach. Tekstów i tak nie jestem w stanie wyłapać bez posiadania piśmiennej wersji przed sobą więc pisanie, że ich utwory trzeba zrozumieć pod względem literackim nieco się mija z celem. Ich image też jest dość specyficzny, raczej dla celów marketingowych wypracowany. Podsumowując : albo się ich lubi albo nie. Dla mnie są neutralni. Nie lubię tylko Vikernesa za jego przestępczą działalność (pozbawił Norwegię paru naprawdę wyjątkowych budowli, które nic mu nie robiły, a były naprawdę kościołami unikatowymi w skali europy). Naprawę trzeba mieć nie równo pod sufitem żeby w ramach własnej ideologi palić XI wieczne zabytki...
__________________
"In heaven everything is fine" - Eraserhead, 1977

Jeśli chcesz mnie o coś zapytać to tutaj: http://hogsmeade....ost_172074

Jeśli chcesz podyskutować o fotografii to zapraszam do mojej grupy społecznej: FOTOGRAFIA: http://hogsmeade....roup_id=93

Edytowane przez Asik dnia 15-05-2012 11:22
http://joannacora.fotolog.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
~Annee F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 15-05-2012 14:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 984
Ostrzeżeń: 1
Postów: 235
Data rejestracji: 04.12.11
Medale:
Brak

hm...ogólnie metal lubię, ale black metal? sama nie wiem, jakoś się tym po prostu nie zachwycam, od zawsze tak jakoś black metal kojarzył mi się z hipsterami, którzy szpanują tym, że słuchają ostrej muzy xD (oczywiście to tylko moje skojarzenia, ale nie mam nic przeciwko temu gatunkowi muzyki). No chyba, że chodzi o jakiś naprawdę dobry zespół, to lubię sobie od czasu do czasu posłuchać black metalu.
__________________
Albus Severus
Pochodzenie imion syna Harry'ego
- Albusie Severusie - powiedział tak cicho, że nie usłyszał tego nikt prócz Ginny, a ona taktownie udała, że macha ręką do Rose, która już wsiadła do wagonu - nosisz imiona po dwóch dyrektorach Hogwartu. Jeden z nich był Ślizgonem i prawdopodobnie najdzielniejszym człowiekiem, jakiego znałem.


fs1.cyworld.vn/data2/2009/07/17/063/1247818263943244_file.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 15-05-2012 15:13
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

BLACK METAL IST KRIEG! \m/

A tak na poważnie, to rzadko słucham, na dłuższą metę strasznie mnie to męczy. Pomijając wokal, czasami można naprawdę ładne nuty usłyszeć [Finntroll - Aldhissla albo VargTimmen, chociaż z drugiej strony ten zespół to nie jest taki typowy black metal, bo dochodzi jeszcze humppa].
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.

Edytowane przez Milka dnia 15-05-2012 15:14
Wyślij prywatną wiadomość
~Severus Tobias Snape F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 15-05-2012 15:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1013
Ostrzeżeń: 2
Postów: 406
Data rejestracji: 18.03.12
Medale:
Brak

Powiem tak: czas od czasu coś wpadnie mi w ucho,ale z reguły to raczej jestem za rockiem (choć ostatnio cos mi odbija na punkcie muzyki klasycznej).Nic do tego rodzaju muzyki nie mam i stanowczo zaprzeczam twerdzeniu,ze ludzie,którzy tego słuchają mają coś nie tak z głową. Każdy ma przecież prawo do wolnosci i głoszenia własnych poglądów.
__________________
OD CNOTY GRYFONÓW
KRETYNIZMU PUCHONÓW
I WIEDZY O WŁASNEJ WSZECHWIEDZY KRUKONÓW
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!

(...) Nie oczekuję od was, że naprawdę docenicie piękno kipiącego kotła i unoszącej się z niego roziskrzonej pary, delikatną moc płynów, które pełzną poprzez żyły człowieka, aby oczarować umysł i usidlić zmysły... Mogę was nauczyć, jak uwięzić w butelce sławę, uwarzyć chwałę, a nawet powstrzymać śmierć,(...). - Severus Tobias Snape

Umysł nie jest książką, którą można otworzyć i przeczytać w wolnym czasie.- Severus Tobias Snape
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 15-05-2012 16:18
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Opinie o muzyce (nie tylko o BM), które brzmią mniej więcej: 'ta muzyka jest tylko dla debili', 'tego słuchają tylko psychole', itp. przywodzą mi na myśl głupie przepychanki w podstawówce, ludzie, trzymajmy poziom. Są gusta i guściki, dobrze, że jest taka różnorodność i każdy może znaleźć coś dla siebie. To, że mnie bardziej podobają się dźwięki remontu u sąsiada niż dubstep nie znaczy zaraz, że wszystkich lubiących taką muzykę muszę wyzywać od kretynów, niedorozwojów, itp. Słuchajcie sobie, tylko nie wrzucajcie miliarda obrazków na kwejka w związku z tym tematem, bo od przybytku można się porzygać.
To tak w ramach lekkiego offtopu.
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.

Edytowane przez Milka dnia 15-05-2012 16:19
Wyślij prywatną wiadomość
~Quirell_Priest F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 13-07-2012 03:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 106
Ostrzeżeń: 0
Postów: 35
Data rejestracji: 13.07.12
Medale:
Brak

ja słucham black metalu, choć z podgatunków najwspanialszej muzyki świata wolę thrash metal i folk metal. Marduk, czy Gorgoroth to bardzo dobre zespoły Rozbawiony , ale uważam, że każdy ma prawo słuchać czego chce. Nie rozumiem jedynie gatunków nie rockowo-metalowych. Hip-hop, czy rap, czasem może ma jakiś mądry przekaz, ale bardzo rzadko, a techno i dubstep. Robi kaszankę z mózgu, dlatego społeczeństwo głupieje. Wynalazek puchonów Rozbawiony
__________________
"Do mnie Potter! No już!"
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 13-07-2012 07:10
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

Quirell_Priest napisał/a:
Marduk, czy Gorgoroth to bardzo dobre zespoły Rozbawiony

No, szczególnie ich ostatnie "dokonania" Cooo W wypadku metalowych zespołów niestety sprawdza się często zasada, że im dalej w las - tym gorzej. Nowy Marduk to praktycznie średniak, ale to i tak lepiej, niż IMO kiszka od Gorgorotha.

Nie rozumiem jedynie gatunków nie rockowo-metalowych.

Nastoletni metal aleeeeert!!! No ale jak się jest zamkniętym na gatunki, i słucha się tylko metalu, tkwi w swoim swiecie, to co się dziwić, że takie teksty padają, skoro się nie zna na innej muzyce, oraz nie miało się z nią wcale kontaktu - a nawet jeśli - to bazuje się na stereotypach.


Hip-hop, czy rap, czasem może ma jakiś mądry przekaz, ale bardzo rzadko

A o zgrozo, piszą tak w 99% fani metalu, którzy nie chcą się wgłębiać w gatunek, tudzież słuchają PFK i K44 "bo tak należy"

a techno i dubstep. Robi kaszankę z mózgu, dlatego społeczeństwo głupieje.

Prędzej głupieje, przez zakute rocksistowskie i metalowe łby.
A o dubstepie i techno nie masz zielonego pojęcia, ignorancie...
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!

Edytowane przez RazorBMW dnia 13-07-2012 07:11
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
~Gladus93 F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 13-07-2012 12:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 364
Ostrzeżeń: 0
Postów: 134
Data rejestracji: 09.04.10
Medale:
Brak

~RazorBMW trochę się nie zrozumieliśmy, a może to ja po prostu źle się wysłowiłem.
Muzyka w black metalu jest ważna bo to właśnie przez nią teksty są tak porywające, bez budowania tego klimatu nie były by takie "mroczne" jak są, nie umiem do końca objąć w słowa to co chce przekazać ale mniejsza z tym. Bo chyba wziołeś mnie za pozera który lubi black metal z względu na antychrześciańskie teksty i pomalowane mordy xD

Co do nowego Gorgorotha to się zgodzę, ale jeśli chodzi o Marduka to raczej nie Uśmiech Dla mnie jedna z najlepszych płyt w ich dorobku Uśmiech
__________________
Nasze czyny za życia,brzmią echem w wieczności !!
http://www.facebook.com/damian.szczedzina.5 Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 13-07-2012 12:30
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

No bez przesady, jesteś w takim wieku, że raczej* nie wziąłbym Cię za pozera, bo człek trochę dojrzewa i nie bawi go ideologia czy teksty już tak mocno. Przynajmniej ja tak miałem, bo kiedyś kumpel pokazał Mi kapelkę RACową chyba, Honor... teksty... dafuq? Rozbawiony
I chyba przez to, plus przez Comę mam niechęć do tekstów w muzyce, oprócz rapu w sumie, bo mogę jarać się Wankzem, który potrafi... nawijać o niczym, ale robi to w taki sposób, że nawet fajnie się tego słucha.

*Ale są różne przypadki, znam parę takich "różnych", choć znam też spoko ogarniętych metali, hehe.

E, nowy Agalloch. Nie kumam sensu przeróbki "Fausta" Goethego na metale, ale i tak się jaram, jako psychofan Agallocha ;3
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!

Edytowane przez RazorBMW dnia 13-07-2012 12:34
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
~MCMatylda F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 13-07-2012 13:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 100
Ostrzeżeń: 1
Postów: 100
Data rejestracji: 11.07.12
Medale:
Brak

Ten rodzaj muzy jest super poprostu extra i niema nic do gadania UśmiechHappy
Wyślij prywatną wiadomość
~Quirell_Priest F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 13-07-2012 15:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 106
Ostrzeżeń: 0
Postów: 35
Data rejestracji: 13.07.12
Medale:
Brak

Jeśli chodzi o gatunki nie rockowo-metalowe, miałem na myśli techno, dubstep i rap, nie stary pop, blues, jazz, elektronika (dobra), czy muzyka klasyczna (sory źle się wysłowiłem Oczko). Akurat w gimnazjum wszyscy słuchali techno i rapu, więc wiem jaka to jest muzyka i nie jestem zamknięty na inne rodzaje muzyki... a z resztą...hej jeśli chcesz hejtować to nie wchodź na temat fanów BM, tylko pisz sobie jaka to muzyka "nowoczesna" jest wspaniała na tematach o niej Oczko Fakt gorgoroth się skiepścił, zły przykład podałem, ale nowa płyta marduka jest całkiem ciekawa (choć nie tak dobra jak Panzer Division Marduk). Honor to dziwny zespół, ale już wolę takich gości niż leawaków z Rage Against The Machine Rozbawiony
Nie jestem hejterem, po prostu niezbyt podoba mi się(to mało powiedziane) nowoczesny przekaz(viva - teledysk - murzyny biegające, skaczące i śpiewające w kółko to same zdanie), byłęm w Grecji i wiem jak to jest na tych dyskotekach.
p.s. wszystkich ćpunów się powinno rozstrzelać Rozbawiony
__________________
"Do mnie Potter! No już!"

Edytowane przez Quirell_Priest dnia 13-07-2012 15:52
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 13-07-2012 17:08
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

Quirell_Priest napisał/a:
Jeśli chodzi o gatunki nie rockowo-metalowe, miałem na myśli techno, dubstep i rap, nie stary pop, blues, jazz, elektronika (dobra), czy muzyka klasyczna (sory źle się wysłowiłem Oczko).


Przecież ty nie masz zielonego pojęcia o techno... które stopniem złożoności też zalicza się do "dobrej" elektroniki, spytaj Jacka Sienkiewicza, Aphexa Twina czy Jeffa Millsa, skąd czerpali inspiracje.

Akurat w gimnazjum wszyscy słuchali techno

To ktokolwiek w gimnazjum słucha techno? Rotfl Dobry żart, ta muzyka jest zbyt ciężka do ogarnięcia dla gimbusów.

Tego mieliby słuchać gimbuski?
http://www.youtub...0vPTV7yqtI
http://www.youtub...LfJ8snc2fk
http://www.youtub...6QaS0IMTAk

Prędzej ich cholera strzeli, niż powiedzą, że to jest fajne, bo nie są dojrzali, by słuchać minimalu, który operuje niuansami dźwiękowymi i różnymi, trudno dostrzegalnymi smaczkami dźwiękowymi.
"Bo przecież tu się nic nie dzieje, przez 10 min leci ciągle to samo!"


i rapu, więc wiem jaka to jest muzyka

Nie, nie wiesz, bo nikomu w gimbazach nie będzie chciało się słuchać czegoś ambitnego. A gdzie tam, puścisz im jakichś ulicznych wacków, to będą się jarać, a puścisz im Laikike1, Kno, CunninLynguists, Atmosphere czy Nasa to powiedzą, ze zamuła i płacz, że za trudne (szczególnie Laik).

Nie jestem hejterem, po prostu niezbyt podoba mi się(to mało powiedziane) nowoczesny przekaz(viva - teledysk - murzyny biegające, skaczące i śpiewające w kółko to same zdanie), byłęm w Grecji i wiem jak to jest na tych dyskotekach.


To w muzyce chodzi o muzykę, czy jakiś śmieszny, nic nie znaczący w ostatecznym rozrachunku przekaz? Przekaz, to możesz mieć w SAMYCH dźwiękach, nie trzeba do tego tekstu (może też być, ale nie musi)
A Viva? MTV? Kto normalny, mając do dyspozycji takie narzędzie jak internet, bawi się w oglądanie teledysków, które są robione komercyjnie i dla kasy, przez co od razu leci hejt na "nowoczesna muzykę"?

Ja nie mam już dostępu do MTV czy Vivy, choć pamiętam końcówkę Vivy Zwei w końcówce lat 90", 97 rok, gdzie leciały techenka po północy, czy inny tam Aphex Twin czy Richie Hawtin, bo nikt nie był na tyle normalny, by puszczać to przed północą, bo to zbyt trudna muzyka dla przeciętnego słuchacza...

A techno nie leci na DYSKOTEKACH, bo tam z założenia ma być _komercyjna_ muzyka oraz spęd przypadkowych ludzi, kretynów i idiotów, którzy przychodzą bardziej się naćpać, niż słuchać na muzyki. Bo dobra elektronika, to leci w małych klubach.

p.s. wszystkich ćpunów się powinno rozstrzelać Rozbawiony

Znam gościa, który ćpa sobie od czasu do czasu różne specyfiki w celach poznawczych i mogę powiedzieć, że jest bardziej ogarnięty, niż co poniektórzy czyści "beznałogowcy". Nie mierz wszystkich swoją miarą...
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT