Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 202
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» Języki obce
Drukuj temat · Języki obce
~zakochana04 F
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 21-09-2008 21:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 556
Ostrzeżeń: 0
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Angielskiego uczę sie praktycznie od przedszkola, czyli jakieś 9 lat, ale nadal nie jest to to co chciałabym już umieć.

Niemieckiego uczę się 5 rok. Od roku bardzo intensywnie, w klasie dwujęzycznej, sześć godzin tygodniowo, z niektórymi przedmiotami częściowo w tym języku.

Angielskiego nadal umiem więcej.

Bardzo chciałabym sie uczyć Francuskiego lub Hiszpańskiego. Ogólnie lubię naukę języków. Łatwo mi to przychodzi...hmm...to chyba wszystko...
www.inna-hermiona.xt.pl Wyślij prywatną wiadomość
!Lavanda F
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 22-09-2008 00:19
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1289
Ostrzeżeń: 2
Postów: 182
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Noooo, normalnie w szkole ucze sie angielskiego (co z tego wyniose to nie wiem... w ciagu calego roku nauczylam sie jednego zdania ''What are your plans for the future?'' :f ). A tak nienormalnie poza szkola znam dobrze jezyk wloski ;D. W koncu jak sie mieszka za granica to trzeba umiec co nieco, ni uzywajac konczych gornych do gestykulowania xD.
A nauczyc sie chcialabym norweskiego tudziez finlandzkiego :D.
Wyślij prywatną wiadomość
~Sukebe F
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 22-09-2008 00:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 352
Ostrzeżeń: 2
Postów: 147
Data rejestracji: 28.08.08
Medale:
Brak

Od przedszkola uczę się angielskiego, czyli lat... 13... a niemieckiego 4 lata Uśmiech Oczywiście, ze wolę angielski, z niemca nic nie rozumiem i wątpię żeby się to zmieniło. Chcę się uczyć języka japońskiego, poprostu język, jak dla mnie, jest piękny Uśmiech
__________________
It's so much easier to see the world in black and white... Gray? I don't know what to do with gray...
Garrus Vakarian ME3i113.photobucket.com/albums/n212/natulka/tumblr_meai9zp0bj1rnnkqmo1_500.gif

Edytowane przez Sukebe dnia 22-09-2008 00:25
Wyślij prywatną wiadomość
~Chryzanteny-Zlociste F
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 22-09-2008 00:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 327
Ostrzeżeń: 0
Postów: 133
Data rejestracji: 05.09.08
Medale:
Brak

Uczę się angielskiego od pierwszej klasy podstawowej hmm..
Mam teraz III gimn. i uczy nas p. Midak, znaczy się p. Wróblewski.
Nawet ładny, tylko że słabo się go słucha na lekcji bo się go zagłusza.
Tak to jest fajny. Można się nawet pośmiać i w ogóle, tylko że jak weżmie ręcę za głowę to się robi słabo XDD Nową modę wprowadził do naszej szkoły. Skarpetki w kaczorki. xDD

A co do języka. Angielski jest dla mnie prosty, nawet łatwo się go uczę. Mam akcent angielski więc troche podwyża mi to ocenę ;p Mamusia chce abym chodziła na dodatkowe lekcje z niemieckiego i angielskiego, no bo w liceum niemieckiego się uczysz na mus. ; /
Ale tak to francuzki no i może chiński choć trudny bym chciała się nauczyć posługiwać tymi językami.
;d ^^'
__________________
Methinks I see.. where? In my mind eye.
Wyślij prywatną wiadomość
!Fantazja F
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 22-09-2008 01:26
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9813
Ostrzeżeń: 0
Postów: 806
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Od pięciu lat uczę się języka angielskiego i nie powiem, żebym za nim przepadała. Jeszcze w podstawówce jakoś to było, ale jak dostałam się do gimnazjum i przydzielili mojej klasie za nauczycielkę i jednocześnie wychowawczynię panią Ł. znienawidziłam lekcje angielskiego. W zasadzie na zajęciach z panią Ł. nie robimy nic. Praktycznie każdy temat to 'Grammar exercises' i czasem już automatycznie wpisuję go do zeszytu, zanim jeszcze zostanie podany przez nauczycielkę. No ale dobra, gdybyśmy chociaż robili te ćwiczenia gramatyczne, ale nie robimy. Siedzimy i słuchamy tylko wywodów o tym, jacy to my jesteśmy beznadziejni, niegrzeczni, nic nie umiemy, w ogóle się nie słuchamy... I tak mijają nam lekcje, przez co z materiałem się zwyczajnie nie wyrabiamy. Mogę powiedzieć z całą pewnością, że zajęć angielskiego szczerze nienawidzę. Jednak wiem, że ten język jest mi potrzebny, bo w przyszłości bez niego ani rusz. Dokształcam się więc sama, w domu. Czytam teksty po angielsku, próbując tłumaczyć, uczę się słówek, oglądam filmy z napisami zamiast z dubbingiem... No ale nadal mam kłopoty z czasami. Za nic nie mogę zapamiętać który to który i kiedy się go używa.

Innych języków się nie uczę, z czego z jednej strony się cieszę, bo mam mniej nauki, ale z drugiej żałuję tego, ponieważ w szkole średniej będę miała trudniej.
http://www.taern.pl/user/LadyVolakis/ Wyślij prywatną wiadomość
~LeMoNAdE F
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 14-10-2008 09:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 55
Ostrzeżeń: 0
Postów: 18
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Angielski, niemiecki, francuski, malajski, i talijski - to moje zainteresowanie, ale malajskiego i talijskiego nie umiem xD
__________________
Potrzeba wielu, jest ważniejsza od potrzeb jednostki

^_^

Edytowane przez Ariana dnia 22-01-2009 22:05
www.et.splatterladder.com Wyślij prywatną wiadomość
N
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 14-10-2008 10:06
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

Gdzieś czytałem, że nauka języków obcych jest dla niektórych po prostu łatwiejsza. Nie pamiętam już o co dokładnie chodziło w tym artykule, ale jakieś części odpowiedzialne za coś tam jak są jakoś tam ustawione itp. xD to szybciej i łatwiej przyswaja się języki. W każdym bądź razie coś takiego. Jeżeli ktokolwiek coś z tego zrozumiał, to gratuluję xD.
Wyślij prywatną wiadomość
~Yennefer F
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 14-10-2008 10:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1801
Ostrzeżeń: 3
Postów: 503
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja uczę się angielskiego w szkole i dodatkowo. W tym roku miałam zamiar pójść też na hiszpański, ale niestety gdyby tak się stało nie mogłabym trenować kosza, a to nie do pomyślenia Rozbawiony W przyszłym roku biorę się za niemiecki, hiszpański i duński jak wypali.
__________________
i38.tinypic.com/adj1tv.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 14-10-2008 15:22
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

LeMoNAdE napisał/a:
Angielski, Niemiecki, Francuski, Malajski, i Talijski - to moje zainteresowanie

A przepraszam, bo nie rozumiem - gdzie używa się języka talijskiego [i czy w ogóle taki istnieje?] Uh-oh!
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Kinga F
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 14-10-2008 16:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sklepikarz z Pokątnej
Punktów: 824
Ostrzeżeń: 0
Postów: 155
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

J. angielski - uczę się go od 4. klasy i lubię ten język. Nauka nie sprawia mi większych problemów, jedyne z czym ma problem to poprawna wymowa.
W podstawówce byliśmy podzieleni na grupy ze względu na płeć, w gimnazjum klasa była mniej liczna i nie było podziału na grupy; na początku liceum pisaliśmy test, na podstawie którego podzielono nas 2 grupy w rozszerzonym wymiarze godzin: początkującą i bardziej zaawansowaną (w 2. klasie podręcznik upper-intermediate). Ja jestem w tej lepszej i bardzo mnie to cieszy. Mamy fajną nauczycielkę - sympatyczną i wymagającą (ale w granicach rozsądku) i umiejącą tłumaczyć.

j. niemiecki - od gimnazjum. Uczę się go już 5. rok ale nadal nie czuję się w nim dość pewnie. Zdecydowanie wolę angielski.

j. łaciński - od tego roku, zajęcie dodatkowe prowadzone nieodpłatnie przez księdza w naszym ogólniaku. Zdecydowanie najtrudniejszy język, jakiego się uczyłam, ale teraz już nie zrezygnuję. Tym bardziej, że może się okazać przydatny na studiach.
__________________
"Drogi panie, życie upływa na samych qui pro quo! Są qui pro quo miłości, qui pro quo przyjaźni, qui pro quo polityki, finansów, Kościoła, urzędu, handlu, żon, mężów..."
Denis Diderot Kubuś Fatalista i jego pan


"A: Znajdujesz się w miejscu, gdzie nie obowiązuje prawo Rzeczypospolitej Polskiej.
K: A jest takie miejsce, w którym obowiązuje?"
Oficer, reż. Maciej Dejczer


"Szczęście nie zna politycznych granic i układów, nie hołduje żadnej ideologii, ba, ono nawet bywa niezgodne z dekalogiem."
Dorota Terakowska


CREDIT: ikonka by by [info]yourbestbeticon
http://zloty-las.livejournal.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~madzia16 F
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 14-10-2008 16:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 324
Ostrzeżeń: 0
Postów: 209
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Język angielski i niemiecki. Angielskiego uczę się o 1 klasy w podstawówce czyli 8 lat(jestem drugiej gimnazjum) i bardzo go lubię a nauka tego języka nie sprawia mi trudności. Niemieckiego uczę się od 4 klasy czyli 5 lat i nienawidzę go. To najgorszy język o jakim słyszałam, na lekcji prawie nic nie rozumiem i nawet nie staram się.
__________________
"-Zapytałam dziecko niosące świeczkę: - Skąd pochodzi to światło? Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął. - Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.

Jonathan Carroll

"



,,Nie każda książka staje się legendą. To przywilej tekstów wyjątkowych, które tak mocno wrastają w świadomość narodową, że zaczynają nią rządzić"
Kamienie na szaniec
Wyślij prywatną wiadomość
~Malaga F
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 14-10-2008 21:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1432
Ostrzeżeń: 1
Postów: 332
Data rejestracji: 14.10.08
Medale:
Medal

Uczę się angielskiego odkąd skończyłam 6 lat, potem dwa lata zmarnowane (przez cały rok nauczycielka nauczyła mnie 3 słów: 'elephant', 'cat' i 'dog'Oczko, a teraz chodze do prywatnej szkoły na poziomie B2, bo kocham ten jeżyk, no i... cóż, jest bardzo przydatny.
Sama nauczyłam sie pooooooodstaw hiszpańskiego ('piano est negra', 'uno, dos, tres...'Oczko, i przebywając dwa tygodnie w towarzystwie Rosjan poduczyłam rosyjskiego. ('adin, dwa, tri, czietery, piać...' i czas teraźniejszy ; d). Kocham języki obce.
Wyślij prywatną wiadomość
~Andzia13 F
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 26-10-2008 19:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 177
Ostrzeżeń: 0
Postów: 25
Data rejestracji: 01.09.08
Medale:
Brak

Łaaa jak to możliwe że niektórzy uczą sie dłużej niemieckiego niż angielskiego?! Dziko z deczka RozbawionyRozbawiony
Ja w szkole ucze sie angielskiego Rozbawiony I właściwie to uczę się go ok jakichś 8 lat a i tak prawie nic nie umiem RozbawionyRozbawiony Od tygodnia ucze sie też hiszpańskiego i jedyną rzeczą, którą zapamiętałam to to że mam śmieszny angielski akcenyt RozbawionyRozbawiony I jeszcze że cerveza to piwo RozbawionyRozbawiony
Większośc osób uczy sie niemieckiego Język Mi sie tam on nie podoba i szczerze mówiąc w tym języku nie umiem nic powiedzieć RozbawionyRozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Time F
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 26-10-2008 20:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Gracz Quidditcha Ravenclawu
Punktów: 136
Ostrzeżeń: 0
Postów: 6
Data rejestracji: 14.08.08
Medale:
Brak

Ja się uczę od 3 klasy francuskiego i od 5 angielskiego. Ogólnie rzecz biorąc, nie mam zbytniego talentu do języków. Gramatyka nie stanowi dla mnie trudności, słówka też wchodzą do głowy (tzn, jak chce żeby weszły, przez niechęć do francuskiego mam strasznie ubogi zasób słownictwa), ale układanie zdań i wymowa (to się tyczy tylko głupiego francuskiego, po angielsku jakoś gadam) to dla mnie koszmar. Zawsze coś pokręcę.
Chciałabym uczyć się włoskiego *.*.Strasznie mi się ten język podoba. W liceum najprawdopodobniej będę skazana na niemiecki, bo do frąsóskiego już siły nie mam.
__________________
Bleblebleble ;f

Edytowane przez Time dnia 26-10-2008 20:35
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermione_Granger F
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 26-10-2008 21:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 160
Ostrzeżeń: 1
Postów: 105
Data rejestracji: 28.09.08
Medale:
Brak

W szkole uczę się j. angielskiego. Syn mojej kuzynki ma jednak o wiele gorzej. Mieszka na Kaszubach i uczy się:
-polskiego
-angielskiego
-niemieckiego
-kaszubskiego.
Widziałam jego rozkład zajęć. Zmieszany
Edytowane przez Ariana dnia 22-01-2009 22:14
www.watson-emm.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Kropek F
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 26-10-2008 22:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Gracz Quidditcha Slytherinu
Punktów: 132
Ostrzeżeń: 0
Postów: 19
Data rejestracji: 22.10.08
Medale:
Brak

Przez przedszkole i 3 lata podstawówki i rok gimnazjum uczyłam się angielskiego i umiałam go mniej niż po 2 latach pobytu w Irlandi... xD Także teraz ucze się tylko angielskiego w sumie nie ma innego wyjścia...
Przez rok uczyłam się niemieckiego i chciałabym jeszcze do tego wrócić , bo lubie ten język... Ale najbardziej na świecie to chciałabym sie uczyc francuskiego... Poprostu uwielbiam ten język...xDD
__________________
hogsmeade.pl/tiara,slytherin,on.gif


"Przyjacielem jest ten, kto wie wszystko o tobie i nie przestaje cię kochać."

Edytowane przez Kropek dnia 26-10-2008 22:35
www.kropkagirl.fbl.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Carol F
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 10-01-2009 19:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 480
Ostrzeżeń: 2
Postów: 472
Data rejestracji: 06.12.08
Medale:
Brak

Ja uczę się angielskiego i hiszpańskiego, ale wcześniej uczyłam się niemieckiego. Znam tez podstawy francuskiego.
Wyślij prywatną wiadomość
~Chryzanteny-Zlociste F
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 10-01-2009 19:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 327
Ostrzeżeń: 0
Postów: 133
Data rejestracji: 05.09.08
Medale:
Brak

Teraz mam Angielski(uwielbiam po ang. mowić) niedługo niemiecki, fancuzki i hiszpański ;ddd
Uwielbiam języki obce ;ddd
__________________
Methinks I see.. where? In my mind eye.
Wyślij prywatną wiadomość
!Elsanka F
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 10-01-2009 20:12
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1492
Ostrzeżeń: 0
Postów: 216
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Angielskiego uczę się od pierwszej klasy podstawówki, czyli przez 11 lat, mniej więcej przez 4 lata chodziłam na dodatkowe zajęcia. Angielski to mój ulubiony język (z tych, których się uczę). Nauka słówek przychodzi mi z łatwością - jak mnie nic nie rozprasza, to czasem umiem nauczyć się ok. 100 słówek w 1 godz 10 min. Jak mam lenia to nie uczę się w domu jak mam kartkówkę, tylko jadąc do szkoły i na 2 lekcjach i piszę kartkówkę na 5, w najgorszym wypadku na 4. Z czasami jest gorzej, nadal mam problemy z ich odróżnianiem i gdy piszę np. list w czasie przeszłym to często zapominam dodawać końcówek -ed itd.

Drugim językiem którego się uczę jest niemiecki. W szkole miałam go od 4 klasy, do szóstej był tym podstawowym językiem - 3 godziny tygodniowo. Niestety nauczycielka nie umiała zbyt dobrze uczyć, ale za to ja sama się dokształcałam w domu i miałam wtedy same szóstki. W gimnazjum już było gorzej ale też coś wyniosłam. Dzięki temu, że coś tam wyniosłam z podstawówki i gimnazjum, w licem przez 1,5 roku nic nie robiłam i miałam same piątki. Teraz już niestety muszę coś zawsze powtórzyć przed sprawdzianem a że często mi się po prostu nie chce to mam 4. Mój poziom z niemieckiego oceniłabym na taki słabo średniozaawansowany. Ogólnie język niemiecki mi się nie podoba, jest taki hm... suchy i dziwny.

Uczę się też łaciny od 1,5 roku, ale przyznam się, że nie umiem praktycznie nic powiedzieć po łacinie, bo cała moja lekcja łaciny wygląda tak, że siedzę nad podręcznikiem i udaję że tłumaczę czytankę a jak jest kartkówka to robię ściągę i mam 5. Smutne, ale prawdziwe. ; p


Bardzo lubię języki obce, przede wszystkim dlatego że ich nauka nie sprawia mi praktycznie żadnych problemów i mam z nich dobre oceny.
Edytowane przez Elsanka dnia 26-05-2009 21:57
Wyślij prywatną wiadomość
~Ann F
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 11-01-2009 15:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2313
Ostrzeżeń: 0
Postów: 453
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Już siódmy rok uczę się angielskiego chociaż z nauczania początkowego w podstawówce to wiele nie wyniosłam a później miałam beznadziejną nauczycielkę więc tak właściwie to dopiero od pół roku uczę się tego języka tak naprawdę. Poza tym idąc do gimnazjum zdecydowałam się uczyć dodatkowo języka niemieckiego. Większą wagę jednak przywiązuję do angielskiego ponieważ bardziej go znam i jego znajomość będzie mi potrzebna do zdobycia wymarzonego zawodu. Marzę też żeby nauczyć się francuskiego ale jeśli nawet spełnienie tego marzenia mnie czeka to nie w najbliższej przyszłości.
__________________
"Music the great communicator..."
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT