Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Nawigacja
Ankieta
Gdybyś był(a) nauczycielem w Hogwarcie, to jakiego przedmiotu byś uczył(a)? (aut. Bochenek89)

Musisz się zalogować, aby móc zagłosować.
Ostatnie artykuły
» Przedmioty magiczne,...
» PotterCon subiektywn...
» Czarodziej nie wielb...
» Koty
» HP i Kamień Filozofi...
Losowy cytat
Za ciasne adidasy
Za ciasne adidasy
- Jak ci poszło? - zapytał Ron, przepychając się do Harry'ego. - Chyba coś poczułem w tej ostatniej próbie... jakby jakieś mrowienie w stopach...
- Pewnie masz za ciasne adidasy, Mon-Ron - rozległ się głos za ich plecami i po chwili minęła ich Hermiona, uśmiechając się kpiąco.
- Ja tam nic nie poczułem - powiedział Harry, ignorując ją. - Ale teraz mało mnie to obchodzi...

Cytaty: Więzień Azkabanu
Esy i Floresy

Gdy wszedł do Esów i Floresów, natychmiast podbiegł do niego księgarz. - Hogwart? - zapytał - Nowe podręczniki? - Tak, potrzebuje... - Proszę się odsunąć - Przerwał mu niecierpliwie sprzedawca, odpychając go na bok. Wyjął parę grubych rękawic, chwycił wielką, sękatą laskę i ruszył ku drzwiczkom klatki z " Księgą potworów" - Niech pan się wstrzyma - powiedział szybko Harry. - Tę już mam. - Ma pan? - Na twarzy księgarza pojawiła się wielka ulga. - Dzięki za to niebiosom. Już pięć razy dzisiaj mnie pogryzły...

Data: 01 May 2010 19:08
Autor:~maggie


Albus Dumbledore.
Patronus Harry'ego.

"Myślisz, że umarli, których kochaliśmy, naprawdę nas opuszczają? Myślisz, że nie przypominamy sobie ich najdokładniej w momentach wielkiego zagrożenia? Twój ojciec żyje to tobie, Harry, i ujawnia się najwyraźniej, kiedy go potrzebujesz. Bo jak inaczej mógłbyś wyczarować tego właśnie patronusa? To był przecież Rogacz. "

Data: 18 November 2008 19:21
Autor:~_HermioneGranger


Azkaban

Azkaban jest na małej wyspie z dala od lądu, ale nie trzeba wody i murów, by udaremnić więźniom ucieczkę, bo większość z nich jest uwięziona we własnych głowach, niezdolni do żadnej myśli rodzącej otuchę.

Data: 22 June 2013 20:26
Autor:~podbiolka34


Bardzo mglisto
Co Ron zobaczył w szklanej kuli ?

- Czy ktoś by chciał, żebym mu pomogła zinterpretować mgliste kształty wewnątrz kuli? - Zapytała Trelawney(...) - Ja nie potrzebuję żadnej pomocy - szepnął Ron - przecież to jasne. Wieczorem będzie bardzo mglisto.

Data: 14 May 2010 18:04
Autor:~Eisblume


Bezczelna odpowiedź Rona
Ron Weasley do profesora Snape'a

Zadał pan pytanie, a ona zna odpowiedź! Po co pytać, jak się nie chce uzyskać odpowiedzi?

Data: 15 July 2012 00:38
Autor:~asiss99


Bliźniacy przekazujący mapę Harry'emu
str. 203

- No... więc, kiedy byliśmy w pierwszej klasie, Harry... no wiesz, młodzi, beztroscy i niewinni... Harry prychnął. Wątpił, by Fred i George byli kiedykolwiek niewinni. - ...no, bardziej niewinni niż teraz... mieliśmy małe starcie z Filchem. - Podłożyliśmy łajnobombę w korytarzu i to z jakiegoś powodu go wnerwiło - Więc zaciągnął nas do swojego pokoju i zaczął grozić jak zwykle.... - ...szlabanem... - ...wypatroszeniem... - ...a my przypadkiem zauważyliśmy w jego kartotece szufladkę z napisem: SKONFISKOWANE I BARDZO NIEBEZPIECZNE. - Chcecie mi dać do zrozumienia że... - powiedział Harry, coraz bardziej rozbawiony. - No, a ty co byś zrobił na naszym miejscu? - zapytał Fred. - George odwrócił jego uwag, rzucając jeszcze jedną łajnobombę, a ja wyciągnąłem szufladę i znalazłem...TO.

Data: 06 June 2010 09:59
Autor:~lily97


Błędny Rycerz
Opis Błędnego Rycerza

Wrzasnął i w ostatniej chwili zdążył przetoczyć się z powrotem na chodnik. W sekundę później w miejscu w którym dopiero co leżał, zatrzymała się para olbrzymich kół między którymi płonęły dwa reflektory. Podniósł głowę i tuż nad sobą ujrzał wściekle czerwony trzypiętrowy autobus, który pojawił się nie wiadomo skąd. Na przedniej szybie widniał złoty napis: BŁĘDNY RYCERZ (...) W środku nie było foteli; zamiast nich przy zasłoniętych firanami oknach stało z pół tuzina mosiężnych łóżek. Nad każdym paliła się świeca w uchwycie, oświetlając wyłożone boazerią ściany. Na jednym leżał drobny czarodziej w szlafmycy, który mruknął przez sen : "Nie teraz, dzięki, właśnie trawię parę ślimaków", i przewrócił się na drugi bok.

Data: 02 October 2009 20:49
Autor:~Lady Lilian


Błyskawica
Podejrzenia Hermiony co co pochodzenia Błyskawicy. ;d

Bo pomyślałam - a profesor McGonagall zgodziła się ze mną - że tą miotłę mógł Harry'emu przysłać Syriusz Black!

Data: 28 September 2008 12:49
Autor:~Cherry


Chamstwo Malfoy'a

- Weasley, słyszałem, że tego lata twój ojciec w końcu przyniósł do domu trochę złota. Czy twoja matka przeżyła taki szok?

Data: 06 June 2010 09:49
Autor:~Loonatyk


Ciotka Marge

Przez następne trzy dni Harry zmuszał się do myślenia o swoim "Poradniku samodzielnej konserwacji mioteł" za każdym razem, kiedy ciotka Marge zajmowała się jego osobą. Działało to zupełnie nieźle, ale miał przy tym trochę nieprzytomny wzrok, więc ciotka Marge zaczęła głosić opinię, że jest niedorozwinięty umysłowo.

Data: 09 January 2010 17:21
Autor:~BellatrixLestrange


Ciotka Marge
:D

Ciotka Marge była siostrą wuja Vernona. Choć nie łączyło jej żadne pokrewieństwo z Harrym ( którego matka była siostrą cioti Petuni), zmuszano go, by mówił do niej " ciociu". Mieszkała na wsi, w domu z wielkim ogrodem, gdzie hodowała buldogi. Rzadko bywała na Privet Drive, ponieważ nie mogła znieść rozstania ze swoimi ukochanymi i drogocennymi psami, ale każde jej odwiedziny zapadały Harry' emu głęboko w pamięć.

Data: 16 May 2010 23:03
Autor:~ta sama maggie


Ciotka Marge do Harry'ego

Jesteś dumny ze swoich rodziców, tak? Z rodziców, którzy pozabijali się w wypadku samochodowym, bo byli, jestem tego pewna, pijani...

Data: 15 January 2010 18:35
Autor:~Peepsyble


Ciotka Marge obrażająca rodziców Harry'ego

– Tego się spodziewałam! – ucieszyła się ciotka Marge przełykając wielki haust brandy i ocierając sobie podbródek rękawem. – Beezużyteczny leniwy darmozjad bez konta w banku, który... – Mój ojciec nie był darmozjadem – powiedział nagle Harry.

Data: 15 January 2010 18:35
Autor:~Peepsyble


Dedykacja
J.K.Rowling dedykuję książkę pt. ''Więzień Azkabanu''...

Dla Jull Prewett i Aine Kiely, matek chrzestnych swinga.

Data: 13 November 2009 18:51
Autor:~about


Dementorzy
Remus Lupin o dementorach

Dementorzy to jedne z najbardziej obrzydliwych stworzeń, jakie żyją na ziemi. Lubują się w najciemniejszych, najbardziej plugawych miejscach, rozkoszują rozkładem i rozpaczą, wysysają spokój, nadzieję i szczęście z powietrza wokół siebie. Nawet mugole wyczuwają ich obecność, chociaż ich nie widzą. Wystarczy zbliżyć się do dementora, a ginie nasze dobre samopoczucie, giną wszelkie szczęśliwe wspomnienia. Dementor to pasożyt, który gdyby tylko mógł, wyssałby z ciebie wszystko, co dobre, pozostawiając coś, co byłoby podobne do niego. Pozostawiłby w tobie jedynie najgorsze wspomnienia z całego życia. A twoje najgorsze wspomnienia, Harry, wystarczą, żeby spaść z miotły. Każdemu by się to przydarzyło, gdyby miał takie przeżycia. Nie musisz się niczego wstydzić.

Data: 02 October 2009 22:21
Autor:~Tulisa


Deportacja w Hogwarcie
Snape o Syriuszu

ON SIĘ NIE DEPORTOWAŁ! WEWNĄTRZ TEGO ZAMKU NIE MOŻNA SIĘ TELEPORTOWAĆ, DOBRZE O TYM WIESZ! MUSIAŁ... W TYM... MACZAĆ... PALCE... POTTER!

Data: 02 October 2009 22:17
Autor:~malfoj_sam_segz


Dumbledore o śnie
Albus w rozmowie z Severusem

We śnie człowiek znajduje się we własnym świecie. Czasem pływa w głębokim oceanie, a czasem robi pierwszy krok w chmurach.

Data: 14 August 2011 10:30
Autor:~Gryf5r


Dyskusja Rona i Hermiony

- I ponurak na dnie filiżanki też był przywidzeniem, tak? - zaperzył się Ron. - Nie byłeś taki pewny, kiedy powiedziałeś Harry'emu, że to baran - odparła chłodno Hermiona

Data: 15 July 2009 01:51
Autor:~Madlenne


Dziwne zjawisko przy Wrzeszczącej Chacie

- Pan Malfoy twierdzi, że rozmawiał z Weasleyem, gdy go ugodziła w tył głowy wielka pecyna błota. Może wiesz, jak mogło do tego dojść? Harry udał, że jest lekko zaskoczony. - Nie wiem, panie profesorze. (...) - Następnie pan Malfoy zobaczył nadzwyczajne zjawisko. (...) To była twoja głowa, Potter. Unosiła się w powietrzu. Zapanowało dłuższe milczenie. - Może powinien odwiedzić panią Pomfrey - powiedział w końcu Harry. - Jeśli widuje takie rzeczy...

Data: 11 December 2011 09:46
Autor:~Bellatrix Lestrange Black


Egzaminy z Wróżbiarstwa
Co Harry zobaczył w kuli?

Harry pochylił się nad kryształową kulą i wbił w nią wzrok. Gapił się w nią i gapił, aż oczy zaszły mu łzami, ale widział tylko kłębiącą się białą mgiełkę. - No i co? - (...)- Co widzisz? - Było nieznośnie gorąco, a w nosie czuł przykre pieczenie od wdychania wonnego dymu unoszącego się z kominka. Postanowił wziąć przykład z Rona i udawać, że coś widzi. - Ee... jakiś ciemny kształt... - Co ci to przypomina? Pomyśl... - Harry pozwolił myślom błądzić, aż natknęły się na Hardodzioba. - Hipogryfa. - Hipogryfa! Mój chłopcze, może uda ci się zobaczyć wynik tej przykrej rozprawy, którą biednemu Hagridowi Ministerstwo Magii! Przyjrzyj się uważniej... czy ten hipogryf ma... głowę? - Tak. - Jesteś pewny? Nie masz najmniejszych wątpliwości? A nie widzisz przypadkiem, że wije się na ziemi, a jakaś ciemna postać unosi nad nim topór? - Nie! - Nie ma krwi? Nie ma szlochającego Hagrida? - Nie! Jest cały i zdrów... odlatuje...

Data: 24 May 2011 21:39
Autor:~Sailor Mars


Fałszywi dementorzy

- W ogóle nie poczułem dementorów!- powiedział podekscytowany Harry. - Nic, zupełnie nic! - Bo... widzisz... to nie byli dementorzy - rzekł profesor Lupin. - Sam zobacz... Wyprowadził Harry'ego z tłumu, na skraj boiska. - Napędziłeś panu Malfoy'owi stracha - powiedział Lupin. (...) - Nędzna sztuczka! Niegodna, tchórzliwa próba wyłączenia z gry szukającego Gryfonów! Szlaban dla wszystkich, Slytherin traci 50 punktów! Możecie być pewni, że pomówię o tym z profesorem Dumbledorem! O, właśnie idzie!

Data: 02 October 2009 23:00
Autor:~Nimfadora Tonks 120


Formularz

- Co to jest? - warknął, patrząc na kopertę, którą Harry wciąż ściskał w ręku. - Jeśli to jeszcze kolejny formularz do podpisania, to... - To nie formularz - powiedział Harry. - To list od mojego ojca chrzestnego.

Data: 01 May 2010 19:09
Autor:~maggie


Fred i George
Gdy Percy przywitał się z Harrrym

– Harry! – krzyknął Fred, odpychając łokciem Percy'ego i kłaniając się nisko. – Okropnie się cieszę, że się spotykamy, stary... – To cudowne – rzekł George, odpychając Freda na bok i ściskając dłoń Harry'emu. – Naprawdę niesamowite. Percy nachmurzył się. -Mamo! - zawołał Fred takim tonem, jakby dopiero co ją zobaczył, i chwycił ją za rękę, potrząsając nią z przejęciem. - Jakże się cieszę, ze cię widzę...

Data: 27 August 2008 12:50
Autor:~Lunatyczka


Hagrid o pobycie w Azkabanie

Nigdy przedtem nie byłem w czymś takim. Myślałem, że już mi odbija. Wciąż mi to wszystko we łbie łomotało... dzień, kiedy mnie wylali z Hogwartu... dzień, w którym umarł mój tata... dzień, w którym musiałem oddać Norberta.

Data: 11 November 2008 21:18
Autor:~Cherry


Hagrid przysyła Harry'emu Potworną Księgę Potworów

Harry zamarł. Wiedział, że Hagrid nie przysłałby mu świadomie niczego niebezpiecznego, ale wiedział też, że Hagrid ma zupełnie inne pojęcie o tym, co jest niebezpieczne, od większości normalnych ludzi.

Data: 09 January 2010 14:04
Autor:~BellatrixLestrange


Harry

Ja nie szukam żadnych kłopotów - to kłopoty zwykle znajdują mnie.

Data: 29 August 2008 19:43
Autor:~Hermi1992


Harry do Malfoya

Szkoda, że nie możesz sobie doprawić dodatkowej ręki, Malfoy. Żeby złapała za ciebie znicza.

Data: 29 August 2008 19:48
Autor:~Hermi1992


Harry i Filch
str.162

- Co tu robisz? - zapytał Filch podejrzliwie. - Nic - odpowiedział szczerze Harry. - Nic - prychnął Filch, a policzki zadrgały mu ze złości- uważaj bo Ci uwierzę! Czego włóczysz się samotnie po zamku zamiast z innymi kupować w Hogsmeade te wasze śmierdzące kulki, proszek na bekanie czy charczące glizdy?

Data: 06 June 2010 09:54
Autor:~lily97


Harry i Snape

- Profesor Lupin mógł mnie zabić ze sto razy w tym roku - powiedział Harry. - Wiele razy byłem z nim sam na sam, bo udzielał mi lekcji obrony przed dementorami. Jeśli pomagał Blackowi, to dlaczego wówczas mnie nie wykończył? - A niby skąd mam wiedzieć, co się dzieje w głowie wilkołaka? - syknął Snape. - Zejdź mi z drogi, Potter. - JEST PAN ŻAŁOSNY! - krzyknął Harry. - NIE CHCE PAN NAWET ICH WYSŁUCHAĆ, BO ZROBILI Z PANA BALONA W SZKOLE!

Data: 27 January 2009 21:38
Autor:~Nokturn


Harry o Jamesie

- Usłyszałem swojego tatę - wyjąkał. - Po raz pierwszy w życiu... Próbował ściągnąć Voldemorta na siebie, żeby moja mama mogła uciec... Nagle zdał sobie sprawę, że z potem ściekającym mu po twarzy mieszają się łzy. Pochylił się nisko, udając, że zawiązuje sznurowadła i otarł twarz skrajem szaty, żeby Lupin ich nie zauważył.

Data: 09 January 2010 13:59
Autor:~GinnyPotterxD
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 20-06-2024 15:31

... jako forma prewencji od spambotów reklamowych może częściowo się do tego przyczyniła, bo ludziom nie zależy, żeby pisać na priv, by założyć konto. Zresztą nie ma za bardzo z kim pisać jak widzę Smutny
~Grande Rodent F 20-06-2024 15:31

Raven, obawiam się, że Hogs wcale nie zmartwychstało. Sam wchodzę tam raz na miesiąc i już serio nic się tam ne dzieje. Jesteście tam, dziewczyny? Nie wiem, może blokada rejestracji użytkowników jako
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 3367
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 4376
» Data rekordu:
03 July 2024 00:21