Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 235
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» "Krzyżacy" - wciągająca powieść czy nudna lektura?
Drukuj temat · "Krzyżacy" - wciągająca powieść czy nudna lektura?
~blize F
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 17-02-2009 21:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 78
Ostrzeżeń: 0
Postów: 35
Data rejestracji: 17.02.09
Medale:
Brak

Zazdroszczę Ci takiego podejścia. ;P Ja próbowałam przeczytać tą 'knigę' ale jakoś nie dałam rady. Trzy pierwsze rozdziały przeczytałam na wyrywki, a resztę dobitnie mówiąc olałam. Wiem, że jest to piękny utwór, ale na mnie jakoś niestety wrażenia nie wywarł...
Może kiedyś sięgnę ponownie po tą książkę, ale to może... Oczko
__________________
...
Wyślij prywatną wiadomość
~marta2093 F
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 18-02-2009 13:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 363
Ostrzeżeń: 0
Postów: 76
Data rejestracji: 02.02.09
Medale:
Brak

"Krzyżaków" omawialiśmy na lekcji polskiego w pierwszej gimnazjum, dwa lata temu. W mojej klasie nikt nie przeczytał ich do końca, nikt nie przeczytał nawet całego pierwszego tomu. Wstyd się przyznać, ale ja "pochłonęłam" zaledwie jeden rozdział. Po jego przeczytaniu zniechęciłam się do dalszej lektury. Nie spodobały mi się opisy, mnóstwo archaizmów i jeszcze wiele innych rzeczy. Treść tej powieści Sienkiewicza znam z lekcji dość dobrze i jest w niej kilka ciekawych wątków. Ogólnie cała powieść jest jednak nudna :/ Przeczytałam streszczenie a z testu wiedzy i tak dostałam piątkę Rozbawiony
__________________
[alt]Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!
[/alt]


Miej serce i patrzaj w serce!
Wyślij prywatną wiadomość
~Isilien F
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 21-02-2009 19:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2248
Ostrzeżeń: 0
Postów: 244
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

wczoraj zaledwie skończyłam. Zajęło mi to równe 3 dni. Bo to ma być lektura po feriach.
Ja w ogóle Sienkiewicza lubię, co dla wielu jest wystarczajacym dowodem na moją nienormalność. No trudno, niech se bede nienormalna. Ale "Krzyżacy" nawet mi się bodobali. Znudziy mnie tylko te "gadki-szmatki" w ostatnich rozdziałach tomu II, a przez opis bitwy pod Grunwaldem przebrnąć było równe ze stoczeniem tej bitwy.
Lubię styl sienkiewiczowski, lubię czytać o tamtych czasach, nikt mi nie zabroni "lubienia" Sienkiewicza.
Trochę mnie Danuśka zmierziła. Swoją "dzieciecą niewinnoscią". Już ja chyba wolałam jak zwariowała.
Ale i tak walki, bitwy, pojedynki na miecze, rycerze, romanse i inne średniowieczne dyrdymały mają dla mnie jakis taki nieodparty urok. Przez to właśnie "Krzyżacy" są tacy pociagajacy. Jako ksiażka, oczywista.
__________________
Nie każde złoto jasno błyszczy,
Nie każdy błądzi, kto wędruje.
Nie każdą siłę starość zniszczy,
Korzeni w głębi lód nie skuje.
Z popiołów strzelą znów ogniska
I mrok rozświetlą błyskawice.
Złamany miecz swą moc odzyska,
Król - tułacz wróci na stolicę.



Uwaga. Drut kolczasty
http://www.normalsucks.fora.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
~Luna Parkinson F
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 21-02-2009 20:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Charłak
Punktów: 14
Ostrzeżeń: 3
Postów: 158
Data rejestracji: 20.02.09
Medale:
Brak

To była moja lektura w 1 klasie, ale tego nie przeczytałam, jak zresztą większość mojej klasy. Nie lubię książek historycznych i to jeszcze takich grubych. Sienkiewicz z pewnością jest wielkim pisarzem, ale ja "Krzyżaków" nie przeczytam za nic w świecie.
Wyślij prywatną wiadomość
~Seszen F
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 22-02-2009 14:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 112
Ostrzeżeń: 0
Postów: 27
Data rejestracji: 17.01.09
Medale:
Brak

Ja, wraz z Elanor171, mam tą lekturę na "po feriach". Pierwsze trzy rozdziały były dla mnie torturą. Zajęły mi jakieś dwa-trzy tygodnie =D. Ale potem poszło lepiej... Aktualnie zaczęłam dzisiaj tom II. Od dziesiątego rozdziału czyta się tak lekko, że zdarza mi się "przetrawić" nawet ponad 100 stron xD. Styl Sienkiewiczowski lubię, chociaż nie do końca. Henia nienawidzę jedynie za pierwsze i ostatnie rozdziały wszystkich jego powieści Oczko
__________________
"Wstań i czuj się uzdrowiony."
"To małe macnięcie dla człowieka, ale wielki tyłek dla ludzkości."
Gregory House <3*
Wyślij prywatną wiadomość
~ain_eingarp F
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 22-02-2009 15:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 400
Ostrzeżeń: 0
Postów: 79
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Książka fabułę ma dobrą, ale język jakim została napisana - odrzuca. Gdyby została "przetłumaczona" na współczesny język to czytanie niej nie byłoby taką torturą, jaką jest. "Krzyżacy" są nawet gorsi od "W pustyni i w puszczy" przy czym zasypiałam "dzięki" opisom, ale przynajmniej coś z tej książki zrozumiałam bez szukania w internecie wyjaśnień poszczególnych słów.
Wyślij prywatną wiadomość
~addicted_to_HP F
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 22-02-2009 15:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 555
Ostrzeżeń: 0
Postów: 259
Data rejestracji: 18.01.09
Medale:
Brak

Jest to jedyna lektura, której autentycznie nie trawię. Normalnie wysiadałam, przy czytaniu tych wszystkich opisów krajobrazów. Tragedia, bo choć fabuła fajna, to opisy zanudzają.
__________________
i35.tinypic.com/1zyj28j.jpg
I
ship
Hermione and Ron.
Wyślij prywatną wiadomość
~Eugleana F
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 22-02-2009 15:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Charłak
Punktów: 12
Ostrzeżeń: 0
Postów: 6
Data rejestracji: 22.02.09
Medale:
Brak

Krzyżacy to chyba jedyna lektura, do której przeczytania zwyczajnie zmusili mnie. Fabuła jest spoko, intrygi, bitwy, piękne księżne to jest to! No ale bądźmy realistami, kto z ludzi w moim wieku przeczyta te wszystkie opisy? Pewnie nikt. Jednak cokolwiek by ludzie nie mówili warto ją przeczytać. W końcu Henryk Sienkiewicz wielkim Polakiem był.
Wyślij prywatną wiadomość
~Narcyza_Malfoy95 F
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 22-02-2009 16:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 84
Ostrzeżeń: 0
Postów: 26
Data rejestracji: 05.02.09
Medale:
Brak

Osobiście tej lektury nie przeczytałam i nie zamierzam czytać, tzn. przeczytałam dziesięć stron pierwszego tomu i kiedy spojrzałam na zegarek okazało się że dopiero minęło 30 minut... Moim zdaniem tragedia. Wolę czytać taki jak; HP. Pryz nich mi bardzo dobrze płynie czas.
__________________
Dziewczyno Toma Feltona pozdrawiam Cię!!! I jeszcze; Ami, Ann, Lily Lunę Potter, Bellatriks_Lestrange, Lunka_07, Emily Riddle, FeltonLover, Ariana Malfoy, blize, XiaNna, Karodziejkę, i wszystkich którzy należą do Slytherinu!!!

Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów,
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!
Wyślij prywatną wiadomość
!Dominika F
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 14-04-2009 18:29
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2702
Ostrzeżeń: 0
Postów: 298
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ja Krzyżaków w gimnazjum nie przerabiałam i jakoś mnie nigdy do tej książki nie ciągnęło. No, ale tak się stało, że sobie ją wzięłam do mojej prezentacji na polski ustny. Obecnie jestem w trakcie czytania, jakieś pół książki jest już za mną, ale chociaż nie skończyłam czytać to mogę szczerze powiedzieć, że lektura mnie urzekła. Jest wiele książek, które mi się fajnie czytało, ale ta już zajęła miejsce w gronie moich ulubionych. Podoba mi się ten starodawny język, te wszystkie zwyczaje rycerskie itp. ukazane w książce. Naprawdę świetna książka.
__________________
Bo w ogrodzie rośnie pnącze
w dzikim winie świat się plącze,
bo w ogrodzie dzikie wino
kto je tutaj siał dziewczyno.
Wyślij prywatną wiadomość
~kochanka_dracona F
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 23-04-2009 22:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Dyrektora
Punktów: 3769
Ostrzeżeń: 0
Postów: 229
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ta, ledwo zaczęłam w sumie. Tragedia dla mnie, TRAGEDIA.Pierwszy rozdział czytałam 5 (dosłownie) razy, bo nie mogłam ogarnąć. Dalej trochę powalczyłam, ale poddałam się.
Tysiąc razy bardziej wolę Potop. Zdecydowanie napisany łatwiejszym językiem.
__________________
archipelagi urodzajnych dni
http://www.youtube.com/user/justbett Wyślij prywatną wiadomość
~Sayuki F
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 24-04-2009 08:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 390
Ostrzeżeń: 0
Postów: 64
Data rejestracji: 09.09.08
Medale:
Brak

Wbrew powszechnej opinii Krzyżacy to naprawdę ciekawa książka. Mnie osobiście bardzo się spodobała. Nie za bardzo rozumiem osoby, które uważają, że jest nudna. Prawdą jest, że chwilami ciężko się ją czyta z powodu licznych archaizmów, ale warto się natrudzić. Oczywiście nie każdemu podobają się tego typu książki. Ale ja takie wprost uwielbiam. Teraz czytamy Potop na polski. I nie przejmując się krążącą opinią i tak czytam. Bo zanosi się ciekawie. Mimo trzech tomów.
www.umi252.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Karola__94 F
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 24-04-2009 10:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 631
Ostrzeżeń: 1
Postów: 317
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja tą książkę mam przerabiać za tydzień wtf Przeczytałam 1 rozdział co zajęło mi dobre pare dni. Według mnie jest to jedna z najnudniejszych książek jakie w życiu czytałam masakra ;/ Przeczytałam streszczenie bo w życiu bym tego bym nie przeczytała takie książki nie dla mnie ;/
Wyślij prywatną wiadomość
~Vampire F
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 24-04-2009 10:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2120
Ostrzeżeń: 0
Postów: 200
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Niedawno miałam tą książkę za lekturę... Czy ja wiem może kilka tygodni temu... I oczywiście przyznam się bez bicia, że nie przeczytałam... To znaczy przeczytałam, ale tylko pierwsze 3 strony...Zawstydzony Nie przeczytałam więcej, ponieważ "Krzyżacy" są tacy nudni, że jak ją cytałam to dosłownie oczy mi się same zamykały i zasypiałam z książką pzred nosem...;/ Nie lubię tej powieści i już raczej nigdy nie polubie... Jak na Polskim pani opisywała nam tą historię to była bardzo ciekawa, ale jak mam się zabierać do czytania jej to... Szkoda gadać...;/
Jak widzę wiele osób wspomina tu o "Potopie"... I większość osób mówi, że są to lepsze książki... Jeszcze nie miałam okazji ich przeczytać, ale chyba się za nie zabiore... Moja starsza siostra je czytała i mówiła, że są bardzo nudne, ale kto wie może mi się spodoba...;D
__________________
W mrocznym, przepastnym świecie duchów i demonów nie ma istoty równie strasznej, równie odpychającej, a mimo to darzonej taką fascynacją, bojaźnią przesyconą, co wampir, który ni demonem, ni duchem nie jest, lecz jeno tajemnicze i potworne cechy obojga dzieli. - Wielebny Montague Summers



Jeśli ma człowiek na coś w świecie dowody, to na istnienie wampirów. Nie brakuje niczego : raporty oficjalne, zeznania obywateli sznowanych, chirurgów, urzędników, księży. Lecz mimo to któż w wampiry wierzy? - Rousseau


"Dziewczyna leżała na podłodze martwa, z rozciętą piersią, a przy niej klęczał czarodziej, tzrymając w okrwawionej ręce wielkie, gładkie, szkarłatne serce, które lizał i gładził, ślubując zamienić je na własne.
W drugiej ręce trzymał różdżkę, którą próbował wywabić ze swojej piersi skurczone, włochate serce. Ono jednak było silniejsze od niego i tkwiło w jego rozwartej klatce piersiowej, odmawiając uwolnienia go spod swojej władzy lub powrotu do kryształowej trumienki, w której tak długo było uwięzione.
I oto na oczach struchlałych ze zgrozy gości czarodziej odrzucił różdżkę i chwycił srebrny sztylet. Wołając, iż nigdy się nie zgodzi, by rządziło nim jego własne serce, wyjął je sobie z piersi.
Przez chwilę klęczał z wyrazem triumfu na twarz, ściskając po jednym sercu w każdej dłoni, a potem padł na ciało dziewczyny i wyzionął ducha."
- Baśnie Barda Beedle'a - "Włochate serce czarodzieja"
Wyślij prywatną wiadomość
~czarodziej F
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 07-05-2009 21:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 218
Ostrzeżeń: 2
Postów: 89
Data rejestracji: 02.10.08
Medale:
Brak

jak dla mnie wciągająca powiesc.
bardzo podobaly mi sie sceny walk, opisy tych wszystkich rycerzy (zbroje, miecze itp)
ale ja po prostu lubie te wszystkie wojny w których zeby zabic zabic wroga tzreba z nim skrzyzowac miecz i tyle xD a nie se tera kurde bomby rzucają i zadowoleni.. xD
__________________
SPADAJCIE NA DRZEWO ! PRZECIEZ OCENZUROWANE ;/
666 Wyślij prywatną wiadomość
~Lapa F
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 07-05-2009 21:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2607
Ostrzeżeń: 0
Postów: 257
Data rejestracji: 01.05.09
Medale:
Brak

Ciekawa książka. Ciężko się ją czyta bo pisana była staropolszczyzną... Ale interesująca. Akcja trwa ok 11 lat (od śmierci królowej Jadwigi- 1399- 1410- bitwa p. Grunwaldem) Szczególnie podobała mi się śmierć Danuśki, pojedynek Zbyszka z Rotgierem i Torturowanie Juranda. Bardzo mi przykro co z nim zrobili (tak żeby przypomnieć: wypalili mu oko- drugie stracił w walce- odciento mu język i dłoń)... A pomyśleć że zostałem zmuszony do przeczytania tej książki. To była moja lektura.

Polecam książkę
Wyślij prywatną wiadomość
~Alanette Vieira Malfoy F
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 07-05-2009 22:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 985
Ostrzeżeń: 1
Postów: 103
Data rejestracji: 08.03.09
Medale:
Brak

''Krzyżacy''... Cóż, była to moja lektura. Z początku zraziłam się do niej po przeczytaniu pierwszych kartek, ale zachęcona uwagą mojej nauczycielki języka polskiego, iż początek, owszem, może być nudny, ale dalej jest już bardzo ciekawie, zaparłam się i przeczytałam. Jako, iż lubię historię, była to dla mnie naprawdę ciekawa lektura! Co prawda, niektóre momenty, jak na przykład wyżej wspomniane torturowanie Juranda, pominęłam, ze względu na to, że takowych momentów po prostu nie lubię.
Stanowczo najciekawszym wydarzeniem w całej książce, tym punktem, dla którego warto było przeczytać całą lekturę, była bitwa pod Grunwaldem. Polskie, litewskie chorągwie napierające na krzyżackie... Gdy czytałam te fantastyczne -- Sienkiewicz, bądź co bądź, potrafił opisywać! -- opisy, całą bitwę miałam w mojej głowie.
Tak... stanowczo jest to ciekawa i wciągająca książka.
PS. Popieram osobę, która napisała w tym temacie, że woli wojowanie mieczem od rzucania bombami!
__________________
Oddana Quidditchowi na zawsze.

Edytowane przez Alanette Vieira Malfoy dnia 07-05-2009 22:37
Wyślij prywatną wiadomość
~ferret F
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 08-05-2009 12:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Gracz Quidditcha Slytherinu
Punktów: 127
Ostrzeżeń: 2
Postów: 124
Data rejestracji: 01.05.09
Medale:
Brak

Niedawno miałam tą książkę przeczytać. Lektura.
Słyszałam wcześniej, że jest nudna, a treść niezrozumiała. W pełni się z tym zgadzam. Było to nużące doświadczenie. Nie dałam rady doczytać do końca.
Nie lubię książek historycznych.
Wyślij prywatną wiadomość
~Madlenne F
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 08-05-2009 13:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1654
Ostrzeżeń: 0
Postów: 401
Data rejestracji: 08.02.09
Medale:
Brak

Krzyżacy, to (przynajmniej dla mnie- fana książek historycznych) coś wspaniałego. Nie nudziłam się ani przez moment, czytając ich (zresztą tak samo jak czytając inne książki Sienkiewicza).
Jedyne co mogę zarzucić Sienkiewiczowi, to zmiana pewnych faktów historycznych i mało rozwinięte wątki Powały z Taczewa i Zawiszy Czarnego - moich ulubionych bohaterów. Rozbawiony

Alanette Vieira Malfoy napisał/-a
PS. Popieram osobę, która napisała w tym temacie, że woli wojowanie mieczem od rzucania bombami!


Zgadzam się w 100%! Rozbawiony
__________________
I heard your voice through a photograph
I thought it up and brought up the past
Once you know you can never go back
I've got to take it on the otherside


http://hogsmeade....ad_id=2030
Wyślij prywatną wiadomość
~Bonnie313 F
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 08-05-2009 15:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2669
Ostrzeżeń: 1
Postów: 675
Data rejestracji: 16.02.09
Medale:
Brak

Ja jestem w trakcie czytania "Krzyżaków". I o ile pierwszy rozdział musiałam czytać przez kilka dni, tak teraz idzie mi to bardzo szybko. Po prostu książka bardzo mnie zaciekawiła, dobrze się ją czyta.
Każdego zniechęca do niej już sama grubość książki, dlatego połowa mojej klasy przeczytała samo streszczenieUśmiech Ja mam zamiar przeczytać ją do końca. Z waszych wypowiedzi wynika, że najlepszym momentem była bitwa pod Grunwaldem. Jeszcze nie doszłam, ale nie mogę się doczekać.Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT