Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 300
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Twórczość Fanów
»» Fan Fiction [Z]
»»» [D] Bez litości
Drukuj temat · [D] Bez litości
!Fantazja F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 07-10-2008 19:37
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9813
Ostrzeżeń: 0
Postów: 806
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Coś mnie naszło. I z tego czegoś wyszło pierwsze w moim życiu drabble.
Podaję na srebrnym półmisku, życzę smacznego i mam nadzieję, że się nie udławicie. ;P

Ilość słów: 100
___

Bez zmrużenia oka patrzyła na wszechogarniającą śmierć. Na gąszcz trupów zaściełających podłogę tuż przed nią, niczym jakiś upiorny dywan. Napawała się widokiem kolejnych ofiar ginących pod ledwie zauważalnym ruchem jej dłoni. Nie przejmowała się ani ich bólem, ani tym, że może nie chciały umierać... Nie minęło wiele czasu, gdy zakończyła swe dzieło. Powoli opuściła rękę, a w jej sercu wezbrał czysty, niczym niezmącony spokój. I duma. Zrobiła to sama, bez niczyjej pomocy. Teraz już mogła nazwać się profesjonalistką, mimo tych siedmiu lat...
Bellatriks Black z lubością rozglądnęła się dookoła raz jeszcze, po czym wyrzuciła pustą butelkę po Bahanocydzie do kosza.
http://www.taern.pl/user/LadyVolakis/ Wyślij prywatną wiadomość
~Martyna F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 07-10-2008 19:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1282
Ostrzeżeń: 0
Postów: 188
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

*Leży i kwiczy* Rozwaliłaś mnie na amen, dziewczyno. Do czasu sądziłam, że o mugole chodzi. A tu ni z gruchy, ni z pietruchy, strzeliłaś bahankami Rozbawiony

Wisisz mi kilka siniaków, opryskany monitor i mokrą klawiaturę ;d Ładnie to tak?

Stylistyka, ortografia, interpunkcja, bez zarzutu. Drabble znakomite, jak na początek.

Eh, a wymyśl jeszcze jakieś... Też "bez litości" Rozbawiony Ciekawe, czy będą jeszcze jakieś. Czekam.
Wyślij prywatną wiadomość
~Temeraire F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 07-10-2008 19:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2497
Ostrzeżeń: 1
Postów: 565
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ha ha! Końcówka mnie rozwaliła... Z początku taka zaduma spokój, nastrój... Myślałam, że o ludzi chodzi. A tu... Ni stąd, ni zowąd... Bahanki! To było świetne.
Jak na pierwsze drabble, Fantazjo, jest to przejaw geniuszu. No dobra, może przesadziłam. Ale talentu na pewno. Nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Interpunkcja, ortografia, styl - ze wszystkim poradziłaś sobie znakomicie. Gdyby to była potrawa, zażądałabym dokładki.

Nie, nie udławiłam się. xP
__________________
[alt]
"Jeśli mówisz do Boga, jesteś religijny, jeśli Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny" - House ;**
[/alt]
Wyślij prywatną wiadomość
~Taka jedna F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 07-10-2008 19:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1745
Ostrzeżeń: 1
Postów: 588
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Od razu wiedziałam, że Bella. Tyle, że co do ofiar mnie zaskoczyłaś. Byłam wręcz pewna, że chodzi o mrówki albo o jakieś muszki. Bardzo mi się podobało, chyba po raz 2 w D jestem zaskoczona. Dzięki.

Wyślij prywatną wiadomość
!Alae F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 07-10-2008 19:51
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2495
Ostrzeżeń: 1
Postów: 421
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Nareszcie! Przyznam, że niespecjalnie przepadam za drablikami, które mają li i wyłącznie wbić czytelnika w fotel niespodziewanym zakończeniem. Ponadto autorom już zaczyna brakować pomysłów, więc teksty stają się schematyczne i od początku wiem lub domyślam się, o co chodzi. W Twoim drabble'u (?) oczywiście od początku wiadomo było, że Tajemniczą Postacią jest Bellatrix. Ale zakończenie było dobre - jeszcze nie widziałam podobnego pomysłu, więc zaskoczyłaś mnie. Nawet te siedem lat nie określały jednoznacznie wieku Belli - równie dobrze mógł być to staż w służbie Voldemorta. Dodatkowo - nie zarejestrowano błędów.

Pierwsze drabble?
*mruży wojowniczo oczy* Wen, ty nędzna poczwaro, masz mnie natchnąć na równie dobry debiut.

__________________
Czyś ty do reszty skwestorzył?
Wyślij prywatną wiadomość
~Dimrilla F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 08-10-2008 08:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1501
Ostrzeżeń: 0
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

KWIIIK!
Mała Belcia jest po prostu słodka! Ach ten profesjonalizm - już w tak młodym wieku... Dosłownie widzę ją, stojącą na środku jakiegoś ponurego salonu, w sukieneczce, z puszką w łapce i wyrazem satysfakcji na dziecinnej buzi.

Zważywszy na to, że w ostatnich dniach tępiłam w domu pozostałe po kocie pchły (co polegało na opryskiwaniu wszystkich powierzchni roztworem kwasu borowego i wydawaniu mściwych okrzyków: "Zdychajcie gadziny!"Oczko - domyślałam się podobnego zakończenia, co nie zmienia faktu, że jest ono śliczne.
__________________
Należy sobie powiedzieć uczciwie: Gdyby przestępstwo się nie opłacało, byłoby naprawdę niewielu przestępców.
http://gdynia.piusx.org.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Peepsyble F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 10-10-2008 16:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

*Leży i kwiczy* Rozwaliłaś mnie na amen, dziewczyno. Do czasu sądziłam, że o mugole chodzi. A tu ni z gruchy, ni z pietruchy, strzeliłaś bahankami

Hehe, no to było boskie. ; p Hihi. Dziękuje ci, kochana, bo przed chwilą trafiłam na drabble'ową porażkę, nowego użytkownika ; / To było świetne, ja tęż myślałam, że to o mugole chodzi ; p xD Było bosko.
Edytowane przez Peepsyble dnia 23-10-2009 16:46
Wyślij prywatną wiadomość
~Shemya F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 10-10-2008 16:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1628
Ostrzeżeń: 1
Postów: 665
Data rejestracji: 14.09.08
Medale:
Brak

Świetne! x D Wbiłaś mnie w fotel, dawno nie czytałam tak dobrego drabble'a ;p Heh, ja też myślałam, że to o mugole chodzi ;p

I ty mówisz, że to twój debiut? Nie wierzę ^^
__________________
Everything dies
http://shivamix.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
!Guardian F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 29-11-2008 18:12
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 20057
Ostrzeżeń: 1
Postów: 705
Data rejestracji: 02.08.08
Medale:
Medal

Fajne ^^
Z racji, że Bellatriks bardzo lubię, masz u mnie dodatkowego plusa. Muszę się też podpisać pod postem Dimrilli:
Mała Belcia jest po prostu słodka! Ach ten profesjonalizm - już w tak młodym wieku... Dosłownie widzę ją, stojącą na środku jakiegoś ponurego salonu, w sukieneczce, z puszką w łapce i wyrazem satysfakcji na dziecinnej buzi.


IMO nietypowa drabbułka, a przynajmniej inna niż te prezentowane na naszym forum. Dzięki temu jeszcze lepszy efekt. No i ten motyw Bahanocydu...
Edytowane przez Guardian dnia 29-11-2008 18:15
Wyślij prywatną wiadomość
~Dogma F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 10-11-2009 20:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3203
Ostrzeżeń: 3
Postów: 185
Data rejestracji: 26.09.09
Medale:
Medal Medal

A ja się jednak wyłamię nieco ze schematu w nadziei, iż nie zostanę stratowana.
Zauważyłam ostatnio, że Bella zabijająca bahanki jest niesamowicie często wykorzystywana w drabble i miniaturkach. Dlatego ten utworek nie zrobił na mnie tak wielkiego wrażenia jak kiedyś.
Jednak trzeba przyznać, że od strony stylistycznej jest bez zarzutu. Zauważyłam, że lubisz manipulować słowami, naginać ich znaczenie aż nabierają kształtu dostosowanego do Twoich zamiarów. To jest jak z luźno ułożonymi puzzlami - początkowo średnio pasują, ale po lekkim przyciśnięciu palcem, którym jest zakończenie, okazuje się, że przylegają do siebie idealnie.
Mam nadzieję, że nakarmisz Wena, przykujesz go do kaloryferka i pogrozisz widelcem, aby uraczyć nas pysznym obiadem z kotlecikiem z delikatnego drabble.
Wyślij prywatną wiadomość
~Pani Riddle F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 11-12-2011 19:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sklepikarz na Nokturnie
Punktów: 835
Ostrzeżeń: 2
Postów: 421
Data rejestracji: 03.10.11
Medale:
Brak

Po dowiedzeniu się o ofiarach i że morderczyni jest płci żeńskiej, stwierdziłam że może to być tylko Bellatriks Rozbawiony Lekko się czyta, piszesz ładne zdania. Bardzo mi się podoba Język
Bellatriks Black z lubością rozglądnęła się dookoła raz jeszcze, po czym wyrzuciła pustą butelkę po Bahanocydzie do kosza.

Zakończenie - rewelacyjne


__________________
Haj Kotecek
upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/14/True_Blood_2008_logo.svg/240px-True_Blood_2008_logo.svg.png
Wyślij prywatną wiadomość
~shocked F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 11-12-2011 19:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Wybraniec
Punktów: 8443
Ostrzeżeń: 1
Postów: 416
Data rejestracji: 11.08.11
Medale:
Brak

Pomocy!
Dziecko morderca!
Jak widać już mała Bella lubiła ,mordować. Zostało jej to na późniejsze lata: D

A co do drablle:
Jak widać powyżej ^^^ bardzo mi się podobało. Po prostu super, pięknie, zabawnie. Cuuudo!

__________________
Żeby nie było nieporozumień: shocked jest rodzaju żeńskiego xD

To sytuacja bez wyjścia. Gdybyśmy mieli czekoladę, to
znalazłbym w sobie energię, żeby wyruszyć do
samochodu po więcej czekolady. Ale bez czekolady nie uda mi się pokonać nawet pierwszego stopnia.
Kevin Holmes, Jutro
Wyślij prywatną wiadomość
~Zosia F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 30-12-2011 21:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1289
Ostrzeżeń: 0
Postów: 192
Data rejestracji: 01.09.11
Medale:
Brak

Wcześniej nie czytałam drabbli(?) i nie wiedziałam o co chodzi, jak przeczytałam wpis przed opowiadaniem,ale to było świetne.Na początku ten drastyczny opis, już myślałam, że się wbiła do Tesco i robi tam masakrę, a tu bahamki.Szczególnie ten "ruch ręki"-samo się nasuwa, że różdżka,a tu proszę.Szkoda,że FF się nie ocenia, bo dałabym ci W z wykrzyknikiemJupi!
Wyślij prywatną wiadomość
~sampia F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 09-02-2012 18:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Prefekt Gryffindoru
Punktów: 459
Ostrzeżeń: 0
Postów: 107
Data rejestracji: 30.10.11
Medale:
Brak

Jejku. Po prostu J-E-J-K-U !!!
Wspaniałe drabble! Od początku myślałam, że chodzi o mugoli czy szlamy, a tutaj wyskakują bahanki!
Naprawdę świetne!

W z oggroomnyym +
Wyślij prywatną wiadomość
~Asella F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 24-02-2012 14:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sklepikarz z Pokątnej
Punktów: 826
Ostrzeżeń: 0
Postów: 213
Data rejestracji: 07.05.11
Medale:
Brak

Masakra !! Rozwaliłaś mnie. już myślałam że znowu morduje niewinnych niemagicznych ludzi ( bądźmy kulturalni ) albo czrodziejów będących po stronie dobra.
A tu jak grom z jasnego nieba dotarła do mnie prawda że to bahanki...
umarłam...
__________________
Śmierć będzie ostatnim wrogiem który zostanie pokonany.
Każdy ma coś o co warto walczyć.
Chcieć osiągnąć coś co nieosiągalne, spróbować i mieć tą świadomość że się próbowało, żeby nie żyć ze świadomością że nigdy się nie spróbowało.
Prawdziwy pan śmierci nigdy przed nią nie ucieknie tylko zmierzy się z nią twarzą w twarz wiedząc że nikogo ona nie ominie.

Chyba zatem nie mamy wyboru. Musimy iść naprzód.
Czy kiedykolwiek mieliśmy inny wybór? Zawsze musieliśmy iść naprzód.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników Hogs i gości , ale szczególnie tych którzy mnie pozdrawiają z bliżej nie określonych powodów ^^
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT