Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Nawigacja
Ankieta
Gdybyś był(a) nauczycielem w Hogwarcie, to jakiego przedmiotu byś uczył(a)? (aut. Bochenek89)





















Musisz się zalogować, aby móc zagłosować.
Ostatnie artykuły
» Przedmioty magiczne,...
» PotterCon subiektywn...
» Czarodziej nie wielb...
» Koty
» HP i Kamień Filozofi...
Losowy cytat
Trenowanie
Trenowanie
Tylko żebyś mi się wziął ostro za trenowanie, Potter, bo mogę jeszcze zastanowić się nad karą za ten wybryk.
Dumbledore animagiem?
Po ukazaniu się Księcia Półkrwi pojawiło się wiele spekulacji na temat tego, czy Dumbledore żyje czy tez nie. W jednym z takich artykułów ktoś napisał, że być może jest on animagiem, zmienił się w feniksa i uciekł.
Trochę dziwne, ale prawdopodobne.

W każdym razie ja znalazłam fragment, który w jakimś stopniu potwierdza tezę o Dumbledorze-animagu. Większość osób wie, w jaki sposób Syriusz uciekł z Azkabanu. Dla tych, co nie wiedza przypomnę: dementorzy, strażnicy Azkabanu są ślepi. Wyczuwają oni szczęście, ale nie wyczuwają zwierząt. Gdy Syriusz zamienił się w psa myśleli, że popadł w obłęd tak jak inni. On jednak uciekł.

O tym jak Syriuszowi się to udało wiedzieli Harry, Ron i Hermiona oraz właśnie Dumbledore.
Pewnie jeszcze nie rozumiecie, o co chodzi, ale wkrótce przekonacie się, że ma to znaczenie. Bo czy Dumbledore nie powiedział Knotowi w HP i ZF(str.683): "(...)Nie mam najmniejszego zamiaru dać się wysłać do Azkabanu. OCZYWIŚCIE MÓGŁBYM Z NIEGO UCIEC(...)"
To daje do myślenia, bo czy Syriusz nie jest pierwszą osobą, która uciekła z wiezienia? To znaczy, ze stamtąd można uciec będąc animagiem. Dumbledore wiedział o tym, więc w razie czego mógłby się zmienić. Nie mógłby użyć różdżki, bo tam nie wolno ich mieć (z wiadomych przyczyn), a w inny sposób nikt jeszcze nie uciekł dementorom.

Nieprawdopodobne, ale możliwe.
Proszę tylko o wyrozumiale komentarze, bo to mój pierwszy artykuł.





Nadesłane przez: Rita_Skeeter
Dodane: wrzesień 29 2006 17:05:06
Komentarze
~Szczena Evans F
Dodano dnia 30 January 2009 12:07
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 76
Ostrzeżeń: 1
Komentarzy: 29
Data rejestracji: 26.01.09
Medale:
Brak
Dumbledore jest największy czarodziejem wszech_ czasów więc mu ucieczka z więzienia na pewno ni sprawia trudności tak samo Voldemort uwolnił swoich smierciozerców i raczej napewno nie przemienił sie w jakiekolwiek zwierze.Dumbledore na pewno nie jest animagiem bo by się zarejestrował on był uczciwy.
___________
Pozdro dla woldemorta, ktokolwiek to jest.
~maruuus F
Dodano dnia 04 December 2009 23:13
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -22
Ostrzeżeń: 3
Komentarzy: 28
Data rejestracji: 15.11.09
Medale:
Brak
hm. myślę, że tak potężny czarodziej jak Dumbledore na pewno był animagiem i z pewnością był to feniks, ale co do ucieczki z Azkabanu Dumbledore byłby na tyle silny i potężny, że mógłby stamtąd uciec bez pomocy swojej różdżki, wiadomo też, że tacy czarodzieje jak Dumbledore potrafią czarować rękami i emocjami, co nie raz nam pokazała J.K Rowling, oraz sam Harry Potter nadmu****ąc swoją ciotkę w 3 części HP i WA.
~BlackBack F
Dodano dnia 09 August 2010 11:11
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 57
Ostrzeżeń: 2
Komentarzy: 26
Data rejestracji: 08.08.10
Medale:
Brak
Myśle ze Dubledore moze byc animagie co trzudno by bylo powiedziec o Voldemorcie Dumbledore est najwiekszym czarodziejem wszechczasów więc musi byc animagiem.Napewno kazdemu wiadomo ze niezarejestrowanym animagiem jest Syriusz Black
Rite Skeater, Peter Pitegrew i James Potter(który
już nie żyje :x( ... )
~Gledatek Niepospolity F
Dodano dnia 03 September 2010 20:33
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 23
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 3
Data rejestracji: 03.09.10
Medale:
Brak
Ale nie każdy potężny czarodziej musi zaraz być animagiem.Myślę,że Dumbledore mówiąc,iż mógłby uciec z Azkabanu miał na myśli właśnie to,że taki ktoś jak on nie będzie miał problemu z nawianiem.
Jak słusznie ktoś wyżej zauważył-Albus dzięki swoim niebywałym zdolnościom mógłby czarować bez różdżki,co byłoby pomocne przy ucieczce.
Jest też drugie przypuszczenie(moje ;p): jak doskonale wiemy Dumbledore jest(podobnie jak Czarny Pan)mistrzem legilimencji.W związku z tym byłby pewnie w stanie 'ukryć' w jakiś sposób swoje emocje przed Dementorami i w ten sposób ich oszukać.
Tak mi się przynajmniej wydaje...
~filip94 F
Dodano dnia 15 July 2013 15:38
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 104
Ostrzeżeń: 2
Komentarzy: 3
Data rejestracji: 14.07.13
Medale:
Brak
Dumbledore mógłby stać się niewidzialnym i uciec z Azkabanu bo w części 1. pt. ; Harry Potter i kamień filozoficzny" powiedział Harremu
że zna inne sposoby aby stać się niewidzialnym niż peleryna niewidka więc właśnie dzięki niewidzialności mógłby uciec z azkabanu
~angelina-malfoy F
Dodano dnia 01 December 2013 22:04
Użytkownik
Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Charłak
Punktów: 8
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 1
Data rejestracji: 01.12.13
Medale:
Brak
Dementorzy może i by go nie zobaczyli, ale na pewno by wyczuli wtedy jego emocje. Niewidzialność nie pozbawiała ludzi emocji.
~mag2 F
Dodano dnia 27 September 2014 15:06
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 2
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 1
Data rejestracji: 27.09.14
Medale:
Brak
Ten cytat rzeczywiście to potfierdza to prawda dementorzy są ślepi ale
wyczuwają zwierzęta tylko bardzo słabo więc zostanie animagiem to
jedyna szansa żeby uciec z askabanu potsumowując Dumbledore może
rzeczywiście jest animagiem.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Wybitny Wybitny 9% [1 głos]
Powyżej oczekiwań Powyżej oczekiwań 9% [1 głos]
Zadowalający Zadowalający 64% [7 głosów]
Nędzny Nędzny 9% [1 głos]
Okropny Okropny 9% [1 głos]
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Bou F 05-06-2026 19:33

Wiem wiem, to tak jakby# zobaczyła ducha raven xD
^raven F 04-06-2026 12:22

Duch Zszokowany
~Grande Rodent F 20-05-2026 13:50

No, szkoda, pamiętam, że może te z 10 lat temu czasem wchodziłem tu po szkole coś poczytać, ale konta wtedy nie miałem
~Bou F 17-05-2026 20:25

Ponad 10 lat temu to tu było super, żałuję że zniknęłam
~Bou F 17-05-2026 20:25

Zaglądałam tu czasem bez logowania, szkoda że strona umarła Smutny
~Grande Rodent F 17-05-2026 19:43

Hejka, ja to konta tyle czasu nie mam, mało kto chyba tu teraz zagląda, ale jest chyba adres na discordzie
~Bou F 15-05-2026 00:20

Hejka, powróciłam z zaświatów po 12 latach, ciekawe czy ktoś tutaj jeszcze mnie pamięta xD
~Grande Rodent F 20-03-2026 12:18

Czy Oscary były oglądnięte w tym roku?
~HariPotaPragneCie F 19-02-2026 01:14

Sowa
^raven F 07-01-2026 12:45

Harry New Year Kotecek Czarodziej
^N F 26-12-2025 08:45

Wesołych Świąt! Serce
~Grande Rodent F 14-09-2025 22:16

Dzięki za linek, kiedyś pewnie wpadnę Oczko
~wolverine F 10-09-2025 11:11

Discord hogsmeade: https://discord.gg
/5dgsr4EwhW
~wolverine F 04-09-2025 19:42

Wiedźma
^raven F 26-08-2025 00:43

True Uh-oh!
#Ginny Evans F 26-08-2025 00:41

Troszeczke, ale i tak to byl poczatek konca
^raven F 26-08-2025 00:26

Mnie strzykalo juz wtedy, wiec to moglo byc nawet miesiac temu Wredny chociaz kojarzy mi sie, ze wtedy Hogs bylo w nieco jednak lepszej formie Hm...
#Ginny Evans F 26-08-2025 00:23

Po strzykaniu w kregoslupie wnioskuje, ze nie Uh-oh!
^raven F 26-08-2025 00:20

OMG, to nie było rok temu??!! Cooo
#Ginny Evans F 26-08-2025 00:17

jeszcze 2 lata i bedzie dekada od krakowskiego spotkania, moze z tej okazji uda sie powtorzyc xd

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 60
» Zarejestrowanych: 76,998
» Zbanowanych: 1,629
» Gości online: 1298
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 8234
» Data rekordu:
24 May 2026 18:30