Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 173
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Kino
»»» Zielona Mila
Drukuj temat · Zielona Mila
~Dziewczynka F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 21-09-2008 15:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 157
Ostrzeżeń: 2
Postów: 163
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

gfx.filmweb.pl/po/08/62/862/7079830.3.jpg

Film psychologiczny. Strażnik więzienny wspomina swe przeżycia z czasów, gdy pracował w zakładzie karnym na południu Stanów Zjednoczonych. Kontrolował wtedy sekcję budynku, w której przebywali mordercy skazani na karę śmierci. Pewnego dnia w celi pojawił się czarnoskóry mężczyzna, obdarzony zdolnościami parapsychologicznymi. Sąd uznał go za winnego śmierci dwojga dzieci.


Co wy sądzicie o tym filmie? Ja widziałam ten film chyba dwa razy i powalił mnie na kolana. Hanks zagrał świetnie.
Naprawdę polecam.
Edytowane przez Dziewczynka dnia 21-09-2008 15:28
Wyślij prywatną wiadomość
~Chichuana F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 23-09-2008 13:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1265
Ostrzeżeń: 0
Postów: 187
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Mnie też powalił na kolana. Wspaniały film. Naprawdę się wzruszyłam, podczas egzekucji. Smutny Oglądałam go kiedyś na TVN-ie.
Zwolennicy kary śmierci powinni go obejrzeć.
__________________
Profil jest już nieużywany. Nadal jestem wielką fanką HP, ale wyrosłam już z portali fanowskich.

Polecam "A Very Potter Miusical" i "A Very Potter Sequel" wyprodukowane przez StarKid. Aż szkoda, że w Polsce są tak mało popularni! Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~mistake F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 23-09-2008 14:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2208
Ostrzeżeń: 2
Postów: 999
Data rejestracji: 13.09.08
Medale:
Brak

O men...też mnie powalił na kolana! Oglądałam go 2 razy i za każdym podczas egzekuzji tego od myszki się po płakałam Płacze Tom też świetnie zagrał...polecam Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Cebycz F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 25-09-2008 13:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 244
Ostrzeżeń: 1
Postów: 277
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Super film.

Oglądałem już go ze 3 razy. i zawsze jest mi smutno jak ten murzyn(anioł) umiera

Świetny film polecam
__________________
Zostałem Gryfonem Uśmiech
www.sunsilk.pl/repository/photos/6690/40198.0.jpg

2 Piękne Panie z HP
blog.screenweek.it/multimedia/posts/2007/10/EmmaWatson.jpg
www.freewebs.com/harrysgurl204/szluna-lovegood.jpg
Pozdrowienia dla drogi Gościu
http://cebycz.powiedz.to/ Wyślij prywatną wiadomość
~Blacko F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 25-09-2008 13:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 87
Ostrzeżeń: 0
Postów: 58
Data rejestracji: 24.09.08
Medale:
Brak

Kurde Cebycz....połowa moich postów zawsze jest po tobie Uśmiech

Świetny Film dla mnie jeden z najlepszych jakie oglądałem. Oglądałem go już z 5 razy i dalej mnei nie nudzi Uśmiech
Polecam
__________________
W budowie.
Wyślij prywatną wiadomość
~Fiore F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 11-11-2008 21:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1185
Ostrzeżeń: 0
Postów: 210
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Film jest niesamowity. Oglądałam już kilka razy, za każdym ryczę jak głupia. Jest świetny, wzruszający, jednym zdaniem: mnie powalił. Chyba nie muszę dodawać, że polecam. Zielona Mila jest dość długa, jednak ani trochę nie nudzi.
O ile się nie mylę, to powstała na podstawie książki Kinga. Bardzo chętnie po nią kiedyś sięgnę, bo pewnie jest jeszcze lepsza niż sam film.
Edytowane przez Fiore dnia 13-11-2008 14:52
Wyślij prywatną wiadomość
!ewelka_bolitair F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 11-11-2008 22:51
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1353
Ostrzeżeń: 2
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Łii *.*
King to mistrzu!
Ten film to też mistrzostwo... W pewnych scenach nie mogłam powstrzymać łez. Nie wiem dlaczego, ale Zielona Mila roztacza taki niesamowity klimat... Może przez aktorów, może przez tą historię.
Najbardziej lubiłam tego Francuza Eduarda jego myszkę i Johna.
__________________
When you stop doing things for fun you might as well be dead.
Wyślij prywatną wiadomość
!Claire Lethal F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 13-11-2008 08:19
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Mistrz Zielarstwa
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 1
Postów: 383
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Ochh... świetny film. Kilka dni temu był na TVP1.
Płakałam. Nie. Wróć. Ryczałam wręcz. Strasznie mi było szkoda Francuza, gdy ten okropny, pyszałkowaty strażnik potwornie urządził go na tym krześle elektrycznym. To było okropne. I do tego był tak podły, że powiedział wcześniej prawdę Eduardowi o parku dla jego myszy.
Ponadto ten murzyn był naprawdę dobry i pod sam koniec również płakałam. A pozostali strażnicy naprawdę go polubili.
Teń świr, który zamordował dziewczynki był po prostu żałosny. Jego zachowanie było poniżej krytyki.
Mam zamiar kupić i przeczytać książkę Kinga. Zobaczymy, co będzie lepsze.

Przyznać muszę, że film jest wspaniały. Istny wyciskacz łez. ;>
__________________

Z głupkami nie ma sensu rozmawiać, przed głupkami trzeba się bronić.


Wojciech Cejrowski
Wyślij prywatną wiadomość
!Dominika F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 13-11-2008 17:40
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2702
Ostrzeżeń: 0
Postów: 298
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Zielona Mila to jeden z bardzo niewielu filmów,na których płakałam. Historia strasznie wzruszająca, do tego przedstawiona w taki niesamowity sposób z taką niesamowitą obsadą. Już dawno się przymierzam do przeczytania książki, ale jakoś tak mi zawsze schodzi.
__________________
Bo w ogrodzie rośnie pnącze
w dzikim winie świat się plącze,
bo w ogrodzie dzikie wino
kto je tutaj siał dziewczyno.
Wyślij prywatną wiadomość
~93asia93 F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 13-11-2008 18:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1844
Ostrzeżeń: 1
Postów: 300
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Medal

Co wy sądzicie o tym filmie?

Jak dla mnie, to jest świetny. Napisałam świetny? Przepraszam. Arcydzieło.

Naprawdę polecam.

Ja również.

Zwolennicy kary śmierci powinni go obejrzeć.

Zgazdam się z Chichuaną. Tacy ludzie traktują skazanych jako swoja pracę. Ale powinni w nich dostrzegać również człowieka. Przykładem jest właśnie nasz John. Skazali go za zabójstwo dwóch dziewczynek. Traktowano go okropnie, ludzie patrzyli na niego z obrzydzeniem. No przeginka! Każdy jest człowiekiem!
Jeszcze do tego dochodzi fakt, że Coffey był czarnoskóry. Historia może i wymyślona, ale faktem jest, że czarnoskórych ludzi traktowano właśnie w ten sposób - na pewno winny, bo jest czarny.

Zielona Mila jest dość długa, jednak ani trochę nie nudzi.

Długi, to fakt. Niektórym ciężko się ogląda filmy psychologiczne. Ale ja nie nudziłam się ani przez moment. Zazwyczaj o 21Kotecek0 już kimam (codziennie przed 6 pobudka), a tutaj bez zmrużenia oka oglądałam.

Nie wiem dlaczego, ale Zielona Mila roztacza taki niesamowity klimat...

Ewelka, ja myślę, że to jest spowodowane tym, że dotyka tematów, których ludzie zazwyczaj unikają. Mało kto chce rozmawiać o tym, jak są traktowani więźniowie skazani na śmierć. I jak zachowują się strażnicy.

Strasznie mi było szkoda Francuza, gdy ten okropny, pyszałkowaty strażnik potwornie urządził go na tym krześle elektrycznym. (...) I do tego był tak podły, że powiedział wcześniej prawdę Eduardowi o parku dla jego myszy.

Tak, Claire, mnie również było strasznie żal Eduarda... Percy był naprawdę okropny. Ostatnie chwile życia tych więźniów powinny być spokojne... Tak się chłopcy męczyli, żeby wymyślić to Mouseville, a ten... Ciekawy był, co się stanie, kiedy nie namoczy gąbki, w porządku! Mogli jego posadzić i sprawdzić.

Teń świr, który zamordował dziewczynki był po prostu żałosny. Jego zachowanie było poniżej krytyki.

Tak, "Wild Bill" była naprawdę okropny... Niestety zdarzają się na świecie takie świry :/:/:/ Jednakże trzeba przyznać, Sam Rockwell stanął na wysokości zadania i naprawdę świetnie zagrał tę rolę.

Ogólnie rzecz biorąc, w mojej skali daję 9 na 10 możliwych. Świetna obsada, aktorzy naprawdę świetnie zagrali. Wspaniale oddali klimat Zielonej Mili. Mnie również bardzo podobało się połączenie - obowiązki strażnika i "sympatia" do więźnia.
Faktycznie wzruszający. Ja płakałam rzewnymi łzami. Ale nie takimi "wyciśniętymi", spowodowanymi wyobraźnią, która zaczyna pracować pod wpływem filmu. To był płacz nad samą historią... Tragedią Johna Coffey'a i Paula Edgecomba.
Bardzo podobało mi się zakończenie. Znaczy, końcowe zdanie wypowiedziane przez Paula. To było mniej więcej (nie pamiętam dokładnie) coś takiego:
"Życie każdego z nas jest zieloną milą. Tylko dla jednych trwa ona krócej, niż dla innych."
Jakoś tak. Niestety nie mogę sobie przypomnieć dokładnie.
Ja płakałam od momentu, kiedy strażnicy wyprowadzali Johna z celi. Ryczałam do samiutkiego końca.

Film naprawdę warty obejrzenia. Zarówno pod względem jakosci gry aktorów itp, jak i samej historii.
Edytowane przez 93asia93 dnia 20-04-2010 13:13
http://chomikuj.pl/Mephistopholes Wyślij prywatną wiadomość
~Upiorzyca F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 13-11-2008 19:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1105
Ostrzeżeń: 1
Postów: 207
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Oglądałam ten film ze dwa razy, za każdym razem płakałam jak bóbr, jest cudowny, jak tylko będę miała czas to zabiorę się za książkę, chociaż siostra mi wspominała że ma ona 7 tomów.

Najbardziej ryczałam przy egzekucjach (wszystkich) i jak Coffy (czy jakoś tak) uzdrowił żonę naczelnego a i oczywiście jak Precy zadeptał tą mysz.

A co do gry aktorów - pierwsza klasa!
__________________
Twórczość bywa rekompensatą, choć czasem bardzo utajoną, z bardzo skrywanych braków i utrat płynącą jak z podziemnego źródła.

Maria Dąbrowska
Wyślij prywatną wiadomość
~Chryzanteny-Zlociste F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 12-12-2008 21:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 327
Ostrzeżeń: 0
Postów: 133
Data rejestracji: 05.09.08
Medale:
Brak

To jest najlepszy film jaki oglądałam z Hanksem. Tylko raz go obejrzałam, ale i tak mnie zachwycił. Super film, ot co. ;d
__________________
Methinks I see.. where? In my mind eye.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady James F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 09:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Dyrektora
Punktów: 3783
Ostrzeżeń: 1
Postów: 309
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

film naprawdę świetny, mało który film jest naprawdę tak świetny, wzruszajacy i do tego tak świetnie przedstawia te relacje między więźniami skazanymi a straznikami, świetny, ot co Uśmiech
__________________

Żeby docenić wartość jednego roku,
zapytaj studenta, który oblał końcowe egzaminy.
Żeby docenić wartość miesiąca,
spytaj matkę, której dziecko przyszło na świat za wcześnie.
Żeby docenić wartość godziny,
zapytaj zakochanych czekających na to, żeby się zobaczyć.
Żeby docenić wartość minuty,
zapytaj kogoś, kto przegapił autobus lub samolot.
Żeby docenić wartość sekundy,
zapytaj kogoś, kto przeżył wypadek.
Żeby docenić wartość setnej sekundy,
zapytaj sportowca, który na olimpiadzie zdobył srebrny medal.
Czas na nikogo nie czeka.
Łap każdy moment, który ci został, bo jest wartościowy.
Dziel go ze szczególnym człowiekiem
- będzie jeszcze więcej wart.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady K F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 31-12-2008 09:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 599
Ostrzeżeń: 0
Postów: 135
Data rejestracji: 20.12.08
Medale:
Brak

Jeju taki dobry gościu i został skazany na śmierć. Płacze Było mi smutno. Jeszcze się tak myszką opiekował ... i był taki spokojny ... on tych dzieci nie zabił !
Film jest ciekawy, taki tematyczny. Lubię go ,ale nie jest moim ulubionym filmem.

__________________
Lady K.!



------------------------------------------------


s1.fothost.pl/upload/08/52/dd359043.jpg
s1.fothost.pl/upload/08/52/c41bb890.jpg
s1.fothost.pl/upload/08/52/243a6f90.jpg
s1.fothost.pl/upload/08/52/6aed04f1.jpg


Jack Sparrow is the man who I adore ;*
Wyślij prywatną wiadomość
~aparecjum F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 08-02-2009 12:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 996
Ostrzeżeń: 1
Postów: 515
Data rejestracji: 07.12.08
Medale:
Brak

Uwielbiam ! Z początku myślałam, gdy poznałam tytuł, że będzie to nudny i okropny film. Jednak się myliłam, gdy obejrzałam początek. Bardzo mnie wciągnął. Mogłabym go teraz oglądać godzinami... Nigdy go jeszcze nie przegapiłam, gdy leciał w tv.

Nie rozumiem, dlaczego on został skazany na krzesło! Przecież pomógł temu strażnikowi i żonie tego faceta. Chyba powinien medal dostać albo coś. Nie był zły przecież nikogo nie skrzywdził, chociaż oni myśleli inaczej.

Polecam ; D

__________________
Chociaż to, że nasze myśli skierowane są ku czymś innemu, że rozmawiamy i porozumiewamy się różnymi językami, nasze serca biją jednym rytmem.
Wyślij prywatną wiadomość
~Vampire F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 08-02-2009 12:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2120
Ostrzeżeń: 0
Postów: 200
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Bardzo podoba mi się ten film... To jeden z moich ulubionych...
Najczęściej pod koniec chce mi się płakać i nigdy nie mogę się od tego powstrzymać...
Nie rozumiem, dlaczego on został skazany na krzesło! Przecież pomógł temu strażnikowi i żonie tego faceta. Chyba powinien medal dostać albo coś. Nie był zły przecież nikogo nie skrzywdził, chociaż oni myśleli inaczej.


Tak, ale nikt nie wierzył, że on tego nie zrobił... Strażnicy to wiedzieli, ale inni nie...A po za tym, jak się okazało nie można już było tego odwołać... To przykre, ale jak zalezli go koło ciał tych dziewczynek to już nikt nie wierzył, że on jest niewinny...
Gdyby można go było uratować to pomógł by jeszcze wielu ludziom...

Ogółem film bardzo mi się podobał i tak samo, jak ~aparecjum POLECAM...;D
__________________
W mrocznym, przepastnym świecie duchów i demonów nie ma istoty równie strasznej, równie odpychającej, a mimo to darzonej taką fascynacją, bojaźnią przesyconą, co wampir, który ni demonem, ni duchem nie jest, lecz jeno tajemnicze i potworne cechy obojga dzieli. - Wielebny Montague Summers



Jeśli ma człowiek na coś w świecie dowody, to na istnienie wampirów. Nie brakuje niczego : raporty oficjalne, zeznania obywateli sznowanych, chirurgów, urzędników, księży. Lecz mimo to któż w wampiry wierzy? - Rousseau


"Dziewczyna leżała na podłodze martwa, z rozciętą piersią, a przy niej klęczał czarodziej, tzrymając w okrwawionej ręce wielkie, gładkie, szkarłatne serce, które lizał i gładził, ślubując zamienić je na własne.
W drugiej ręce trzymał różdżkę, którą próbował wywabić ze swojej piersi skurczone, włochate serce. Ono jednak było silniejsze od niego i tkwiło w jego rozwartej klatce piersiowej, odmawiając uwolnienia go spod swojej władzy lub powrotu do kryształowej trumienki, w której tak długo było uwięzione.
I oto na oczach struchlałych ze zgrozy gości czarodziej odrzucił różdżkę i chwycił srebrny sztylet. Wołając, iż nigdy się nie zgodzi, by rządziło nim jego własne serce, wyjął je sobie z piersi.
Przez chwilę klęczał z wyrazem triumfu na twarz, ściskając po jednym sercu w każdej dłoni, a potem padł na ciało dziewczyny i wyzionął ducha."
- Baśnie Barda Beedle'a - "Włochate serce czarodzieja"

Edytowane przez Ariana dnia 31-05-2009 13:11
Wyślij prywatną wiadomość
~Ephileps F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 08-02-2009 13:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 597
Ostrzeżeń: 1
Postów: 133
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Film psychologiczny.

Dramat Uśmiech

Film jest bardzo fajny. Jeden z lepszych filmów o więzieniu jaki widziałem. Reżyser - Frank Darabont - ma żyłkę do tego typu filmów bo dzięki niemu powstał jeszcze "Skazani na Shawshank".

Tekst który mnie zniszczył (oczywiście w pozytywnym sensie) : "Nazywam się John Coffey. Tak jak kawa tylko pisze się inaczej"

...i do tego tak świetnie przedstawia te relacje między więźniami skazanymi a strażnikami...


Z tym bym się nie zgodził. Jednak żaden klawisz w więzieniu nie jest miły - jak Hanks - bo by mu wszyscy na głowę powchodzili.
Żeby się o tym przekonać warto obejrzeć "Skazani na Shawshank" - też bardzo dobry Cool
__________________
Master jest tylko jeden Cool
Nie SPAMUJ głupcze Zły
***Prawdziwi żołnierze nie umierają - schodzą do piekła aby się przegrupować.*** Oczko
img.userbars.pl/147/29366.png
i6.photobucket.com/albums/y246/adamn86/nomming.gif

***Sługami Boże jesteśmy Twymi w grobach, bo praw za życia równych nie ma.***

"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć" Oczko

Edytowane przez Ephileps dnia 08-02-2009 13:34
Wyślij prywatną wiadomość
~atrammarta F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 14-02-2009 08:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1561
Ostrzeżeń: 0
Postów: 580
Data rejestracji: 02.12.08
Medale:
Brak

Oglądałam.
Świetny film. Naprawdę dobry. Chociaż oglądałam go dość dawno temu, pewne fragmenty i sens tego filmu pamiętam.
Przede wszystkim, co rzadko się zdarza, wzruszył mnie. Popłakałam się jak głupia ; )
Film jest, no... nic dodać, nic ująć niesamowity.
__________________
"Słowo które nie jest wypowiedziane
jest słowem którego nie można powtórzyć
nie można się go nauczyć ani imitować
póki więc nie otworzą się usta
nie otworzą się rzeki
nie otworzą się rany
nie otworzą się umysły
nie otworzy się raj"
( Krzysztof Pieczyński )

Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 23-07-2009 17:15
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Zielona mila należy do jednego z najlepszych filmów jakie obejrzałam, i mogę szczerzę polecić. Jak dla mnie oryginalny, czasem śmieszący, czasem wzruszający i ostatecznie dający do myślenia film. Niesamowita fabuła, dobra rola aktorska a najbardziej podobał mi się wątek myszki, myszy cyrkowej. Film ukazujący poniekąd niesprawiedliwość i może nawet rasizm w tamtych czasach jak i ostatnie chwile skazańców. A i jeszcze jedno, ja od początku wiedziałam, że on nie zabił tych dziewczynek.
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
~malfoj_sam_segz F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2010 18:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9603
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,479
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak

Niesamowity film, o niesamowitej historii, z niesamowitymi aktorami. Pamiętam, że kiedy oglądałam go po raz pierwszy to leciał bardzo późno na TVN, ale oglądnęłam cały. Chyba dlatego, że jak już chciało mi się bardzo spać, to ciągle siedziałam przed telewizorem, i nie mogąc odkleić oczu, siedziałam do 1 i oglądałam. Film ma w sobie taką jakąś magię. Tego nie da się określić. Nie pamiętam imienia tego Murzyna, ale jego postać mnie zauroczyła.
Ulubionym fragmentem jest chyba moment, kiedy strażnicy się denerwują i zamykają jednego z młodych strażników w komórce.
__________________
img192.imageshack.us/img192/5424/10y036u.png
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT