Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 243
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Sport
»»» WF - upragniona lekcja czy istny koszmar?
Drukuj temat · WF - upragniona lekcja czy istny koszmar?
!Lady Shadow F
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 31-08-2008 00:59
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

A w moim przypadku to ani nie ulubiona czy upragniona lekcjia ani też koszmar.
Wf dla mnie był, jest no i będzie.
To, że czasem dzieli się na przyjemniejsze i na mniej przyjemniejsze ćwiczenia ale musi ujść.
Ale i był też taki okres czasu tak w gimnazjum, że wf poprostu znienawidziałam no i opuszczałam te lekcję jak tylko się dało no i każda byle wymówka była dobra. Potem jednak w starszej klasie coś mi się odmieniło,(chyba dlatego iż zmieniliśmy nauczycielkę wf na faceta)
No i znudnych wf stał się fajny wf.
Ale jak dziś to nie nawidze gimnastyki a lekkoaltletyka czy zespołowe gry uwielbiam.
A teraz to już nawet nie mam Wf, zastepuję sobie go kopiąc piłkę na boisku koła błoku z kumpelami i kumplami ^^
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
~Augurey F
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 03-09-2008 00:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 856
Ostrzeżeń: 0
Postów: 93
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

No to tak - w czasach podstawówki WF był zdecydowanie jedną z moich ulubionych lekcji. I nauczyciel w porządku, i bez żadnej przesady... Ale teraz dostaliśmy nauczycielkę, która ma opinię jednej z największych pił, co, niestety, się sprawdza. Najpierw uczył nas facet, który był bardzo w porządku, ale teraz zachciało im się zmian. I co? Beznadzieja. Ze dwie dziewczyny nie miały strojów, a ona się wydarła, jakby nie wiem co. Poza tym wykorzystuje bardzo forsowne ćwiczenia...
Jaki z tego wniosek? Wychowanie fizyczne to zdecydowanie nie upragniona i wyczekiwana lekcja.
Wyślij prywatną wiadomość
~Kabaczek F
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 04-09-2008 18:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 656
Ostrzeżeń: 1
Postów: 166
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Teraz mamy nowego gościa od W'F'u a gość jest w porządku wiec akurat fajny jest wf teraz z nim Uśmiech wcześniej też był dobry ale za dużo biegania chyba...
www.capoeirabrasil.pl Wyślij prywatną wiadomość
!niewesolypagorek F
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2008 12:26
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10408
Ostrzeżeń: 0
Postów: 660
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal Medal Medal

Nigdy nie lubiłam wfu... Wolno biegam, nie umiem grać w piłkę... Jedyne co mi się podoba na lekcjach wfu to basen... Lubię pływać.

Jak to napisała Martucha - fajnie by było gdyby lekcje wfu nie były na ocenę Język
__________________
i54.tinypic.com/10d7ebb.png
i29.tinypic.com/10y036u.png

is this the place we used to love?...
i54.tinypic.com/2po5e2s.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Blair F
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2008 17:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Redaktor Żonglera
Punktów: 1008
Ostrzeżeń: 0
Postów: 259
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Zależy co robimy na tym wf-ie. Jeśli tylko ciągle biegamy to jestem w stanie zrobić wszystko, byleby tylko nie ćwiczyć. Ale jeśli gramy np. w siatkówkę to wtedy strasznie żałuję, jeśli akurat jestem zwolniona. W podstawówce bardzo lubiłam wf, bo każda nauczyciela z którą go mieliśmy była świetna. W gimnazjum jest już gorzej - uczy nas facet, z którego ciągle żartujemy. Niby nie zwraca na to uwagi, ale naprawdę często "przeginamy pałę" i wtedy jest z nim nieciekawie. Język
__________________
Nie zależy mi na pieniądzach i na sławie, chcę być tylko doskonała.
Marilyn Monroe.

i40.tinypic.com/10oierr.gif
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Gaga F
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 16-09-2008 20:21
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 738
Ostrzeżeń: 1
Postów: 286
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Nie moge powiedziec, że uwielbiam. Ale lubię.
Mamy nauczyciela, który ocenia chęci. Wiem, bo nie umiem biegac przez 30 minut w dwudziesto - paro stopniowym upale. Ale zawsze biegam i się staram ;d.
Ale muszę stwierdzic, że nie nawidze biegac. Za to polubiłam noge, bo nasz wuefista jest trenerem piłki nożnej. I częściej trafiam do kosza, niż w podstawówce ;P
Wyślij prywatną wiadomość
N
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 19-09-2008 14:06
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

To wszystko jest bezsensu! W naszej polskiej szkole WF to: sam stres ! Co roku wykonawanie tych samych ćwiczeń na ocenę, a z każdym rokiem wyższe kryteria na każdą ocenę! Na zachodzie Europy, w krajach cywilizowanych to jest tak: uczniowie przychodzą na WF...jedni proszą wuefistę o piłkę, inni o paletki..każdy sobie wypoczywa jak chce. Każdy ma swój ulubiony sposób na rekreację. Nie ma z tego przedmiotu oceny! To po prostu lekcja który służy zrelaksowaniu się, odpoczynkowi. Każdy gra w co chce, wuefista tylko pilnuje ogólnego porządku i ewentualnie sędziuje jeśli ktoś gra w grę zespołową. U nas wuefiści to często FURIACI po prostu. Krzyczą, śmieją się z uczniów słabo ćwiczących. Ja zawsze byłem słabszy z wf. Po prostu nie lubiłem grac w nogę, kosza. Po prostu mnie to nie interesuje. Inni zaraz wyzywają: ciota, dupek itp. Są tacy ludzie. Nie rozumieją że każdy woli co innego. A niektórzy powielają stereotypy: że chłopak to kocha wf, że to to tamto itp. To strasznie bezmyślne. U nas wuefista jeszcze się śmieje i poniża Cię przed całą klasą, gdy czegoś nie potrafisz na WF wykonać. To istny koszmar. Poza tym w szatniach zwyczajem powszechnym są kradzieże. Wuefiści to często dziwni ludzie. 11 stopni, mżawka..a oni...biegać 2 km do lasy w krótkich spodenkach i koszulce z krótkim rękawem! Także mówię, powinno być jak na zachodzie Europy, gdzie wychowanie fizyczne to godzinka rekreacji, odpoczynku, każdy gra w to co lubi, bez stresu ocenowego i innych podobnych dziwactw. Dla mnie lekcja WF zawsze była wielkim koszmarem i stresem. Czy ktoś uważa podobnie jak ja? A może wprost przeciwnie?
Wyślij prywatną wiadomość
!Marta_Mara F
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 19-09-2008 15:48
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Karta z Czekoladowych Żab
Punktów: 4106
Ostrzeżeń: 0
Postów: 110
Data rejestracji: 01.08.08
Medale:
Brak

lewis, z tego, co opisałeś wyłania się wizja zajęć karnych. Normalnie więzienie.

Co roku wykonawanie tych samych ćwiczeń na ocenę, a z każdym rokiem wyższe kryteria na każdą ocenę!

No, trzeba sobie podnosić poprzeczkę, prawda? ;>

Niby stres i tak dalej...
Ale na innych lekcjach nie pytają? Nie ma sprawdzianów, egzaminów i na koniec matury?
Bez przesadyzmu. W-f to też lekcja i nauczyciel powinien sprawdzać stan uczniów.

Na zachodzie Europy, w krajach cywilizowanych to jest tak: uczniowie przychodzą na WF...jedni proszą wuefistę o piłkę, inni o paletki..każdy sobie wypoczywa jak chce. Każdy ma swój ulubiony sposób na rekreację

W paletki to sobie możesz pograć z siostrą po szkole, a na w-fie masz podnosić swoją sprawność fizyczną Język

A co do wuefistów- są jak nauczyciele. Jeden walnięty, drugi spoko, trzeci głuchawy, czwarty nieco ślepy.

Stres jest na każdej lekcji. Nie widzę powodu żeby deklasować w-f.

Ja od podstawówki lubiłam wychowanie fizyczne.
Po prostu można pograć z koleżankami, poruszać się, bo przez resztę dnia siedzisz na tyłku w szkole i jedyne, co ci się rusza to ręką, jak ją podnosisz do góry. xD
Edytowane przez Marta_Mara dnia 19-09-2008 15:49
Wyślij prywatną wiadomość
~Rock_Idiot F
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 19-09-2008 15:54
Zbanowany

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1182
Ostrzeżeń: 2
Postów: 401
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Co do wf-u.
Całkiem lubię wf, zależy, w co gramy.
Najbardziej nie lubię testu gibkości.
Teraz rosną (ale głupio to brzmi^^) i jestem nieco... nie nieforemna?
Mam długie nogi i nieco przykrótkie ręce, więc nie sięgam podłogi i dostaje gorsze oceny.
A szkoda.
Najbardziej lubię gre w siatkówkę i w koszykówkę.
Podoba mi się rónież piłka nożna, ale nie mogę stać na bramcexD
Nie podoba mi się pomysł, aby wf-u nie liczyć do średniej, a tym bardziej- aby nie był obowiązkowy.
__________________
Boże, jak ja nie znoszę tych, co są jak trzcina na wietrze
Wyślij prywatną wiadomość
N
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 19-09-2008 16:41
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

Nie zmieniam swojej opinii. Każdy może dbać o swoją sprawność fizyczna jak chce. Masz rację, WF to tez lekcja. Ale zgodnie z założeniami jest na po to, żeby dać uczniom trochę rekreacji, odpoczynku. Właśnie to ma być przerwa w ciągu dnia przesianego stresem- sprawdziany, odpytywanie itp.
Wyślij prywatną wiadomość
~Rock_Idiot F
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 19-09-2008 16:45
Zbanowany

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1182
Ostrzeżeń: 2
Postów: 401
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Właśnie to ma być przerwa w ciągu dnia przesianego stresem- sprawdziany, odpytywanie itp.


Skąd ty to wziąłeś?Uh-oh!
Wf ma dbać o kondycję fizyczną ucznia, o jego zdrowie, dobrą postawę, sylwetkę itd.
Poza tym nie wiesz, że wysiłek fizyczny wytwarza endorfiny?
Czyli i tak po wf-ie uczniowie będą... szczęśliwsi(?) xDJęzyk
__________________
Boże, jak ja nie znoszę tych, co są jak trzcina na wietrze
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Gaga F
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 19-09-2008 17:04
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 738
Ostrzeżeń: 1
Postów: 286
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Rock_Idiot napisał/a
Poza tym nie wiesz, że wysiłek fizyczny wytwarza endorfiny?
Czyli i tak po wf-ie uczniowie będą... szczęśliwsi(?)[xD Język]


Dlatego ja zawsze po wfie zachowuje sie jak dziecko szczęścia ;P.
A moim zdaniem każdy powinniec cwiczyc na wfie, bez względu, czy jest mało sprawny, czy uważa się za eksperta w tej dziedzinie. Jak już pisało pare osób; to dba o kondycję fizyczną. Wracając chociażby do domu troche cwiczysz. Jednak wf jeszcze bardziej poprawia Twoją kondycję.

lewis napisał/a
Nie zmieniam swojej opinii. Każdy może dbać o swoją sprawność fizyczna jak chce.


Lewis; rozumiem Cię, ale chociaż spróbuj się przekonac do tego. Możesz przecież gdzieś na podwórku pocwiczyc, z rodzeństwem. Wf też może byc fajny, nie zważając na nauczyciela oczywiście <:
Wyślij prywatną wiadomość
~Rock_Idiot F
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 19-09-2008 17:10
Zbanowany

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1182
Ostrzeżeń: 2
Postów: 401
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Lewis; rozumiem Cię, ale chociaż spróbuj się przekonac do tego. Możesz przecież gdzieś na podwórku pocwiczyc, z rodzeństwem. Wf też może byc fajny, nie zważając na nauczyciela oczywiście <:


Ja z bratem chodzę grać w piłkę nożną na podwórkuUśmiech
Mamy duże boisko tuż pod nosem, to gramyUśmiech

Nie wiem, co to ma wspólnego z w-fem...
__________________
Boże, jak ja nie znoszę tych, co są jak trzcina na wietrze

Edytowane przez Delirantka dnia 26-01-2009 17:59
Wyślij prywatną wiadomość
N
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 19-09-2008 17:13
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

Ale ja próbowałem. Ja po prostu nienawidzę biegać za piłką, uganiać za tym. W jakim celu? Dla mnie większą rozrywką jest rozrywka intelektualna. Nigdy nie lubiłem męczyć się bez sensu. Jeszcze nigdy nie byłem szczęśliwy po wysiłku fizycznym. Nigdy. Wiesz...jak wszyscy wciąż z Ciebie szydzą, bo nie umiesz poprawnie wykonać niektórych ćwiczeń to trudno być szczęśliwym. Ile ja się nacierpiałem i ile razy się ośmieszyłem na WF....częściowo z tego powodu wynika niechęć do tego przedmiotu. Ale fakt faktem, niektórzy mają zwolnienia a tłuści nie są. Ćwiczą sobie na podwórku, robiąc co chcą. Trudno. Ja WF nie polubię. To mój życiowy koszmar.
Wyślij prywatną wiadomość
~John_maxey F
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 19-09-2008 17:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 776
Ostrzeżeń: 3
Postów: 709
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

w podstawówce to strasznie fajny w-f. Tylko piłka nożna z piłek której ja tak nie cierpię! Ale szczęście że w 3 klasie jeszcze nie trzeba iść na piłkę nożną. Za rok chyba ping-pong, siatkówka - gry zespołowe, które uwielbiam, oraz koszykówka. Więc W-F jest prawie upragnioną lekcją. A nauczyciel w porządku, nasz wychowawcaJęzyk W 2 od przedszkola była.
__________________
Weasley lata na miotle
nie kąpie się w wannie lecz w kotle
Zawsze ma wiele czasu
[bcolor=#cc3366do Hogwartu idzie bez kompasu][/bcolor]

Każdy o tym wie
że Ron Weasley gubi się.

pewnego dnia zna sto zaklęć
i wokól nas się kręci

Bo to jest on!
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Gaga F
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 19-09-2008 17:27
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 738
Ostrzeżeń: 1
Postów: 286
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Ja z bratem chodzę grać w piłkę nożną na podwórku [Uśmiech]
Mamy duże boisko tuż pod nosem, to gramy [Uśmiech]


I o to mi właśnie chodziło <:

Ja po prostu nienawidzę biegać za piłką, uganiać za tym. W jakim celu? Dla mnie większą rozrywką jest rozrywka intelektualna.


To może zacznij czytac o jakimś sporcie, może Cie zainteresuje to. A np. też nie możesz załatwic sobie zwolnienia ? wiem, to nieuczciwe, ale skoro nie lubisz wfu, to może to poskutkuje <:
Wyślij prywatną wiadomość
N
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 19-09-2008 17:33
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

Obecnie nie ćwiczę na WF bo mam lekcje indywidualne w domu, przeszedłem niedawno ciężką chorobę i na razie nie mogę wrócić do szkoły. Ale jak wrócę, i tak będę mieć zwolnienie przez pierwszy rok. A dalej jakoś pokombinuję. Wiesz Engel, może to dlatego że nie mam rodzeństwa? Nigdy nie chodziłem na dwór grać w jakiekolwiek gry sportowe. Zawsze wolałem berka, chowanego, Czarnego Luda i tym podobne zabawy Uśmiech. Po prostu nigdy nie grałem jako małe dziecko w nic takiego, co potem było na lekcjach WF.
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Gaga F
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 19-09-2008 17:40
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 738
Ostrzeżeń: 1
Postów: 286
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Zawsze wolałem berka, chowanego, Czarnego Luda i tym podobne zabawy


A właśnie berek i chowany to moje ulubione zabawy z dzieciństwa xD!
I zawsze wtedy możesz sobie pobiegac, zahartowac sie. To też w końcu jakieś zajęcie. Biegasz, spalasz tłuszcze, poprawiasz kondycje, nie widzisz nauczyciela, jesteś szczęśliwy xD!
Powrotu do zdrowia życzę <:
Edytowane przez raven dnia 04-04-2013 22:34
Wyślij prywatną wiadomość
N
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 19-09-2008 17:49
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

Dzięki , Engel. No masz rację Język. potem jak przestałem bawić się w takie zabawy z racji wieku, bo już " nie wypadało xD" przytyłem z 6 kg xD . Nie mam nadwagi, ale na pewno byłem szczuplejszy. Ale teraz po tym szpitalu i tak sie muszę oszczędzać. Mam w głębi duszy takie postanowienie że jak wrócę do Sql to jakoś się za siebie wezmę xD. ciekawe czy się uda.
Wyślij prywatną wiadomość
~Maladie F
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 19-09-2008 17:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3691
Ostrzeżeń: 2
Postów: 516
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

WF jest jednym z moich ulubionych przedmiotów. Przynajmniej teraz w gimnazjum. W podstawówce miałam okropną babę, która ciągle stawiała jedynki. Na wf-ie odpoczywam od lekcji, na których trzeba "myśleć" i gdyby tej lekcji nie było, to bym chyba nie wytrzymała. "W zdrowym ciele zdrowy duch"- taki napis wisiał w sali gimnastycznej w szkole podstawowej. Gdyby nie wf byłabym o kilka kilogramów cięższa, bo poza szkołą prawie w ogóle się nie ruszam Rozbawiony
__________________
Gdybyśmy cofnęli czas i naprawili wszystkie błędy, to czy świat nie byłby sztucznie idealny?

- Czy ty naprawdę jeszcze się nie zorientowałeś, że nienawidzę, gdy odpowiadasz pytaniem na pytanie?
- Naprawdę?


hogsmeade.pl/images/other/kkbh.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT