Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 195
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» Języki obce
Drukuj temat · Języki obce
~House Maniaczka F
Dodany dnia 14-08-2010 16:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 79
Ostrzeżeń: 0
Postów: 29
Data rejestracji: 09.08.10
Medale:
Brak

W szkole mam angielski i niemiecki. Angielski jest moim ulubionym przedmiotem szkolnym, za to niemieckiego szczerze nienawidzę. Poza szkoła uczę się angielskiego w szkole językowej.
Przez pewien czas uczyłam się francuskiego, jednak po dwóch miesiącach uznałam, że język mi się nie podoba i się wypisałam.
Teraz namiętnie namawiam rodziców na zapisanie mnie na kurs hiszpańskiego.
Edytowane przez House Maniaczka dnia 14-08-2010 16:11
Wyślij prywatną wiadomość
~Varita F
Dodany dnia 14-08-2010 16:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 131
Ostrzeżeń: 0
Postów: 39
Data rejestracji: 05.08.10
Medale:
Brak

Ooo. jak to miło Pandoro, że nie tylko ja na tym forum jestem frankofllką Rozbawiony
Znaczy się mój francuski nie jest jakiś rewelacyjny, ale i tak uwielbiam ten język. A tak w ogóle to francuskiego uczyłam się przez 3 lata w podstawówce, a potem w gimnazjum miałam niemiecki, którego nie lubię,
całe szczęście udało mi się w liceum, że mogłam uczyć się francuskiego-
- co prawda po raz drugi od podstaw, ale mnie to nie przeszkadzało...
No i od podstawówki uczę się angielskiego, który również lubię..
poza tym w liceum w pierwszej klasie mieliśmy dodatkowe zajęcia z hiszpańskiego (dla chętnych)- co prawda byłam tylko na 2, 3 zajęciach bo potem nie dawałam rady ze wszystkim,a le i tam podoba się ten język Oczko
__________________
"Whatever doesn't kill you
simply make you stranger"


dzięki wszystkim za pozdrowienia ;**

Edytowane przez Varita dnia 14-08-2010 16:23
Wyślij prywatną wiadomość
~Larinne F
Dodany dnia 21-08-2010 16:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2021
Ostrzeżeń: 1
Postów: 124
Data rejestracji: 21.07.10
Medale:
Brak

W szkole uczę się angielskiego, ale posmakowałam też troszkę niemieckiego i nie jest taki zły jak wszyscy mówią. Większość osób nie lubi tego języka, a mi się wydaję całkiem przyjemny i nawet prosty. Sprawa wygląda dość prosto: jeżeli umiesz angielski automatycznie potrafisz też orientować się w niemieckim. Te dwa języki w pewien sposób się ze sobą łączą ;]
Mam też w planach nauczyć się hiszpańskiego. Liznęłam go ostatnio trochę, ale to jeszcze za mało ..xDD Podstawy..ale co to jest. Liczę, że w przyszłości uda mi się zrealizować swe plany.
__________________
Miłość opiera się na paradoksie - to tak jakby kurwa była dziewicą .
Jędzowata i uparta, egocentryczna i neurotyczna, stanowiła modelowy przykład trudnego charakteru.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? http://hogsmeade....rowstart=0
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
Dodany dnia 21-08-2010 16:47
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Sprawa wygląda dość prosto: jeżeli umiesz angielski automatycznie potrafisz też orientować się w niemieckim. Te dwa języki w pewien sposób się ze sobą łączą ;]

A tajemnica tkwi w tym, że angielski i niemiecki pochodzą z rodziny języków germańskich [tak jak i np. niderlandzki, szwedzki czy duński], więc w wielu kwestiach brzmią bardzo podobnie/mają podobne konstrukcje.
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
~muchor F
Dodany dnia 21-08-2010 18:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1854
Ostrzeżeń: 3
Postów: 476
Data rejestracji: 04.03.10
Medale:
Brak

Ja uczę się Angielskiego, kiedyś spróbowałam swoich sił w niemieckim, ale jakoś nie wyszło...
Bardzo chcę nauczyć się francuskiego, bo j'aime la France et j'aime cette langue! Il ya un sophistiqué... Oczko
Angielski i francuski to dwa moje ulubione języki. Są strasznie fajne.
Do gimnazjum specjalnie chcę iść do klasy z poszerzonym angielskim, a w liceum na drugi język chcę mieć właśnie francuski.

Wszyscy mi mówią, że mam talent do języków i to chyba prawda. Staje się bardzo dobra, o ile nauka danego języka mnie wciągnieOczko

Podoba mi się również łacina. Wydaję się być bardzo interesująca... Jest w pewien sposób (jak dla mnie) jakimś magicznym, filozoficznym i nieodgadnionym językiem. Ale za łacinę wezmę się (o ile w ogóle się wezmę) kiedy będę dorosła. Teraz mam za dużo własnych spraw do załatwienia.
_____________________________
Quelqu'un qui est comme moi, pourrait donner naissance au Français ...
__________________
truskawkaUśmiech


Pozrowinia dla: Lady Cat, Yoyo, Pyflame, Ta sama maggie, Maladie, Mooll, Silencia, Arya, Wióra, Tom Riddle, Hermionka, Lapa, Lori Lemonberry, Lady House, Lena Luna, Lily Potter, Buczek, Bloo, Aniutek96, Pandora, Deprimo Corfingo, Bonnie131, Malkontentka, Polami, Buka, Agnes Black, Imbecile, Ginny004, Robbotto, Ginny Ruda i Narciss.
No i oczywiście ukłony w stronę sprawiedliwej Czary.
Oraz dla wszystkich miłych użytkowników Hogsmeade.

Edytowane przez Alae dnia 21-08-2010 23:48
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny_Ruda F
Dodany dnia 21-08-2010 18:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1034
Ostrzeżeń: 2
Postów: 171
Data rejestracji: 19.06.10
Medale:
Brak

Od zawsze w mojej edukacji góruje niemiecki. Jeden z moich ulubionych przedmiotów. Sama w domu uczę się również angielskiego i idzie mi całkiem,całkiem. Przecież trzeba sobie stawiać zawsze jakieś wymagania i ja postanowiłam, że muszę się nauczyć angielskiego, ponieważ w szkole niestety nie jest dane mi się go uczyć, a język ten jest powszechnie znany i obowiązuje w większości krajów. Umiejąc go można się porozumiewać prawie z każdym. Są u mnie zajęcia dodatkowe z anglika i chodziłam na nie przez pół roku, ale uznałam, że sama już się uczę w szybszym tempie i łatwiej samej jest mi wpajać słówka do głowy, bo akurat języki obce to dla mnie pestka , szybko się ich uczę =)
__________________
Moje serce to jest muzyk - improwizujący

Przestań mówić kłamstwa o mnie, bo zacznę mówić prawdę o Tobie..
Wyślij prywatną wiadomość
~Feliks F
Dodany dnia 28-08-2010 09:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 630
Ostrzeżeń: 0
Postów: 94
Data rejestracji: 12.08.10
Medale:
Brak

Ja praktycznie od przedszkola uczę się już angielskiego, czyli przeszło 13 lat. I można powiedzieć, że jestem na stopniu zaawansowanym, bo maturę zdałam całkiem nieźle.
W gimnazjum przez 2 lata uczyłam się francuskiego, potem nagle nam go odjęli w ostatniej klasie.
W liceum uczyłam się rosyjskiego przez 2 lata, ale tak mi się nie podobał (i do tego odpychający podział grupy), że w wyniku specjalnego zaświadczenia, zrezygnowałam z niego.
Moim ogromnym marzeniem jest nauczyć się języka włoskiego! Kocham ten kraj, panujące w nim obyczaje i oczywiście jego język. Swego czasu byłam we Włoszech, gdzie wzmocnił się mój sentyment do owego języka. Jestem przekonana, że w przyszłości, obok angielskiego, będę mogła pochwalić się znajomością włoskiego Uśmiech
A jeśli chodzi o sposoby uczenia się języka obcego to sama chciałabym uzyskać jakiś rad na ten temat. Do dziś mam problemy ze zrozumieniem ze słuchu i płynnym mówieniem. Ogólnie uczę się dużo słówek, czytam bajki dla dzieci, tłumaczę piosenki na język polski. Myślę, że to naprawdę dużo daje.
__________________
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie Uśmiech

Edytowane przez Feliks dnia 03-11-2010 13:54
Wyślij prywatną wiadomość
~dark shadow F
Dodany dnia 05-03-2011 17:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1770
Ostrzeżeń: 0
Postów: 454
Data rejestracji: 23.02.11
Medale:
Brak

Ja uczę się angielskiego. Do gimka idę do Bilingwalnej z rozszerzonym anglem. Uczę się też na własna rękę. Oglądam filmy po angielsku z napisami i tak łatwiej załapać słowa bo są w użyciu. Rozmawiam z koleżankami po angielsku.

czę się Japońskiego,na własna rękę, z anime po japońsku z napisami. Trochę umiem.
__________________
You think that killing people may make them like you, but it doesn't.
It just makes people dead.

Voldemort, A Very Potter Musical


24.media.tumblr.com/9240bc523711d8f60db6bc52a1400c70/tumblr_molq1papQS1r3e62yo1_500.gif
http://hanathepanda.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Mmartyna22 F
Dodany dnia 08-03-2011 20:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 256
Ostrzeżeń: 0
Postów: 115
Data rejestracji: 19.02.11
Medale:
Brak

U nas w gimnie są dwa obowiązkowe języki, ja uczę się angielskiego i rosyjskiego, chciałabym też uczyć się francuskiego.
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"

Pozdrowienia dla justyna000 i drogi Gościu

Edytowane przez Mmartyna22 dnia 08-03-2011 20:44
Wyślij prywatną wiadomość
~Wasp F
Dodany dnia 09-03-2011 08:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 672
Ostrzeżeń: 2
Postów: 258
Data rejestracji: 17.12.10
Medale:
Brak

U mnie w gimnazjum uczę się angielskiego i francuskiego.Chciałabym uczyć się też hiszpańskiego. Myślałam,że francuski jest łatwy,ale się pomyliłam. szkoda,że na hiszpański tego nie można zamienić...
Wyślij prywatną wiadomość
~justyna000 F
Dodany dnia 09-03-2011 15:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 146
Ostrzeżeń: 0
Postów: 45
Data rejestracji: 19.02.11
Medale:
Brak

Uczę się angielskiego 7 rok i rosyjskiego pierwszy. Angielski zdążył mi się już znudzić a rosyjskiego jeszcze niewiele umiem, więc za bardzo nie przepadam za językami obcymi
Wyślij prywatną wiadomość
~Bellatrix Black Lestrange F
Dodany dnia 09-03-2011 17:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 140
Ostrzeżeń: 0
Postów: 48
Data rejestracji: 06.03.11
Medale:
Brak

ja niemiecki od 1 klasy podstawówki : )
Teraz jestem w 3 gim, więc trochę tego jest : P
Teraz właśnie zdaję egzamin DSD i jak zdam to będę miała certyfikat B1 : )
Angielskiego uczyłam się 4-6 ale nic nie umiem xD
__________________
Od cnoty Gryfonów
Od kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!
www.isabelle-czasy-huncwotow-cz1.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Perriculum F
Dodany dnia 09-03-2011 17:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 30
Ostrzeżeń: 0
Postów: 9
Data rejestracji: 27.02.11
Medale:
Brak

No to tak:
Ja jak na razie uczę się od początku szkoły języka Angielskiego Oczko
Od I gim. uczę się języka Niemieckiego i przyznam szczerze, że znacznie bardziej mi idzie nauka tego języka niż Angielskiego, gdyż po prostu jest on łatwiejszy. Uśmiech
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich...
drogi Gościu, pamiętaj, Harry Potter nigdy się nie skończy...
Wyślij prywatną wiadomość
~Elva F
Dodany dnia 13-03-2011 22:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 64
Ostrzeżeń: 0
Postów: 16
Data rejestracji: 16.09.10
Medale:
Brak

W szkole uczę się angielskiego, za rok w gimnazjum dojdzie mi niemiecki. Prywatnie pobieram lekcje rosyjskiego. Bardziej podoba mi się język angielski, nauka tez idzie mi lepiej Rozbawiony Rosyjski jest dosyć łatwy, ponieważ jest podobny do naszego, jednak alfabet jest trochę skomplikowany.
Zawsze chciałam nauczyć się języka włoskiego, francuskiego bądź hiszpańskiego.
Nie mam jakiegoś specjalnego sposobu na naukę języków obcych. Jeżeli mam już coś polecić to oglądanie zagranicznych filmów z napisami. Oswaja się wtedy z wymową, można spotkać wyrażenia, słowa, których nie spotkamy w podręczniku.
Wyślij prywatną wiadomość
~kari F
Dodany dnia 14-03-2011 17:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 40
Ostrzeżeń: 0
Postów: 22
Data rejestracji: 06.02.11
Medale:
Brak

To ja tak:Uczę się w podstawówce Anglika(IV klasa) i prywatnie(już będzie szósty rok) i trochę znam niemieckiego i parę ruskich słówek. Uśmiech
__________________
Od cnoty Gryfonów
Kretynizmu Puchonów
Przebiegłości Ślizgonów
Chroń Nas Ravenclawie !
Wyślij prywatną wiadomość
~Rose Granger F
Dodany dnia 14-03-2011 18:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1200
Ostrzeżeń: 0
Postów: 161
Data rejestracji: 25.02.11
Medale:
Brak

Od piątej klasy podstawówki - Angielski. Od szóstej niemiecki, aczkolwiek dzięki pani, która uczyła mnie od początku i zaraziła miłością do angielskiego, właśnie ten język uwielbiam Uśmiech A niemiecki... niby miałam piątki i czwórki ale jakoś mnie ten język nie pociąga.

Co do tych, których zawsze chciałam się nauczyć - zdecydowanie włoski ponieważ uważam, że jest piękny no i francuski. Ale zobaczymy może kiedyś Oczko
http://magnolia--crescent.tumblr.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Lawrencee F
Dodany dnia 14-03-2011 18:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1668
Ostrzeżeń: 2
Postów: 358
Data rejestracji: 16.02.11
Medale:
Brak

U mnie w szkole podstawowym językiem jest angielski, a następnie niemiecki.
Dodatkowo uczęszczam na zajęcia z języka francuskiego Uśmiech
__________________
[center]Na niektóre rzeczy lepiej zamknąć oczy, usta, otworzyć umysł i słuchać. Obudzić się jak wstanie noc.
* * *
Odkrywasz nowe rzeczy odwiedzając stare miejsca.
* * *

Edytowane przez Lawrencee dnia 12-04-2011 19:06
http://myszenka.tumblr.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Hermionka111213 F
Dodany dnia 08-04-2011 14:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2002
Ostrzeżeń: 1
Postów: 610
Data rejestracji: 27.03.11
Medale:
Brak

Ja niestety za główny język mam niemiecki, a angielski mam dodatkowy . I o wiele bardziej wolę ten drugi . . .
__________________
"Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca ze zdwojoną siłą..."
__________________________
Bardzo mocno pozdrawiam właśnie... ciebie. ;D
Podpisano: Przyszła pani Malfoy. <3
Wyślij prywatną wiadomość
~blackout F
Dodany dnia 20-04-2011 13:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 643
Ostrzeżeń: 0
Postów: 179
Data rejestracji: 17.04.11
Medale:
Brak

W szkole uczę się rosyjskiego(4 lata) i angielskiego(6 lat). Nie znoszę rosyjskiego, bo nie lubię Rosji, jest jakaś taka... eehh... A angielski uwielbiam, kocham itd, itd... Jest bardziej pożyteczny w codziennym życiu, potrzebny choćby do obejrzenia serialu, filmu... Lepiej jest przecież słyszeć prawdziwy głos aktora, a nie kogoś, kto dubbinguje. A ja ogólnie nie lubię polskich filmów, raczej angielskie i amerykańskie. Na własną rękę próbuję z łaciną, jakimiś ważniejszymi terminami, bo bardzo podoba mi się ten język, kojarzy mi się fajnie przez Jeżycjadę, teksty Gabrysi i ojca Borejki... i HP, bo przecież Dumledore używał często terminów z łaciny, jest też przecież wiele zaklęć pochodzenia łacińskiego w książkach... Podoba mi się też francuski, chciałabym zacząć uczyć się tego języka, na szczęście w liceum, do którego chcę iść uczą francuskiego... Oczko
__________________
-Spójrz... na... mnie- wyszeptał. Zielone oczy odnalazły czarne oczy, ale po chwili coś w tych czarnych oczach zanikło,stały się nieruchome, puste i martwe. Ręka trzymająca szatę Harry'ego opadła z głuchym stukiem na podłogę i Snape już się więcej nie poruszył.

Draco dormiens nunquam titillandus.


- Szpiegowałem dla ciebie, kłamałem dla ciebie, narażałem dla ciebie życie, a wszystko to robiłem, by zapewnić bezpieczeństwo synowi Lily. A teraz mówisz mi, że hodowałeś go jak prosiaka na rzeź.
-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbledore. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...

-Zawsze.

It's a gift and a curse.
- Adrian Monk

Love never die.
- quote from Ghost Whisperer.

Humanity is overrated.
- Dr. House

"...W ciszy tak smutno, szepce zegarek
o czasie, co mi go nie potrzeba..."


Śmierć jeno przemierza świat, podobnie jak dwaj wierni druhowie, którzy razem przemierzają morza; jeden zawsze będzie żyć w drugim. Zniewoleni miłością, żyją w tym, co wszechobecne. W owym boskim zwierciadle widzą się twarzą w twarz, wolni i nieskalani. Wielka to dla nich pociecha, bo choć rzec można, że z tego świata odeszli, to ich przyjaźń wciąż trwa, bo jest nieśmiertelna.



Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I od Wiedzy O Własnej Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !

To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce od herbaty, nie świadczy o tym, że wszyscy są tak upośledzeni.

Ron uniósł wysoko odznakę.
- Nie wierzę! Nie wierzę! Och, Ron, to cudownie! Prefekt! Jak każdy w naszej rodzinie!
- A ja i Fred to co, jesteśmy tylko sąsiadami?


Granger, odejmuję Gryffindorowi pięć punktów za chamskie wyrażanie się o naszej nowej dyrektor... Macmillan też pięć bo mi się sprzeciwiasz... Potter pięć bo cię nie lubię... Weasley, koszulka ci wyłazi za to też pięć punktów

-Ostatni finał trwał pięć dni.
-Ekstra! Mam nadzieję, że i tym razem tak będzie! - zawołał zachwycony Harry.
-A ja mam nadzieję, że nie - oświadczył Percy ze świętoszkowatą miną.-Strach pomyśleć, co bym znalazł w swojej poczcie, gdyby mnie nie było w pracy przez pięć dni.
-Tak, ktoś mógłby ci znowu podrzucić smocze łajno, no nie, Percy? - zakpił Fred.
-To była próbka nawozu z Norwegii! - oburzył się Percy, oblewając się rumieńcem. - To nie był żaden dowcip!
-Był - szepnął Fred do Harry'ego, kiedy wstawali od stołu. - My mu to posłaliśmy.


Only I can live forever.

Edytowane przez blackout dnia 20-04-2011 13:59
Wyślij prywatną wiadomość
~cipciak F
Dodany dnia 20-04-2011 15:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 297
Ostrzeżeń: 0
Postów: 127
Data rejestracji: 05.04.11
Medale:
Brak

uwielbiam angielski. <3
jest łatwy i przyjemny do nauki itd.
uczę się w szkole jeszcze niemieckiego, ale jakoś nie mogę zapamiętać ani jednego słowa w tym języku. może dlatego ze nie cierpię kraju w którym się tym językiem posługują? a może to wina tego dziwnego akcentu.
zresztą, mniejsza z tym. podsumowując : kocham angielski, nienawidzę niemca.
__________________
Dzień jest tylko kolekcją godzin.- Serj Tankian.

Pozdro dla wszystkich Potteroholików < 3

trzymaj się, drogi Gościu ! ; )
deer-dance.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT