Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 270
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Image
»»» Lakier do paznokci
Malujesz sobie paznokcie?
Tak. Tak. 51%[89 głosów]
Nienawidzę mieć pomalowanych paznokci... Nienawidzę mieć pomalowanych paznokci... 10%[17 głosów]
Tak, ale do szkoły nie. Tak, ale do szkoły nie. 29%[50 głosów]
Nie. Nie. 10%[17 głosów]
Głosów ogółem : 173
Drukuj temat · Lakier do paznokci
~Dark Natya F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 10-09-2008 18:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2249
Ostrzeżeń: 0
Postów: 667
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Zakładam ten sam temat, który figurował na poprzednim Hogs (ja byłam jego autorką).
No więc, lubicie malować paznokcie? Na jakie kolory? Czy w Waszych szkołach można mieć pomalowane paznokcie? (rzadko się to zdarza... ;d)


Ja uwielbiam mieć pomalowane paznokcie, ale niestety mogę to robić tylko w wakacje, ewentualnie w weekendy, do szkoły wolę nie ryzykować. Moje ulubione kolory to granat, czerń, czasami bezbarwny z brokatem, zależy od humoru... ;]
Jak jest u Was? Czekam na wypowiedzi!

Edit:
A w ankiecie powinna być jeszcze opcja "nie".


Proszę, dodałam.

Edit2: Na początku gimnazjum malowałam sobie paznokcie i żadnemu nauczycielowi to nie przeszkadzało, ale gdzieś po miesiącu, dwóch biola się przyczepiła. ;d Czasami i tak maluję, chociaż ostatnio nie zawsze mam czas i chęci.
Pokochałam czerwone pazurki, dlatego, że pomalowałam sobie na Halloween tymże kolorem. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Rozbawiony

__________________
You got blood on your hands
And I know it's mine
I just need more time
So get off your low
Let's dance like we used to
But there's a light in the distance
Waiting for me, I will wait for you
So get off your low
Let's kiss like we used to <3

Edytowane przez Dark Natya dnia 24-12-2009 11:52
www.photoblog.pl/myashtrayheart Wyślij prywatną wiadomość
~Miona F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 10-09-2008 18:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1321
Ostrzeżeń: 1
Postów: 116
Data rejestracji: 03.09.08
Medale:
Brak

Nienawidzę malować paznokci, czuję się wtedy jakaś taka... brudna, skalana. Nie mówiąc już o zapachu lakieru, którego nie znoszę...
A jeśli kiedykolwiek miałabym sobie pomalować paznokcie - nie doczekacie się, mówię od razu Rozbawiony - to tylko na moją ulubioną czerń bądź seledyn.
__________________
"Amelii wolno żyć marzeniami i zamykać się w sobie. Każdy ma niezbywalne prawo do zmarnowania sobie życia"


gfx.filmweb.pl/ph/14/16/31416/7902.1.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
!Delirantka F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 10-09-2008 18:57
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mistrz Eliksirów
Punktów: 2914
Ostrzeżeń: 0
Postów: 439
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Malować paznokcie zaczęłam stosunkowo niedawno, bo może rok, dwa lata temu. Wcześniej tego nie robiłam, z tej prostej przyczyny, że pomalowane paznokcie działały mi na nerwy. Nawet jak byłam mała i mama/ciocia/starsza kuzynka/sąsiadka chciała mi pomalować pazurki, wzbraniałam się przed tym, jak mogłam ;d.
Teraz preferuję czerń tudzież granat, a jeśli nie te kolory - to żadne. Wystarczy bezbarwna odżywka.
A co do szkolnego regulaminu - bodajże jest jakaś wzmianka o dopuszczaniu jedynie pastelowych kolorów paznokci, ale ja tam się i tak nigdy do regulaminu nie stosowałam.
__________________
d'oh

Δ = b² - 4ac
Wyślij prywatną wiadomość
!Claire Lethal F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 10-09-2008 18:58
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Mistrz Zielarstwa
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 1
Postów: 383
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Maluję, ale rzadko z jakiejś ważnej okazji. I nie oczoje*nym różem, tylko bezbarwnym lakierem.

U mnie w szkole obecnie nie ma zakazu malowania paznokci, bo jest to liceum połączone z gimnazjum i można powiedzieć, że każdy robi to, co chce. ;o
__________________

Z głupkami nie ma sensu rozmawiać, przed głupkami trzeba się bronić.


Wojciech Cejrowski

Edytowane przez Tonks2812 dnia 19-01-2010 18:27
Wyślij prywatną wiadomość
~Fiore F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 10-09-2008 19:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1185
Ostrzeżeń: 0
Postów: 210
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

W tym roku pomalowałam sobie paznokcie u stóp na czerwono i mi się spodobało na tyle, że całe lato malowałam sobie je na taki kolor. Z czarnymi japonkami czy jasnymi sandałkami prezentują się super.
W roku szkolnym praktycznie nie maluję sobie paznokci, bo mi się nie chce. Ale w mojej szkole nie zabraniają ani make-up'u ani pomalowanych paznokci. Mam zamiar sobie kupić zestaw do francuskiego manicure, więc może w przypływie nadmiaru wolnego czasu i nudy pomaluję sobie paznokcie do szkoły.
Wyślij prywatną wiadomość
~alexis_tonks F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 10-09-2008 20:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 236
Ostrzeżeń: 0
Postów: 49
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Nie lubię mieć pomalowanych paznokci... Zresztą nawet nie mam na to czasu i...wg mnie są po prostu ważniejsze rzeczy nić kolorowe paznokcie.
Ale rozumiem, że ktoś lubi - u mnie malują je wszyscy...mimo że nie wolno...
__________________
republika.pl/blog_ns_1189355/3136843/sz/hermiona_draco_szablon_2.jpg

"Przyjaciel to ktoś taki do kogo możesz zadzwonić o 3 w nocy i powiedzieć 'Jestem w więzieniu w Meksyku' a on odpowie "Nic się nie martw. Zaraz tam będę'". Merlene Dietrich

Edytowane przez Tonks2812 dnia 19-01-2010 18:28
na-zawsze-ja-i-ty--razem.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
!Dominika F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 10-09-2008 21:23
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2702
Ostrzeżeń: 0
Postów: 298
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

U mnie w szkole nie ma zakazu chodzenia z pomalowanymi paznokciami, przynajmniej ja o takowym nie wiem. Sama czasami maluję, chociaż często mnie przy tym szlag jasny trafia, ale to nic, daję radę ;]
Jeśli mam lakier, który mi pasuje do ciuchów, które aktualnie noszę to wtedy sobie pomaluje na taki kolor paznokcie (np. obecnie mam fioletowe, jako że przez ostatnie 4 dni chodziłam w fiolecie). Ale bez wymalowanych paznokci też się dobrze czuję.
__________________
Bo w ogrodzie rośnie pnącze
w dzikim winie świat się plącze,
bo w ogrodzie dzikie wino
kto je tutaj siał dziewczyno.
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 10-09-2008 21:31
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

A ja tam lubię malować sobie paznokcie i do szkoły u mnie można mieć pomalowane paznokcie ale na "przyzwoity kolor". A tak to na każdy weekend, wakacje jakieś przerwy to sobie maluje paznokcie a najczęściej na kolory: czerń, ciemny fiolet lub ostra czerwień. A czasem to na zielono albo zwykłą bezbarwną odżywką pociągnę paznokcie.
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
~al_iraqia F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 10-09-2008 21:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 376
Ostrzeżeń: 0
Postów: 173
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja lubię malować paznokcie, ale do szkoły to tylko na takie neutralne, niezbyt rzucające się w oczy. Moje ulubione kolory to te z gamy "oczo****nych" i róże.
__________________
I'm Slim Shady, I'm the real Slim Shady, and you other Slim Shadys are just imitatin! web.hit.bg/pharaoh/1104230420_turesDark4.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~just_tina F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 10-09-2008 21:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 417
Ostrzeżeń: 1
Postów: 162
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Dla mnie zadbane i ładnie pomalowane paznokcie to podstawa. Najczęściej maluje na mało rzucające się w oczy kolory, często doklejam kwiatuszki a zdarza się nawet że sama sobie zrobię jakieś wzorki. Mam to po mamie Uśmiech Ona zawsze ma ładne paznokcie i też po niej wpadłam w nawyk malowania paznokci w nogach nawet w zimie. Jak jeżdżę na basen to ładnie wyglądają. Do szkoły teoretycznie nie wolno ale jeszcze nikt mi nie zwrócił uwagi, no bo powiedzcie czy takie lekko pomalowane pazurki nie wyglądają ładniej niż poobgryzane niewymalowane i niejednokrotnie brudne? Ble...
__________________
Alice Cullen i Tonks zostałyby przyjaciółkami Uśmiech ~ Czy ktoś w to wątpi?


Komentujcie, czytajcie
http://www.hogsme...ad_id=1271
Oto Ja Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Cameron F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 10-09-2008 23:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 589
Ostrzeżeń: 0
Postów: 117
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Nie no bez urazy ale, nie podoba mi sie ta ankieta. Głupi temat. Blah

Może byś się wypowiedziała na temat lakieru do paznokci, a nie tego czy ci się podoba temat czy nie?

Ja paznokci nie lubię malować innym lakierem niż bezbarwnym (chociaż i tak używam go naprawdę BARDZO rzadko) ;p Niedawno jeszcze lubiłam różowy lakier no i taki jasny fiolet. A teraz to tylko bezbarwny. A w ankiecie powinna być jeszcze opcja "nie". Bo ja musiałam dać "nienawidzę mieć pomalowanych paznokci" a nie nienawidzę, po prostu nie bardzo lubię i nie maluję.
__________________
s6.zapodaj.net/images/37523503.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Sukebe F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 11-09-2008 00:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 352
Ostrzeżeń: 2
Postów: 147
Data rejestracji: 28.08.08
Medale:
Brak

Maluję sobie paznokcie, ale lakierem bezbarwnym. kiedyś używałam kolor czarny, ale był zbyt agresywny Uśmiech
__________________
It's so much easier to see the world in black and white... Gray? I don't know what to do with gray...
Garrus Vakarian ME3i113.photobucket.com/albums/n212/natulka/tumblr_meai9zp0bj1rnnkqmo1_500.gif

Edytowane przez Tonks2812 dnia 19-01-2010 18:29
Wyślij prywatną wiadomość
~Harry_Potter F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 11-09-2008 14:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 729
Ostrzeżeń: 2
Postów: 192
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Czy ja wiem, nie przepadam za malowaniem paznokci, jedynie na bezbarwny, ale przeżyłam jak miałam 2 albo 3 razy pomalowanie paznokcie na czarno szpanowałyśmy z moją kuzynką, że jesteśmy takie crazy! Ha ha ha nie no, ale u mnie w szkole nie ma mowy o malowaniu paznokci moja jedna kumpela miała pomalowane na bezbarwny to już dostała minusowe punkty. Do kitu nie? Ale co tam ja uważam że na różowo pomalowane paznokcie wyglądają strasznie maja najlepsza kumpela lubi różowy (ale nie za dużo) ja nie nienawidzę różu a ona chciała pomalować sobie paznokcie na różowo a jak ja miałam na czarno to się aż wzdrygnęła jak je zobaczyła (a nawet ładnie wyglądały) Ale malowanie paznokci jest trochę beznadziejne, bo po co?
Edytowane przez Tonks2812 dnia 19-01-2010 18:31
Wyślij prywatną wiadomość
~BellatrixLestrange F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 11-09-2008 15:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1269
Ostrzeżeń: 2
Postów: 375
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

U mnie w szkole oczywiście nie można ;/ W wakacje malowałam, na jakieś uroczystości, czy - tak jak powiedziałaś - w weekendy. Samej czynności malowanie nie znoszę, ale jak to potem ładnie wygląda^^ Mój ulubiony kolor to czarny. Ale maluje tez paznokcie na zielono, niebiesko, różowo...
Edytowane przez Tonks2812 dnia 19-01-2010 18:32
paulaaa131.flog.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Irreplaceable_ F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 11-09-2008 16:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2090
Ostrzeżeń: 1
Postów: 394
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Owszem, maluję paznokcie, do szkoły - na brzoskwiniowo, delikatnie różowego koloru, lub białego. Poza szkołą - czytaj: wakacje - czarny. Przede wszystkim czarny i tylko on. To w nim czuję się najlepiej ;] Czerwonym nie pogardzę, ale na rękach raczej nie, na nogach, tak. Jakieś jaskrawe kolory typu: żółty, zielony czy niebieski też fajny jest.
Wyślij prywatną wiadomość
~Delaila F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 11-09-2008 16:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Goblin
Punktów: 32
Ostrzeżeń: 1
Postów: 24
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

U mnie w szkole nie wolno. Najwyżej bezbarwny z brokatem. I właśnie takim maluję pazurki. Czasami pomaluję czarnym, granatowym, niebieskim, złotym, srebrnym, czerwonym i jasno różowym. Rozbawiony
__________________
Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Edytowane przez Tonks2812 dnia 19-01-2010 18:32
http://corka-snapea.blog.onet.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
~Temeraire F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 11-09-2008 17:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2497
Ostrzeżeń: 1
Postów: 565
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ja nie maluję paznokci. Po prostu nie znoszę mieć na swoich paznokietkach lakieru. Przeszkadza mi. Zawsze czuję, że mam go na sobie i to jest dla mnie uczucie dość dziwne. No a poza tym, jak już się maluje, to trzeba mieć w tym wprawę, bo jak kiedyś malowałam sobie paznokcie (ot, taka zachcianka, zrobiłam to na obozie i postanowiłam - nigdy więcej... Uśmiech), to z prawej ręki zmywałam z 5 razy, dopóki koleżanka się nade mną nie ulitowała i nie pomalowała mi tych paznokci jak należy. Właśnie wtedy odkryłam, że to dziwne i przeszkadzające. Zmyłam lakier następnego dnia i powiedziałam mu kategoryczne - NIE!
__________________
[alt]
"Jeśli mówisz do Boga, jesteś religijny, jeśli Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny" - House ;**
[/alt]
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Gaga F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 11-09-2008 17:52
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 738
Ostrzeżeń: 1
Postów: 286
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Maluję, i podczas roku szkolnego, i podczas wakacji. Kij z tym, że w szkole nie można mieć pomalowanych paznokci. Przez większą część roku szkolnego miąłam na paznokciach krwistą czerwień, i nikt uwagi mi nie zwrócił.

Najczęściej maluję na fiolet [co prawda nie wiem, czy to jest fiolet, bo raz wygląda mi na śliwkowy, a raz na kolor zaschniętej krwi..], w/w krwistą czerwień oraz nakładam odżywkę/utwardzacz. Ano, i tyle mi starczy, ewentualnie skusiłabym się na odżywkę z fioletowym przebłyskiem, która też wyjątkowo ładnie - jak na mało rzucający się w oczy lakier - wygląda. Ale cóż, wolę mocniejsze kolory.
Edytowane przez Lady Gaga dnia 08-08-2009 12:03
Wyślij prywatną wiadomość
~Cee F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2008 00:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6020
Ostrzeżeń: 0
Postów: 635
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Statut u mnie w szkole dopuszcza paznokcie na długość 3 mm (czasem się zdarza, że nauczyciel przykłada linijkę do paznokci dziewczyny ;f) oraz bezbarwny lakier. Ja tam też rzadko się stosuję do regulaminu, choć nie przesadzam z intensywnością koloru - zazwyczaj w kolorze bzu, perłowy, seledynowy lub jasny niebieski. Uwielbiam wtedy moje paznokcie.
Zazwyczaj w wakacje nieco sobie szaleję i pomaluję krwistą czerwienią, czernią (raz pomyśleli, że jestem emo >.< ) oraz ciemną zielenią.
Ale nie zapomnę, jak kiedyś zrobiłam sobie tęczę na paznokciach. ^^ To dopiero była dewiacja (słowa mojego taty). ;d

Edytowane przez Cee dnia 03-11-2008 20:26
Wyślij prywatną wiadomość
!niewesolypagorek F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2008 00:38
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10408
Ostrzeżeń: 0
Postów: 660
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal Medal Medal

Lubię ciemnofioletowy lakier... ale kupiłam w kolorze ciemno różowym przez przypadek [choć według wszystkich - np. Martuchy, jest to fiolet o.O] więc maluję na owy róż, dopóki mi się nie skończy. Wtedy kupię nowy - bardziej fioletowy.

W mojej szkole nikomu nie przeszkadzają kolorowe paznokcie i jest to całkowicie legalne. ;P

Lubię mieć pomalowane paznokcie, ale nie lubię ich malować... za leniwa jestem, a poza tym gdy często przez przypadek maluje całe palce... ewentualnie upaprzę całą rękę. ;P
__________________
i54.tinypic.com/10d7ebb.png
i29.tinypic.com/10y036u.png

is this the place we used to love?...
i54.tinypic.com/2po5e2s.gif

Edytowane przez niewesolypagorek dnia 23-02-2009 16:02
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT