Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Nawigacja
Ankieta
Gdybyś był(a) nauczycielem w Hogwarcie, to jakiego przedmiotu byś uczył(a)? (aut. Bochenek89)





















Musisz się zalogować, aby móc zagłosować.
Ostatnie artykuły
» Przedmioty magiczne,...
» PotterCon subiektywn...
» Czarodziej nie wielb...
» Koty
» HP i Kamień Filozofi...
Losowy cytat
Medyczna osobowość
Medyczna osobowość
- Może zrobiłoby to na mnie trochę większe wrażenie, gdyby nie powtarzała tego już osiemdziesiąt razy - powiedział Harry, gdy już zaczerpnęli świeżego powietrza na podeście pod klasą profesor Trelawney. - Ale gdybym padał martwy za każdym razem, kiedy mi to przepowiada, byłbym już medyczną osobliwością.
Co się dzieje Pod Trzema Miotłami...
Czy wiesz, że... jeden galeon to w przeliczeniu okoďż˝o 5 funtďż˝w, 7 euro, 8 dolarďż˝w lub 29 zďż˝otych?
  Temat Czytań Postów Ostatni post
Hogwarts Legacy/ Dziedzictw...
Inne
6816 5 02-04-2023 12:11
~Grande Rodent F
Fantastyczne zwierzęta: Zbr...
Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
21762 18 02-01-2019 01:32
~Bella Muerte F
Niezwykłe pairingi
Dyskusja ogólna
38808 50 26-08-2018 22:11
~Anna Potter F
Potteromaniacy w każdym wie...
Dyskusja ogólna
16096 2 31-05-2018 18:57
^raven F
[Ankieta] HGSS Dwa Słowa
Fan Fiction [Z]
53347 7 29-05-2018 20:39
~Anni F
RSS Nowości
"Insygnia Śmierci" bestsellerem w USA
Insygnia Śmierci- książkaWedle doniesień portalu Snitchseeker, kolejna edycja siódmego tomu powieści J.K. Rowling, książka Harry Potter i Insygnia Śmierci, która na amerykańskim rynku pojawiła się siódmego lipca, już zdołała zająć zaszczytne drugie miejsce na liście bestsellerów w Stanach Zjednoczonych. Insygnia wydane zostały w miękkiej okładce, zaś jedyną książką, która była na tyle silna, by je pokonać, okazała się pozycja zatytułowana Glenn Beck's Common Sense: The Case Against an Out-of-Control Government, Inspired by Thomas Paine. Harry w wydaniu broszurowym wygrał między innymi ze słynną sagą o wampirach autorstwa Stephenie Meyer: powieściami Zmierzch, Zaćmienie, Księżyc w Nowiu oraz Przed Świtem. Jak się okazuje szósta i pierwsza część przygód Pottera także dobrze sobie radzi. Książę Półkrwi uplasował się na 25. miejscu w zestawieniu, zaś Kamień Filozoficzny obronił pozycję 30. Listę pięćdziesięciu amerykańskich bestsellerów znajdziecie tutaj. Jak widać potteromania w Stanach ma się dobrze.

Zródło: snitchseeker.com
Drukuj · "Insygnia Śmierci" bestsellerem w USA Więcej... 20068 czytań
» Lady Snape, 31 July 2009 14:20 Skomentuj (5)

Więcej szczegółów odnośnie scen kręconych w Dartford
Insygnia Śmierci- filmInformowaliśmy Was już o wyczynach kaskaderskich w tunelu w Dratford, sfilmowanych w ubiegłym tygodniu na potrzeby finałowej ekranizacji przygód młodego czarodzieja. Teraz portal internetowy The Dartford Times ma dla nas więcej szczegółowych informacji, odnośnie szaleństw czwartkowej i piątkowej nocy. Jeśli wierzyć doniesieniom "miejscowych" do sfilmowania brawurowych wyczynów Harry'ego i Hagrida użyto m.in. helikoptera. Potwierdziły się także pogłoski, jakoby za kamerą w Dartford stanąć miał Daniel Radcliffe, który za aprobatą producenta Davida Barrona wprawiał się w zawodzie reżysera i pomagał przy filmowaniu dynamicznych scen. Nadciągnięcie ekipy filmowej do Dartford zwiastować miały już dużo wcześniej stale zwiększające się liczby samochodów, furgonetek i transporterów. Nad bezpieczeństwem czuwało trzydziestu ochroniarzy patrolujących okolice tunelu, na czas filmowania zamkniętego. Wedle doniesień kolejnego źródła, sceny z motocyklem w roli głównej są już kompletne, jednak ekipa filmowa jeszcze przez tydzień pozostanie w hotelu nieopodal Dartford, gdyż wkrótce na tych ziemiach będą powstawać kolejne ujęcia. Ostatnią z tych pogłosek zdementowali jednak przedstawiciele wytwórni WB twierdząc, iż po sfilmowaniu scen w tunelu ekipa wróciła do studia Leavesden, w którym powstaje większość materiału filmowego. Wyprawy w teren należą do rzadkości, zaś kolejne sceny nie będą kręcone w Dartford. Artykuł (w języku angielskim) czeka na Was tutaj.

Zródło: harrypotterspage.com
Drukuj · Więcej szczegółów odnośnie scen kręconych w Dartford Więcej... 16013 czytań
» Lady Snape, 31 July 2009 12:05 Skomentuj (4)

Daniel o nagich rodzicach, Tom o dziwnych listach od fanów
PlotkiPremiera najnowszej ekranizacji przygód nastoletniego czarodzieja sprzyja powstawaniu różnorodnych plotek na temat młodych aktorów, którzy właśnie skończyli pracę na planie Księcia Półkrwi. Serwisy Pudelek.pl i Onet.pl mają dla nas kolejne newsy dotyczące potterowych aktorów: Daniela Radcliffe'a i Toma Feltona. Wedle doniesień Pudelka filmowy Harry Potter miał wyznać na łamach brukowców, że nagość, to w jego najbliższym otoczeniu coś zupełnie naturalnego, zaś możliwość oglądania rodziców bez ubrania pozwoliła mu uniknąć "fałszywego wyobrażenia o obrazie ludzkiego ciała". Jeśli chcecie poznać szczegóły i dowiedzieć się, czy facetom łatwiej niż kobietom przychodzi, zdaniem Dana, rozbieranie się na scenie i przed kamerą, wystarczy kliknąć tutaj. Z kolei Onet ma dla nas informacje dotyczące szalonych fanów filmowego Draco Malfoy'a. Ponoć jeden z wielbicieli Toma Feltona miał wysłać do aktora list, w którym proponował mu... adopcję. Zagorzały fan wcześniej sam zmienił swoje imię i nazwisko na "Lucjusz Malfoy". Tom mógł mieć nową szczęśliwą (?) rodzinę: klik.

Zródło: pudelek.pl, onet.pl
Drukuj · Daniel o nagich rodzicach, Tom o dziwnych listach od fanów Więcej... 15711 czytań
» Lady Snape, 31 July 2009 11:22 Skomentuj (4)

By czarodziejom i mugolom żyło się lepiej - Slack o działalności HP Alliance
InneWedle doniesień portalu internetowego HPANA, w sieci pojawiło się właśnie video z programuToday Show Australia, w którym niedawno gościł założyciel The Harry Potter Alliance, fan złotych rad Albusa D., Andrew Slack. Pan Slack opowiedział między innymi o znaczeniu tej wyjątkowej organizacji, zajmującej się poszukiwaniem sprawiedliwości i walką z czarną magią w realnym świecie. HPAlliance nakierowana jest na działania mające rozprzestrzeniać miłość i tolerancję w mugolskiej rzeczywistości. Inspiracją była założona przez uczniów Hogwaru Gwardia Dumbledore'a, którą organizacja chce powielić w realnym świecie, zachęcając wszystkich potteromaniaków do współpracy. Co zrobiłby Dumbledore? - to motto i zarazem najważniejsze pytanie, które często zadają sobie osoby należące do HPAlliance. Filmik z australijskiej telewizji na temat działalności i dotychczasowych osiągnięć wspomnianego stowarzyszenia czeka tutaj, zaś ciekawscy zawsze mogą odwiedzić oficjalną stronę realnej Gwardii Dumbledore'a: świstoklik.

Zródło: hpana.com
Drukuj · By czarodziejom i mugolom żyło się lepiej - Slack o dział... Więcej... 15540 czytań
» Lady Snape, 31 July 2009 08:49 Skomentuj (1)

Urodzinowa wyprzedaż WB
GadżetyWytwórnia WB postanowiła należycie uczcić urodziny najsłynniejszego czarodzieja na świecie. W dniu, w którym Harry może do woli objadać się tortem wytwórnia proponuje potteromaniakom udanie się na zakupy i sprawienie sobie czarodziejskiego prezentu. Na portalu internetowym WBshop ktoś za pomocą czarodziejskiej różdżki poobcinał ceny niektórych produktów. Urodzinowa wyprzedaż potrwać ma od dziś (tj. od 31 lipca) do poniedziałku (3 sierpnia). Setki rzeczy nabyć można w tym okresie po atrakcyjnych cenach, w urodzinowej ofercie znalazły się gry, zabawki, stroje i wiele więcej. Specjalne ceny naliczane będą automatycznie. Podczas wyprzedaży nabyć można takie cudeńka jak choćby Mapę Huncwotów, różdżkę Harry'ego, Bluzę z napisem "Harry Potter i Książę Półkrwi", torbę z inicjałami Gwardii Dumbledore'a i inne drobiazgi. Życzymy rozważnego wydawania zawartości skarbonek!

Zródło: mugglenet.com
Drukuj · Urodzinowa wyprzedaż WB Więcej... 20262 czytań
» Lady Snape, 31 July 2009 08:17 Skomentuj (6)

Potrójne "Happy Birthday"
UrodzinyDnia 31 lipca 1965 roku w Chipping Sodbury na świat przyszła dziewczynka, która kilkadziesiąt lat później za sprawą magii słowa poczyniła niezłe zamieszanie w świecie literatury dziecięcej i młodzieżowej. Joanne K. Rowling, kreatorka czarodziejskiego świata zaklęć i eliksirów, osoba, dzięki której mogliśmy śledzić przygody Chłopca, Który Przeżył, obchodzi dziś swoje 44 urodziny. Z tej okazji pragniemy życzyć pisarce, wszystkiego, co niezwykłe i radosne: by wena nigdy jej nie opuszczała, dementorzy nigdy nie kręcili się w okolicach jej domu, a każdy kolejny dzień przynosił wiele niespodzianek. Śpiewamy pani Rowling "sto lat" mając nadzieję, że szczęście w życiu zawodowym i osobistym nigdy jej nie opuści.

Urodzinowe życzenia należą się także niejakiemu Harry'emu Potterowi, który zwycięsko wyszedł z walki z największym czarnoksiężnikiem naszych czasów, dzięki czemu może dziś skosztować tortu upieczonego przez Ginny. W dniu 29 urodzin życzymy słynnemu panu aurorowi satysfakcji z pracy, grzecznych dzieci, rodzinnej sielanki i nigdy więcej tak groźnych przeciwników jak Lord Voldemort. Mamy nadzieję, że w dniu swojego święta Harry pomyśli o tych wszystkich, dzięki którym może dziś świętować... Wszystkiego najlepszego mr. Potter!

I wreszcie trzeci solenizant z dzisiejszego dnia, którym jest urodzony w 1947 roku aktor Richard Griffiths. Pan Griffiths, który w ekranizacjach przygód młodego czarodzieja z powodzeniem wciela się w rolę Vernona Dursley'a kończy dziś 62 lata, zaś w swojej filmografii, obok serii HP ma wiele niezapomnianych ról. Zawodowe spełnienie Richard już osiągnął, my dodajemy do tego życzenia zdrowia, spokoju i pogody ducha. Mamy nadzieję, że twórcy finałowej ekranizacji pozwolą panu Griffithsowi po raz ostatni wcielić się w Vernona i tym samym pożegnać się z potteromaniakami rolą w Insygniach Śmierci. Wszystkiego najlepszego!

Zródło: snitchseeker.com, filmweb.pl
Drukuj · Potrójne "Happy Birthday" Więcej... 14318 czytań
» Lady Snape, 31 July 2009 07:37 Skomentuj (6)

Konkurs: Czas bez Harry'ego Pottera? - Niedługo koniec!
Media RodzinaMoim zdaniem jest czasem straconym - zawsze staram się mieć przy sobie coś, co przypomina mi o tych magicznych książkach i niezwykłych filmach. Wydawnictwo Media Rodzina jak najbardziej się ze mną zgadza i przygotowało dla was kalendarz na 2010 rok ze scenami z najnowszego filmu.

Czytaj więcej...
Drukuj · Konkurs: Czas bez Harry'ego Pottera? - Niedługo k... Więcej... 59253 czytań
» Pobe, 30 July 2009 21:23 Skomentuj (20)

Helena w trosce o zdrowie Brytyjczyków
Helena Bonham Carter (Bellatrix Lestrange)Aktorka Helena Bonham Carter, jako mecenaska organizacji charytatywnej Action Duchenne zabrała dziś głos w sprawie braku funduszy na prowadzenie badań medycznych w zakresie chorób dziedzicznych. Filmowa Bellatrix Lestrange, która od dawna wspomaga dzieci cierpiące na dystrofię mięśniową Duchenne'a, w dzisiejszym oświadczeniu podkreśla ogromne osiągnięcia, jakie poczyniono w medycynie zajmującej się chorobami genetycznymi, mocno ubolewając nad tym, iż badania w tej dziedzinie często hamowane są przez brak funduszy. Helena uważa, że rzadkie choroby genetyczne, takie jak dystrofia mięśniowa, winny być traktowane przez rząd tak samo poważnie jak rak czy cukrzyca. Zdaniem pani Bonham Carter naukowcy są blisko przełomowych odkryć w dziedzinie genetyki, zaś ich wysiłki powinny być popierane i finansowane przez rząd, a nie wyłącznie przez organizacje dobroczynne. Apel aktorki skierowany jest do Ministra Zdrowia, Andy'ego Burnhama, który zdaniem Heleny powinien wziąć sobie do serca opinie zawarte w opublikowanym 7 lipca br. raporcie dotyczącym medycyny zajmującej się chorobami genetycznymi i wesprzeć tę gałąź nauki. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj. Miejmy nadzieję, że wysiłki Heleny nie pójdą na marne. Ponadto portal Helena Online ma dla nas skany z włoskich magazynów, pochodzące z 2004 i 1993 roku. Jeśli macie ochotę je poprzeglądać, łapcie świstokliki: Ciak Magazine, Max Magazine.

Zródło: mrs-lovett.org, actionduchenne.org
Drukuj · Helena w trosce o zdrowie Brytyjczyków Więcej... 15717 czytań
» Lady Snape, 30 July 2009 19:32 Skomentuj (4)

Efekty specjalne w "Ksieciu Półkrwi" - sprawozdanie plus zdjęcia
Książę Półkrwi- filmJeśli jesteś ciekaw, w jaki sposób powstawały efekty specjalne do najnowszej ekranizacji przygód nastoletniego czarodzieja, już teraz możesz zerknąć na obszerne sprawozdanie przygotowane przez VFXWorld. Okazuje się, iż Książę Półkrwi pod względem efektów jest szczegółowo dopracowany, "sztuczki" miały być przede wszystkim naturalne i realistyczne, zadbano o najdrobniejsze elementy, takie jak choćby zsynchronizowanie błysków, które pojawiają się w momencie ukazania się w chmurach logo WB z mocniejszymi akcentami ścieżki dźwiękowej, tak by widz już na samym początku odczuł klimat nadciągającej w świecie czarodziejów wojny. Sceny kręcone w Londynie powstawały w Great London Assembly, gdyż reżyser szóstki upodobał sobie modernistyczną architekturę tego miejsca do przedstawienia nowoczesnego świata mugoli. Ogromnym osiągnięciem z zastosowaniem najnowocześniejszych technik było także ukazanie Mrocznego Znaku wyłaniającego się z chmur. Wykorzystano naturalne formy chmury, którą wypełniono geometrycznym kształtem czaszki. Plan londyńskich ulic posłużyły do stworzenia drobiazgowego modelu 3D, zaś każdy element, który mogliśmy zobaczyć na Ulicy Pokątnej to efekt skomponowania elementów wziętych z planu Londynu z wyobraźnią twórców. Jeśli macie ochotę na zapoznanie się z resztą szczegółów i chcecie dowiedzieć się, w jaki sposób uzyskano efekt rozmycia konturów postaci, jak powstawały sceny w myślodsiewni oraz jak nakręcono sceny quidditcha czy też sceny z mieszkania, w którym przebywał Slughorn, zalecam złapanie tego świstoklika. W artykule nie brakuje także wysokiej jakości zdjęć, dzięki którym możecie przypatrzyć się doskonałej pracy speców od magicznych sztuczek na ekranie: #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9. Jesteśmy pełni podziwu dla twórców efektów specjalnych i życzymy owocnej pracy przy Insygniach Śmierci.

Zródło: snitchseeker.com
Drukuj · Efekty specjalne w "Ksieciu Półkrwi" - ... Więcej... 18715 czytań
» Lady Snape, 30 July 2009 15:33 Skomentuj (5)

Co wiesz o Emmie Watson?
Emma Watson (Hermiona Granger)Macie ochotę na odrobinę zabawy? Jeden z serwisów plotkarskich, Kotek.pl stworzył właśnie quiz zatytułowany "Co wiesz o Emmie Watson?". Jeśli chcielibyście sprawdzić swoją (nie)wiedzę na temat aktorki, która w filmach o przygodach młodego czarodzieja wciela się w postać Hermiony Granger, wystarczy złapać ten świstoklik. Test składa się z dziesięciu pytań i fanom panny Watson nie powinien sprawić większych trudności. Miłego rozwiązywania!

Zródło: kotek.pl
Drukuj · Co wiesz o Emmie Watson? Więcej... 16006 czytań
» LOVE, 30 July 2009 15:31 Skomentuj (10)

Ohayo gozaimasu Tom!
Tom Felton (Draco Malfoy)Według doniesień serwisu SnitchSeeker, Tom Felton (Draco Malfoy) przybył dzisiaj do Japonii, by promować najnowszą część przygód Harry'ego Pottera - Księcia Półkrwi. W sieci już teraz pojawiło się zdjęcie z zapewne bardzo gorącego przywitania aktora przez fanki: klik. Według oficjalnych doniesień, Tom będzie uczestniczyć w premierze szóstej części w Tokio (1 sierpnia) i Osace (2 sierpnia). Podczas tego dosyć długiego pobytu na azjatyckim kontynencie zostanie zapewne przeprowadzone sporo wywiadów, o czym będziecie na bieżąco informowani. Natomiast teraz odsyłam Was do konta filmowego Dracona na Twitterze, gdzie znajdziecie informacje prosto z Japonii.

Zródło: www.snitchseeker.com
Drukuj · Ohayo gozaimasu Tom! Więcej... 16348 czytań
» Guardian, 30 July 2009 09:46 Skomentuj (4)
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 20-03-2026 12:18

Czy Oscary były oglądnięte w tym roku?
~HariPotaPragneCie F 19-02-2026 01:14

Sowa
^raven F 07-01-2026 12:45

Harry New Year Kotecek Czarodziej
^N F 26-12-2025 08:45

Wesołych Świąt! Serce
~Grande Rodent F 14-09-2025 22:16

Dzięki za linek, kiedyś pewnie wpadnę Oczko
~wolverine F 10-09-2025 11:11

Discord hogsmeade: https://discord.gg
/5dgsr4EwhW
~wolverine F 04-09-2025 19:42

Wiedźma
^raven F 26-08-2025 00:43

True Uh-oh!
#Ginny Evans F 26-08-2025 00:41

Troszeczke, ale i tak to byl poczatek konca
^raven F 26-08-2025 00:26

Mnie strzykalo juz wtedy, wiec to moglo byc nawet miesiac temu Wredny chociaz kojarzy mi sie, ze wtedy Hogs bylo w nieco jednak lepszej formie Hm...
#Ginny Evans F 26-08-2025 00:23

Po strzykaniu w kregoslupie wnioskuje, ze nie Uh-oh!
^raven F 26-08-2025 00:20

OMG, to nie było rok temu??!! Cooo
#Ginny Evans F 26-08-2025 00:17

jeszcze 2 lata i bedzie dekada od krakowskiego spotkania, moze z tej okazji uda sie powtorzyc xd
^raven F 26-08-2025 00:12

Przeciez nie powiem, ze moja Zawstydzony
#Ginny Evans F 26-08-2025 00:09

Ehe, najlepiej zwalic wszystko na biednego Eda
^raven F 26-08-2025 00:07

Nie wiem, moze Eda Sheerana? Gdyby nie stworzyl opcji odsprzedazy biletow za grosze, nie przyszloby mi do glowy, zeby tam jechac i temat spotkania by sie nie pojawil?
#Ginny Evans F 26-08-2025 00:03

ciekawe czyja to wina
^raven F 26-08-2025 00:00

To straszne, ale okazja na Ognista byla tydzien temu, epicko zmarnowana Niee Uh-oh!
#Ginny Evans F 25-08-2025 23:59

Dajesz, drugi raz takiej okazji nie bedzie Cool
^raven F 25-08-2025 23:56

Nie kus, bo tam przyjade Ninja

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 60
» Zarejestrowanych: 76,998
» Zbanowanych: 1,629
» Gości online: 1130
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 5422
» Data rekordu:
10 September 2024 23:44