Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 297
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» Youtube - komu dać, a komu cofnąć suba?
Drukuj temat · Youtube - komu dać, a komu cofnąć suba?
^N F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 25-06-2014 11:49
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

Witajcie!

W tym temacie chciałabym, żebyśmy podyskutowali o youtubie. Czym dla Was jest ten serwis i, czy często go odwiedzacie? A jeśli tak, to w jakich celach najczęściej?

Ponadto, macie swoje ulubione kanały na youtube? Swoich ulubionych youtuberów, których podziwiacie, których oglądacie? Kogo macie w subskrypcjach i dlaczego?

Jak wiadomo na polskim youtubie jest mnóstwo kanałów, które walczą o popularność internautów. Większość z nich to kanały rozrywkowe: Niekryty Krytyk, TheBeeczka, Abstra****e, czy Wardęga.
Można jednak znaleźć też milion blogerek modowych, szafiarek, kucharzy, "pogromców mitów", naukowców, historyków i wiele, wiele innych.
Które kanały zdobyły Waszą największą sympatię i dlaczego?

Możecie śmiało się wypowiadać, byleby z uzasadnieniem. Posty bez uzasadnień będą kasowane.
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 25-06-2014 14:20
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Oczywiście zdarza się, ale jakimś wielkim fanem to na pewno nie jestem tegoż kanału. Co tam oglądam ? Zależy...Jak w TV puchy okrutne, to szukam jakiegoś filmu, chociaż na youtube też średnio z tymi filmami. Jednak uda się momentami znaleźć jakiś trzymający w napięciu horror (bo głównie je oglądam) np. 30 dni mroku 2 (a teraz chyba nie ma już), i tak którejś nocy ze 3 pod rząd obejrzałem...A chciałem zasnąć przy jakimś filmie, a tu nic. Jak przegapię jakąś debatę z JKM w roli głównej, to chętnie potem obejrzę na youtube właśnie (z Celińskim, Senyszyn, Czarneckim, Ryfińskim ). No i jeszcze jakieś sportowe dzieje i muzyka ^^, tzn. jak mnie coś najdzie, to sobie wynajduję jakieś zagrania sprzed lat, z poprzednich Mundiali, EURO, Ligi Mistrzów itp. A pioseneczki, to dla zabicia czasu...O, chorał gregoriański ;p Tyle.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png

Edytowane przez mniszek_pospolity dnia 25-06-2014 14:21
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 25-06-2014 15:16
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

A to nie powinno być w dziale informatyka?
O, nawet: http://hogsmeade....ad_id=2015

N: Chciałam to wepchnąć do "Hobby", ale stwierdziłam, że bez przesady. Cóż, nie sądzę, żeby to był temat czysto informatyczny... raczej taki właśnie na luzie. Kotecek
A ten link to jest jakaś porażka. Właśnie zanim założyłam temat, to sprawdziłam co to jest i uważam, że temat powinien iść jak najszybciej do kosza na śmieci.


Yebut, maderfraker!

A tak poza tym.

YouTube, czyli: jak w parę lat rozjechać dobry serwis wideo.

1) Logowanie z google+ to idiotyzm, cudem udało mi się wywalić okienko wyboru, teraz mam tylko swój youtubowy nick... i parę kont g+, które są nieużywane, lol. A statsy ilości userów g+ nabite, c'nie...?

2) płacenie za filmy, czyli: robimy spam filmikami, ludzie oglądają, a naiwniacy nagrywają pierdyliard gameplay'ów co by na siłę zarobić kasę z czegoś, z czego zarabianie to grosze praktycznie.

Wyżyć z YT praktycznie się nie da, chyba że jesteś jakimś tam niekrytymkrytykiem czy uj wie jak to szło, ale i na to minie moda.

3) przez to wartych oglądania graczy/streamerów/ludzi jest w juhc mało... a cała reszta to idioci, którzy muszą wywlekać sobie brudy, bo żyją pod ulicą .ip, a nie na osiedlu. vide rock2alone i ktoś tam jeszcze, dziecinada straszna.

YT to sporo fajniej muzyki której nie da się znaleźć, bo była na vinylach, np. typy uploadowały źródła sampli z Milczmen Screamdustry i całość jest na YouTubie. Żyć, nie umierać.

Pewno, są spoko ludziska które nie myślą o zarabianiu stricte, no ale...

Anyway
...
z subów to regularnie tylko TipsyBartender oglądam tak naprawdę bo typ... robi po prostu ładne te drinki.
A z innych to mam pro forma, bo nie mam czasu na oglądanie ich filmików, jakieś typy od robienia parodii / śmieszków z L.A czy tam Las Vegas, Boiler Room czyli sety didzejskie z różnych miejsc, bodajże jakieś kanały co uploadują gale lucha libre / mexican wrestling na YT w typ PPV też...
Jakiś 1 typ co gra sobie w Assasin's Creeda + jakieś tam inne giereczki i nie jest przy okazji kretynem.

Polski rap + fani rapu na YouYube => do natychmiastowej utylizacji, bo, jak wiadomo, jedynym argumentem 95% baranów słuchających polskiego rapu i komentujących na YT to zrup lepiej a nje cheatujesz!!111

Ale spoko, przynajmniej można się z nich pośmiać i powyzywać faktycznie od baranów, czasem trzeba się rozerwać i pobyć ciut niegrzecznym w netku dla idiotów, a co tam ]:>

hehhehe.
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!

Edytowane przez RazorBMW dnia 25-06-2014 15:37
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 25-06-2014 15:34
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

RazorBMW napisał/a:
A to nie powinno być w dziale informatyka?
O, nawet: http://hogsmeade....ad_id=2015


Ten temat istnieje pierwszy dzień i już jest popularniejszy Oczko ale fakt, jeden do wywalenia, jak dla mnie - ten powinien zostać (czyli ten starszy do odstrzału), tylko że może faktycznie przeniesiony do informatyki.

Dla mnie YT to głównie miejsce, w którym szybko mogę znaleźć to, czego akurat chcę posłuchać. Konto mam, ale rzadko korzystam (w sumie tylko wtedy, kiedy jakiś teledysk/piosenka ma ograniczenia wiekowe), zazwyczaj jak już zaglądam na YT, to jako gość. Za oglądaniem teledysków nie przepadam, więc po prostu włączam muzykę w tle. Filmiki (reklamy z polecenia znajomych, konferencje prasowe, fragmenty koncertów) się zdarza, ale stosunkowo rzadko. Żeby tak regularnie, to tylko do "Konia Rafała" zaglądałam. Jak już wynika z powyższego tekstu - niczego nie subskrybuję, do śledzenia 'ulubionych' służy mi tylko facebook. Przy niekorzystaniu z lastów i innych temu podobnych, youtube jest dla mnie przeważnie po prostu wielkim odtwarzaczem muzyki.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 25-06-2014 15:39
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

Bo last nie jest (już) odtwarzaczem muzyki. Zresztą, dla Polski nigdy nim nie był.

Jakby z YT dało się scrobblować do Lasta to bym chętniej korzystał, tak to 320 kbps mp3 i flac > youtube.

Słuchanie dubstepów na YT to dobra beka, btw, tak te basy są tam zwalone przez zmianę jakości że daaamt Rozbawiony
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!

Edytowane przez RazorBMW dnia 25-06-2014 15:43
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 26-06-2014 01:22
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Nie śledzę nikogo, kiedyś adbustera, ale on się stoczył i pieprzy o wszystkimi i niczym, a mało już konfrontacji, które lubiłam.
Niekrytykrytyk jest nieśmieszny, po prostu.
Czasem oglądam 20m2 Łukasza, ale tylko jak pojawi się tam ktoś interesujący (np. Nergal). Lubię też Abstrachujów, ale nie śledzę, nadrabiam filmy raz na 2 miesiące.
Raczej oglądam YT dla beki, żeby się pośmiać, odstresować się. Czasem zdarza się obejrzeć filmy w całości, jak znajdę (Psy 1 i 2, Wesele). Czasem obejrzę jak ktoś coś podlinkuje (typu pierdzącosrające hipopotamy). Teledyski - rzadko, chyba że (poprzednie zdanie). Jak nie chce mi się ściągać jakiejś piosenki, to lecę na YT i słucham do porzygu, a potem i tak mam ją na kompie.
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.

Edytowane przez Milka dnia 26-06-2014 01:23
Wyślij prywatną wiadomość
~Faria7 F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 26-06-2014 13:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2652
Ostrzeżeń: 2
Postów: 582
Data rejestracji: 10.06.11
Medale:
Brak

Ja bardzo często zaglądam na Youtuba - głównie po to, aby posłuchać muzyki ( ależ jestem oryginalna Rozbawiony ). Zwykle słucham wszystkich piosenek z mojej niezwykle uporządkowanej playlisty - każda piosenka ma w niej swoje miejsce, utwory są tak pogrupowane, aby muzyka leciała tematycznie ( np. najpierw pop, później rock, potem coś tanecznego, a na końcu smutne balladki ).
Co do Youtuberów - oglądam Abstra****e i czasami Niekrytego Krytyka, uwielbiam ich filmiki i teksty i mogłabym tego słuchać godzinami Uśmiech
Oprócz tego mam w subskrypcjach kilka kanałów polskich i zagranicznych szafiarek, miedzy innymi Weronikę Załazińską ( którą po prostu uwielbiam ), littlemooonster czy oficjalny kanał mojego ulubionego zespołu R5.
Kiedy coś robię, np. czytam, robię zadanie domowe czy przeglądam strony w internecie, lubię jak w tle leci mi muzyka z Youtuba, czy choćby uspokajający głos Weroniki Załazińskiej albo innych vlogerek.
__________________
38.media.tumblr.com/9067e1618b9a3845638175beea21f5b8/tumblr_n72qvlvMKI1tuwm3vo1_500.gif

24.media.tumblr.com/910bb60d3c67f346bd80379fbf2343bf/tumblr_n581fdpZ0J1qeijvdo2_250.gif

media.tumblr.com/cff6ef8e64712708def81c6bb4c0b62c/tumblr_inline_mjh4kwWLC31qdjtxa.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~BlackSpirit F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 30-06-2014 18:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1141
Ostrzeżeń: 0
Postów: 271
Data rejestracji: 20.08.13
Medale:
Medal

Na YT wchodzę od czasu do czasu, głównie po to, żeby podczas gry puścić jakąś rockową playlistę ;D. Jeśli oglądam AdBustera czy Niekrytego, to tylko żeby się pośmiać z przyjaciółmi. Kiedy jestem sama, zupełnie mnie to nie bawi. Tak samo, jak kultowy filmik pt. "idę albo nie idę". Co do zagrajmenów, to subskrybuję MaryKateAnPlay i NNiezapominajkę, bo często First Looki są przydatne, kiedy nie wiem, czy kupić daną grę.
__________________
"Das Böse ist die Abwesenheit des Guten."
Wyślij prywatną wiadomość
~Bou F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 30-06-2014 18:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2195
Ostrzeżeń: 1
Postów: 682
Data rejestracji: 27.04.10
Medale:
Brak

Na youtube wchodzę codziennie (chyba że nie mam internetu xD). Moim ogromnym marzeniem jest założyć kanał na youtube, który zdobyłby niezłą popularność. Grałabym na nim w gry, kręciła śmieszne filmiki, i może byłoby coś jeszcze o podróżach. :D Właściwie kanał już jest założony i próbowałam coś nakręcić ale to ciężka robota, potrzebuję na to kasy. :(
Jednym z powodów dla których wchodzę na stronę jest oczywiście słuchanie muzyki. Ale częściej oglądam filmiki let's playerów. Kanały, jakie subskrybuję ( a trochę ich jest xD) to przede wszystkim Pewdiepie, który jest moim wielkim idolem. A reszta to: Example i ExampleVEVO (muzyk), Kaftann ( polski let'splayer), WonderNeePoos (para cosplayerów), Paweł Cattaneo (członek Ekipy z Warszawy) i Sheo (moim zdaniem najlepszy polski let'splayer). Miałam tych subskrypcji więcej, ale nie nadążałam z oglądaniem filmików, więc część musiałam usunąć. xD
__________________
Bou Kotecek Sowa

media.tumblr.com/00cbcb82f4b1147f9ba3262d2bdfc851/tumblr_mtmatfNNo81qgb6q0o1_500.gif

news.mtv.it/files/2014/02/awkward-jenna.png

molpi.org/public/uploads/37b1ddbb9a269ab1ef0686331fe138d199037917.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Malfoyowa123 F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 27-07-2014 14:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 68
Ostrzeżeń: 0
Postów: 27
Data rejestracji: 24.07.14
Medale:
Brak

Jestem tam prawie codziennie zazwyczaj żeby posłuchać sobie muzyki lub pooglądać Niekrytego krytyka z Youtuberów (czy jak to tam się piszę ) lubię też ReZi'ego albo Polskiego Pingwina. Lubię też posłuchać piosenek Ariany Grande , Justina Biebera, One direction lub Eminema. Fajny kanał na yt ma też Gimper. Lubię czasem obejrzeć też szczere zwiastuny albo jak powinno się skończyć ... . Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
`Sharon665 F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 21-08-2014 15:58
Moderator (F)

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Lord
Punktów: 15399
Ostrzeżeń: 2
Postów: 198
Data rejestracji: 06.07.12
Medale:
Medal

Z youtuba korzystam w głównie dwóch celach: osłuchania się z językim obcym i gdy chcę zobaczyć jakiś tutorial. Raczej się nie zdarza, żebym się wgapiała w słodkie koty czy serie pranków, które są do siebie podobne, a muzykę wolę sobie pobrać lub odtworzyć z płyty.

Z wchodzeniem tam jest różnie. Nieraz codziennie poświęcam po pół godziny na szperanie, a nieraz nie wchodzę tam przez tydzień. Ot, zależy od tego na co mam ochotę.

Głównie oglądam kanały anglojęzyczne z naciskiem na brytyjskie. Przykładowo Marcus Butler, JacksGap, PointlessBlog, Zoella, Tyler Oakley, JoeyGraceffa, Troye Sivan, ThatcherJoe, Caspar, LuxyHair i wiele innych. Z polskich teraz oglądam tylko Scifuna i jego brata AdBustera. Kiedyś do tego dochodził Niekryty, Beczka, Gabu, Maciecioszki. Także wybór mam duży, a to, co oglądam, zależy tylko od mojego nastroju. Generalnie większość z podanych osób ma vlogi, przemyślenia czy śmieszne filmiki.

W subskrypcjach nie mam nikogo z prostego powodu - nie korzystam z konta na yt.
__________________
i49.tinypic.com/snkv88.jpg

Zapraszam do przeczytania mojego FF, drogi Gościu


- Cóż, jeśli będę twoim przyjacielem, to czy powiesz mi jakie jest hasło do dormitoriów Gryffindoru, żebym mógł wślizgiwać się tam i podrzucać Weasleyowi do łóżka martwe zwierzęta?
- Nie!
- Ok, zdradzisz mi wszystkie brudne sekrety Weasleya i Granger, żebym mógł je odpowiednio ubarwić i rozprzestrzenić po szkole?
Harry nie mógł się zdecydować, czy jest przerażony, czy chce mu się śmiać.
- Nie!
- Czy mogę namówić cię, żebyś przeszedł na mroczną stronę?
- N... - zaczął Harry i spojrzał na niego z zakłopotaniem. To, pomimo wszystko, było bardzo poważne pytanie. - A chciałbyś?
Malfoy wydął wargi.
- Niekoniecznie. Chociaż to mogłoby być zabawne.
Harry potrząsnął głową z niedowierzaniem.
I tak, owszem, z pewną dozą rozbawienia. Nikt inny nie miał tak rażąco paskudnego charakteru jak Malfoy, a to, że obnosił się z nim tak bezwstydnie budziło niemal chęć wybaczeniu mu.
- Dobrze - powiedział w końcu Malfoy.
[...]
- Co zwykle robisz ze swoimi przyjaciółmi? - zapytał Harry niezręcznie.
- Mówię im co mają robić, a oni potem odchodzą i zostawiają mnie w spokoju.
- Och... - ten pomysł nie wydawał się Harry'emu zbyt zachęcający.
- Zrobisz to, co ci powiem? - zapytał Malfoy wprost.
- Nie!
- Ech - powiedział Malfoy ponuro.- Cóż... no więc, co ty zwykle robisz z przyjaciółmi?
- Eeee... dużo rozmawiamy, jaki jesteś wstrętny.
- Więc możesz to robić. Traktuję to jako komplement.
'Światło pod Wodą'
Wyślij prywatną wiadomość
~TheWarsaw1920 F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 22-08-2014 19:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1880
Ostrzeżeń: 0
Postów: 86
Data rejestracji: 06.01.12
Medale:
Medal Medal Medal

Ja osobiście oglądam kanał wideoprezentacje. Na tym kanale są poruszane tematy o polityce i tak dalej, ale głównie to jest kanał o grach. Oglądam także Chmiela (vonLubenau), AdBustera, 5SposobówNa. W sumie to wszystko to co inny, nie jestem aż tak oryginalny. Język
__________________
33.media.tumblr.com/037b0c9bce6371f079938d786baacafe/tumblr_nkd8r8bIdD1qbuypqo10_400.gif

mediad.publicbroadcasting.net/p/shared/npr/styles/x_large/nprshared/201405/308627716.jpeg

zmniejszacz.pl/zdjecie/293/3026273_GRAOTRON2.png
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT