Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 144
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Kino
»»» Bajki Disneya
Drukuj temat · Bajki Disneya
~Fiore F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 28-11-2008 14:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1185
Ostrzeżeń: 0
Postów: 210
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Na pewno każdy z nas oglądał kiedyś choćby jeden film animowany wytwórni Disneya. Animacje takie jak Król lew, Dzwonnik z Notre Dame, Mała Syrenka czy Pocahontas są znane na całym świecie. Kochają je nie tylko dzieci, ale też dorośli. Przenoszą nas w cudowny, magiczny świat, gdzie zawsze zwycięża dobro.
Jakie są wasze ulubione? Macie do którejś z bajek Disneya szczególny sentyment? Może jest taka którą możecie oglądać non stop? Którą postać darzycie największą sympatią?
A może nie lubicie disneyowskich bajek (serio jest ktoś taki? ^^)
Piszcie.
Wyślij prywatną wiadomość
~Szczota F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 28-11-2008 15:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Gracz Quidditcha Slytherinu
Punktów: 138
Ostrzeżeń: 0
Postów: 41
Data rejestracji: 19.09.08
Medale:
Brak

Hmm... wydaje mi się, że taki temat już jest...

Co o tym sądzisz drogi Gościu ?
http://www.TheVampireHistory.blog.onet.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
!Ariana F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 28-11-2008 15:16
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Mistrz Zaklęć
Punktów: 2809
Ostrzeżeń: 0
Postów: 520
Data rejestracji: 09.08.08
Medale:
Brak

Hmm... wydaje mi się, że taki temat już jest...


Masz rację - wydaje Ci się. Jest o Disney Chanel, ale to nie to samo.

A co do bajek - to szczerze mówiąc nie mam żadnej ulubionej a na siłę nie chce mi się wymyślać. Ale kiedyś tam, dawno temu bardzo je lubiłam. ;]
Edytowane przez Ariana dnia 28-11-2008 15:19
Wyślij prywatną wiadomość
~Shemya F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 28-11-2008 15:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1628
Ostrzeżeń: 1
Postów: 665
Data rejestracji: 14.09.08
Medale:
Brak

Kocham Disneya! x D Ale tego starego, te świetne animowane bajki bo ostatnimi laty bardziej skupili się na filmach typu "Camp Rock" (przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie)...
Zawsze jak siostra przyjeżdża oglądamy Króla Lwa, ja czasem wolałabym coś innego, ale to ulubiona bajka mojej siostry, a ja nic nie mam do gadania. ;p Mam dużo kaset i kilka płyt DVD Disneya. Pamiętam jak byłam młodsza, że były takie bajki, które mogłam oglądać nawet kilka razy dziennie przez miesiąc. -.-
Ulubionej bajki nie potrafię wyłonić. Za dużo tych bajek. ;p
__________________
Everything dies
http://shivamix.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
!Tonks2812 F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 28-11-2008 15:47
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Dziedzic Ravenclaw
Punktów: 6047
Ostrzeżeń: 0
Postów: 219
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Chociaż mam 15 lat to lubię takie bajki ;p choć czasem wstyd się przyznać.
Tylko, że teraz Disney już nie jest takim jedynym 'wytwórcą' bajek ;] Są przecież świetne bajki, np. 'Shrek' czy 'Potwory i Spółka', które nie są przez Disney wymyślone, a są równie dobre.
Jak moi poprzednicy, również nie umiem wymienić ulubionych filmów animowanych z Disneya, ale to dlatego, że nie wiem, które są wytworzone właśnie przez nich ;]
Król Lew to klasyka ^^ ale pierwszą część za bardzo nie lubię oglądać, bo za każdym razem, gdy umiera Mufasa, chce mi się płakać ;p Dlatego moją ulubioną częścią jest Król Lew 3, mistrzowskie.
__________________
Mężczyźni wolą kobiety ładne niż mądre, ponieważ łatwiej im przychodzi patrzenie niż myślenie.

hogsmeade.pl/tiara,ravenclaw,ona.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Shemya F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 28-11-2008 15:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1628
Ostrzeżeń: 1
Postów: 665
Data rejestracji: 14.09.08
Medale:
Brak

Tonks2812 napisał/a:
Król Lew to klasyka ^^ ale pierwszą część za bardzo nie lubię oglądać, bo za każdym razem, gdy umiera Mufasa, chce mi się płakać ;p Dlatego moją ulubioną częścią jest Król Lew 3, mistrzowskie.

A ja właśnie za to lubię jedynkę, za te łzy, które czasem udaje się ze mnie jej wyciągnąć. ;D I jedynka jest najlepsza. Zawsze jedynka jest najlepsza. x D A co do trójki... Jak dla mnie mógłby być to jedynie dodatek do filmu, a nie kolejna część. Bo owszem - fajne nawet, ale nie pasuję mi to na kolejną część. Kolejną częścią powinna być kontynuacja. A najlepiej to jakby była tylko jedna część, o. ;p
__________________
Everything dies
http://shivamix.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Kasztan F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 28-11-2008 16:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1453
Ostrzeżeń: 3
Postów: 221
Data rejestracji: 22.11.08
Medale:
Brak

Ja ze wszystkich bajeczek Disneya lubię "Goofy na wakacjach". Zawsze lubiłam Goffy'iego, a tu film pełnometrażowy zrobili, co mnie bardzo zdziwiło. Siostra zaciągnęła mnie przed telewizor, kazała włączyć bajkę, zrobić popcorn, zasiedziałam się i oglądałam.
Następnie kocham "Drogę do El Dorado"Płaczechoć nie jestem pewna, czy to produkcja Disneya). Chociaż nie. "Droga do El Dorado" będzie przed Goofy'ym. Na 100%.
__________________
Dr. Chase: To był jeden pocałunek!
Dr. House: Właśnie dlatego nie możesz dotykać moich markerów.

House:Jeśli dostanę ten dyżur, to wskażę tego, kto rozpuszcza plotki o twojej rzekomej zmianie płci
Cuddy: Nie ma takich plotek.
House: Ale będą, jeśli nie dasz mi tego dyżuru

House : O, widze , że mamy trzech muszkieterów. Załatw murzyna, ja dziewczynę , a kangur przestraszy się i ucieknie.

Dr House: Ta tablica nie bez powodu jest BIAŁA
(chwila ciszy)
Dr House: Możesz oddać mi ten CZARNY pisak?

House: [do Cuddy] Aha, prawie zapomniałem, muszę dać 16-letniemu pacjentowi magiczne grzybki by wyeliminować bóle głowy. W porządku?
Cuddy: [sarkastycznie] Żaden problem.
[House uśmiecha sie i wychodzi. Cuddy w panice biegnie za nim]
Cuddy: To był sarkazm!

Dr Foreman: Saturacja w normie.
Dr House: Zmieniła się o jeden procent.
Dr Foreman: Mieści się w normie. To normalne.
Dr House: Gdyby jej DNA zmieniło się o jeden procent byłaby delfinem.

Dr. Chase: Nienawidzę tego dzieciaka.
Dr. House: Lubię tego dzieciaka.
Dr. Chase: Jeszcze go nie poznałeś.

Dr Cameron: Prosisz mnie, bym z tobą poszła?
Dr House: Jasne. Brzmi nieźle.
Dr Cameron: Coś w rodzaju randki?
Dr House: Dokładnie, tylko z wyjątkiem "randki".

Henry: Mój brat nie jest zbyt mądry.
Dr House: Moc genów jest potężna.

Dr House: Potrzebnym mi prawnik.
Vogler: Kogo zabiłeś?
Dr House: Nikogo, ale jest dopiero przed południem.

Wilson: Bądź sobą. Bądź opryskliwy, obojętny, niegrzeczny i arogancki.
House: Nie rób ze mnie świętego.
Wyślij prywatną wiadomość
~Maladie F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 28-11-2008 16:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3691
Ostrzeżeń: 2
Postów: 516
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Co do bajek produkcji Disneya wiele ich obejrzałam, ale jako kilkuletnie dziecko i już nie pamiętam zbyt wielu tytułów. Pamiętam, że miałam chyba 4 latka jak poszłam z tatą do kina na Małą Syrenkę. Na pewno oglądałam Króla Lwa, oczywiście wszystkie trzy części, Piotrusia Pana, Tarzana. W pamięci zapadły mi też wszystkie części Lilo i Sticha oraz Herkules. Więcej tytułów nie pamiętam, ale na pewno było ich dużo dużo więcej.
__________________
Gdybyśmy cofnęli czas i naprawili wszystkie błędy, to czy świat nie byłby sztucznie idealny?

- Czy ty naprawdę jeszcze się nie zorientowałeś, że nienawidzę, gdy odpowiadasz pytaniem na pytanie?
- Naprawdę?


hogsmeade.pl/images/other/kkbh.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~93asia93 F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 28-11-2008 16:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1844
Ostrzeżeń: 1
Postów: 300
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Medal

Jakie są wasze ulubione?

Oj, sporo tego... Ale powiem ostatnio wspominane przeze mnie: Pocahontas, Bernard i Bianka w Krainie Kangurów, Dzwonnika z Notre Dame, Kaczor Donald i Śpiąca Królewna, Goofy na wakacjach, "Król lew"...
Macie do którejś z bajek Disneya szczególny sentyment?

Goofy na wakacjach Uśmiech
Może jest taka którą możecie oglądać non stop? Którą postać darzycie największą sympatią?

Na pewno Kaczor Donald. I moja ulubiona bajka dzieciństwa... Goofy na wakacjach! xDxDxD
Edytowane przez 93asia93 dnia 05-11-2009 20:02
http://chomikuj.pl/Mephistopholes Wyślij prywatną wiadomość
~Fiore F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 28-11-2008 21:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1185
Ostrzeżeń: 0
Postów: 210
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

To może ja sie w końcu wypowiem.
Najbardziej kocham Króla Lwa. Pamiętam jak w kinie popłakałam się, gdy Mufasa spadł ze skały (miałam 4 lata, teraz mnie to tak nie wzrusza ;d). Czas Simby też jest świetny. Baardzo lubię też Herkulesa, Mulan Małą Syrenkę i Pocahontas. Ale na niczym chyba tak nie ryczę jak na Mój brat niedźwiedź. To moja bajka numer 2.
Z najnowszych produkcji Dinseya bardzo, bardzo polecam film pt. W.A.L.L. E. Świetny, wzruszający, zabawny, pełen uroku. To zdecydowanie jedna z lepszych animacji tej wytwórni ostatnich lat.
Chciałabym też dodać, że uwielbiam piosenki z bajek Disneya. Miód!
Wyślij prywatną wiadomość
~Ain Eingarp F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 29-11-2008 12:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 547
Ostrzeżeń: 1
Postów: 546
Data rejestracji: 10.11.08
Medale:
Brak

Ja bardzo lubię bajki Disney'a.
Niektóre są bardzo śmieszne a gdzieś tak dwie bajki Disney'a są dla mnie głupie, i to jest:
1) Tarzan
2) Tarzan 2
to jest dla mnie głupie, ale to nie znaczy że nie mam ulubionych bajek, a są to:
1) Goofy na wakacjach
2) Goofy w kolegu (czy jakoś tak)
3) Dzwoneczek
nic mi już nie przychodzi do głowy

__________________
hej drogi Gościu! Pamiętaj że ty masz największe pozdrowienia! Uśmiech Jesteś najlepszy drogi GościuCool

[alt]Możesz na mnie liczyć Uśmiech[/alt]
[alt]
Uśmiech Cool Ain Eingarp Cool Uśmiech
[/alt]
Wyślij prywatną wiadomość
!Dominika F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 29-11-2008 15:17
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2702
Ostrzeżeń: 0
Postów: 298
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Bajek Disneya oglądałam wiele, wszystkie razem i każda po kolei mi się bardzo podobała. Ale to już było xD Obecnie rzadko wracam do bajek, ale jeśli akurat mi się zdarzy trafić na jakąś w telewizji to nie przełączam dalej lecz zostaję przy tym kanale i sobie oglądam.
Patrząc po raz któryś na bajkę oglądaną w dzieciństwie przypomina mi się to, jak byłam mała i szalałam za tymi bajkami i postaciami z nich...
__________________
Bo w ogrodzie rośnie pnącze
w dzikim winie świat się plącze,
bo w ogrodzie dzikie wino
kto je tutaj siał dziewczyno.
Wyślij prywatną wiadomość
~Tanya F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 14-12-2008 10:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5038
Ostrzeżeń: 0
Postów: 355
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ha! A ja nawet mam parę bajek na kasetach! Jak byłam mała to co weekend mama włączała mi je na wideo. ; P Najczęściej oglądałam Pocahontas i Dzwonnika z Notre Dame. Króla Lwa nie chciałam oglądać zbyt często, bo robiło mi się smutno i płakałam. ; ( ; P Takie bajki są o wiele, wiele lepsze o tych dzisiejszych...
Na dzień dzisiejszy można powiedzieć, że wyrosłam z bajek. Nie oglądam w ogóle.
__________________
s3.amazonaws.com/hottopic_shockhound_production/images/20817/67557_GunsNRoses_003.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Alice F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 21-12-2008 19:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 383
Ostrzeżeń: 1
Postów: 116
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ech, Disney. Moja ulubiona produkcja bajek... Mimo, że mam 17 lat uwielbiam te bajki. Mam z trzy półki zapchane kasetami z bajkami.
- Uwielbiam Pocahontas i często sobie podśpiewuję "Kolorowy wiatr"
- kocham Małą Syrenkę i jej przyjaciela Florka
- Król Lew jest po prostu super
- Mulan - świetna bajka a teksty Muszu mnie powalają
- Piękna i Bestia - super super i jeszcze raz super
- Goofy na wakacjach- ha ha ha ha
- Herkules - naprawdę w klasie powiedziałam nauczycielce, że Hades był złym bogiem, który chciał zdobyć panowanie nad Olimpem i miał takich dwóch pomocnych stworków
- Toy Story - od oglądnięcia tej bajki bardziej szanuję zabawki bo mogą się zemścić
- Trzej Muszkieterowie Micky, Donald i Goofy- świetna bajeczka.
- Dawno temu w trawie - świetna komedia
- Gdzie jest Nemo - od tamtej pory nie stukam w akwarium bo teraz wiem jak to ryby słyszą.
Jest jeszcze wiele bajek które uwielbiam ale nie chce się rozpisywać.
__________________
"Kto nie boi się wierzyć, że się uda
Kto wie, kto wie, że
Wiara czyni cuda

Kto nie boi się wierzyć, że się uda
Ja nie, ja wierzę
Wiara czyni cuda..."
Wyślij prywatną wiadomość
~Bobby Weil F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 21-12-2008 22:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 652
Ostrzeżeń: 0
Postów: 83
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Cud, miód i orzeszki ;* Kocham bajki disneya. Zawsze się śmiałam z chrzestnego, że jak nie umiał mnie zabawić to sadzął mnie rpzed króle lwemOczko Pewnie dlatego tak kocham tę bajke. Bo to bajka mojego dzieciństwa. No po prostu bajki disneya są... disneya. Są po prostu jedyne w swoim rodzaju i nie do pdrobienia.
Tylko czemu nikt nie wspomniał o 'Dzwonniku...'? Przecież to cudowna bajka. Zaraz po Królu Lwie. Ehh, bajka.
A muzyka? Mówi sama za siebie. Szczerze mówiąc to wystawiłabym pomnik Menkenowi ;* Jego talent... kurde, jego twórczość dała mi tle wspaniałych chwil. To dzięki niemu zrozumiałam, że nawet najlepiej zrobiona scena nigdy nie zostnaie w pełni tka odebrana jak przy muzyce. Alan. I love you! ;*
__________________
Hilsonka.
Wilsonka.
Alanholiczka.
+
Carla Bruni.

Potrafię dochować tajemnicy. Nikomu nie powiedziałem, że Wilson nadal moczy się w nocy

House

"Różnica pomiędzy seksem i śmiercią polega na tym, że kiedy będziesz umierał, nikt nie będzie się śmiać z ciebie, że robisz to sam."
niezawodny Woody
Wyślij prywatną wiadomość
!Souriant F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 03-01-2009 22:13
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Animag Wąż
Punktów: 539
Ostrzeżeń: 0
Postów: 91
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Wychowałam się na bajkach Disneya! Oczywiście na tych prawdziwych - starych, ręcznie rysowanych, wartościowych, niosących jakieś przesłanie, a nie jakiś idiotycznych, robionych komputerowo kreskówkach, w których króluje przemoc, jakieś idiotyczne słownictwo etc. Teraz to już jest Pixar, a nie Disney, niestety.

Ale wracając do tematu to moją najukochańszą bajką, do której mam ogromy sentyment jest Król Lew. Po prostu majstersztyk. Uwielbiam zarówno muzykę, postaci, całą scenerię, no i przede wszystkim piękną i wzruszającą historię młodego lwiątka - innymi słowy wszystko. Druga część też jest całkiem niezła, nie zapomnę mojej radości, kiedy dostałam ją na kasecie (ktoś jeszcze w ogóle pamięta czasy VHS?), jednak nie przebija pierwszej. Po za tym bardzo lubiłam Pocahontas, do dzisiaj przechodzą mnie dreszcze, kiedy słucham piosenki Kolorowy wiatr. Oprócz tych dwóch ulubionych, oglądałam jeszcze Śpiącą królewnę, Kopciuszka, Bambi, Aladyna, Królewnę Śnieżkę, Pinokia... Klasyka, nie to, co te wszystkie Madagaskary, Happy wkręty, Kung-Fu Pandy itd., które nazywa się teraz bajkami dla dzieci. Aż się boję, co z nich wyrośnie.
__________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,
a potem pokona doświadczeniem.
http://souriant.deviantart.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Dora156 F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 03-01-2009 22:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 6
Ostrzeżeń: 1
Postów: 23
Data rejestracji: 03.01.09
Medale:
Brak

Ja też lubie bajki Disneya. Czasem dobrze jest usiąść i jakąś oglądnąć wtedy czuje się jak małe dziecko. Oczywiście lubię Króla Lwa i zawsze gdy oglądam płacze, ale ja czesto płacze przy filmach lub książkach. Jednak najbardziej pamiętam gdy byłam młodsza na dobranockę leciały krótkie bajki z Myszką Miki, Kaczorem Donaldem itp. wraz z smerfami i gumisiami to były moje ulubione dobranocki xD
__________________
>>
"Dobrze widzi sie tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu."

"Czasami musisz stać sie kimś innym..., ale musisz jednak pamiętać, Kim byleś, Kim chciałeś być i Kim jesteś"

....................................
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I o Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !
Wyślij prywatną wiadomość
~Cee F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 11-01-2009 15:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6020
Ostrzeżeń: 0
Postów: 635
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Disney to klasyk wśród bajek. Nigdy nie zapomnę wzruszającego Króla Lwa, przy którym jako sześciolatka beczałam, cofałam kasetę, znowu beczałam, znowu cofałam kasetę i znowu beczałam, az nie popsułam wideo. Jednak moją ulubioną bajką jest Dinozaur, którego puszczam sobie od kilku lat przynajmniej raz na tydzień i nigdy mi się nie znudzi - ale nie ten z dubbingiem, tylko wersja angielska - niesamowicie zawsze trafia mi do serca. Uwielbiam też nie tak dawno odkrytą Dżunglę, wspaniała jest też Disney'owska wersja Pięknej i bestii.
Szkoda jednak, że klasyczny Disney słynący z tak przepięknych bajek ostatnimi czasy spada na psy i produkuje coraz więcej beznadziejnych i przesłodzonych produkcji dla nastolatków. ;f

Edytowane przez Cee dnia 17-01-2009 15:38
Wyślij prywatną wiadomość
!Cathy F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 16-01-2009 21:46
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 888
Ostrzeżeń: 0
Postów: 182
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Gdy byłam jeszcze małym kaczątkiem, rodzice straszliwie musieli mnie rozpieszczać, bo na przeróżnych półkach znalazłam 51 kaset z bajkami Disneya. Właściwie posiadam wszystkie produkcje, które tu wymieniliście [a raczej już mój brat posiada]. Do tych kaset nie zaglądałam od bodaj 5 lat, więc pamiętam jedynie tytuły i jakieś tam elementy fabuły. Może przez ferie, jak nie będę miała nic lepszego do roboty trochę sobie je odświeżę ; ] Wideo jeszcze działa. Co do tych nowszych 'dzieci' Disneya Walle mnie oczarował. Prawie się wzruszyłam. Fabuła świetna, muzyka też, no i co tu dużo gadać ten mały robot jest czarujący.
Muszę też zgodzić się z Cee, że logo Disneya widzimy coraz częściej na pustych i bezwartościowych filmach, pokroju Camp Rock, czy High School Musical, chociaż Walle udowodnił, że stać ich na o wieeeeele więcej.
__________________
Nie uważałeś jak robisz, rób jak uważasz.
Wyślij prywatną wiadomość
~atrammarta F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 16-01-2009 21:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1561
Ostrzeżeń: 0
Postów: 580
Data rejestracji: 02.12.08
Medale:
Brak

Disnyowskie bajki lubię najbardzej. Są śmieszne, bardzo fajnie wykonane i... mają to coś.
Nie mam bajek ulubionych. I choć jestem w wieku gdzie bajek ogląda się coraz mniej, ja z chęcią do nich wracam.

Muszę też zgodzić się z Cee, że logo Disneya widzimy coraz częściej na pustych i bezwartościowych filmach, pokroju Camp Rock, czy High School Musical

Niestety, ale tak. Zgadzam się.

Walle mnie po części wzrudzył, po części rozczarował, a może bardziej nudził. Trochę to było... hmmm... no takie jakieś ; P


__________________
"Słowo które nie jest wypowiedziane
jest słowem którego nie można powtórzyć
nie można się go nauczyć ani imitować
póki więc nie otworzą się usta
nie otworzą się rzeki
nie otworzą się rany
nie otworzą się umysły
nie otworzy się raj"
( Krzysztof Pieczyński )

Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT