Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Nawigacja
Ankieta
Gdybyś był(a) nauczycielem w Hogwarcie, to jakiego przedmiotu byś uczył(a)? (aut. Bochenek89)





















Musisz się zalogować, aby móc zagłosować.
Ostatnie artykuły
» Przedmioty magiczne,...
» PotterCon subiektywn...
» Czarodziej nie wielb...
» Koty
» HP i Kamień Filozofi...
Losowy cytat
W Pokoju Życzeń
W Pokoju Życzeń
HARRY, ZABIJĘ CIĘ, JEŚLI PRZEZ NICH ZGINIEMY!
Czy Harry Potter jest horkruksem?
Wiele artykułów podejmowało rozważania na temat: Czy Harry Potter jest horkruksem? W moim artykule spróbuję odpowiedzieć na to pytanie.
Po pierwsze chciałabym odpowiedzieć na pytania użytkowników, niewierzących w to, że Potter mógłby być horkruksem. Najczęstsze z pytań brzmi: Jak Voldemort mógł stworzyć horkruksa, nie zabijając nikogo? Otóż odpowiedź, mam nadzieje, jest jasna. W tę noc Voldemort zamordował rodziców Harry'ego. Następnym pytaniem jest jak to możliwe, że Voldemort chce zabić swojego horkruksa. To też jest dosyć oczywiste - po prostu Czarny Pan nie ma pojęcia o tym, że Harry nim jest. Gdyby tak było to owszem, raczej nie byłby taki chętny do zabijania Pottera... Kolejnym argumentem ma być to, że Voldemort nie miałby czasu na rzucenie zaklęcia. To chyba logiczne, że Riddle nie miałby ochoty, by Harry stal się jego horkruksem, wiec głupotą jest myśleć (i nie chcę tu nikogo obrażać Język) że zrobiłby to specjalnie. Ostatnim argumentem jest to, że dusza Voldemorta nie mogłaby istnieć w ciele Harry'ego, ponieważ Potter jest zbyt przepełniony miłością. Ale czy nie pamiętacie słów Dumbledore'a, że Czarny Pan nie ma pojęcia, co dzieje się z jego horkruksami (dlatego tak zdenerwował się, gdy dowiedział się o tym, że jego pamiętnik został zniszczony). Świadczy to o tym, że Voldemort nie czułby tego, że cząstka jego duszy znajduje się w Harrym. A co do tego, że w Zakonie Feniksa Riddle nie mógł wytrzymać w ciele Harry'ego, to wtedy był on całkowicie świadomy tego, że znajduje się w umyśle i ciele Pottera. A co do tego co stało się tej nocy, gdy Czarny Pan zamordował Potterów:
Moim zdaniem Voldemort przyszedł do domu Potterów, zamordował rodziców Harry'ego i skierował różdżkę na niemowlę. I tu na chwile przerwę. Domyślam się, że żeby stworzyć horkruksa trzeba naznaczyć jakoś osobę, która ma być ofiara tzn. to nie jest tak, że każde morderstwo, które popełni Tom Riddle automatycznie kończy się horkruksem. Musi on jakoś te osobę oznaczyć. Domyślam się wiec, że naznaczył on Pottera, zanim rzucił na niego mordercze zaklęcie. Planował on zapewne po unicestwieniu Harry'ego rozszczepienie sobie duszy. Jednak nie przewidział, że zaklęcie odbije się od dziecka i trafi w niego. Możliwe, że cześć jego duszy trafiła do ciała chłopaka.
To tyle, piszcie komentarze, nie mogę się doczekać waszych opinii na ten temat. Pozdrawiam Uśmiech



Nadesłane przez: Ballaczka
Dodane: grudzień 31 2006 01:44Kotecek6
Komentarze
~Aranoisiv F
Dodano dnia 05 September 2008 19:27
Użytkownik
Awatar
Taaak... Już przeczytałąm ostatnia część i znam wyjaśnienie, więc nie wypowiem się tu z uwagi na użytkowników i gości, którzy nie przeczytali. Dam za to wybitny za jakość i zwięzłość informacji i brak literówek. Widać, ze sprawdzałaś Oczko
~DominiKa812 F
Dodano dnia 13 November 2008 17:55
Zbanowany
Awatar
Artykuł mi się podoba i daje wiele do wyjaśnienia. Dalej mam jakieś dziwne wrażenie, że raczej nie może być Horkusem bo przecież Voldemort by o tym wiedział .. Poza tym gdyby Harry byłby Horkusem to czy po zabiciu Voldemorta i on by nie umarł? Wszystkie Horkusy Voldemorta były bardzo strzeżone więc gdyby Harry miałby nim być powinien o tym wiedzieć? Daje Powyżej Oczekiwań za ciekawy artykuł.
~Lordwodnamorda F
Dodano dnia 04 January 2009 00:12
Użytkownik
Awatar
Artykuł mi się podoba i daje wiele do wyjaśnienia. Dalej mam jakieś dziwne wrażenie, że raczej nie może być Horkusem bo przecież Voldemort by o tym wiedział .. Poza tym gdyby Harry byłby Horkusem to czy po zabiciu Voldemorta i on by nie umarł? Wszystkie Horkusy Voldemorta były bardzo strzeżone więc gdyby Harry miałby nim być powinien o tym wiedzieć? Daje Powyżej Oczekiwań za ciekawy artykuł.
~Luna Lovegood F
Dodano dnia 20 January 2009 15:01
Użytkownik
Awatar
Nic dodać nic ująć Dam PO. Uważam, że Harry nie jest horkrukusem.
Voldemord by nie umarł gdyby wszystkie horkrukusy były by niepokonane, więc Harry musiał by najpierw zabić siebie a potem Voldemorta Cooo
~Rewolucja F
Dodano dnia 05 March 2009 20:47
Użytkownik
Awatar
Zgodzę się z tym. Cool
No, bo teraz to już jest oczywiste, choć powiem, że zanim przeczytałam ostatnią część, zastanawiało i intrygowało mnie to, czym lub kim jest ostatni horkruks. Nie odrzucałam możliwości iż jest to Potter, ale też do końca w nią nie wierzyłam. Pod względem ortograficznym i interpunkcyjnym, artykuł prawie bezbłędny, zdarzyły się tylko drobne literówki. Gratuluję, życzę wena i więcej sukcesów, a także zachęcam do kolejnych poszukiwań. :}
~Acti-Dolores F
Dodano dnia 24 March 2009 19:56
Użytkownik
Awatar
Jak wynika z niektórych części, Harry JEST horkruksem. Jak powszechnie wiadomo, Voldemort podzielił swą duszyczkę na cząsteczki i umieścił w jakiś przedmiotach. Kiedy podczas niefortunnego pierwszego spotkania "trafił" Harry'ego zaklęciem, nie zabił go, tym samym zostawiając w nim kawałek siebie.
~Harry_Ginny F
Dodano dnia 10 April 2009 11:34
Użytkownik
Awatar
Artykuł dobry. Dość ciekawe argumenty.
Według mojego rozumowania w Harrym była cząska Voldemorta, którą sam zabił w VII cześci. Jest to dokładnie wyjaśnione.
~bula0072 F
Dodano dnia 03 May 2009 13:06
Użytkownik
Awatar
Artykuł jest fajny.....Z pierwszego punktu widzenia wydaje sie trochę długi, ale jak sie zacznie go czytać to strasznie wciąga.... Daje on do myślenia i dużo wyjaśniaJupi! daje wybitny
~Lapa F
Dodano dnia 11 May 2009 18:44
Użytkownik
Awatar
Dla mnie to był oczywiste że Harry jest horkusem. Te wszystkie wizje. Wszystko się pogłębiło kiedy Harry widział wizję z perspektywy oczy Nagni... no i oczywiście kiedy się dowiedziałem że Nagini jest horkusem Voldemorta. Bo rozumiem ,że, jak zawsze mówił dumbledore, Harry'ego i Voldemorta połączyła klątwa, która się od niego odbiła, ale dlaczego z Nagini? Zrozumiałem, że coś ich też musi łączyć. No i to była dusza Voldemorta.
Za art daję W
~jan_ek97 F
Dodano dnia 29 June 2009 13:27
Użytkownik
Awatar
Niezła praca, ale błędy są:
1.Horkruksy to są części mocy Voldemorta, więc gdy Harry przeżył zaklecie Avada Kedavra Voldemort przekazał mu część mocy i tak stał się horkruksem.
2.Voldemort chce zabić Harrego bo Harry nie chce być z Voldemortem i Voldemort chce odzyskać swa moc którą stracilł zabijajac go.
3.W 7 tomie gdy okazuje się że Harry jest horkruksem Neville zabija Nagini i horkruksy zostają zniszczone a Harry mimo tego, że jest horkruksem nadal żyje, ale nie jest nim już.

Za staranie daje powyżej oczekiwań
~maggie F
Dodano dnia 23 March 2010 20:12
Użytkownik
Awatar
Fajny artykuł, przyjemnie i szybko się czyta. Błędów chyba nie było... ( no znaczy ja nie zauważyłam )
Moim zdaniem ten art zasłużył na WYBITNY Uśmiech
~rekowski7 F
Dodano dnia 27 March 2010 11:41
Użytkownik
Awatar
Harry był horkruksem .Voldemort chciał stworzyć 7 horkruksów ale nie zdążył i nie wiedział że Harry jest jednym z nichUśmiech
~monilla F
Dodano dnia 29 March 2010 21:24
Użytkownik
Awatar
Ja również uważam, że Harry jest horkruksem, ponieważ dowiadujemy się tego w 3 od końca rozdziale w ostatniej części, gdy profesor Dumbledore rozmawiał z nim. Uważam również,że Voldemort nie miał pojęcia, że stwarza horkruksa w ciele Harrego, ponieważ chodziło mu przede wszystkim o to by zabić tego który jest w stanie z nim zwyciężyć. Jego niewiedza dorowadziła go do upadku. I bardzo dobrze!Tak!
~Kacper_master F
Dodano dnia 22 May 2010 16:52
Użytkownik
Awatar
Tak Harry jest horkruksem poniważ kiedy voldek chciał zabić potiego
to jego dusza(o ile jeszcze jakąs miał)była tak pocharatana że sie z jego ciała wydostała i w potiego weszła proste zresztą jest to wszystko w książce.
~Larinne F
Dodano dnia 26 August 2010 17:48
Użytkownik
Awatar
Też zaczęłam się tego domyślać od 4/5 (nie pamiętam dokładnie). Do tego wniosku doszłam dzięki pomocy Dumbledora i jego stwierdzeniom np: że Harry przeżył dzięki miłości jego matki do niego kiedy oddała życie lub to, że Harry'ego i Voldemorta łączy jakaś więź poprzez, którą Harry miał koszmarne wizje itd. To skłaniało mnie do myślenia i cholernie ciekawiło, przynajmniej do czasu, aż przeczytałam cały cykl HP.

po prostu Czarny Pan nie ma pojęcia o tym, że Harry nim jest. Gdyby tak było to owszem, raczej nie byłby taki chętny do zabijania Pottera...

No właśnie! Przecież horkruksy tworzył po to by żyć wiecznie. Chował je dokładnie i zabezpieczał przeróżnymi zaklęciami by nikt nie mógł ich zniszczyć. Więc niby czemu miałby z własnej woli chcieć zabić Harry'ego, który również należał od jego kolekcji horkruksów? To by było samobójstwo! ;D
~Liselane F
Dodano dnia 21 November 2010 20:55
Użytkownik
Awatar
Artykuł spoko, naprawdę mi się podoba.
Pełen respekt za dociekliwość, tym bardziej, że artykuł pojawił się jeszcze przed premierą siódmego tomu

W zasadzie nic dodać, nic ująć ... daję zasłużone 'W'
~janusz97 F
Dodano dnia 13 January 2011 19:05
Użytkownik
Awatar
nie wierze żeby był horkruksem bo po insygni śmierci cz1 zostało do zniszczenia 3 horkruksy pszypuszczam że to mogą być 3 insygnie śmierci czyli czarna różdżka , kamień wskrzeszenia i peleryna niewitka
~czarodziejka18 F
Dodano dnia 17 July 2011 19:07
Użytkownik
Awatar
Jasne, że Harry jest siódmym horkruksem. Już same wizje i tego typu sprawy mówią same za siebie. Jeżeli ktoś czytał książkę lub oglądał teraz film w kinie, to na pewno rozumie, o co chodzi. Jak to się stało, że cząstka duszy Voldemorta żyła w Harrym.
Artykuł mi się podoba, wiele wyjaśnia. Ale jednak mógłby być nieco dłuższy. Dostajesz Powyżej Oczekiwań. xD
~klonomol F
Dodano dnia 23 July 2011 23:02
Użytkownik
Awatar
Jest nawet w 7 tomie gdy idzie do Voldemorta ten zabija go i potem spotuka Dumbledora i mu wszytka objaśnie że gdy Voldemort zabił jego matkę cząstka jego duszy odbiła się od nie i wstąpiła w jedyna żyjącą osobę w tm domu czyli w Harego ... i oczywiście :WYBITNY
~Bellatrixks F
Dodano dnia 30 October 2011 18:13
Użytkownik
Awatar
Harry jest Horkruksem. Ponieważ kiedy Voldemord próbował zabić Pottera mały, malutki kawałek jego duszy znalazł się w Harry'm. Tak mówi tom 7, kiedy Potter spotyka Dumbledora w swoim umyśle (to nie było zwykłe wyobrażenie) i z nim rozmawia. Dopiero Albus mu powiedział, że jest Horkruksem. Dowodem tego jest właśnie blizna na czole Harre'go. Co do artykułu to świetny. Ocena oczywiście Wybitna.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Wybitny Wybitny 71% [35 głosów]
Powyżej oczekiwań Powyżej oczekiwań 14% [7 głosów]
Zadowalający Zadowalający 8% [4 głosów]
Nędzny Nędzny 6% [3 głosów]
Okropny Okropny 0% [Brak oceny]
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

^N F 09-05-2025 23:32

Nie wiem, wysłałam, chyba
`RazorBMW F 09-05-2025 23:30

a sie naumialem, za to mozesz se dodac bo nick ten sam jakby cos. prywatne wiadomosci -> dodaj znajomego
^N F 09-05-2025 23:29

Nie skończą, bo money, money, money. Ja discorda używam, ale to dalej dla mnie czarna magia, jak mi kolega z pracy wysłał wiadomość, to nie umiałam jej odczytać xD
`RazorBMW F 09-05-2025 23:27

e, pan boomer sie nauczyl discorda obslugiwac, szokujace O_o
`RazorBMW F 09-05-2025 23:27

Niech to skoncza kiedys bo tego za duzo, naprawde. Wiecznie nie mozna tego wszystkiego robic.
^N F 09-05-2025 23:26

A ja w niedzielę idę na Thunderbolts, bo ponoć spoczko
`RazorBMW F 09-05-2025 23:18

Masz tu NIERa na noc, jak chcesz wiecej to wiesz gdzie pisac iksde https://www.youtu.
..qlxaFkUxgg
`RazorBMW F 09-05-2025 23:16

Nowy Papaj nie ma chwilowo potencjalu do memow, eh, nie to co 2137
`RazorBMW F 09-05-2025 23:15

Marwel podobnie. Nawalili produkcji? To powodzenia w znalezieniu czasu by to ogladac wszystko bo przeciez 23343434234 produkcji
^N F 09-05-2025 23:11

A idź Ty xD
`RazorBMW F 09-05-2025 23:10

star warsy fuj ale jako marka teraz iksde A bylem fanem lol
^N F 09-05-2025 23:10

No to mi się nie spodoba. Aktualnie ogrywam Jedi:Survivor
`RazorBMW F 09-05-2025 23:09

A tam, ludzie nie lubia tur a nagle Claire im sie spodobalo haha. xD
^N F 09-05-2025 23:08

Dobra tam, wiem, ale tury były szybko, że się ich nie widziało, jak się mrugało xD
`RazorBMW F 09-05-2025 23:07

BG zawsze bylo turowe, co tym, w starych mialas tury tylko niewidzialne. W Claire masz i tak... gre prawie rytmiczna w trakcie walki IKSDE
^N F 09-05-2025 23:07

Jak system walki turowy to żegnam. BG3 mi tak kuźwa zniszczyli, że no nie przeskocze tego systemu walki. A z Ciebie to francuz się zrobił Rozbawiony
`RazorBMW F 09-05-2025 23:06

Claire Obscure ex_pedition 33? Generalnie mozesz nie lubic systemu walki ale TEN ARTYZM. TE KOLORY. BELLE EPOQUE!
^N F 09-05-2025 23:06

O, na jakich? Ja na Balatro zawsze rycze, jak przegrywam :C xD
`RazorBMW F 09-05-2025 23:04

poryczalem sie na DWOCH grach w tym roku. Trzydziestoparolat
ek Fantastyczny wynik. Chcialbym umiec spiewac po francusku : (
^N F 09-05-2025 23:04

E, a w gierkę grałeś? Fajne to?

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 60
» Zarejestrowanych: 76,999
» Zbanowanych: 1,628
» Gości online: 752
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 5422
» Data rekordu:
10 September 2024 23:44
Ustawa dotycząca używania ciasteczekDrogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosowane są pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie, w tym również dostosowanych do Twoich indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies - więcej informacji na ten temat znajdziesz w polityce prywatności.
Zamknij