Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 222
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» Języki obce
Drukuj temat · Języki obce
~hermiona111 F
Dodany dnia 31-12-2009 12:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -119
Ostrzeżeń: 3
Postów: 48
Data rejestracji: 10.12.09
Medale:
Brak

Ja w szkole uczę się angielskiego i rosyjskiego. A chciałabym nauczyć się francuskiego. To taki ładny język ale ponoć trudnyUśmiech
__________________
Co ja takiego robię, że dostaję co chwilę ostrzeżenia???
Wyślij prywatną wiadomość
~Avrione F
Dodany dnia 01-01-2010 13:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1052
Ostrzeżeń: 1
Postów: 454
Data rejestracji: 13.06.09
Medale:
Brak

Póki co uczę się dwóch języków: Niemiecki(7 lat) i Angielski(1 rok),póki co chyba lepiej mi idzie angielski,a w 3 klasie gimnazjum mamy wybierać jaki język zdajemy(pisemnie i ustnie) więc chyba wybiorę angielski,ale to się zobaczy.
Na własną rękę uczę się także francuskiego(znam kilka podstawowych zwrotów).
Po gimnazjum wybieram się do Technikum i tam dojdzie jeszcze język włoski(dodajmy jeszcze że w tym technikum do którego pójdę przynajmniej jeden język trzeba umieć Perfect).
Czyli na dzień dzisiejszy:
J.Niemiecki,J.Angielski i J.Francuski(sporadycznie),a w przyszłości J.Włoski.(A z włoskiego póki co umiem: Sorella,Bella,Si) xD.
__________________
"Powiedział Pan: "Daję wam ogień"
Podajcie sobie dłonie i żyjcie w zgodzie!
Żyjcie w zgodzie z ptakami, niech płoną serca
i oczy wasze niech nigdy nie znają łez...

Odszedł a ciało swe pogodził z ptakiem i wiecznym cierpieniem,
i była miłość,
i była zgoda,
Każdy był wolny! wolny był każdy ptak!

Pewnego dnia pękło niebo,
i runął straszny deszcz,
wtedy krzyknął ktoś,
a chłód ogarnął wszystkie serca,
a w oczach pojawił się strach!
Ludzie podali sobie noże- zamiast rąk
i upiekli ptaki!


Dżem "Dzień w którym pękło niebo"

Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony!
www.avrione.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona44 F
Dodany dnia 01-01-2010 14:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 220
Ostrzeżeń: 0
Postów: 65
Data rejestracji: 15.11.09
Medale:
Brak

Ja uczę się od 1 klasy podstawówki języka angielskiego. Teraz w gimnazjum doszedł jeszcze język niemiecki, chociaż w czwartej klasie przez chyba jeden semestr uczyłam się tego języka, ale stwierdziłam, że mi się nie chce bo był dodatkowy. Bardziej lubie angielski i w przyszłosci chciałabym go opanowac bardzo dobrze, tak aby można było się z wszystkimi porozumiec.
__________________
(>**)>Hermiona
Wyślij prywatną wiadomość
~Magic butterfly F
Dodany dnia 01-01-2010 14:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 412
Ostrzeżeń: 2
Postów: 107
Data rejestracji: 20.07.09
Medale:
Brak

Ja języka Niemieckiego uczę się od 7 lat i odziwo prawie nic z tego nie wyniosłam nie potrafiłabym biegle i rozumnie rozmawiać z NiemcemRozbawionyA angielskiego od 3 i niczego mnie w tej szkole nie nauczyli nazwałabym się takim SAMOUCZKIEM bo angielski umiem sama z siebie znaczy się z oglądania jakiś filmików słuchania muzyki itp.rzeczy hmm chyba nie potrzebuje nauki innych języków dobrze że jak szłam do gimnazjum to właśnie wycofali j.Rosyjski bo z pewnością nie chciałabym się go uczyć!NieeŚmiech
__________________
co jest?!
Wyślij prywatną wiadomość
~Loonyy F
Dodany dnia 06-05-2010 22:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1752
Ostrzeżeń: 3
Postów: 419
Data rejestracji: 18.03.10
Medale:
Brak

Ja uczę się angielskiego i normalnie kocham ten język. Głównie dlatego, że dużo podróżuję i rodzice zwykle jak coś chcę, to mówią, żebym sama podeszła, bo przecież też po to się uczę tego języka. Jeździłam na obozy angielskie i w ogóle. Często sama tłumaczę piosenki z tego języka. Nie, przepraszam. Nie tłumaczę, tylko po prostu jak je słyszę, to rozumiem. Jeżdżąc na kolonie, o których już wspomniałam, jeździłam na takie, gdzie wychowawcy i nauczyciele mają podpisany kontrakt, że muszą mówić po angielsku (szkoła językowa Bell). Nie mogą z nami rozmawiać po polsku. I my także musimy rozmawiać z nimi w tym języku, bo inaczej udają, że nie rozumieją. Często są też tam nauczyciele, którzy w ogóle nie mówią po polsku, bo są anglikami. Po tych obozach zawsze mam taki odruch, że nawet myślę po angielsku czasami, albo zwyczajnie mylą mi się języki i zaczynam mówić po angielsku do osoby, która nie ma pojęcia co mówię.
Niemieckiego się nie uczę, bo u nas w szkole było tak, że niemiecki w pierwszej klasie nie jest obowiązkowy. No i ja się nie zapisałam, bo nie lubię tego języka. No i tak wyszło, że taka rewolucja, że i teraz jest nieobowiązkowy.
Planuję się zapisać na jakiś kurs języka francuskiego, bo bardzo mi się podoba, czasami babcia mi podsuwa jakieś wyrazy, bo sama mówi właśnie po francusku.
Kurczę, ale się rozpisałam xD
__________________
Nigdy nie mogłam pogodzić się z kreowaniem mnie na symbol seksu. Z seksu uczyniono przedmiot. Nienawidzę myśli, że mam być przedmiotem.
Bóg umiera jeśli go nie kochamy, ale ja nie umarłam, choć nikt mnie nie kochał.
www.photoblog.pl/loonyy Wyślij prywatną wiadomość
^N F
Dodany dnia 06-05-2010 22:32
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

Uczę się dwóch języków. Angielskiego (prawie dziesięć lat) i niemieckiego (prawie cztery lata).
Bardzo lubię język angielski. Dlatego też w gimnazjum wybrałam klasę z rozszerzonym angielskim. Tak samo w liceum. Może i nie umiem jakoś wybitnie dobrze tego języka, ale myślę, że poradziłabym sobie gdybym miała przeprowadzić się do Anglii i chodzić do szkoły angielskiej.
Niemieckiego natomiast nie cierpię. Uczyłam się go trzy lata w podstawówce, w gimnazjum przestałam i teraz w liceum znów zaczęłam się go uczyć. Dla mnie ten język to jakiś koszmar. Strasznie twardy, dziwna wymowa i do tego na lekcjach nic nie rozumiem.
W przyszłości mam zamiar uczyć się włoskiego. Jestem tym językiem zauroczona^^
Wyślij prywatną wiadomość
~Iraya F
Dodany dnia 18-05-2010 13:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1130
Ostrzeżeń: 0
Postów: 277
Data rejestracji: 05.03.10
Medale:
Brak

Angielski, Niemiecki i coś tam było po Japońsku ^^
Angielskiego uczę się od ostatniego roku przedszkola i to będzie 11 lat jak się nie mylę.
Niemiecki to od podstawówki więc chyba 10 lat...
A Japoński to rok czasu..
Angielski idzie mi nawet, nawet i go lubię ^^
Niemiecki jestem w nim dobra (nie najlepsza), ale nienawidzę niemieckiego xD
Japoński bo mi się spodobał i już ;D


__________________
Ups...
Wyślij prywatną wiadomość
~Cointreau F
Dodany dnia 18-05-2010 15:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1433
Ostrzeżeń: 0
Postów: 525
Data rejestracji: 11.06.09
Medale:
Brak

Uczę się niemieckiego i angielskiego. Chętnie też zaczęłabym uczyć się łaciny, mimo, że to martwy język, greki, fińskiego, włoskiego, rosyjskiego i japońskiego. Nie chciałabym za to uczyć się francuskiego - jest trudny i strasznie mi się nie podoba (jest bardzo hmm... niemęski i irytujący. Jak słyszę gdzieś francuski to nie mogę, po prostu mnie coś skręca w środku. :/)
Języki nie sprawiają mi żądnych problemów, w szkole mam same piątki, a z niemieckiego mam szansę mieć szóstkę na koniec roku :) Uwielbiam ten język i nie mam pojęcia co można widzieć w nim trudnego...
Nie mam też żadnych metod na naukę, bo wszystko samo wchodzi mi do głowy. Chyba, że np. uczyć się słów na zasadzie skojarzeń :) Często po prostu trzeba zastanowić się jak mówi się po polsku - dużo rzeczy w tym samym kontekście mówi się tak samo lub podobnie.
__________________
~~

Edytowane przez Cointreau dnia 28-08-2010 14:01
Wyślij prywatną wiadomość
~aneri F
Dodany dnia 18-05-2010 16:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 289
Ostrzeżeń: 0
Postów: 28
Data rejestracji: 02.02.10
Medale:
Brak

Uczę się od ośmiu lat języka angielskiego. Nie jestem chyba uzdolniona językowo, gdyż moja wiedza z tegoż języka jest minimalna i podstawowa. Ostatnimi czasy rozpoczęłam naukę francuskiego. Mimo, iż uczyłam się go całą podstawówkę, moja cała wiedza wyparowała. Nie pamiętałam nawet odmiany czasownika être. Z niemieckim nie miałam styczności, aczkolwiek chciałabym kiedyś go chodź trochę liznąć.
Wyślij prywatną wiadomość
~PioRuN F
Dodany dnia 18-05-2010 16:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 233
Ostrzeżeń: 2
Postów: 122
Data rejestracji: 10.05.10
Medale:
Brak

Ja obecnie od 5-ciu lat uczę się języka Angielskiego. Jest nawet fajny i lubiłabym go , gdyby nie nasz pan od tego języka . Ale język jest bardzo fajny ;) Chciałam zawsze uczyć się francuskiego... ta wymowa...ciekawy język ;)
__________________
"Miłość trwa wiecznie, to tylko ludzie się zmieniają!"

Paulo Coelho
PozDrawiaM :
RazorBMW
Arya
Tessia.
Wyślij prywatną wiadomość
~aneri F
Dodany dnia 18-05-2010 16:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 289
Ostrzeżeń: 0
Postów: 28
Data rejestracji: 02.02.10
Medale:
Brak

Chciałam zawsze uczyć się francuskiego... ta wymowa...ciekawy język Oczko


Szczerze? Wymowa jest naprawdę trudna. Na pierwszej lekcji dodatkowego francuskiego w moim gimnazjum pani uczyła całą grupę przez trzy lekcje jak wymawia się [deux] czyli liczbę dwa. Niektóre osoby nawet się pluły przy tym ; )
Wyślij prywatną wiadomość
!leea F
Dodany dnia 18-05-2010 17:23
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,695
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal

Ja uczę się jeżyka angielskiego i niemieckiego. Angielski bardzo lubię i uczę się go już 9 lat, mimo to, według mnie, ciągle bardzo mało umiem jak na tyle lat nauki. Nie chodzi tu nawet o determinację, czy umiejętności przyswajania wiedzy, po prostu w klasie 1-3 uczyłam się od podstaw, później musiałam iść do innej szkoły i znowu klasa 4-6 od postaw, a teraz gimnazjum, znowu muszę uczyć się tego samo bo parę osób dopiero teraz rozpoczęło naukę tego języka. Tak więc do perfekcji opanowałam podstawowe zwroty, czasy i "słowniczek", ale nic więcej, a szkoda bo to bardzo przydatny język. Drugi język o którym już wspomniałam to niemiecki- 6 lat nauki. Dużo się nie nauczyłam, a raczej "nauczyłam się wszystkiego co było na lekcji", nienawidzę tego języka. Nienawidzę jego brzmienia, pisowni i ogólnego wydźwięku. Po prostu nie znoszę, i nic na to nie poradzę. Chętnie wymieniłabym go na naukę jakiegoś innego języka, najbardziej chciałabym aby był to hiszpański, chociaż i rosyjskim bym nie pogardziła.
__________________
Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoją słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.

Edytowane przez leea dnia 18-05-2010 17:26
www.facebook.com/PesymizmPozwala Wyślij prywatną wiadomość
~Tessia F
Dodany dnia 22-05-2010 09:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 46
Ostrzeżeń: 1
Postów: 44
Data rejestracji: 28.04.10
Medale:
Brak

Ja uczę się j.ang i rosyjskiego. Chciałabym się jeszcze nauczyć hiszpańskiego i francuskiego, albo niemieckiego.
__________________
" Mojego tatę ugryzł jeż,
a może i ukłuł,
nie widziałem,
bo biłem brata sandałem."

"Z wieży Eifla spadła ryba
i zabiła wieloryba"

"Krzywa wieża zabiła jeża"

Kacper B.( Cynamon)
Wyślij prywatną wiadomość
~Arya F
Dodany dnia 22-05-2010 09:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2442
Ostrzeżeń: 0
Postów: 372
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

W mojej szkole program nauczania obejmuje tylko język angielski, z czego jestem niezadowolona. Ale w tym roku, w gimnazjum dodano język niemiecki, a ze do tej szkoły idę za rok, to się bardzo cieszę. Chciałabym uczyć się jeszcze włoskiego i francuskiego, ale to może poczekać. Obecnie cieszę się tym, ze mogę poznać podstawy angielskiego, a jego nauka rozpoczęła się u mnie w pierwszej klasie.
__________________
Jedynie w pogoni za perfekcją możemy zrobić jakiś znaczący krok do przodu
http://lubimyczytac.pl/profil/9166/arya Wyślij prywatną wiadomość
~New_User2 F
Dodany dnia 22-05-2010 12:25
Zbanowany

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -127
Ostrzeżeń: 2
Postów: 15
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Brak

Niemca mam dopiero teraz - w technikum. Nie znoszę go i nic z niego nie rozumiem. Uważam, że jest brzydki. Za to angielski to zupełnie co innego. Ten język idzie mi świetnie, dlatego, że uczę się go już od czwartej klasy podstawówki. Uwielbiam mówić i czytać po angielsku. Posłuchać też od czasu do czasu. Jednak nie znam go aż na tyle dobrze, żeby oglądać filmy bez napisów i lektora. Ale teksty większości piosenek i tak rozumiem i znam na pamięć. Uśmiech
Edytowane przez New_User2 dnia 22-05-2010 12:29
Wyślij prywatną wiadomość
~Lajla F
Dodany dnia 24-05-2010 19:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2276
Ostrzeżeń: 2
Postów: 537
Data rejestracji: 16.03.10
Medale:
Brak

Uczę się czwarty rok języka angielskiego. Mam ten przedmiot w szkole, nigdy go nie lubiłam i zawsze olewałam. Skutki są tego fatalne. Kompletnie nie rozumiem tekstów, a słuchanie czegoś to po prostu masakra. Teraz wzięłam się do roboty i idzie mi coraz lepiej. Miałam zamiar zapisać się na dodatkowe zajęcia, ale brak mi czasu... Może od przyszłego roku. Moim sposobem na uczenie się jest po prostu bardzo wielkie skupienie na lekcjach. Muszę uważać, bo w domu niczego się nie nauczę. Po za angielskim, który w podstawówce był znienawidzonym przeze mnie przedmiotem mam też niemiecki. Ten to już kaplica. Nienawidzę go, ale wszystko rozumiem. Znaczy rozumiem to, co mamy na lekcjach, a to serio nie takie trudne, gdyż są to podstawy podstaw xD. Dopiero drugi rok się go uczę. Ogólnie to nie jestem humanistką.
__________________
Śmierć moja zwabiła wiatr w niedomknięty słoik
Potem śmierć zasiała mak - wiatr się ukoił
Ten wiatr - on do kolan jej padł.
Wyślij prywatną wiadomość
!Tom_Riddle F
Dodany dnia 03-06-2010 19:22
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 17516
Ostrzeżeń: 0
Postów: 707
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal

Uczę się trzech języków: angielskiego od czwartej klasy podstawówki oraz niemieckiego i łacińskiego w liceum.
Ogromnie chciałbym uczyć się fińskiego i węgierskiego, ponieważ podobają mi się języki ugrofińskie, a także chińskiego jako języka orientalnegoUśmiech Zacząłem poza tym kurs online właśnie j. chińskiego, ale jest strasznie trudny... Fascynuje mnie również francuski i suahili, ale to troszeczkę za dużo jak na moją głowęUśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Malkontentka F
Dodany dnia 27-06-2010 15:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1721
Ostrzeżeń: 1
Postów: 553
Data rejestracji: 09.05.10
Medale:
Brak

Moim pierwszym językiem był francuski, więc uczyłam się polskiego (masakra, chyba najtrudniejszy język z możliwychRozbawiony). Ucze się angielskiego od 2 lat, ale nic nie umiem i sądze, że się już nie nauczę...
Moim językiem wiodacym w gimnazjum był francuski, więc się nie wysliałamRozbawiony.
Do liceum planuje pójść na język włoski lub hiszpański z dodatkową łaciną. Bo francuskiego mam serdecznie dość, znanie języka lepiej od nauczyciela(żal)- z tego połowa to przekleństwa Oczko
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!




''Ziemia zmarznięta.
Krok wędrowców pęta.
Nie zobaczą drogi końca,
Ani księżyca ani słońca."


J.R.R. Tolkien
Wyślij prywatną wiadomość
~Caroline F
Dodany dnia 27-06-2010 15:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 70
Ostrzeżeń: 0
Postów: 27
Data rejestracji: 23.01.09
Medale:
Brak

Ja uczę się tylko angielskiego,ale chciałabym się również uczyć francuskiego.Z angielskim idzie mi dobrze,ale żeby poćwiczyć tłumaczę sobie czasami jakieś teksty. Oczywiście z pomocą słownika. Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Pandora F
Dodany dnia 03-08-2010 23:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1322
Ostrzeżeń: 0
Postów: 395
Data rejestracji: 09.04.10
Medale:
Brak

uczę się angielskiego,francuskiego(uwielbiam ten jezyk) i łacinyOczkozaczynam na własną rękęOczko hindiOczko
wcześniej liznęłam trochę włoskiego-chciałabym go zgłębić,tak samo jak rosyjski i hiszpańskiOczkoostatnio zainteresowałam się niemieckim,który wcześniej mnie odpychał,ale on i tak jest ostatni w kolejceOczko
__________________
Atra gülai un ilian taught ono un atra ono waíse skölir frá rauthr.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT