Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 278
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» "Krzyżacy" - wciągająca powieść czy nudna lektura?
Drukuj temat · "Krzyżacy" - wciągająca powieść czy nudna lektura?
!Fantazja F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 21-09-2008 00:16
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9813
Ostrzeżeń: 0
Postów: 806
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Przed przeczytaniem, byłam do tej lektury nastawiona bardziej niż pesymistycznie. Wszyscy, którzy mieli Krzyżaków za sobą, twierdzili, że to droga przez mękę, że tego się nie da czytać, że Sienkiewicz przynudza do granic możliwości...
No ale jednak Krzyżacy byli lekturą i przeczytać ich było trzeba. Wzięłam się więc za tą książkę i... spodobała mi się. Co prawda, nieraz klęłam Sienkiewicza za jego niezrozumiałą miłość do przydługich opisów, ale jak już się coś działo, była jakaś akcja, to czytałam z zapartym tchem. Najbardziej polubiłam Juranda i Jagienkę. Za to Danusia mnie lekko z deka wnerwiała. Uwielbiam moment jej śmierci. ;>
http://www.taern.pl/user/LadyVolakis/ Wyślij prywatną wiadomość
~Chichuana F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 23-09-2008 00:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1265
Ostrzeżeń: 0
Postów: 187
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Przeczytałam Krzyżaków w połowie drugiej klasy gimnazjum. Dla mnie była to męka i utrapienie. Fakt - powieść tradycyjna, czytana od wielu lat przez Polaków, ale dla mnie zwyczajnie nużąca. Zbyt długie opisy krajobrazów i innych piękności natury. Najbardziej wkurzała mnie jednak ta Danusia...
Jedyny wątek, który jakoś mnie tam wciągnął w trakcie czytania to wątek Juranda, odtąd gdy został schwytany.
__________________
Profil jest już nieużywany. Nadal jestem wielką fanką HP, ale wyrosłam już z portali fanowskich.

Polecam "A Very Potter Miusical" i "A Very Potter Sequel" wyprodukowane przez StarKid. Aż szkoda, że w Polsce są tak mało popularni! Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~ultramaryna F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 23-09-2008 19:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 251
Ostrzeżeń: 0
Postów: 80
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Skończyłam. Pisałam tu już komentarza, gdy miałam za sobą 100 stron. Ale po przeczytaniu całej książki podchodzę do niej mniej entuzjastycznie. To długa (zdecydowanie za długa) i męcząca powieść. Są interesujące momenty, akcja jest ciekawa i to sprawia, że nie mogę uznać "Krzyżaków" za złych. To w sumie dobra i interesująca książka, ale ciężka w odbiorze. Ale mimo wszystko jestem pełna radości, że mam ją już za sobą. Najbardziej miałam jej dość na początku (pierwszy rozdział był wybitnie zniechęcający) i na końcu, kiedy miałam Sienkiewicza już powyżej uszu i marzyłam jedynie o tym, by w końcu "Krzyżaków" skończyć. Tym bardziej, że na półce stało tyle kuszących i nieprzeczytanych książek... :)
kochajmy-ksiazki.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Irreplaceable_ F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 28-09-2008 14:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2090
Ostrzeżeń: 1
Postów: 394
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Ja Krzyżaków będę omawiała w tym roku. Jeszcze nie przeczytałam, ani nie zaczęłam, ale w mojej "małej" biblioteczce w salonie mam mnóstwo książek i kiedyś chciałam zaczać, tak po prostu, bezinteresownie przeczytać. Ale jakoś, jak widać, nie zabrałam się do tego ;p
Widziałam część filmu, na historii omawiamy właśnie Powody Bitwy pod Grunwaldem i powiem, ze jeżeli film, jest raczej identyczny z książką, to pewnie mnie zaciekawi Język
Wyślij prywatną wiadomość
~Kinga F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 28-09-2008 16:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sklepikarz z Pokątnej
Punktów: 824
Ostrzeżeń: 0
Postów: 155
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Omawiałam ją w drugiej klasie gimnazjum (chyba) i nie wspominam jej zbyt dobrze. Opinie wujka i taty oraz pozytywne zdanie o twórczości Sienkiewicza po "Quo vadis" przekonały mnie, że szybko ją przeczytam i zabrałam się do niej dopiero miesiąc przed omówieniem. Niestety, w tym wypadku okazało się, że książka mnie nie zachwyca i zdążyłam przeczytać zaledwie pierwszy tom, a po omówieniu nie chciało mi się kończyć. Problem nie leżał w języku, ale raczej w trochę drętwej akcji. Po opisie wojen polsko - krzyżackich i polskiego średniowiecznego rycerstwa spodziewałam się czegoś więcej. Ogólne wrażenie średnie - szału nie było, ale jakiejś wielkiej tragedii też nie.
__________________
"Drogi panie, życie upływa na samych qui pro quo! Są qui pro quo miłości, qui pro quo przyjaźni, qui pro quo polityki, finansów, Kościoła, urzędu, handlu, żon, mężów..."
Denis Diderot Kubuś Fatalista i jego pan


"A: Znajdujesz się w miejscu, gdzie nie obowiązuje prawo Rzeczypospolitej Polskiej.
K: A jest takie miejsce, w którym obowiązuje?"
Oficer, reż. Maciej Dejczer


"Szczęście nie zna politycznych granic i układów, nie hołduje żadnej ideologii, ba, ono nawet bywa niezgodne z dekalogiem."
Dorota Terakowska


CREDIT: ikonka by by [info]yourbestbeticon
http://zloty-las.livejournal.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Maladie F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 28-09-2008 16:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3691
Ostrzeżeń: 2
Postów: 516
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Książka nie jest zła. Przeczytałam ją z zaciekawieniem. A potem obejrzałam film i się wściekłam, ponieważ był on bardzo denny. Tylu ważnych momentów nie było, a śmierć Danusi była strasznie sztuczna. Nie tak to sobie wyobrażałam, gdy czytałam tą książkę. Jeśli chodzi o dzieła Henryka Sienkiewicza to osobiście uważam, że bardziej wciągającą lekturą jest "Quo vadis". Bardzo mi się podobała ta książka, bo lubię takie starożytne powieści. Jest wzruszająca, przerażająca z nutką miłości. "Krzyżacy" też mają te cechy, jednakże nie wciągnęłam się w tę książkę tak bardzo.
__________________
Gdybyśmy cofnęli czas i naprawili wszystkie błędy, to czy świat nie byłby sztucznie idealny?

- Czy ty naprawdę jeszcze się nie zorientowałeś, że nienawidzę, gdy odpowiadasz pytaniem na pytanie?
- Naprawdę?


hogsmeade.pl/images/other/kkbh.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Tanya F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 28-09-2008 16:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5038
Ostrzeżeń: 0
Postów: 355
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Omawiałam ją w gimnazjum... W której klasie? Nie pamiętam xD
No i w zasadzie to nawet jednego rozdziału nie przeczytałam... Ogarnęło mnie wtedy ogroooomne lenistwo i tak jakoś wyszło. A żeby było śmiesznie to z klasówki sprawdzającej dostałam 4 Rozbawiony
Po prostu klasę miałam fajną Język
__________________
s3.amazonaws.com/hottopic_shockhound_production/images/20817/67557_GunsNRoses_003.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Chryzanteny-Zlociste F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 28-09-2008 17:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 327
Ostrzeżeń: 0
Postów: 133
Data rejestracji: 05.09.08
Medale:
Brak

Czytałam tylko do połowy. Nawet nie.`! pierwsze dwie kartki. Takie opry miałam jak nigdy. Zero zainteresowania co dalej, jestem taka że początek choć trochę musi być ciekawy bym mogła dalej czytać. udawałam że coś wiem i nie dostałam laski z polaka ; /No ale jeżeli ktoś lubi takiego typu książki to życzę miłego czytania. ; )
__________________
Methinks I see.. where? In my mind eye.
Wyślij prywatną wiadomość
~Martyna F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 28-09-2008 17:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1282
Ostrzeżeń: 0
Postów: 188
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Czytałam w I klasie gimnazjum. Na początku nie powiem, troszkę nudnawo się zaczynało... Ale opisy bitwy kulminacyjnej był najlepszy, po prostu cud, miód i orzeszki. Czytało mi się to po prostu wspaniale!
Co z tego, że język i styl niedzisiejsze? Co prawda, czytać może się trudno. Dla niektórych z tej książki wionie nudą. Mnie ona bardzo zaciekawiła. Może dlatego, że lubię takie klimaty Rozbawiony

Jeżeli o bohaterów chodzi, polubiłam najbardziej... Juranda. Ta postać głęboko zapadła mi w pamięć, nie ma co. Ale wiem natomiast, że nie znosiłam postaci Zbyszka. Działała na mnie normalnie jak płachta na byka!
Tak samo, jak Danusia. O wiele lepszą postacią, przynajmniej według mnie, była córka Zbyszka. Nie przepadam za takimi przesłodzonymi, 'rozlazłymi' postaciami, jaką była np. Danusia...
Cóż, sądzę, że "Krzyżacy" to taka książka, którą przeczyta się najwyżej raz, z ciekawością, ale nie sięgnie się po nią następnym razem. Są niestety takie książki...
Edytowane przez Martyna dnia 28-09-2008 17:42
Wyślij prywatną wiadomość
~Itka F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 07-11-2008 22:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 525
Ostrzeżeń: 0
Postów: 100
Data rejestracji: 04.09.08
Medale:
Brak

Przeczytałam Krzyżaków z własnej, nieprzymuszonej woli Rozbawiony I jestem z siebie bardzo zadowolona. Powieść naprawdę mi się podobała, uwielbiam rycerzy, dwory królewskie i takie tam historie. Lubię też styl Sienkiewicza.

Myślę, że jak na gimnazjum i szkołę średnią, Potop jest wystarczającą dawką Sienkiewicza. Jako lektury Krzyżaków nie miałam - zupełnie jakby polonistka czytała mi w myślach. Nigdy z czytaniem lektur nie miałam problemu, więc i tak bym przeczytała.

W każdym razie, mnie się podobało i ani przez chwilę nie czułam znudzenia.
__________________
"Słyszysz? Spisek gruźlików! Shakespeare napisał nową sztukę - zakaszlmy ją!".
Wyślij prywatną wiadomość
~Carol F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 15-12-2008 21:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 480
Ostrzeżeń: 2
Postów: 472
Data rejestracji: 06.12.08
Medale:
Brak

Ja przeczytałam dosłownie jedno zdanie "Krzyżaków" i przestałam czytać. Niestety później parę razy próbowałam zabrać się znowu za tą lekturę, ale nie dałam rady. Odpuściłam, przeczytałam 2 streszczenia, pytałam rodziców - oni mi opowiedzieli i... dostałam 5 ze sprawdzianu ze znajomości lektury.
Oczywiście nie polecam takiego "przerabiania" książki, ale czasem tak trzeba:<
Wyślij prywatną wiadomość
~Empathy F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 15-12-2008 21:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 339
Ostrzeżeń: 1
Postów: 83
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Przeczytałam, a mogłam iść na łatwiznę i przeczytać streszczenie. Ale nie byłam ambitna. I powiem szczerze, że naprawdę mi się nie podobało. Książka jak to książka zawsze lepsza od ekranizacji. Czytanie przebolałam, na filmie chciałam stanowczo wytrwać do końca, nie udało się niestety.
__________________
,,Wolę być nienawidzony za to, kim jestem, niż kochany za to, kim nie jestem.''
Kurt Cobain
Wyślij prywatną wiadomość
~Safana F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 16-12-2008 13:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Animag Wąż
Punktów: 531
Ostrzeżeń: 1
Postów: 96
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Aż do 6? Ja po pierwszym odpadłam i przeczytałam streszczenie.
Jest to jedna z najnudniejszych lektur przynajmniej według mnie, podobno rozkręca się w 2 części ale nie doszłam do tego Oczko.
__________________
img641.imageshack.us/img641/2118/chda150wdws01e1100011.gifDoctor Who.
img291.imageshack.us/img291/2797/2ivdxyo.gifSupernatural.

Avatar and animations by Sarah Jones <3.
www.myanimelist.net/profile/Safana Wyślij prywatną wiadomość
~karolina123 F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 16-12-2008 14:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Redaktor Żonglera
Punktów: 1002
Ostrzeżeń: 0
Postów: 445
Data rejestracji: 07.12.08
Medale:
Brak

Ja przeczytałm całe i mi się bardzo podobało-ale to prawda poczatek jest nudny.
__________________
"Co nie jest życiem, wykorzeniam
by kiedyś martwą nie umierać"

"Z punktu widzenia aerodynamiki
trzmiele nie maja prawa latać,
tyle że trzmiele o tym nie wiedzą,
wiec latają sobie dalej."
Wyślij prywatną wiadomość
~Lilly Luna Potter F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2009 20:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 772
Ostrzeżeń: 0
Postów: 252
Data rejestracji: 07.01.09
Medale:
Brak

Szczerze?? Uhhh....Miałam ja rok temu jako lekture. Przeczytalam kilka pierwszych rozdzialow i sie zalamalam. Pozyczylam film i ogladnelam. Potem byla z tego kart z takimi szczegolowymi pytaniami, ze dostalam laczka...Zacytuje Cherry: Nigdy wiecej
__________________
...:::Ja nie szukam żadnych kłopotów.
To kłopoty zwykle znajdują mnie:::...


Pozdrowienia!! W szczegolnosci dla drogi Gościu
¤Lilly Luna Potter¤
Wyślij prywatną wiadomość
~polami F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2009 20:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 817
Ostrzeżeń: 0
Postów: 223
Data rejestracji: 17.12.08
Medale:
Brak

Przeczytałam prawie całą i mam na to jedno określenie - katorga. Mnie ta książka nie poruszyła, nie podobała mi się. Wydaje mi się, że byłaby dla mnie dobra, ale na innym etapie mojego życia, po prostu kanon lektur wepchnął ją z butami w mój świat i obrzydził, ale mimo to nie wykluczam, że kiedyś po nią sięgnę.
__________________
images41.fotosik.pl/183/bf2aff0240752ccb.jpg


Niech moc będzie z Tobą, drogi Gościu

Wyślij prywatną wiadomość
~Paula13 F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2009 20:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 597
Ostrzeżeń: 0
Postów: 54
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Oj nie, tylko nie "Krzyżacy"... Strasznie męcząca i za długa powieść,ogólnie nie lubię tego typu książek ale ta szczególnie nie przypadła mi do gustu. Te strasznie wkurzające opisy różnych cudawianków jakoś do mnie nie przemawiały i nic tam zachwycającego nie było, więc... no po prostu mi się nie podobała Oczko
__________________
i424.photobucket.com/albums/pp326/twilightchic/Damon-Salvatore-damon-salvatore-15952720-374-211.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Anika F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 14-01-2009 11:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 72
Ostrzeżeń: 1
Postów: 142
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Nie przeczytałam tej lektury. Nawet filmu nie obejżałam. Udało mi się jakoś przebrnąć przez przerabianie jej w szkole. To jedna z dwóch najnudniejszych lektur (druga to Robinson Cruzoe).
__________________
...::Anika::...

Ja 15:58Kotecek6
heh...dzisiaj mi sie nudziło to paznokcie u lewej reki se pomalowam...w szkole... czarnym markerem....;p tylko "f***owy" na różowo a później na czerwono

Ja 19Kotecek8Kotecek4
w sumie chodzi o to, że to mój bezpodstawny kaprys, bo tak jest fajnie, lepiej i ogólnie jakoś "fajniej i lepiej" xD Rozumiesz?? Nie?? ja też nie xD serio to już nie pamiętam, za co to. Amen xD
Wyślij prywatną wiadomość
~Malaga F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 14-01-2009 13:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1432
Ostrzeżeń: 1
Postów: 332
Data rejestracji: 14.10.08
Medale:
Medal

Powiem tak - przez pierwszą księgę spałam. Omijałam opisy, czasem dłuższe dialogi, raz nawet rozdział ;d A potem, mniej-więcej w tym momencie, co ten gośiu szedł do tego zamku (boże, jak ja to dawno czytałam oO'Oczko zaczęło mnie wciągać. A potem szło jak z płatka ^^
__________________
Suhak Nieczysty Absolutnie
zaraz dżemkę sobie utnie
i będzie kląskać z supermocą
jak to inne suhaki mogą i chcą.


- Medżik Dżemik, 15 III 2009 godzina 15Kotecek4:28


Hm, jakby ktoś był zainteresowany nowym forum dla początkujących pisarzy lub poetów, to zapraszam na PW. Może Mirriel to to nie jest, ale napewno coś dobrego z tego wyjdzie ;P Także - pisarze, do piór (klawiatur)! I po adresik na PW.
Wyślij prywatną wiadomość
~Mandarynka F
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 13-02-2009 15:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Barman w Dziurawym Kotle
Punktów: 1332
Ostrzeżeń: 3
Postów: 519
Data rejestracji: 25.12.08
Medale:
Brak

Mnie książka "Krzyżacy" podobała się bardzo, bardzo, bardzo. Skończyłam ją właśnie dzisiaj czytać (ale przeczytałam już wcześniej w sierpniu). Tyle razy mnie wzruszyła, a tyle razy byłam wściekła na tych, jak ja to mówię "Krzyżaców". Nawet śmiałam się do mamy i mówiłam: "Idę męczyć <<Krzyżaców>>" [czyt.: "Idę czytać <<Krzyżaków>>"].
Nie jest to prosta książka. Kiedy pierwszy raz ją czytałam, czułam do niej taką niechęć, że gdyby nie to, że zmuszałam się, to nie dobrnęłabym do końca. Ale za drugim razem wiedziałam już co będzie dalej, czytałam to na luzie i naprawdę mi się spodobała. To było wielkie przeżycie wejść w świat średniowiecza, wiedząc, że nie muszę czytać, ale czytam dla siebie, dla przyjemności.
Może spróbuję na tym sposobie przeczytać "Przygody Tomka Sawyera?" o.O

Edit;
Uwielbiam moment jej śmierci. ;>
Fantazjo - odpadłam! xD

__________________
'Złota gwiazdka spłynęła bokiem po jego skroni i policzku, po czym wsiąkła w poduszkę'
- Córka Robrojka - M. Musierowicz
~ ~ ~

'Miłość jest ślepa. Im mocniej się kogoś kocha, tym bardziej irracjonalnie się postępuje'
- Księżyc w nowiu - S. Meyer
~ ~ ~

'Życie jest różne, dobre i złe, naturalnie. Ale jak ktoś je widzi na czarno, to od razu stwierdza, że je zna, a jak na biało czy tam na różowo, to - że nie ma się o życiu pojęcia'
- Niespokojne godziny - I. Jurgielewiczowa
~ ~ ~

'Jeśli będziesz szanował tylko prawdę, nie będziesz miał wiele do szanowania. Dwa plus dwa równa się cztery, to będzie jedyny obiekt twojego szacunku. Poza tym będziesz stykał się z rzeczami niepewnymi: uczucia, normy, wartości, wybory - to wszystko konstrukcje delikatne i płynne. Nie ma w nich nic z matematyki. Szacunkiem darzy się nie to, co jest zatwierdzone, lecz to, co jest proponowane'
- Dziecko Noego - E. E. Schmitt
~ ~ ~

'To zabawne, do czego człowiek robi się zdolny, kiedy w grę wchodzi coś, czego nie można mieć'
- Przed świtem - S. Meyer
~ ~ ~

'Bo [wszystko] jest proste. Trzeba w to wierzyć. Wiedzieć czego się chce i do tego dążyć'
- Okularnica - E. Wojnarowska
~ ~ ~

'Miłość jest okrutna i bezwzględna. Trzeba stale mieć się przed nią na baczności. Strzec siebie przed jej otchłanią. I kochać świat. To wystarczy. By poczuć się szczęśliwym'
- Okularnica - E. Wojnarowska
~ ~ ~

'Najgorszy z życiowych błędów polega na tym, że jesteśmy tacy, jakimi chcą nas widzieć inni ludzie'
- Ja tego nie przeżyję! - R. Rushton
~ ~ ~

'Czasami musimy ludzi ranić, by się nie rozpaść. Ale musimy robić to z miłością, i tyle'
- Egzamin dojrzałości - L. Lowry
~ ~ ~

'Sława i wsparcie fanów oznacza, iż należy pomóc innym w realizacji ich marzeń. A to, że czyjeś marzenia niekoniecznie wiążą się z telewizyjnymi kamerami i mnóstwem pieniędzy , wcale nie oznacza, że są one mniej ważne'
- Moja siostra jest gwiazdą pop - K. Greene

Edytowane przez Mandarynka dnia 12-06-2009 22:41
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT