Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 105
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Halloween
!Milka F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 29-10-2008 21:59
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

lewis napisał/a:
Owszem, zgadzam się że w Zaduszki wspomina się bliskich. I zgadzam się że wywodzi się z pogaństwa. Ale jest całkowicie przekształcone. Nie ma żadnych bluźnierczych i głupich pogańskich rytuałów, nikt nie nosi jedzenia i picia na groby ^^.

1. To, że są jakieś 'rytuały', znaczy od razu, ze są 'bluźniercze'? Wyznawcy różnych religii mają także rytuały [np. Msza Święta może być nazwana rytuałem] i nie nazywamy ich 'bluźnierczymi'. ~~
2. Co do jedzenia i picia na grobach - dosyć ciekawy zwyczaj, zachował się jeszcze w kulturze cygańskiej [bodajże]. ;D
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
~dread F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 29-10-2008 22:05
Zbanowany

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Goblin
Punktów: 34
Ostrzeżeń: 3
Postów: 26
Data rejestracji: 19.10.08
Medale:
Brak

2. Co do jedzenia i picia na grobach - dosyć ciekawy zwyczaj, zachował się jeszcze w kulturze cygańskiej [bodajże]. ;D


A u nas po prostu jest stypa, też pozostałość po dawnych tradycjach i wierzeniach. Co prawda objadamy się nie nad grobem, ale z tej samej okazji...
Wyślij prywatną wiadomość
!Ariana F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 29-10-2008 23:15
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Mistrz Zaklęć
Punktów: 2809
Ostrzeżeń: 0
Postów: 520
Data rejestracji: 09.08.08
Medale:
Brak

To że Hallowen to 31 a Wszystkich Świętych to żaden argument. Bo Hallowen specjalnie ustalono blisko Wszystkich Św. żeby wyplenić to święto, żeby o nim zapomnieć!


Tylko że zwyczaj Halloween ma swoje źródło w wierzeniach celtyckich a tam święto Samhain było obchodzone 31 października. Natomiast katolickie święto obchodzi się 1 listopada dopiero od VIII wieku (wcześniej było chyba kiedyś na wiosnę). A skoro Halloween wywodzi się z tamtych wierzeń to normalne, że jest obchodzone wtedy, kiedy jest. Więc nie wiem, kto tu co ustalał... I przestań już wszędzie doszukiwać się zamachów na religię chrześcijańską, bo to już się nudne robi.

Ja Halloween nigdy nie obchodziłam, nie obchodzę i obchodzić nie będę. Dla mnie jest to dzień taki sam jak każdy inny. Ale osobiście nie widzę nic złego w tym, że ktoś obchodzi to święto, ubiera się w jakieś cudaczne szmaty czy urządza zabawy. Jak kto lubi. A te gadki niektórych o tym, że to niby jest pogańskie itd. są naprawdę żałosne.

Wywoływanie duchów, włóczenie się po cmentarzu, oglądanie horrorów? Na takie rzeczy nie trzeba specjalnego dnia


I wszystko jasne.
Edytowane przez Ariana dnia 29-10-2008 23:20
Wyślij prywatną wiadomość
!Guardian F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 30-10-2008 07:11
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 20057
Ostrzeżeń: 1
Postów: 705
Data rejestracji: 02.08.08
Medale:
Medal

A Hallowen to głupia kultura amerykańska która coraz bardziej przenika do Polski. Walentynki, Hallowen..to co, może niedługo Święto Dziękczynienia, hę? I zróbmy sobie na banknotach prezydentów! Cudownie, będzie "stówka" z Jaruzelskim albo Kwaśniewskim.
- a czy ty umiesz odróżnić wydarzenie kulturalne od święta narodowego? Halloween to tak jak np. pierwszy dzień wiosny, kiedy to topi się marzannę (i przypomnę Ci, że to jest również zwyczaj wprost od naszych braci poganów)... Innym przykładem Halloween jest np. Dzień Matki (niepogańskie święto) - jest obchodzony, ale np. chodzi się do pracy i nie jest związany z ojczyzną bądź wyznaniem... Poza tym muszę powiedzieć, że lewis, używasz wyolbrzymień, mających na celu zrobić pranie mózgu swoim słuchaczom (stara praktyka kościoła katolickiego).


Jeszcze chcę się podpisać pod postem Ariany i pod tą wypowiedzią:
No tak, bo takie Zaduszki to wcale nie wywodzą się z wierzeń pogańskich...

Nie ma sensu pisać jeszcze raz czegoś, co już ktoś napisał.


Co do mnie, to ja Halloween nie obchodzę. Generalnie podoba mi się to święto, ale w mojej okolicy jest one mniej więcej traktowane tak, jak to widzi lewis, a poza tym połowa ludzi nawet nie wie, że takie święto istnieje. Szkoda, że nie ma u mnie Halloween. A, jest w szkole językowej, ale to jest dla dzieci i jest to o 10 rano xD
Wyślij prywatną wiadomość
N
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 30-10-2008 11:55
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

Nie są dla mnie zaskoczeniem wasze wypowiedzi. Oczywiście spodziewałem się tego. Wy róbcie swoje- wywołujcie duchy, oglądajcie horrory, kupujcie dynie i inne rzeczy. Ja zrobię swoje. Mamy wolną Polskę, ja nikomu nic nie narzucam.

Co do stypa to nie jest objadanie się- je się niewiele i skromnie.

No trudno, jeżeli dla was nie jest to czyste pogaństwo to już tak uważajcie sobie.

Ale proszę mi nie wmawiać, że robię pranie mózgu.

I bardzo się cieszę że wielu miejscowościach i na wsiach się tego nie obchodzi. Bo w wielkich miastach chętniej przejmują te amerykańskie obyczaje i święta.

Każdy ma własne zdanie i tyle. Dziękuję.
Wyślij prywatną wiadomość
~Martyna F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 30-10-2008 12:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1282
Ostrzeżeń: 0
Postów: 188
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Halloween? A skąd. Nie obchodzę tego święta ;d Nic po prostu nie zrobię. Będę najwyżej leniuchować, pójdę do kościółka (a może nawet i nie pójdę, jako że jestem jeszcze chora Język), i tyle. To będzie mój cały wkład. No i to by było na tyle.

Nigdy nie widziałam jakiegoś powodu, by obchodzić coś takiego. Wg mnie jest to po prostu bezsensowne. A co robią moi sąsiedzi, czy obchodzą to święto? (jeżeli można nazwać to świętem...)

U mnie w zeszłym roku sąsiadki (o rok ode mnie starsze ;d) pukały do drzwi, ja otwieram, a one wyciągają koszyk i mówią: cukierek albo psikus! Uh-oh! Dla niektórych może to jest zabawne... No, ale tylko one chodziły po okolicy z koszykiem Rozbawiony Ja normalnie posiedzę w domciu, i tyle. Koniec, kropka.
Wyślij prywatną wiadomość
~Andrzejster F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 30-10-2008 12:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Slytherinu
Punktów: 439
Ostrzeżeń: 1
Postów: 49
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja też nie obchodzę tego święta chociaż u nas w szkole organizują jakąś dyskotekę Halloweenową i chyba na nią pójdę zobaczyć co będzie może się okaże jakąś fajną zabawą, a może będzie nudna.
__________________
http://harry-potter.net.pl Wyślij prywatną wiadomość
!Ariana F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 30-10-2008 13:37
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Mistrz Zaklęć
Punktów: 2809
Ostrzeżeń: 0
Postów: 520
Data rejestracji: 09.08.08
Medale:
Brak

Nie są dla mnie zaskoczeniem wasze wypowiedzi. Oczywiście spodziewałem się tego. Wy róbcie swoje- wywołujcie duchy, oglądajcie horrory, kupujcie dynie i inne rzeczy


Tylko jakbyś przeczytał dokładnie temat to byś zauważył, że mało kto (jeżeli ktoś w ogóle) obchodzi to święto tak, jak ty to sobie wyobrażasz. A tak w ogóle to co jest złego w oglądaniu horrorów? Niektórzy po prostu zwracają uwagę na to co piszesz. Bo ja już sama nie wiem - czy ty naprawę jesteś taki religijny, czy jesteś zwykłym prowokatorem (ostatnio coraz częściej skłaniam się ku drugiej wersji), który chce być zauważony.

Co do stypa to nie jest objadanie się- je się niewiele i skromnie.


To byś się jeszcze zdziwił (ja na stypy nie chodzę, ale wiem, że skromnie nie jest).

Każdy ma własne zdanie i tyle. Dziękuję.


I kropka.
Wyślij prywatną wiadomość
~Fiore F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 30-10-2008 14:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1185
Ostrzeżeń: 0
Postów: 210
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

I bardzo się cieszę że wielu miejscowościach i na wsiach się tego nie obchodzi. Bo w wielkich miastach chętniej przejmują te amerykańskie obyczaje i święta.


Serio? Ja mieszkam w dużym mieście i jakoś nie zauważyłam, żeby ktokolwiek obchodził to święto (nikt nie lata poprzebierany, nie żebrze o cukierki, nie straszy, nie wystawia dyń na balkony czy okna itd). To raczej w mniejszych miejscowościach częściej obchodzi się to święto, bo większość osób się zna i masz pewność, że jak przyjdziesz do kogoś po cukierki to ta osoba, dajmy na to, nie poszczuje cię psem. :>
A do wywoływania duchów czy oglądania horrorów nie potrzeba Halloween.

Bo Hallowen specjalnie ustalono blisko Wszystkich Św. żeby wyplenić to święto, żeby o nim zapomnieć!


Hahaha.
Powiało Radiem Maryja troszkę.

Osobiście nigdy Halloween nie obchodziłam i nie mam zamiaru, bo i po co. Dzień jak każdy inny.
Edytowane przez Fiore dnia 30-10-2008 14:47
Wyślij prywatną wiadomość
~Vampirzyca F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 30-10-2008 14:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1667
Ostrzeżeń: 1
Postów: 371
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ha!
Dzisiaj w szkole mieliśmy organizowana prowizoryczne halloween^^.
Ja byłam zUą czarownicą, a moja przyjaciółka przebrała się za emo. Straszyłyśmy dzieci ;>
Ale tak na serio, sądzę, że to przyjemne święto. Miłe i zabawne. Cóż z tego, że przed Wszystkimi Świętymi? 1 listopada również nie powienien być dniem zadumy, ponurym. Jak dla mnie, odwiedziny u zmarłych powinny być radosne. Jestem chrześcijanką z przymusu i nie uznaję nieba i piekła. Co będzie po śmierci - się zobaczy. Prędzej czy później.
Wracając do halloween. Bez przesady, ale niech będzie. Z umiarem.

__________________
Wilson: On każdego roku leczy tysiące ludzi, a ty ilu? Trzydziestu?
House: McDonald robi lepsze hamburgery, niż twoja matka, bo robi ich więcej?

Edytowane przez Vampirzyca dnia 30-10-2008 14:43
http://aaaaniaaa.powiedz.to/ Wyślij prywatną wiadomość
N
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 30-10-2008 14:53
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

Oj ludzie, ludzie Nie jestem żadnym prowokatorem. Czy wy nie rozumiecie? Ja nie jestem żadnym fanatykiem religijnym! Żadne Radio Maryja! Ja po prostu mówię prawdę- wtłaczają się do nas inne zagraniczne głupie święta, a o naszych zapominamy. I zaskoczę co niektórych- nie tylko ja, ale wiele osób obchodzi PO CHRZEŚCIJAŃSKU "Wszystkich Świętych" oraz Zaduszki.
Fiore- niby masz rację, ale właściwie to może być różnie. Mieszkańcy małych miasteczek oraz wsi są zazwyczaj bardziej konserwatywni. A to w miastach znajdzie się większa grupka delikwentów błąkających się po osiedlach i żebrających p kilka cukierków. I na prawdę się tego sp. I nie chodzi o to, że wszędzie widzę Szatana i zło, tylko ludzie pobożni nie mają miejsca na tej ziemi. Mają coraz trudniej ;/. Są na każdym kroku gnębieni. A większość obecnej młodzieży chce być taka "cool" i "trendy"- więc zachowują się tak, jak zobaczą w mediach, co jest kreowane.
Wyślij prywatną wiadomość
~Peepsyble F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 30-10-2008 15:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Halloween to tylko zwykła zabawa. Małe dzieci się przebierają i proszą o cukierki, lewis to takie zUe? No proszę...
Co innego jak nastolatki bawią się w wywoływanie duchów, itp. Ale zwykłe wróżby, zabawy na jedzenie jabłek "bez rąk" itp. to nic takiego. Nie zmieniaj tematu lewis, pytałam o Halloween a nie o zdanie, czym sie różni to święto od Wszystkich Świętych. ; /
Wyślij prywatną wiadomość
N
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 30-10-2008 15:35
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

Ty mnie już dziewczynko nie pouczaj. Pisałem zgodnie z tematem! Ale przez ataki ze strony innych musiałem bronić swojego zdania i lekko zboczyć z tematu.
Wyślij prywatną wiadomość
!niewesolypagorek F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 30-10-2008 15:37
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10408
Ostrzeżeń: 0
Postów: 660
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal Medal Medal

Oj ludzie, ludzie Nie jestem żadnym prowokatorem. Czy wy nie rozumiecie? Ja nie jestem żadnym fanatykiem religijnym! Żadne Radio Maryja! Ja po prostu mówię prawdę- wtłaczają się do nas inne zagraniczne głupie święta, a o naszych zapominamy. I zaskoczę co niektórych- nie tylko ja, ale wiele osób obchodzi PO CHRZEŚCIJAŃSKU "Wszystkich Świętych" oraz Zaduszki.

...
Ojciec Tadeusz też tak mówi.

I na prawdę się tego sp. I nie chodzi o to, że wszędzie widzę Szatana i zło, tylko ludzie pobożni nie mają miejsca na tej ziemi. Mają coraz trudniej ;/. Są na każdym kroku gnębieni. A większość obecnej młodzieży chce być taka "cool" i "trendy"- więc zachowują się tak, jak zobaczą w mediach, co jest kreowane.

Nie czytam gazet, nie oglądam telewizji, nie obchodzi mnie to.
Do kól i trędi też mi daleko,a uważam że halloween jest fajne.
Mogę wyciągnąć z tego tylko jeden wniosek - opętał mnie szatan. Szatan, który cholernie lubi jeść cukierki wyżebrane od innych ludzi.
__________________
i54.tinypic.com/10d7ebb.png
i29.tinypic.com/10y036u.png

is this the place we used to love?...
i54.tinypic.com/2po5e2s.gif
Wyślij prywatną wiadomość
!Tonks2812 F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 30-10-2008 15:54
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Dziedzic Ravenclaw
Punktów: 6047
Ostrzeżeń: 0
Postów: 219
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

I zaskoczę co niektórych- nie tylko ja, ale wiele osób obchodzi PO CHRZEŚCIJAŃSKU "Wszystkich Świętych" oraz Zaduszki.

Chyba nie zrozumiałam co to ma do rzeczy ;P
To, że pooglądam 31 października horror, czy pójdę do obcych ludzi po cukierki to nie znaczy, że nie obchodzę Wszystkich Świętych czy Zaduszki...
I uwierz mi większość o ile nie wszystkie osoby, które pisały tu posty również to zrobi, ale mieszasz teraz Halloween i święto chrześcijańskie. Wcale nie zdziwiłabym się gdybyś uważał nas wszystkich za pogan xD
__________________
Mężczyźni wolą kobiety ładne niż mądre, ponieważ łatwiej im przychodzi patrzenie niż myślenie.

hogsmeade.pl/tiara,ravenclaw,ona.gif

Edytowane przez Tonks2812 dnia 30-10-2008 15:55
Wyślij prywatną wiadomość
~dread F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 30-10-2008 16:07
Zbanowany

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Goblin
Punktów: 34
Ostrzeżeń: 3
Postów: 26
Data rejestracji: 19.10.08
Medale:
Brak

Ja po prostu mówię prawdę- wtłaczają się do nas inne zagraniczne głupie święta, a o naszych zapominamy. I zaskoczę co niektórych- nie tylko ja, ale wiele osób obchodzi PO CHRZEŚCIJAŃSKU "Wszystkich Świętych" oraz Zaduszki.


Nie rozśmieszaj mnie. Większość ludzi idzie na cmentarz tylko po to, że tak każe tradycja, no i "co krewni powiedzą jak nas nie będzie"... wyjście na cmentarz kończy się często rodzinna imprezą w domu krewnych. A samo zachowanie przy grobach- szkoda gadać. Ludzie prześcigają się zaprezentowaniu innym swojego majątku, ogólnie jeden wielki lans polegający na tym kto kupi większy znicz/wiązankę kwiatów. A zachowanie przy samym grobie? Najpierw obściskiwanie się ze wszelkimi wujkami/ciotkami , potem zapalenie znicza/położenie kwiatów(kupionych, lub zawiniętych z grobu obok) i sprint od następnego grobu/powrót do domku. O wykupywaniu sobie ogromnych pomników/krypt/pieczar nie wspomnę. Święto to stało się jednym wielkim pokazem swojego życiowego sukcesu itp. Dlatego negowanie Halloween z powodu jego komercyjności, a jednoczesne wywyższanie Wszystkich Świętych to przejaw hipokryzji i nic poza tym.

Co do stypa to nie jest objadanie się- je się niewiele i skromnie.

Bo trzeba jeszcze sobie zostawić miejsce na %%.
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Gaga F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 30-10-2008 17:22
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 738
Ostrzeżeń: 1
Postów: 286
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

A Hallowen to głupia kultura amerykańska która coraz bardziej przenika do Polski. Walentynki, Hallowen..to co, może niedługo Święto Dziękczynienia, hę? I zróbmy sobie na banknotach prezydentów! Cudownie, będzie "stówka" z Jaruzelskim albo Kwaśniewskim.

Rozumiem, ze jestes wiernym chrzescijaninem, ale bez przesady...
Halloween to tylko zwykła zabawa. Małe dzieci się przebierają i proszą o cukierki, lewis to takie zUe? No proszę...

Własnie. Nie wierze, ze Ty w jakis sposob sie nie bawisz. A że Halloween i Walentynki zostaly rozprzestrzenione na dosc duza skale, to juz nie nasz problem. Nie mozesz przez pare dni w roku sie inaczej pobawic, poprzebierac ? To przeciez nic zlego !
...

Wyślij prywatną wiadomość
!Pchelka F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 30-10-2008 18:17
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Członek GD
Punktów: 528
Ostrzeżeń: 0
Postów: 144
Data rejestracji: 09.08.08
Medale:
Brak

Biorę udział w halołinie jutro w szkole. W sumie nic za to nie będę miała, ale chociaż się pośmieje. Ogólnie ogłosili u nas, żeby się przebierać w stroje upiorów Zły I w sumie to też chcę żeby KTOŚ zwrócił na mnie uwagę xD A co do samego święta to mam z tego, że się tak wyrażę niezłą polewkę. Jestem już stara, a mimo to zamierzam latać po dworze w stroju wampira xD Nawet zajrzę do kościoła Śmiech Ogólnie rzecz biorąc lubię, przebieram się i się śmieje Język
__________________
[mp3]http://zrzuta.eu/download.php?h=OGVaUDJjckR5Vg==[/mp3]

A wooooking on sonszaaajn!
Wyślij prywatną wiadomość
~Peepsyble F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 30-10-2008 18:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Własnie. Nie wierze, ze Ty w jakis sposob sie nie bawisz. A że Halloween i Walentynki zostaly rozprzestrzenione na dosc duza skale, to juz nie nasz problem. Nie mozesz przez pare dni w roku sie inaczej pobawic, poprzebierac ? To przeciez nic zlego !

To do mnie, czy do lewisa? *.*

Ty mnie już dziewczynko nie pouczaj. Pisałem zgodnie z tematem! Ale przez ataki ze strony innych musiałem bronić swojego zdania i lekko zboczyć z tematu.

Phi! Dziewczynko *.* A ty dziewczynko mnie nie pouczaj. Z reszta widać, że jesteś młody chłopczyku, widać po twoich postach.
Wyślij prywatną wiadomość
~John_maxey F
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 30-10-2008 22:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 776
Ostrzeżeń: 3
Postów: 709
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Ja już mam kilka strasznych pomysłów na maski i stroje... Ale napewno ten dzień będzie jak inne, i chyba będą nici z tego, więc najczęściej nie obchodzę halloween, lecz już raz zrobiłem sobie tą imprezę, i były nici, ale drugi raz spróbować można.
__________________
Weasley lata na miotle
nie kąpie się w wannie lecz w kotle
Zawsze ma wiele czasu
[bcolor=#cc3366do Hogwartu idzie bez kompasu][/bcolor]

Każdy o tym wie
że Ron Weasley gubi się.

pewnego dnia zna sto zaklęć
i wokól nas się kręci

Bo to jest on!
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT