Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 321
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» Co czytasz?
Drukuj temat · Co czytasz?
~kasias_122 F
Dodany dnia 22-06-2009 10:44
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 21
Ostrzeżeń: 4
Postów: 125
Data rejestracji: 09.05.09
Medale:
Brak

Ja aktualnie czytam "Century" P.B Baccalario i "Ulysses Moore" tego samego autora. Książki mają po kilka części. Mi bardzo się podobają, ponieważ dużo się w nich dzieje i są naprawde wciągające. Polecam Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
~Miona F
Dodany dnia 22-06-2009 11:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1321
Ostrzeżeń: 1
Postów: 116
Data rejestracji: 03.09.08
Medale:
Brak

Aktualnie czytam "Rzeź bezkręgowców" - Joanny Chmielnickiej. Bardzo dobra książka, choć napisana dość trudnym językiem [wszyscy bohaterowie słynną z niekończących się słowotoków ;D] - kryminał, masowe morderstwa - typ specyficzny, więc nie każdemu się spodoba. ^^
Równocześnie czytam też "Anioły i Demony" - Dana Browna - postanowiłam, że najpierw zabiorę się za książkę, a potem pójdę na zupełnie nierealistyczną wersję filmową, żeby wyrobić sobie właściwy pogląd.
Książka sensacyjna, przygodowa. Charakterystyczny klimat Browna znany z "Kodu Leonarda da Vinci", czyli nawalić informacji, a potem wszystko dopasować do siebie, zmieniać przeszłość, żeby przypadkiem czytelnik nie domyślił się, kto za wszystkim stoi.
Choć trochę wydumana, muszę przyznać, że mi się podoba, ale... Stanęłam na opisie Watykanu - no, bo ile można ględzić o tyle kościoła jakiegośtam?! xD
Wyślij prywatną wiadomość
!Claire Lethal F
Dodany dnia 16-07-2009 18:01
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Mistrz Zielarstwa
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 1
Postów: 383
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Przeczytałam powieść "Zaczarowane życie" Diany Jones. Książka nawet fajna, ale wg. mnie przesadą jest eklamowanie jej jako lepszej od sagi Rowling, ponieważ jest to nieprawdą.
Końcówka nieco zaskakująca, właśnie taka, jaką lubię. :}
Zdziwiło mnie na samym początku przezwisko głównego bohatera (Kot), ale pod sam koniec wiemy już, skąd to się wzięło. xP
Mam zamiar pobuszować w bibliotece w poszukiwaniu kolejnych części serii "Światy Chrestomanciego".
__________________

Z głupkami nie ma sensu rozmawiać, przed głupkami trzeba się bronić.


Wojciech Cejrowski
Wyślij prywatną wiadomość
~Druella_Rosier F
Dodany dnia 16-07-2009 20:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 679
Ostrzeżeń: 0
Postów: 101
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja obecnie czytam książkę pt. `Faust` - Johanna Wolfganga Goethe.
Zapowiada sie całkiem nieźle, pomimo opinii wszystkich, że jest ciężkie do czytania. Ciężkie, jak ciężkie - dramaty ogólnie łatwe nie są.
Ja jednak bardzo gorąco chciałabym polecić `Cień Wiatru` Carlosa Ruiza Zafón. Jak i kontynuację `Gra Anioła`. Moim zdaniem książki napisane po mistrzowsku, jedne z najlepszych, jakie czytałam. Zrodziły we mnie miłość do Barcelony (;
__________________
Panna Nikt
www.la-push.czo.pl Wyślij prywatną wiadomość
~kochanka_dracona F
Dodany dnia 19-07-2009 10:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Dyrektora
Punktów: 3769
Ostrzeżeń: 0
Postów: 229
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ja ostatnio pożarłam "Alchemika" i "Być jak płynąca rzeka" Paulo Coelho (to pierwsze POLECAM, a drugie raczej dla wielkich fanów pisarza ;-)) oraz "Slumdog, milioner z ulicy". Slumdog jest jedną z najlepszych książek jakie czytałam.
Natomiast obecnie zaczynam "Wrogów Publicznych', zapowiada się nieźle.
__________________
archipelagi urodzajnych dni
http://www.youtube.com/user/justbett Wyślij prywatną wiadomość
~Kinga F
Dodany dnia 19-07-2009 13:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sklepikarz z Pokątnej
Punktów: 824
Ostrzeżeń: 0
Postów: 155
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Nadal czytam "Kubusia Fatalistę i jego pana" Denisa Diderota. Ta książka jest tak cudowna, że ze smutkiem myślę o dniu, w którym ją skończę. Staram się odwlec ten moment możliwie jak najbardziej, więc delektuję się kilkoma stronami raz na parę dni. Serdecznie polecam!

Jestem też w trakcie czytania "Ono" Doroty Terakowskiej. To nazwisko stało się już dla mnie gwarancją pewnego poziomu, ta książka tylko go potwierdza. Autorka poruszyła trudne zagadnienie, nadal stanowiące temat tabu, ale, przynajmniej jak na razie, robi to w dobrym stylu.

Zaczęłam też czytać "Silmarillion" Tolkiena. Jestem dopiero po pierwszym rozdziale (?), ale mogę już powiedzieć, że jest to książka niezwykła.
__________________
"Drogi panie, życie upływa na samych qui pro quo! Są qui pro quo miłości, qui pro quo przyjaźni, qui pro quo polityki, finansów, Kościoła, urzędu, handlu, żon, mężów..."
Denis Diderot Kubuś Fatalista i jego pan


"A: Znajdujesz się w miejscu, gdzie nie obowiązuje prawo Rzeczypospolitej Polskiej.
K: A jest takie miejsce, w którym obowiązuje?"
Oficer, reż. Maciej Dejczer


"Szczęście nie zna politycznych granic i układów, nie hołduje żadnej ideologii, ba, ono nawet bywa niezgodne z dekalogiem."
Dorota Terakowska


CREDIT: ikonka by by [info]yourbestbeticon
http://zloty-las.livejournal.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Elfka F
Dodany dnia 19-07-2009 13:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 702
Ostrzeżeń: 2
Postów: 348
Data rejestracji: 02.05.09
Medale:
Brak

Nie dawno skończyłam Morze Trolli autorstwa Nancy Farmer. Bardzo ciekawa książka o Trollach, morzu, dzrzewie życia, siele życiuowej i wikingach!
__________________
Serdecznie i gorące pozdrowienia dla Jamie Black NAJLEPSZEJ CZŁOWIECZYNY NA ŚWIECIE i dla Jamajki jej psa!
Wyślij prywatną wiadomość
~Cyzioszek F
Dodany dnia 19-07-2009 18:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Goblin
Punktów: 28
Ostrzeżeń: 0
Postów: 8
Data rejestracji: 23.06.09
Medale:
Brak

* Rosemary znaczy pamięć - Agaty Christie
* Wyprawa - Tolkiena
* Dziennik - Anne Frank

Wszystkie książki bardzo mi się podobały zwłaszcza Dziennik Anne Frank który jest bardzo poruszający moim zdaniem.

W najbliższym czasie mam zamiar dokończyć Przed Świtem S. Meyer i przeczytać Zakon Feniksa bo najbardziej mi się podobał z całe serii ;P
__________________
sruuuu ! ^^
Wyślij prywatną wiadomość
~Kabaczek F
Dodany dnia 19-07-2009 20:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 656
Ostrzeżeń: 1
Postów: 166
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja właśnie zaczynam " Wojna Goblina" Jima C. Hines'a...
Nie znam w ogóle tego autora i w ogóle ale zachęciła mnie okłądka książki i opis z tyłu... narazie jest nieźle Uśmiech
Takie przygodowe coś do poczytania Uśmiech
www.capoeirabrasil.pl Wyślij prywatną wiadomość
~just_tina F
Dodany dnia 19-07-2009 20:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 417
Ostrzeżeń: 1
Postów: 162
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Obecnie czytam "Mitologię " Uśmiech Jej polecać nie trzeba, jeśli kogoś interesuje to sam prędzej czy później po nią sięgnie.
Kilka dni temu skończyłam natomiast niesamowitą książkę mistrza fantasy - J.R.R.Tolkiena. "Sillmarillion". Polecam każdemu zakochanemu w Śródziemiu, Elfach, Władcach Numenoru - przodkach bohaterów trylogii (z wyjątkiem hobbitów). To doskonałe uzupełnienie Władcy Pierścieni, który każdy fan fantastyki powinien przeczytać. Opowiada o początkach ziemi, Pierwszej erze świata, o życiu w Valinorze, buncie elfów i ukazuje nieposkromiony charakterek Galadrieli Oczko (zainteresowani będą wiedzieć...) No i oczywiście wielki plus za dokładne opisanie wątku Saurona i pierścieni władzy. Gorąco polecam Uśmiech
__________________
Alice Cullen i Tonks zostałyby przyjaciółkami Uśmiech ~ Czy ktoś w to wątpi?


Komentujcie, czytajcie
http://www.hogsme...ad_id=1271
Oto Ja Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Sayuki F
Dodany dnia 20-07-2009 12:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 390
Ostrzeżeń: 0
Postów: 64
Data rejestracji: 09.09.08
Medale:
Brak

Aktualnie jestem w trakcie czytania "Dzienniczka" s. Faustyny, powoli aczkolwiek przez cały czas usiłuję to przeczytać, kwestia honoru, nie skończyłam też książki "Wyprawy galopem przez piękne podstawy nauki" Natalie Angier, tę czytam jeszcze wolniej, jednak gorąco polecam, bo jest napisana bardzo ciekawie, można się dowiedzieć wielu rzeczy. Problem polega na tym, że trzeba się skupić czytając, bo można nie zrozumieć zagadnienia. Ostatnio mam z tym problemy, więc zrobiłam sobie przerwę, a tak to czytam oczywiście w kółko i w kółko Harry'ego Potter'a, różne tomy. W każdym razie zawsze jestem w trakcie któregoś.
www.umi252.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Agatka F
Dodany dnia 31-07-2009 19:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 197
Ostrzeżeń: 0
Postów: 40
Data rejestracji: 29.07.09
Medale:
Brak

Aktualnie czytam kryminał Agaty Christie pod tytułem: "Zerwane zaręczyny". Dzisiaj skończyłam też "Klątwę siedmiu kościołów". To horror, pod koniec XX wieku w siedmiu paryskich kościołach popełniono siedem okrutnych morderstw. Akcja ciekawa, szczególnie, że to nie dzieło popularnego autora, tylko czeskiego pisarza.
Wyślij prywatną wiadomość
~malfoj_sam_segz F
Dodany dnia 01-08-2009 01:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9603
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,479
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak

Odnośnie tematu - obecnie czytam podręcznik od historii. ktoś stwierdzi, że kujon, a ja przeczę, ponieważ trochę wiedzy w wakacje nikomu nie zaszkodzi, a kiepskie świadectwo z tego roku mobilizuję do działania. potem czeka podręcznik od geografii ;D a potem lekturkę szkolną krzyżaków. a co do polecania to książki o dorastaniu Ewy Nowak i trylogia Tolkiena - mój numer 1 < ;
__________________
img192.imageshack.us/img192/5424/10y036u.png
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Snape F
Dodany dnia 02-08-2009 17:45
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 25964
Ostrzeżeń: 0
Postów: 222
Data rejestracji: 08.08.08
Medale:
Medal Medal

Ja zazwyczaj czytam kilka książek jednocześnie, zawsze tak miałam i wiem, że istnieją tacy nienormalni ludzie jak ja i mają się dobrze, więc nie ma się co przejmować. Aktualnie:
1) kończę "Drogę do szczęścia" Richarda Yatesa i z czystym sumieniem mogę polecić zarówno książkę jak i jej filmową ekranizację
2) brnę przez "Zaścianek" Williama Faulknera - ciężkie, ale dobre x]
3) dowiaduję się tego i owego o życiu Tolkiena, z biografii pióra Michaela White'a
4) pochłaniam "Emmę" Jane Austen [który to już raz?]
5) poznaję "Wizerunek Żyda w polskiej kulturze ludowej", ale się nie liczy, bo na egzamin ^^

Mam zamiar także poczytać książki, które w niedawnym artykule recenzent "Newsweeka" wymienił jako pozycje, z których Rowling mogła to i owo zapożyczyć, ale na razie jestem na etapie szukania ich po bibliotekach ;D

Mistrz i Malgorzata


Uwielbiam tę książkę i podobnie jak Lavanda również polecam!
__________________
Lepiej spłonąć od razu niż tlić się powoli

Edytowane przez Lady Snape dnia 02-08-2009 17:47
Wyślij prywatną wiadomość
~Misery F
Dodany dnia 02-08-2009 19:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 218
Ostrzeżeń: 0
Postów: 54
Data rejestracji: 12.05.09
Medale:
Brak

Aktualnie ''Brudną robotę'' Ch. Moore'a. Momentami dosłownie sikam ze śmiechu, gorąco polecam każdej zdystansowanej osobie Rozbawiony
Edytowane przez Misery dnia 02-08-2009 19:30
Wyślij prywatną wiadomość
~Death Angel F
Dodany dnia 02-08-2009 20:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 667
Ostrzeżeń: 2
Postów: 235
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Aktualnie czytam "Bal umarłych dziewczyn. Wampiry z Morganville" Strasznie wciąga, jest to drugi tom serii Wampiry z Morganville. Już niedługo ukaże się następny tom. Polecam tym, którzy lubią czytać książki z nieco małym dreszczykiem.
__________________
"Henryku, tylko przekaż proszę,
żeby kogut był dobrze oskubany,
nie znoszę tych piór w zębach"
Wyślij prywatną wiadomość
~Maladie F
Dodany dnia 06-08-2009 00:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3691
Ostrzeżeń: 2
Postów: 516
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Chwilowo "porzuciłam" Pamiętnik Księżniczki i Harry'ego Pottera z powodu wyjazdu do babci i mama zabroniła mi brać prawie ośmiuset stron do i tak już pękającej w szwach walizki. Rzuciłam się na iną książkę, którą podsunęła mi mama. Zaczęłam czytać Poczwarkę Doroty Terakowskiej. To wspaniała książka i gorąco ją polecam!

EDIT z 8.12.2010:
W tej chwili jestem w połowie "Udręki" (drugiej części cyklu "Upadli" Lauren Kate), która mnie wciągnęła chyba jeszcze mocniej od pierwszego tomu, choć poprzednia część wywołała u mnie większy szok i pozwalała lepiej pobudzić wyobraźnię. Oczywiście trochę mnie denerwuje sama główna bohaterka, jej sposób myślenia i powolne dochodzenie do faktów, które odkrywam zanim ona wszystko połączy w całość i wymówi na głos.

Drugą książką, którą czytam jest lektura "Cierpienia młodego Wertera" Goethego i muszę przyznać, że bardzo podoba mi się ta książka, chociaż Werter jest strasznym egocentrykiem i cały czas idealizuje swoją miłość do Lotty, o której miał przecież zapomnieć. Ale i tak bardzo lubię jego sposób nazywania i opisywania emocji.
__________________
Gdybyśmy cofnęli czas i naprawili wszystkie błędy, to czy świat nie byłby sztucznie idealny?

- Czy ty naprawdę jeszcze się nie zorientowałeś, że nienawidzę, gdy odpowiadasz pytaniem na pytanie?
- Naprawdę?


hogsmeade.pl/images/other/kkbh.jpg

Edytowane przez raven dnia 08-04-2013 20:38
Wyślij prywatną wiadomość
!Elsanka F
Dodany dnia 11-08-2009 19:42
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1492
Ostrzeżeń: 0
Postów: 216
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Obecnie czytam zbiór opowiadań "Więzy Krwi", które zostały napisane przez Maję Lidię Kossakowską. W większości opowiadania są związane ze śmiercią, złem, samotnością i nie kończą się przereklamowanymi happy-endami i właśnie to mnie w nich urzekło. Poza tym, pisarka ma wyrazisty, specyficzny styl. Ze zbioru polecam szczególnie "Zwierciadło" i "Muchę". Teraz poluję na następną książkę tej autorki - "Siewca wiatru", ale niestety nigdzie nie mogę jej znaleźć.

Czasem gdy mi się nudzi, a nie mam humoru na mroczne klimaty, to czytam siódmą część Pottera.
Edytowane przez Elsanka dnia 11-08-2009 19:43
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
Dodany dnia 14-08-2009 21:50
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Od 2 lat zabierałam się za przeczytanie "Mistrza i Małgorzaty" i nareszcie, zaczęłam czytać. Czynię to od 4 dni. Książka naprawdę wciąga i jest pisana ciekawym stylem (kocham te zwroty narratora do czytelnika Rozbawiony). Jedyne, co mnie zdziwiło w tej książce to to, że tytułowi bohaterowie pojawili się ok. 200. strony o.O (mam wydanie na 550 stron).
Fantastyczna, wzruszająca, przestrzegająca.


Lady Snape napisał/a:
Uwielbiam tę książkę i podobnie jak Lavanda również polecam!

Ja również Język


_______________
W planach mam również dokończenie "Lalki" Bolesława Prusa, ponieważ w czasie, gdy ją przerabialiśmy, miałam do przeczytania jeszcze 4 inne lektury i po prostu nie miałam czasu jej skończyć. Ogólnie lubię powieści Prusa, więc "Lalkę" czyta mi się lekko.
A co z takich książek typowo nie-lekturowych? Ostatnio 'pochłonęłam' pierwszą książkę z serii "Kroniki wampirów": "Wywiad z wampirem" Anne Rice. Tak mi się spodobała, że mam już chętkę na część drugą - "Wampir Lestat" (mam nadzieję, że Czarna wkrótce mi ją udostępni Język).
No, to chyba tyle.
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
!Cathy F
Dodany dnia 23-08-2009 01:15
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 888
Ostrzeżeń: 0
Postów: 182
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Skończyłam właśnie "trylogię" Eragona, chociaż nigdy nie przypuszczałam, że po nią sięgnę. Muszę przyznać, że mnie wciągnęło, aczkolwiek zbyt wybitna lektura to jednak nie jest.
Przed szkołą, muszę się pozytywnie nastawić więc po raz 35825 czytam Emmę, a w kolejce czeka Zielona mila Kinga.
W międzyczasie sięgnęłam też po Nie bierz do ust ręki umarlaka Dany Kollmann która powinna zainteresować wszystkich fanów CSI: kryminalne zagadki.
__________________
Nie uważałeś jak robisz, rób jak uważasz.

Edytowane przez Cathy dnia 09-10-2009 22:18
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT