Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 119
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» Miasto czy wieś?
Drukuj temat · Miasto czy wieś?
~al_iraqia F
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 23:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 376
Ostrzeżeń: 0
Postów: 173
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja szczerze mówiąc mieszkam na przedmieściu, gdzie ejst5 domków na krzyż, do centrum trochę jest, ale już się przyzwyczaiłam. Największa tego zaleta jest taka, że mam błogi spokój, zero samochodów, zieleń, zieleń i zieleń!!!
__________________
I'm Slim Shady, I'm the real Slim Shady, and you other Slim Shadys are just imitatin! web.hit.bg/pharaoh/1104230420_turesDark4.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Ghoust F
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 23:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 19
Ostrzeżeń: 2
Postów: 72
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ja mieszkam w mieście, ale chciałbym mieszkać na wsi, ponieważ tam jest dużo rzeczy:
- zwierzęta, spokojna atmosfera.
Moim zdaniem lubię bardziej ciszę i spokój, a nie zatłoczone miasto takie jak np. Gdańsk, więc chciałbym mieszkać na wsi, gdzie jest cisza i wszyscy się lubią.
Wyślij prywatną wiadomość
!Bela F
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 23:38
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2359
Ostrzeżeń: 1
Postów: 143
Data rejestracji: 31.07.08
Medale:
Brak

A ja uważam, że najlepsza jest wieś położona niedaleko miasta. Sama w takiej mieszkam i jest mi tu bardzo dobrze. Mam tu wszystko, co mi do szczęścia jest potrzebne, a jak chcę więcej, to po prostu wsiadam w pierwszy lepszy autobus i jadę do miasta. ;P


Ja tak samo, chociaż dojazdy autobusem nawet do szkoły mogą być uciążliwe, to nie wyobrażam sobie mieszkania w środku miasta na jakimś łosiedlu. Takie mieszkanie jest uciążliwe, nawet nie ma gdzie wyjść się przewietrzyć. Nie chciałabym tak mieszkać , co prawda raz chciałam, ale to już nieaktualne. ;P
Wyślij prywatną wiadomość
~Temeraire F
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 23:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2497
Ostrzeżeń: 1
Postów: 565
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Wolę wieś. Po pierwsze - jest tu ciszej, spokojniej i gdy wychodzi się z domu, oddycha się świeżym powietrzem, a nie wyziewami z samochodów. Po drugie - zamiast bloków są tu domy wolno stojące, a przy nich zawsze kawałek podwórka, na które zawsze można sobie wyjść, rozłożyć leżaczek i powygrzewać się na słoneczku (no, nie zawsze... chodzi mi o te słoneczne dni...). Po trzecie - nie ma takiego tłoku, hałasu i pośpiechu, jak w mieście.
Niestety na co dzień mieszkam w mieście i tylko na wakacje wyjeżdżam na wieś, a to i tak na krótko. Owszem, miasto też ma swoje plusy, ale to nie to...
__________________
[alt]
"Jeśli mówisz do Boga, jesteś religijny, jeśli Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny" - House ;**
[/alt]
Wyślij prywatną wiadomość
~Emma Lupin F
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 30-08-2008 16:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 77
Ostrzeżeń: 1
Postów: 62
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Każde miejsce - czy to wieś, czy tez miasto ma swoje dobre, jak i złe strony. Ale wolę miasto, między innymi za to, że jest więcej sklepów, kin, teatrów i innych tego typu przedmiotów. Nie przepadam za wsią, mało miejsca, nudno i żadnego sklepu pod bokiem. Ostatecznie i najbardziej wolę miasto.
avada-kedavra.lua.pl Wyślij prywatną wiadomość
!Claire Lethal F
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 30-08-2008 19:45
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Mistrz Zielarstwa
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 1
Postów: 383
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Ja tam chciałabym mieszkać w małym miasteczku, np. Iłży. Tam życie wiedzie się spokojnie, ale można też znaleźć trochę więcej sklepów.

Obecnie mieszkam w Radomiu, mieście, które widnieje w pierwszej 15 największych polskich miast ( liczba mieszkańców: ponad 200 000).

Niby jest dużo sklepów, hipermarketów, drogerii, galerii, ale za to brakuje parków i skwerów. Jest ich bardzo mało. A ławki w parkach wołają o pomstę do nieba.

Niby fajnie, bo jest duże kino, jest teatr, jest dom kultury, ale co z tego, jeśli nie ma zieleni?

Po godzinie 17 zawsze jest korek na głównych ulicach mojego miasta.

Niby w mieście większa perspektywa rozwoju. Ale to kłamstwo! Nawet tych odrobinę bardziej wyszukanych zajęć dodatkowych nie ma ( wiem to z własnego doświadczenia ;F).

Zdecydowanie wolę małe miasteczko.

__________________

Z głupkami nie ma sensu rozmawiać, przed głupkami trzeba się bronić.


Wojciech Cejrowski
Wyślij prywatną wiadomość
~Justyna Potter F
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 30-08-2008 19:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 117
Ostrzeżeń: 0
Postów: 70
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja mieszkam na wsi, trzy km od większego miasta. 15 minut i jestem w mieście, więc mi to nie przeszkadza, oprócz szkoły. Czasami muszę wstać nawet o 5.40 jak do s szkoły mam na 7.30.

Ale na wsi przynajmniej jest cisza, spokój, i swój własny ogród i podwórko. Choćby teraz, zaraz będę miała grilla. I nie przyleci do mnie sąsiad z góry z krzykiem: zabierz tego grilla bo mi szyby kopcisz!

Stanowczo wole wieś od miasta, gdy zechcę do miasta mogę pojechać, i szybko trafię do kina. Dobrą pracę też można mieć mieszkając na wsi. Normalnych prezesów czy dyrektorów nie intereuje miejsce zamieszkania, tylko to aby dobrze pracować i znać się na rzeczy.
Wyślij prywatną wiadomość
!Cathy F
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 30-08-2008 22:14
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 888
Ostrzeżeń: 0
Postów: 182
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Szczerze mówiąc i tu i tu żyje mi się dobrze. Na wsi [gdzie mieszkam] kiedy mam dość ludzi, mogę sobie iść do lasu [^^] i zapomnieć, że oprócz mnie w okolicy są jeszcze tysiące ludzi. Z kolei jak mam ochotę na kino czy po prostu nagłą potrzebę załatwienia czegoś na mieście, wsiadam w busa i w 10 minut jestem we Wrocławiu. Takie rozwiązanie jest najlepsze, gdyż wszędzie mam blisko i fajnie jest, amen.
__________________
Nie uważałeś jak robisz, rób jak uważasz.
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 02-09-2008 20:06
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

A to zależy.
Na codzień to wybieram miasto czyli zgiełk samochodów, mnóstwo sklepów i codzienny hałas a na feriie czy wakacje to preferuję spokojną wieś dla odpoczynku.
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
~Kei F
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 15-09-2008 22:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Redaktor Żonglera
Punktów: 1046
Ostrzeżeń: 2
Postów: 96
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Wieś... Nie :/ Raczej las. Wsi nie lubię. Śmierdzi tam krowami, świniami i wszyscy tak wcześnie wstają na pole xD
Jestem mieszczuchem, mieszkam w mieście od urodzenia, i jestem uzależniona.
Do lasu jadę na wakacje, ale nie a całe. Nie wyobrażam sobie życia bez centrów handlowych, kin, teatrów, bibliotek... No nie! Coś okropnego xD
Zresztą w mieście jest lepiej, bo można wstać później, a w sklepach i tak wszystko będzie. Na wsi tak nie ma (a czasem to jest 1 sklep na całą wiochę xD).
Ja mówię: miasto.
__________________
***


I znowu zmierzch. Kolejny dzień dobiega końca. Choćby nie wiem jaki był piękny, jego miejsce zajmie noc.


***


I'm behind you, but you don't see me...
I'm following you, but you don't hear me...
I'm toutching you, but you don't fell me...
In darkness I grow, in ligth I die...
Who I am?


***
Wyślij prywatną wiadomość
~John_maxey F
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 15-09-2008 23:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 776
Ostrzeżeń: 3
Postów: 709
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Polecam wieś. Cicho i spokojnie. Mieszkam w wsi. Tam jest cisza i zawsze spokój, nie ma korków. A w miastach spaliny, i ten, korki. Ale raz było z ścierniskiem, prawie dom podpaliło i pewnie za jakieś 5 minut szkołę. Na wsi nie jest okropnie, muszę stwierdzić tym co wybierają miasto.
__________________
Weasley lata na miotle
nie kąpie się w wannie lecz w kotle
Zawsze ma wiele czasu
[bcolor=#cc3366do Hogwartu idzie bez kompasu][/bcolor]

Każdy o tym wie
że Ron Weasley gubi się.

pewnego dnia zna sto zaklęć
i wokól nas się kręci

Bo to jest on!
Wyślij prywatną wiadomość
~Michiru Kaio F
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 15-09-2008 23:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mistrz Transmutacji
Punktów: 3071
Ostrzeżeń: 0
Postów: 7
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Wieś... Nie :/ Raczej las. Wsi nie lubię. Śmierdzi tam krowami, świniami i wszyscy tak wcześnie wstają na pole xD


Matko boska! Ty się w czasie zatrzymałaś? Cóż mamy zupełnie inne obrazi współczesnej polskiej wsi.
Mieszkam na wsi. Do Krakowa mam 35 km. Wieś liczy 1233 mieszkańców i nie śmierdzi tu krowami. W sumie może są cztery rodziny, które posiadają krowy. Roli też wszyscy nie uprawiają, ba nawet większość dała sobie z tym spokój.
Mamy bieżącą wodę, gaz, prąd, nawet stały dostęp do internetu (niesamowite, nie? ironia). Asfaltową jezdnię ( w lepszym stanie, niż jezdnia krakowska). Chociaż mieszkam w pewnym oddaleniu od ulicy, to narzekam na hałas. Bardzo ruchliwa, samochody, tiry, autobusy, grrr. Sklepy spożywcze z ogromną ilością towaru, szkołę podstawową, straż, stadninę koni, ośrodek agroturystyczny. Piękny klasztor, do którego przyjeżdżają tysiące ludzi rocznie. Ogólnie jest to wieś o walorach turystycznych.
a zapomniałam dodać, że do najbliższego miasta mam 10 minut.

Teraz minus:
Zima: Gdy jeszcze mieliśmy prawdziwą zimę i padało dużo śniegu, to trzeba było odśnieżyć wjazd do domu. Jezdnia była oczywiście odśnieżana parę razy dziennie.
Ciepło: Chcesz mieć ciepło w pokoju i mieć ciepłą wodę w kranie? Albo boiler na prąd albo pali w piecu centralnym. Jest jeszcze opcja ogrzewania gazowego, ale u mnie by to nie przeszło.
Plotki: Mało znam tutaj ludzi, ale oni znają mnie. Plus naczelna plotkara za sąsiadkę. Nie znoszę wtrącających się ludzi.
Metraż: Mam ogromny dom. Mieszkają w nim tylko dwie osoby. Ale za nic bym się nie zamieniła na np. 48 m2 mieszkanie w starym bloku. Co innego ładny szeregowiec lub porządne mieszkanko w zamkniętym osiedlu. Ja muszę mieć przestrzeń.

Oczywiście nie przekreślam szansy na zamieszkanie w mieście. Ale to dopiero w przyszłości.
__________________
images37.fotosik.pl/6/3546f27fad5a09d9.gif



"Tata mnie zabije, nie? zmartwił się Albus, z powrotem siadając obok brata.
E tam, tata. Mój podręcznik podpowiada, że tata do zabijania używa co najwyżej ExPelliarmusa mruknął James. Ale poczekaj na reakcję wujka Rona!"
"Jimmy, czyli nie wszystko było dobrze"

" Zmierzch, książka dla tych, którzy są na etapie Pamiętnika księżniczki" - Święta prawda Ell.

Zlikwidujmy punkty na Hogs! Bądźmy poważni!

Edytowane przez Michiru Kaio dnia 09-12-2008 00:05
Wyślij prywatną wiadomość
~Shemya F
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 16-09-2008 18:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1628
Ostrzeżeń: 1
Postów: 665
Data rejestracji: 14.09.08
Medale:
Brak

Mieszkać mieszkam na wsi, ale zamierzam się stąd jak najszybciej wyprowadzić Język To znaczy nie wiem jak ja przeżyję w bloku, a raczej domku w mieście nie dostanę, ale ta "inteligencja" moich sąsiadów mnie przeraża! Na szczęście sąsiadów mam jakieś sto metrów od siebie, a podwórko zasłonięte krzaczkami i nikt się nie gapi. A tak w ogóle to nie zgadzam się z tym, że wszyscy wszystkich znają bo ja nie znam nikogo z moich sąsiadów xD
__________________
Everything dies
http://shivamix.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~ultramaryna F
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 16-09-2008 21:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 251
Ostrzeżeń: 0
Postów: 80
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Mieszkam na wsi, blisko dużego miasta. I dobrze mi z tym. Nie chciałabym mieszkać w mieście - zgiełk, ruch spaliny. No i bloki. Nie, to nie dla mnie. Na wsi jest większy spokój, dużo zieleni. Mieszkam w domu i mam jeszcze sporą działkę wokół. Nie jestem też odcięta od świata, bo, jak już mówiłam, mieszkam blisko dużego miasta - to tylko 10 km i jeżdżę tam często. Wiem, miasto też ma swoje plusy. Ale u mnie wygrywa wieś.
kochajmy-ksiazki.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Avrila F
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 18-09-2008 22:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 135
Ostrzeżeń: 0
Postów: 70
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja mieszkam w mieście ale bardzo lubię przebywać na wsi ,na działce.lepsze powietrze,jeziorko.Trudno powiedzieć co bardziej lubie.Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
N
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 19-09-2008 19:30
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

Mieszkam w średniej wielkości mieście- ma 100 tyś. mieszkańców i jest mi tutaj bardzo dobrze. Ba, nawet żałuję że nie mieszkam w jeszcze większym xD. Ale bez przesady. Takie trochę większe od mojego najbardziej by mi odpowiadało. Na wsi po prostu się nudzę. Małe możliwości. W mieście- Galerie, restauracje, autobusy i tramwaje Język...różne instytucje, kluby, no nie wiem...na wsi mi się po prostu strasznie nudzi. Wolę miasta Rozbawiony.
Wyślij prywatną wiadomość
~Sunflower F
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 21-09-2008 19:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 241
Ostrzeżeń: 0
Postów: 71
Data rejestracji: 20.09.08
Medale:
Brak

Ze mną to jest dziwnie. Jeszcze kilka miesięcy temu powiedziałabym, że nie umiem żyć na wsi, że to nie dla mnie i w ogóle. Jednak...jakoś ostatnio coś się we mnie zmieniło. Stałam się jakby...czy ja wiem, spokojniejsza? ;d Możliwe. W każdym bądź razie to zależy od mojego nastroju. Jak czuję, że muszę pobyć sam na sam z zielenią, to sobie jadę na wieś do babci i jest mi dobrze. Ale czasami po prostu muszę być w mieście, bo zwariuję.

Od zawsze mieszkam w mieście; nie jakimś dużym, ok. 45-50 tys. mieszkańców, ale zawsze. Fajnie jest, bo mam wszędzie blisko. Nie wyobrażam sobie życia na wsi, jednak czasami dobrze jest się odizolować od tego hałasu i posiedzieć sobie w lesie, czy na łące ;]
__________________
Każda minuta w której się śmiejemy,
przedłuża nasze życie o jedną godzinę.

(***)
Wyślij prywatną wiadomość
~mistake F
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 21-09-2008 19:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2208
Ostrzeżeń: 2
Postów: 999
Data rejestracji: 13.09.08
Medale:
Brak

Ja mieszkam w mieście (Radomsko) i jest mi w nim dobrze. Na wieś się nie nadaję, bez internetu i zasięgu bym się zgubiła, kocham zwierzęta jednak mówiąc to nie mam na myśli krówki, świnki i kury. Wolę psy, koty i chomiczki, nie mam nic przeciwko wsi ponieważ często odwiedzam na niej moją babcie, jednak jest to dla mnie bardzo męczący pobyt. Jak dla mnie, miasto jest lepsze.
Wyślij prywatną wiadomość
~Enthralled_in_Black F
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 21-09-2008 19:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sklepikarz z Pokątnej
Punktów: 829
Ostrzeżeń: 0
Postów: 725
Data rejestracji: 17.09.08
Medale:
Brak

Trzy lata temu mieszkałam na wsi. W Polsce. Była, a raczej jest to wieś położona tuż przy Puszczy Augustowskiej. Piękna i spokojna... Tam było fajnie.Po prostu fajnie. Miałam tam przyjaciół i dobrych sąsiadów. Każdy każdego znał... Kiedy tam mieszkałam marzyłam, aby kiedyś wyrwać się z ,,dziury" i podbić świat... Teraz chcę tam wrócić,ale nie mogę .
Po śmierci mamy w raz z całą najbliższą rodziną(bratem i tatą) przenieśliśmy się do Niemiec, do Essen, na zachód, do dużego miasta. Zmiana kraju i miasta, i domu , i otoczenia...SZOK!
W mieście nie jest źle, jest bardzo dobrze. Już się przyzwyczaiłam do tego zgiełku i tłumu ludzi.
Co kilka miesięcy jeździmy do naszego pierwszego domu...ale przychodzą smutne wspomnienia oraz tęsknimy za domem w Niemczech...
__________________
daj mi chwile, ochłonę
daj mi drugą, zrozumiem
daj mi trzecią, ostatnią
coś z tym zrobię.

Edytowane przez Enthralled_in_Black dnia 05-11-2008 19:50
Wyślij prywatną wiadomość
~Upiorzyca F
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 22-09-2008 18:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1105
Ostrzeżeń: 1
Postów: 207
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja mieszkam na wsi, od urodzenia (a urodziłam się w WarszawieOczko co za ironia losu). Jest to wieś położona 8 km od średniego miasta i 40 km od stolicy.
No więc ta wieś położona jest przy drodze powiatowej i ciężko powiedzieć żeby tu było cicho, na szczęście mój dom położony jest dosyć daleko od drogi, niestety nie ma co tu robićZniesmaczony

__________________
Twórczość bywa rekompensatą, choć czasem bardzo utajoną, z bardzo skrywanych braków i utrat płynącą jak z podziemnego źródła.

Maria Dąbrowska
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT