Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Nawigacja
Ankieta
Gdybyś był(a) nauczycielem w Hogwarcie, to jakiego przedmiotu byś uczył(a)? (aut. Bochenek89)





















Musisz się zalogować, aby móc zagłosować.
Ostatnie artykuły
» Przedmioty magiczne,...
» PotterCon subiektywn...
» Czarodziej nie wielb...
» Koty
» HP i Kamień Filozofi...
Losowy cytat
Harry i Cedrik
Harry i Cedrik
Bierz ten puchar!
- Nie - powtórzył Cedrik.
Przelazł przez plątaninę nóg pająka i stanął przy Harrym, który wlepił w niego oczy. Cedrik nie żartował. Rezygnował ze sławy i chwały, jakiej Haufflepuff nie zaznał od stuleci.
- No, śmiało - powiedział Cedrik.
Ta decyzja musiała go naprawdę dużo kosztować, ale minę miał zaciętą, ramiona skrzyżował na piersi - już ją podjął.

O wspomnieniach ::1
1. Jakie jest twoje najwcześniejsze wspomnienie?

"Byłam najstarszą siostrą, dwóch dziewczynek. Moje najwcześniejsze wspomnienie to narodziny mojej siostry - jest ode mnie tylko niecałe 2 lata młodsza. Tata zrobił mi playdough, taka domowa plastelinę z maki i wody, żeby mnie czymś zająć, podczas, gdy sam miotał się po pokoju, raz po raz wbiegając do sypialni i po chwili z niej wybiegając. Nie pamiętam niemowlęcia, pamiętam, ze jadłam tę plastelinę".


2. Opowiedz coś o swoich dziadkach.

"Miałam dwóch dziadków, Erniego i Stanleya - to ich imiona nadałam kierowcy i konduktorowi "Błędnego Rycerza". Obaj byli bardzo ciekawymi postaciami. Ernie miał duży sklep i kiedy go odwiedzaliśmy - mieszkał nad sklepem - pozwalał mnie i mojej siostrze bawić się po zamknięciu w sprzedawanie prawdziwymi puszkami, paczkami i pieniędzmi. Oczywiście pod warunkiem, że wszystko odniesiemy na miejsce.
Stanley miał czasem trudności z odróżnieniem rzeczywistości od fikcji. Był wielkim marzycielem i spędzał mnóstwo czasu w szopie w swoim ogrodzie, robiąc różne dziwne rzeczy.
Jedna z moich babek miała na imię Kathleen - to moje drugie imię (Joanne Kathleen Rowling). Uwielbiałam ją, a moim najsmutniejszym wspomnieniem z dzieciństwa jest jej śmierć. Druga babcia miała bzika na punkcie psów. Myślę, że wolała je od ludzi. Prawdę mówiąc, jest w niej coś z ciotki Marge".


3. Gdzie się urodziłaś?

"Chipping Sodbury koło Bristolu. Jestem z tego bardzo dumna! Myślę, że właśnie dlatego uwielbiam dziwaczne nazwy miejscowości. Przez dziewięć lat od mojego urodzenia mieszkaliśmy w Bristolu albo w pobliżu, potem przenieśliśmy sie do Tutshill, małej wioski kolo Chepstow w południowej Walii. Nad Chepstow króluje zamek na wzgórzu, co może wiele wyjaśnia".


4. Dlaczego przenieśliście się na wieś?

"To było chyba spełnienie marzenia moich rodziców - oboje spędzili dzieciństwo w wielkim mieście. Poznali się w pociągu, który wyjechał z dworca King's Cross w Londynie, zmierzając na północ, do Szkocji (skad my to znamy...). Tata był w marynarce wojennej, a mama była wrenka (tak nazywano kobiety pełniące podczas wojny służbę we WREN - Women's Royal Navy Force), oboje dostali przydział do Arbroath, na północ od Dundee. Była to miłość od pierwszego wejrzenia. Wzięli ślub mając po dziewiętnaście lat, ja urodziłam się po roku. Oboje marzyli o domku na wsi, a tata pracował w fabryce Rolls Royce'a, dokąd było blisko z Chepstow.
Mieszkaliśmy w domu tuż obok kościoła. Przedtem była w nim wiejska szkoła. Niedaleko była Offa's Dyke, tama na rzece Wye - cudowne miejsce, mnóstwo otoczaków na brzegu".




Nadesłane przez: Tomcur
Dodane: kwiecień 26 2006 09:14:48
Komentarze
~Ginny_Potter_1996_ F
Dodano dnia 09 March 2009 19:55
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -132
Ostrzeżeń: 1
Komentarzy: 3
Data rejestracji: 09.03.09
Medale:
Brak
Bardzo fajny artykuł. Fajnie tak dowiedzieć się czegoś więcej o autorce tych przewspaniałych książek, ciągle zastanawiam się jak można wymyślić tak odmienny świat, ja nigdy bym tego nie stworzyła ... ehh ... dam W. Wredny
~PieTraS F
Dodano dnia 05 May 2009 21:05
Użytkownik
Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Gracz Quidditcha Hufflepuffu
Punktów: 134
Ostrzeżeń: 1
Komentarzy: 38
Data rejestracji: 19.03.09
Medale:
Brak
(...)Bristolu

Czy mi sie zdaje , czy Hagrid w I czesci mowil, ze Potter mu usnal jak przelatywali nad Bristolem ?
"Płacze..)Bidulka usnął jak przelatywaliśmy nad Bsristolem".
;]

Fajny, fajny wywiadzik, oceny nie dam, bo wiem, ze Ty go nie przeprowadzales/as.
!mniszek_pospolity F
Dodano dnia 09 February 2014 20:00
VIP
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Komentarzy: 1,385
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak
No nie wiedziałem o tym, że na cześć dziadków nazwała konduktora i kierowcę Błędnego Rycerza ( Stan, Ernie ). Lubię krótkie i konkretne wywiady, właśnie takie jak ten. Jestem za i na plus Uśmiech Czyta się przyjemnie ; p - oby więcej takich...No i bardzo fajnie, że przeprowadzili się na wieś, do Szkocji ---> cudowne miejsce...
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Wybitny Wybitny 50% [2 głosów]
Powyżej oczekiwań Powyżej oczekiwań 25% [1 głos]
Zadowalający Zadowalający 25% [1 głos]
Nędzny Nędzny 0% [Brak oceny]
Okropny Okropny 0% [Brak oceny]
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Bou F 05-06-2026 19:33

Wiem wiem, to tak jakby# zobaczyła ducha raven xD
^raven F 04-06-2026 12:22

Duch Zszokowany
~Grande Rodent F 20-05-2026 13:50

No, szkoda, pamiętam, że może te z 10 lat temu czasem wchodziłem tu po szkole coś poczytać, ale konta wtedy nie miałem
~Bou F 17-05-2026 20:25

Ponad 10 lat temu to tu było super, żałuję że zniknęłam
~Bou F 17-05-2026 20:25

Zaglądałam tu czasem bez logowania, szkoda że strona umarła Smutny
~Grande Rodent F 17-05-2026 19:43

Hejka, ja to konta tyle czasu nie mam, mało kto chyba tu teraz zagląda, ale jest chyba adres na discordzie
~Bou F 15-05-2026 00:20

Hejka, powróciłam z zaświatów po 12 latach, ciekawe czy ktoś tutaj jeszcze mnie pamięta xD
~Grande Rodent F 20-03-2026 12:18

Czy Oscary były oglądnięte w tym roku?
~HariPotaPragneCie F 19-02-2026 01:14

Sowa
^raven F 07-01-2026 12:45

Harry New Year Kotecek Czarodziej
^N F 26-12-2025 08:45

Wesołych Świąt! Serce
~Grande Rodent F 14-09-2025 22:16

Dzięki za linek, kiedyś pewnie wpadnę Oczko
~wolverine F 10-09-2025 11:11

Discord hogsmeade: https://discord.gg
/5dgsr4EwhW
~wolverine F 04-09-2025 19:42

Wiedźma
^raven F 26-08-2025 00:43

True Uh-oh!
#Ginny Evans F 26-08-2025 00:41

Troszeczke, ale i tak to byl poczatek konca
^raven F 26-08-2025 00:26

Mnie strzykalo juz wtedy, wiec to moglo byc nawet miesiac temu Wredny chociaz kojarzy mi sie, ze wtedy Hogs bylo w nieco jednak lepszej formie Hm...
#Ginny Evans F 26-08-2025 00:23

Po strzykaniu w kregoslupie wnioskuje, ze nie Uh-oh!
^raven F 26-08-2025 00:20

OMG, to nie było rok temu??!! Cooo
#Ginny Evans F 26-08-2025 00:17

jeszcze 2 lata i bedzie dekada od krakowskiego spotkania, moze z tej okazji uda sie powtorzyc xd

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 60
» Zarejestrowanych: 76,998
» Zbanowanych: 1,629
» Gości online: 999
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 8234
» Data rekordu:
24 May 2026 18:30