Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 149
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» Miasto czy wieś?
Drukuj temat · Miasto czy wieś?
~Nigellus_Black F
Dodany dnia 08-02-2010 21:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1476
Ostrzeżeń: 0
Postów: 131
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Brak

A ja za to mieszkam na wsi, która wygląda jak miasto - taki żart ... moje miasto jest specyficzne jeśli chodzi o miejskość-wiejskość i jak się nie popatrzy na tabliczki to w mojej okolicy można mieć problemy z rozróżnianiem gdzie się co zaczyna i kończy. Najwygodniej żyje się chyba w mieście, choć ja wybieram wieś - można sobie poodychać świeżym powietrzem, jest spokojniej, łatwiej o odpoczynek.
Edytowane przez Nigellus_Black dnia 08-02-2010 21:42
Wyślij prywatną wiadomość
~Magic butterfly F
Dodany dnia 08-02-2010 21:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 412
Ostrzeżeń: 2
Postów: 107
Data rejestracji: 20.07.09
Medale:
Brak

Ja od urodzenia mieszkam w mieście i wcale nie narzekam jest mi wszędzie blisko,dużo galerii,blisko centrum dużo miejsc zawsze znajdzie się coś żeby się nie nudzić...Owszem na wsi może i jest cisza i spokój no i zwykle kompletny brak większych sklepów nie ma żadnego kina żadnej "rozrywki" i po prostu się nudzi bo nie ma się co robić i co jest chyba[jak dla mnie]bardzo dużym minusem wszyscy wszystkich znają i oczywiście jak to na wsi są takie osoby które bardzo lubią sobie po plotkować i wymienić się na wzajem nowymi świeżymi ploteczkami...Ale na wsi jest też miło posiedzieć i odpocząć ale zdecydowanie wole miasto może nie aż tak duże ale wybieram miasto po prostu już się do tego wszystkiego przyzwyczaiłam i to lubięRozbawiony
__________________
co jest?!
Wyślij prywatną wiadomość
~Eksplodujacy Duren F
Dodany dnia 08-02-2010 23:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 849
Ostrzeżeń: 1
Postów: 167
Data rejestracji: 23.01.10
Medale:
Brak

Ja mieszkam w mieście, które bardziej podpada pod wieś, ale jednak budują się teraz jakieś galerie ; ) Mieszkam na wsi 2 tygodnie w ciągu roku i to mi w zupełności wystarczy. Może to przez ten brak znajomych mi się tam nie podoba, bo jedynie z kim mogę rozmawiać to z psem, zamykanym w stodole o.O Lubiłam z nim sobie poleżeć na słomie. No i plusem wsi jest skuter mojego wujka c|: Mogłam nim jeździć gdzie chciałam aż do zasyfionego jeziorka... Ech... ale jak tylko tam przyjeżdżam to czekam aż wyjedziemy. Chociaż prawie codziennie bywamy nad morzem. W każdym bądź razie, zdecydowanie miasto.
__________________
"Na próżno walczyłem ze sobą. Nic mi nie pomoże. Nie potrafię zdławić w sobie tego uczucia. Pozwól mi pani wyznać, jak gorąco cię wielbię i kocham."
" Duma i Uprzedzenie"

YOU'RE ALL ADOPTED. DEAL WITH IT.

But underneath
We had a fear of flying
Of growing old
A fear of slowly dying
We took our chance
Like we were dancing our last dance.


fc09.deviantart.net/fs26/f/2008/068/2/2/Stamp__Colin_Firth_by_samen_op_de_motor.jpg
www.paint-it-black.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
!leea F
Dodany dnia 09-02-2010 12:42
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,695
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal

Zdecydowanie wieś. Nie lubię miasta, spaliny, dźwięk karetki za oknem, a w lecie wszystko się nagrzewa; zamiast 26C to 31C a do tego duszno, korki na ulicach przez, które zawsze spóźnisz się do szkoły ( lub do pracy ). Jedynym plusem jest chyba odległość do sklepów, dworców, lotnisk, kin itp. Natomiast na wsi jest bardziej spokojnie. Możesz wyjść na dwór, np.do ogródka a nie na betonowe podwórko z trzepakiem.
__________________
Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoją słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.
www.facebook.com/PesymizmPozwala Wyślij prywatną wiadomość
~Regis F
Dodany dnia 09-02-2010 14:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 209
Ostrzeżeń: 0
Postów: 89
Data rejestracji: 04.01.10
Medale:
Brak

Zdecydowanie wole wieś, a z drugiej strony miasto jest fajne bo w mieście jest indywidualną jednostką na co na wsi raczej szans nie ma i tak naprawdę to jest chyba jedyny minus wsi.
Wyślij prywatną wiadomość
~Arya F
Dodany dnia 15-04-2010 17:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2442
Ostrzeżeń: 0
Postów: 372
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

Stawiam na wieś.
Po pierwsze w niej mieszkam. Mała wioseczka, w której wszyscy sie znają, jest dużo dzieciaków(szczególnie w lato, bo przyjeżdża dużo mieszczuchów). Ale nie, mój kolega z Wołomina, przyjeżdża tylko w lato i w święta, a mieszczuchem nie jest, bo zachowuje się tak jak my i się doskonale rozumiemy. Mamy takie małe trio: ja, mój młodszy brat, on. Świetnie się bawimy ;d
A co do tego, gdzie ma być położona ta wieś, to raczej niedaleko jakiegoś miasta. Bo mam blisko do przyjaciół. Bo jak muszę iść do sklepu, to mam blisko, bo... Ech, za dużo by wymieniać ;p A do pobliskiego miasta(taa, wielkie mi miasto, ale jest kino, są szkoły, są sklepy, jest ośrodek kultury+biblioteka i stawy... ale nie takie, ze w centrum, ale jest takie miejsce po starej żwirowni)
Osobiście popieram mieszkanie na wsi Uśmiech
__________________
Jedynie w pogoni za perfekcją możemy zrobić jakiś znaczący krok do przodu

Edytowane przez Arya dnia 15-04-2010 17:44
http://lubimyczytac.pl/profil/9166/arya Wyślij prywatną wiadomość
~Henna F
Dodany dnia 15-04-2010 17:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 268
Ostrzeżeń: 1
Postów: 116
Data rejestracji: 03.01.10
Medale:
Brak

I to i to....
Miasto:
a) dobre:
po 1: Wszędzie blisko,
po 2: dużo młodych ludzi.
po 3: Dużo rzeczy do roboty
Cool Negatywy:
po 1: Hałas
po 2: śmierdzi spalinami
po 3: Kolejki w sklepach, dużo ludzi, w publicznych środkach transportu ciasno.

Wieś:
a) dobre:
po 1: cisza, spokój, przestrzeń
po 2: Miła atmosfera
po 3: Natura....
Cool negatywy:
po 1Rozbawionyaleko do sklepów
po 2: niewiele nastolatków
po 3: Śmierdzi krowią i końską kupą.... Oczko

ogólnie to ja nie mam pojęcia i tu i tu jest fajnie.
__________________
drogi Gościu~Henna

Od cnót Gryfonów,
Przebiegłości Ślizgonów
i Kretynizmu Puchonów,
CHROŃ NAS RAVENCLAWIE!

" Jedni mówią, że świat zniszczy ogień.
Inni że lód.
Iż poznałem pożądania srogie,
Jestem z tymi którzy mówią: ogień
Gdyby świat zaś dwakroć ginąć mógł,
Myślę, że wiem o nienawiści
Dość, by rzec: równie dobry lód
Jest, by niszczyć,
I jest go w bród.
everything-started.blogspot.pl Wyślij prywatną wiadomość
~monia3437 F
Dodany dnia 15-04-2010 18:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 413
Ostrzeżeń: 2
Postów: 105
Data rejestracji: 29.12.09
Medale:
Brak

` Na wsi wytrzymałabym może 1-2 tygodnie, bo wszystko zaczęło by mi się nudzić. A w mieście poszłabym do kina, muzeum, na zakupy czy gdziekolwiek. Czyli jeden z tego wniosek, wole mieszkać w mieście. Rozbawiony
__________________
Pozdrawiam was wszystkich. ; *

33.media.tumblr.com/5d68b232356dcaa3191703435cc4e23f/tumblr_n3d5rwmE751t7i914o3_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Lajla F
Dodany dnia 15-04-2010 20:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2276
Ostrzeżeń: 2
Postów: 537
Data rejestracji: 16.03.10
Medale:
Brak

Mieszkam na wsi, co ma swoje plusy i minusy. Czasami myślę, że wolę miasto, bo mogę iść do kina kiedy tylko mi się zechce, mogę odwiedzić sklep z ciuchami i ogólnie jest więcej atrakcji. W mieście są większe możliwości do rozwijania swoich talentów.
Mieszkam na Mazurach i powiem Wam, że życie latem na wsi nie jest wcale takie złe. Kiedy chcesz idziesz nad jezioro, masz łąki, które są świetnym miejscem na pogaduszki z koleżanką oraz opalanie się i lasy, które są idealne dla tych, którzy lubią spacerować. Dużo świeżego powietrza. I to wszystko pod nosem... Oczko
Genialnie byłoby mieszkać w mieście jesienią i zimą, a latem i wiosną na wsi, ale nie aż takiej małej wsi, gdzie jedyną atrakcją są pola... Moja miejscowość jest odpowiednia. Rozbawiony
__________________
Śmierć moja zwabiła wiatr w niedomknięty słoik
Potem śmierć zasiała mak - wiatr się ukoił
Ten wiatr - on do kolan jej padł.
Wyślij prywatną wiadomość
~Cointreau F
Dodany dnia 15-04-2010 23:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1433
Ostrzeżeń: 0
Postów: 525
Data rejestracji: 11.06.09
Medale:
Brak

Trudno powiedzieć, bo i jedno i drugie ma swoje zalety i wady. We wsi wszyscy się znają, jest spokojnie, ale za to mało jest rozrywek, przeważnie jakieś np. kino jest oddalone o kilka kilometrów.
Za to w mieście, mimo, że są dostępne różne rodzaje rozrywek, brakuje takiego spokoju, jaki właśnie można spotkać na wsi. Wybór więc jest dość trudny. W sumie jest zależne od nastroju, gdzie wolę spędzać czas. Ostatecznie jednak wybrałabym miasto.
__________________
~~
Wyślij prywatną wiadomość
~emilka175 F
Dodany dnia 16-04-2010 11:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 78
Ostrzeżeń: 0
Postów: 49
Data rejestracji: 16.03.10
Medale:
Brak

Oczywiście ,ze wieś;D
Nie ma niczego lepszego...
Mieszkałam i na wsi i w mieście zdecydowanie wybieram wieś,ponieważRozbawiony
Panuje lepsza atmoswera wszyscy są dla siebie bardziej łaskawi itp. Oczko w każdej chwili mozna wyjsc na jakis piknik mozna robic ogniska i rozne melaze;p
Wyślij prywatną wiadomość
~aniutek96 F
Dodany dnia 16-04-2010 15:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2703
Ostrzeżeń: 0
Postów: 339
Data rejestracji: 14.10.09
Medale:
Brak

Ja mieszkam na wsi prawie od urodzenia. Prawie, bo chyba do czwartego roku życia mieszkałam w mieście, ale nie mam jak opowiedzieć jak się mieszkało, bo nic nie pamiętam. Ale muszę powiedzieć, że na wsi mieszka mi się cudownie. Cisza, spokój i dużo świeżego powietrza. Poza tym mam 15 minut samochodem do miasta więc jak chce to moment i jestem na miejscu. Kiedyś jak na wakacje pojechałam do babci to w mieszkaniu po prostu głupiałam. Katastrofa, a nie chciało mi się zchodzić z 4 piętra żeby gdzieś wyjść. Owszem w mieście można codziennie łazić w inne miejsce. Np. centrum handlowe, pizzerie czy jakieś tam parki. Na wsi może nie ma za bardzo gdzie chodzić, ale przecież można wyjść do jakiegoś sklepu, tu u nas jest jeszcze solarium, a właściwie to było. Można przynajmniej wyjść na dwór z pewnością, że będzie cicho i spokojnie. Chyba, że ja i moja kuzynka się spotkamy wtedy nie ma szans na ciszę, ale szczegół. Podsumowując wszystko to co napisałam stwierdzam iż o wiele bardziej wolę mieszkać na wsi niż w mieście.
__________________
"Let's finish this the way we started it... TOGETHER!"


Stefan : Więc myślisz, że John jest ojcem Eleny?
Damon : Ding Ding Ding !
Wyślij prywatną wiadomość
~kinia0918 F
Dodany dnia 16-04-2010 15:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 290
Ostrzeżeń: 0
Postów: 60
Data rejestracji: 05.02.10
Medale:
Brak

No w sumie w mieście jest lepszy dostęp do wszystkiego sklepy,..-po prostu lepszy wybór. Na wsi jest cudowne to świeże powietrze . Np ja bym nie mogła mieszkać na wsi bo nie nawadze tego całego robactwa Bleee Fuj aż mi się coś robi. Ja bym jednak wybrała miasto. Może i wieś ma coś w sobie ale to nie dla mnie xDOczko
__________________
Jeżeli wydaje ci się że rozumiesz kobiety, masz racje wydaje ci się Dowcipniś[tlen][/tlen]
Wyślij prywatną wiadomość
~mcfly4ever F
Dodany dnia 09-06-2010 09:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 470
Ostrzeżeń: 0
Postów: 197
Data rejestracji: 21.02.09
Medale:
Brak

Ja sama mieszkam na wsi. W połowie ta moja wieś przypomina raczej małe miasteczko, ale są pola, są zwierzęta 'wiejskie' (samam mam świnie, kury, kaczki, gęsi itp.), są wścibskie plotkujące sąsiadki.. Za nic w świecie nie zamieniłabym wsi na miasto. Nienawidzę spalin, hałasu i tego, że ma się takie małe podwórko ;d.
__________________
i56.tinypic.com/28rp8q9.jpg
<3
i53.tinypic.com/17qzvq.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Malkontentka F
Dodany dnia 13-06-2010 15:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1721
Ostrzeżeń: 1
Postów: 553
Data rejestracji: 09.05.10
Medale:
Brak

Ja mieszkam na wsi i nie uważam, że wszędzie jest daleko. Wszyscy się znają, jeszcze trzy pokolenia wstecz. Szkoła mieści się na przedmieściach, a cała wieś jeździ tak gimbusem- Świetny czas na integracje i ściągnięcie zadań Rozbawiony. W sklepach też jest wszystko, nawet lepsze niż w mieście, bo świeże.
A zwierzętami nie śmierdzi jak się ich nie ma Rozbawiony. Choć taka krowa i mleko...
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!




''Ziemia zmarznięta.
Krok wędrowców pęta.
Nie zobaczą drogi końca,
Ani księżyca ani słońca."


J.R.R. Tolkien
Wyślij prywatną wiadomość
~ta sama maggie F
Dodany dnia 19-06-2010 19:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2220
Ostrzeżeń: 2
Postów: 369
Data rejestracji: 07.05.10
Medale:
Brak

Ja mieszkam na wiosce takiej malutkiej jest tu chyba jak sie nie myle 24 domki. Ja tam lubie miejsce w którym mieszkam no oczywiście mogę szczerze powiedziec że bardzo często mi sie tu nudzi aler i tak nigdy nie chciała bym mieszkać w mieście...
Wyślij prywatną wiadomość
~Fausta Malfoy F
Dodany dnia 27-11-2012 18:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1203
Ostrzeżeń: 1
Postów: 561
Data rejestracji: 17.08.12
Medale:
Brak

Ja mieszkam na wsi. Jest mi tu na prawdę dobrze, jednakże wolałabym mieszkać w mieście. ^^ I tu i tu jest mi dobrze.
__________________
besty.pl/upload/file/1822905.gif
s14.postimage.org/rnaon0wb5/image.png25.media.tumblr.com/tumblr_mcks5pZrf41rhy1zzo1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Malfoyowna F
Dodany dnia 27-11-2012 18:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 74
Ostrzeżeń: 1
Postów: 43
Data rejestracji: 22.11.12
Medale:
Brak

W mieście Uśmiech
__________________
Od przemądrzałych Krukonów
niby odważnych Gryfonów
ciamajdowatych Puchonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!!
Zawsze uważałem, że my z Fredem powinniśmy dostać ze wszystkiego P, bo sam fakt, że pojawiliśmy się na egzaminach, był powyżej oczekiwań.

drogi Gościu masz facebooka ? kliknij ![link usunięty]

2.bp.blogspot.com/-cYaMzAzMg4s/Tiqn-iElB0I/AAAAAAAAFJk/U8pk59nL4yI/s1600/tumblr_loqc58PWOv1qf3q8y.gif

data.whicdn.com/images/22143888/Fred-and-George-Weasley-fred-and-george-weasley-23981632-500-213_large.gif

25.media.tumblr.com/tumblr_m9fn5zuRUh1rzvie7o1_500.gif
<3
Wyślij prywatną wiadomość
~Rose Hathaway F
Dodany dnia 09-12-2012 17:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 521
Ostrzeżeń: 0
Postów: 198
Data rejestracji: 01.11.12
Medale:
Brak

Chyba miasto... Chociaż może dlatego, że już się do niego przyzwyczaiłam.... No, ale wolę miasto Oczko.
__________________
img4.wikia.nocookie.net/__cb20130128120625/harrypotter/images/6/6c/Tumblr_mdxx8wDZE81rhenvco1_400.gif

Mam na imię Oliwka, mam czternaście lat, mieszkam w stolicy i jestem raczej pokojowo nastawiona, więc napisz do mnie, nie ugryzę Aniołek xP I... to chyba tyle o mnie Rozbawiony

3.bp.blogspot.com/-YeySu7Q9BFM/Tl7huoPZXFI/AAAAAAAAAG0/1Kuu7I_w6Io/s1600/tumblr_lbh2itrBkM1qarxvjo1_500.gif
www.co-w-sniegu-piszczy.blogspot.com Wyślij prywatną wiadomość
~Eternal_Metal_ F
Dodany dnia 06-01-2013 19:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 143
Ostrzeżeń: 1
Postów: 61
Data rejestracji: 04.01.13
Medale:
Brak

Najchętniej zamieszkałbym na peryferiach jakiegoś dużego miasta w spokojnej, młodej dzielnicy. na jakichś przedmieściach wśród łysych przyjaciół, dużej ilości CO2 i tłoku na ulicach, dostałbym szału, natomiast na wsi, pomimo spokoju i natury, zaczęłoby mi się nudzić. Uważam, że peryferia np. Krakowa są najlepszym rozwiązaniem ; )
__________________
"Kto ma olej w głowie, temu dość po słowie."

i102.photobucket.com/albums/m106/aleks20/metallica_ridelightning.gif
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT