Nowe informacje ujawnione przez J.K. Rowling na portalu Pottermore na temat wszystkich tych elementów magicznego świata, które związane są z Hogwartem.
- Ta jedna drobnostka nauczyła nas więcej niż wszyscy nauczyciele.
- Nabieracie mnie - powiedzał Harry, patrząc na wyświechtany kawałek pergaminu
- Tak myślisz? - zapytał George.
Wyjął różczkę, dotknął nią lekko pergaminu i powiedział:
- Przysięgam uroczyście, że knuję coś niedobrego.
Jak podaje serwis Mugglenet.com, Richardson Productions LLC, którzy są twórcami parodii pt.The Dork of the Rings filmu Władcy Pierścieni, zajęło się nakręceniem żartobliwej wersji Harry'ego Pottera. Nosi ona tytuł: Harvey Putter and the Ridiculous Premise . Już teraz możecie zobaczyć ich pierwszy trailer na YouTubie, który znajdziecie tu. Przygotujcie się na sporą dawkę śmiechu i miłego seansu!
Francuski koncern wytwórni Warner Bros. zapowiedział, że premiery Harry'ego Pottera i Księcia Półkrwi we Francji można się spodziewać 15 lipca 2009 roku. Dla porównania, w Polsce pierwszy pokaz filmu odbędzie się dziewięć dni później, 24 lipca. Wygląda więc na to, że Francuzi jako pierwsi na świecie obejrzą młodego czarodzieja w szóstej odsłonie.
Fani Robbiego Coltrane'a mogą czuć się zadowoleni, bo drugi kanał Telewizji Publicznej już 30 listopada (niedziela) o godzinie 21.00 wyemituje film pt. Świat to za mało, który opowiada o przygodach niezłomnego agenta 007, Jamesie Bondzie. Sam Robbie wcielił się w rolę Valentina Dimitreveycha Zukovsky'ego. Warto dodać, że w filmie udział wziął John Cleese, który znany jest potteromaniakom z roli Prawie Bezgłowego Nicka. O filmie możecie poczytać tu.
I na koniec coś dla nocnych marków. Będziecie mieli okazję zobaczyć Emmę Thompson, filmową prof. Trelawney w filmie Umrzeć powtórnie z 1991 roku. Film zostanie puszczony w nocy z 29 na 30 listopada o godzinie 0.40 przez stację Polsat. Z filmem zaznajomicie się, łapiąc za podany świstoklik.
Publikacja nagrodzonych prac w konkursie "Moja wizja przyszłych gier z serii >>Harry Potter<<"
W kwestii "wizji przyszłych gier" pojawiamy się po raz ostatni.
Dziś oczekiwana publikacja dziesięciu nagrodzonych prac. Tutaj znajdziecie wszystkie razem w formie artykułu.
Serdecznie zapraszamy do lektury.
Czekają na Was cztery prace pisemne i sześć grafik.
Jest na co popatrzeć! ;p
Jeszcze raz gratulujemy Wesołej Dziesiątce.
Dobrze się spisaliście!
A reszta niech żałuje. W ramach pokuty obowiązkowy udział w kolejnym konkursie.
Wczoraj, 21 listopada odbyła się premiera filmu Twilight na podstawie kultowej powieści Stephenie Meyer. Przypominamy, że jedną z głównych ról w filmie gra Robert Pattinson (Cedrik Diggory). Relację przedpremierową możecie zobaczyć tutaj. Już niedługo, bo w dniach od 5 do 7 grudnia zostaną wyświetlone w niektórych kinach pokazy przedpremierowe. Listę kin możecie zobaczyć pod tym linkiem. Ponadto, serwis internetowy Filmweb organizuje konkurs, w którym do wygrania jest kalendarz promujący Zmierzch. Tutaj możecie przeczytać regulamin, natomiast tu wysyła się zgłoszenia. Powodzenia!
Jak podaje serwis SnitchSeeker, w nowiutkim wywiadzie dla Daily Mail, aktor grający główną rolę w serii przygód młodego czarodzieja,Daniel Radcliffe opowiadał o swoich odczuciach przed nadchodzącymi zdjęciami siódmej części Harry'ego Pottera oraz wypowiadał się na temat innych młodzieżowych gwiazd. - Jestem bardzo podekscytowany, bo to już ostatni raz - opowiada Dan dziennikarzom w Nowym Yorku. - Na pewno będę miał już 21 lat kiedy skończymy zdjęcia. To by dawało 10 lat pracy nad Harrym Potterem! Ten ostatni dzień na planie będzie na pewno bardzo dziwny i emocjonalny. Każda scena w każdym filmie połączona jest z głębokimi wspomnieniami i nie ważne, czy to jest pierwszy pocałunek, czy cokolwiek innego, nigdy nie będę w stanie odseparować tych wspomnień wszystkiego co wydarzyło się w moim życiu w minionych latach. Będę się czuł dziwnie pusto pozostawiając to wszystko za sobą.
W kwestii innych dziecięcych aktorów, Dan wypowiada się bardzo pochlebczo, szczególnie jeśli chodzi o Dakotę Fanning, gwiazdę m.in. Wojny Światów oraz Abigail Breslin, która zagrała w Little Miss Sunshine. - Nie jestem za narkotykami, nie szukam guza - mówi aktor, który jest zaskoczony faktem, iż Fanning gra zbyt dobrze jak na swój wiek. - Nigdy nie byłem taki jak ona! Byłem zatwardziałym jedenastolatkiem kiedy miałem 11 lat! - śmieje się Dan.
Aby przeczytać pełny wywiad klikajcie w główna stronę Daily Mail (klik) i szukajcie wywiadu z Danem poniżej.
Jak donosi serwis SnitchSeeker, autorka Harry, a History, Melissa Anelli udostępniła fragment jej wywiadu z J.K. Rowling,w którym autorka Harry'ego Pottera wypowiada się o krytyce jej książek oraz jej oddanych fanach. - Dostałam kiedyś list od dorosłego mężczyzny - mówi Jo. - Bardzo wymowny list, w którym nadawca pisał: Wybacz mi, że wydawało mi się, iż jesteś lepszym pisarzem, niż w rzeczywistości. Myślałem, że pokażesz delikatne, subtelne aluzje na temat Harry'ego i Hermiony, ale nie! Okazało się, że pokazałaś prymitywizm i głupotę.
Aby przeczytać pełne fragmenty wywiadu w języku angielskim klikajcie tutaj. Jeśli chodzi o książkę Harry, a History jest już dostępna i można ją nabyć tutaj.
Marzysz o książce z baśniami dla czarodziejów? Chciałbyś ją dotknąć, przeglądnąć, lub nawet mieć na własność? Nic prostszego... Jak podaje serwis The Leaky Cauldron, Amazon Germany rozpoczął nowy konkurs, w którym nagrodą jest podpisany przez samą J.K. Rowling egzemplarz Baśni barda Beedle'a. Musisz się śpieszyć, bo kopii jest tylko dziesięć! Żeby wziąć udział (klik) musisz odpowiedzieć na pytanie: Kto odziedziczył po Albusie Dumbledorze książkę Baśnie barda Beedle'e?, wybierając pomiędzy Harrym, Ronem, a Hermioną, oraz wpisać swój adres e-mail. Konkurs trwa do 2 grudnia i jest ograniczony dla osób w wieku 18 lat i powyżej, a co najważniejsze nie wydaje się być ograniczony jedynie dla mieszkańców Niemiec!
Powodzenia!
Jak donosi serwis The Leaky Cauldron, w sieci pojawiły się nowe zdjęcia z filmu Harry Potter i Książę Półkrwi pochodzące z magazynu Recreio i przedstawiające gryfońskiego gracza Quidditcha ( i przyszłą członkinię drużyny Harpii z Holyhead), Ginny Weasley, w której rolę wcieliła się Bonnie Wright. Obok aktorki możemy zobaczyć również Ruperta Grinta oraz Daniela Radcliffe'a, również w strojach do Quidditcha. Wszystkie trzy zdjęcia i wiele, wiele innych możecie przeglądnąć tutaj.
Jak donosi serwis The Leaky Cauldron, wystawa z rysunkami Mary GrandPre, ilustratorki wszystkich części Harry'ego Pottera w amerykańskiej wersji już została otwarta! Jej prace zawisły w Cedar Rapids Museum of Art w stanie Iowa w USA i są do wglądu dla wszystkich fanów przygód małego czarodzieja.
Kolekcja zawiera m.in. alternatywną wersję okładki Księcia Półkrwi, podobnie jak i Insygniów Śmierci oraz pierwszej części Harry'ego Pottera zanim zmieniono jeszcze oryginalny tytuł (Harry Potter and the School of Magic). Pełna galeria rysunków Mary jest do wglądu tutaj.
Oficjalne doniesienia z planu Harry Potter i Insygnia Śmierci, opublikowane na stronie The Leaky Cauldron mówią, że w dwóch częściach ekranizacji siódmej książki J.K. Rowling, mają się znaleźć zdjęcia z szkockich gór, Highlands of Scotland.
Aby przeczytać pełny artykuł Lochaber News o przygotowaniach do zdjęć, klikajcie tutaj.
Rekord OnLine: 5422 Data rekordu:
10 September 2024 23:44
"Hogsmeade.pl" is in no way affiliated with the copyright owners of "Harry Potter", including J.K. Rowling, Warner Bros., Bloomsbury, Scholastic and Media Rodzina.