Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 278
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Glany
!Milka F
#81 Drukuj posta
Dodany dnia 11-03-2012 17:31
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Moja siostra niedawno kupiła sobie glany, a mi oddała swoje buty trekkingowe (bez których bym się zabiła w Sudetach). Generalnie stwierdziłam, że w obu typach butów jest o tyle dobrze, że w razie poślizgnięcia się jest mniejsza szansa na skręcenie kostki i uszkodzenie nogi, co jest bardzo na pozytyw. Niestety, jak już parę osób zauważyło, cholernie długo zakłada się te buty (ach te kilometrowe sznurówki). Mam nadzieję, że na koncercie glany siostry spiszą się na medal i przyjadę z całymi nogami.
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
^Lady Holmes F
#82 Drukuj posta
Dodany dnia 11-03-2012 17:46
Administrator

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 29123
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,889
Data rejestracji: 21.11.09
Medale:
Brak

Niestety, jak już parę osób zauważyło, cholernie długo zakłada się te buty (ach te kilometrowe sznurówki).

Czy ja wiem... Mi dość szybko czternastki idą, jakbym w sumie trampki zakładała i sznurowała, wystarczy mieć dobry system ;]

o, i jest jeszcze jedna wada - gdy za dużo łazi się po śniegu, trudno je otrzepać z tego śniegu i jak się siedzi w klasie to czasem ładne ślady po roztopionym śniegu zostają :P O wchodzeniu do domu już nie mówię. Widać dróżkę :P
Wyślij prywatną wiadomość
^N F
#83 Drukuj posta
Dodany dnia 11-03-2012 18:06
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

Mam glany. Od jakiegoś roku, może ciut więcej. Na początku była fascynacja tymi butami: "Omójboże, bo koleżanki takie mają i ja też kcem, dajcie mi 300 złoty, to se kupię". No to rodzice dali mi te 300 zł, poszłam kupić te buty i byłam wniebowzięta. Jedyny plus tych butów, to to, że mnie nie otarły nigdzie. Ani razu nie musiałam owijać sobie stóp bandażami, oklejać plastrami... No, ale wiązanie ich jest czymś strasznym... Do tego sznurówka mi się "psuła" i cholernie trudno jest mi zawiązać lewego glana. A nowej nie kupię, bo sklep za daleko :> No ale jestem zadowolona z tych butów, jednak ta chora fascynacja nimi, przynajmniej u mnie, już minęła.
Edytowane przez sabina dnia 23-03-2012 20:53
Wyślij prywatną wiadomość
!Imbecile F
#84 Drukuj posta
Dodany dnia 11-03-2012 19:34
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Opiekun Gryffindoru
Punktów: 3259
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,096
Data rejestracji: 29.04.10
Medale:
Brak

Jakieś 2 tygodnie temu kupiłam sobie glany xD, i tak je teraz próbuję rozchodzić. To moja druga para, pierwszą 'odziedziczyłam' po siostrze i ta pierwsza została brutalnie wyrzucona przez moją mamę 'bo dziurawe, bo coś tam', o czym dowiedziałam się na początku tegorocznej zimy. Postanowiłam rozpocząć 'protest'. Odmawiałam noszenia moich starych traperów, btw były trochę za mełe, i nosiłam CAŁĄ zimę wysokie adidasy i jak widać opłaciło mi sięOczko Dwie wysokie, czarne piękności o lśniącej skórze stoją na mojej półce z butami. Miałam je tylko trzy razy ale i tak je kochamUśmiech

Lady House napisał/a:
A wyglądają tak: klik.lekko lewą.


Mam dokładnie takie same, tylko że dziesiątki. Wszyscy posiadacze glanów w mojej szkole mają takie. Nie ma to jak uroki mieszkania w mieście gdzie glany można kupić tylko w jednym sklepie
__________________
http://hogsmeade....ad_id=5587
Imb. O sobieJęzyk

'Opinie są po to żeby je zmieniać'
Stephen King

i40.tinypic.com/e7kuqe.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Zlowieszcza Owca F
#85 Drukuj posta
Dodany dnia 14-03-2012 20:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 184
Ostrzeżeń: 0
Postów: 28
Data rejestracji: 12.03.12
Medale:
Brak

W glanach chodzę już od kilku lat i jestem niezwykle z nich zadowolona. Od roku mam nowe, bo urosła mi noga i przestałam się mieścić w stare. xD Chodzę w czarnych dziesiątkach i uwielbiam je. Glany mają wiele zalet, choć również zdarzają się i negatywy. Przede wszystkim nigdy nie mam siły ich wiązać - najzwyklej w świecie mi się nie chce i niestety nie należą do najtańszych. I w zasadzie z minusów to tyle. Plusów oczywiście jest dużo więcej - nie przeciekają, nie niszczą się tak szybko, jak inne buty. W zasadzie nie wiem, co trzeba by robić z glanami by je jakoś porządniej uszkodzić.. + Jak ktoś cię wkurzy, to zapamięta cię do końca życia. Ciebie i twoje glany. ^^
U mnie w klasie jest kilka osób które są posiadaczami glanów - wśród nich jest tylko jeden chłopak na co najmniej 5 dziewczyn. Ale u mnie szkole ogólnie nie było problemów typu 'dziwne spojrzenia' itp.
__________________
c.wrzuta.pl/wi8556/c980904e0022b2184f5e05f1/owca.png

Co komu do tego skoro i tak mniejsza o to?
Wyślij prywatną wiadomość
~tlanek F
#86 Drukuj posta
Dodany dnia 28-03-2012 19:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Goblin
Punktów: 37
Ostrzeżeń: 0
Postów: 10
Data rejestracji: 25.03.12
Medale:
Brak

Mam glany od jakiegoś roku, 20stki steela, czarne. Chodzę w nich kiedy tylko się da (czyli gdzieś do 20, 25 stopni na plusie, bo robi się za gorąco ^^). Największym minusem jest wiązanie, zwłaszcza rano przed szkołą i po szkole, kiedy to przyjaciółka stoi nade mną i każe mi się pospieszyć. No i jeszcze te steelowe skręcające się języki. Koszmar istny, zwłaszcza jak noszę je do rajstop >.> Ale ogółem je uwielbiam, chociaż noszą już wyraźne ślady noszenia i czołgania się po ulicy (zombie walk ^^" ).
Edytowane przez tlanek dnia 28-03-2012 19:41
Wyślij prywatną wiadomość
~hedwigowo F
#87 Drukuj posta
Dodany dnia 28-03-2012 19:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2076
Ostrzeżeń: 0
Postów: 746
Data rejestracji: 29.12.11
Medale:
Brak

U mnie też jest tylko jeden sklep ^^ ostatnio kupiłam świetne niebieskie. Kocham je, mimo że trzeba trochę czasu poświęcić na wiązanie, czyszczenie, natłuszczanie, by nie przeciekały itp. naprawdę polecam te buty.
__________________
Al PACZino, capuccino ^^
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny-Weasley F
#88 Drukuj posta
Dodany dnia 28-03-2012 21:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 16
Ostrzeżeń: 0
Postów: 3
Data rejestracji: 15.08.11
Medale:
Brak

Nie mam, i mimo że są fajne, to mieć bym ich raczej nie chciała Język Są strasznie nie wygodne!
__________________
<3
Wyślij prywatną wiadomość
~Huncwotka F
#89 Drukuj posta
Dodany dnia 31-03-2012 19:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 544
Ostrzeżeń: 0
Postów: 132
Data rejestracji: 15.03.11
Medale:
Brak

Dostałam glany w zeszłym roku i jestem po prostu zachwycona <3 Prawie nie obcierały, co szczerze mnie zaskoczyło. Najgorzej jest z wiązaniem, ale z tego co tu czytam większość z was ma ten sam problem co ja. W szkole było trochę ciężko, bo jedyna z całej klasy mam glany, a część moich "koleżanek" była wprost zszokowana tym, że noszę takich biednych kozaczków jak one. Za to kolegom się podobały Oczko Do historii w klasie przeszedł już ten dialog:
Koleżanka: To twoje buty?
Ja: Tak.
Koleżanka: Ale to są chyba "chłopskie"? Takie dla metali.
Dodam, że owa koleżanka jest miłośniczką białych kozaczków.
__________________
Moja koleżanka zaczęła liczyć symbole Insygniów Śmierci, które rysuję na zeszytach, piórniku, książkach, butach, itp. Powiem tylko tyle, że zagroziła mi egzorcyzmem. U ojca Natanka.

fc07.deviantart.net/fs29/f/2008/175/a/8/Death_Eater_Card_no_10_by_madcarrot.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Hannibal F
#90 Drukuj posta
Dodany dnia 10-04-2012 18:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Horkruks
Punktów: 7188
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2,127
Data rejestracji: 04.04.12
Medale:
Brak

Mam, z dumą noszę i wnerwiam nimi nauczycieli Dowcipniś
Odkąd obejrzałam "Zakon Feniksa", kojarzą mi się z Tonks Dowcipniś

PS Zakupione przez babcię! Jupi!Jupi!
__________________

24.media.tumblr.com/tumblr_lhagp76XxW1qeyk51o1_500.gif
http://hannibal-fucking-winchester.tumblr.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~MaFaRa10 F
#91 Drukuj posta
Dodany dnia 01-05-2012 23:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1030
Ostrzeżeń: 0
Postów: 264
Data rejestracji: 29.04.12
Medale:
Brak

Mam trapery, ocieplane, zimowe, skórzane. Są prawie jak glany, tylko że niższe. Będę miała jeszcze jedną parę (nie ocieplanych) , a za kilka lat chcę sobie kupić długie glany. Na początku trochę obcierały,ale bardzo mało.

Edit:
Mam! Moje niskie, kochane buciczki! Pastowanie ok. dwa razy w miesiącu. Najlepsze buty, noszę je wszędzie. Do szkoły, do kościoła, na basen, na podwórko, do koleżanki, na chrzest kuzynki...

EDIT 8.0814r.
Faza "glanowa" dalej mi nie minęła, a wręcz się natężyła. Obecnie mam dziesięciodziurkowe HD, które kiedy zakładam je do stroju galowego doprowadzają moją wychowawczynię do szału. Nie wiem o co chodzi, zwłaszcza zimą - dziewczyny w balerinkach mają je ubłocone lub w śniegu, a ja tylko wytrzepię, ewentualnie przetrę chusteczką i błyszczą :>. Dla mnie to bardzo wygodne i praktyczne buty, chociaż nieco mnie obcierają.
__________________
"Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich".

Edytowane przez MaFaRa10 dnia 08-08-2014 20:19
dziewczynkawglanach.pinger,pl Wyślij prywatną wiadomość
~DawnScarlet F
#92 Drukuj posta
Dodany dnia 02-05-2012 09:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 73
Ostrzeżeń: 0
Postów: 29
Data rejestracji: 21.04.12
Medale:
Brak

Sama nie mam glanów i nie chciałabym ich nosić, ale bardzo mi się podobają u innych osób. Spora część moich znajomych je nosi. Gdy widzę kogoś w glanach już ma u mnie plusa na początek Oczko
__________________
Uroczyście przysięgam, że knuję coś niedobrego.

"Patrząc na ciemność lub śmierć boimy się nieznanego - niczego więcej."

24.media.tumblr.com/tumblr_m31roqMd0H1r39xeeo1_500.gif
28.media.tumblr.com/tumblr_m2v1jhu0151qe9m8po1_500.gif
28.media.tumblr.com/tumblr_loe2zck21T1qaoek2o1_r3_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Soren F
#93 Drukuj posta
Dodany dnia 29-06-2012 22:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 313
Ostrzeżeń: 0
Postów: 77
Data rejestracji: 28.06.12
Medale:
Brak

Ja mam 10-cio dziurkowe.
Zakupione w sklepie w którym nigdy w życiu bym nie podejrzewała że je tam znajdę ^^
Buty cud, miód i pocky ale trzeba w nich chodzić kiedy tylko się da, inaczej trzeba liczyć się z bólem po obtarciach ;_;
Haa.. nawet szkolne drechy się odczepiły, glany to dobre buty ale jeszcze lepsza obrona ^^
Wyślij prywatną wiadomość
~Leviosa F
#94 Drukuj posta
Dodany dnia 22-07-2012 14:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 218
Ostrzeżeń: 0
Postów: 73
Data rejestracji: 19.07.12
Medale:
Brak

Ne mam glanów, ale bardzo bym chciała. Rodzice mi ich prędko nie kupią bo tanie nie są, ale jeśli przez wakacje nie stracę całej kasy może je kupię ze swoich oszczędności Wredny
__________________
data.whicdn.com/images/33087573/Deathly-Hallow-harry-potter-31531130-400-324_large.gif
oi45.tinypic.com/2hn5f9x.jpg
data.whicdn.com/images/37619628/tumblr_mai5nucFYo1r3nigto1_500_large.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~marihermiona F
#95 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2012 15:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1058
Ostrzeżeń: 1
Postów: 541
Data rejestracji: 06.07.12
Medale:
Brak

No ja też nie wygrałam z rodzicamiSmutny Nie kupią mi glanów pod żadnym pozoremPłacze
__________________
"-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbeldor. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze."
Wyślij prywatną wiadomość
~TakkJakbyJa F
#96 Drukuj posta
Dodany dnia 05-10-2012 18:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 355
Ostrzeżeń: 0
Postów: 130
Data rejestracji: 12.07.12
Medale:
Brak

Pierwotnie glany nosili punkowcy, a nie metalowcy. Ci drudzy nosili białe adidasy o ile dobrze pamiętam. Owszem, noszę Dowcipniś kupiłam je chyba rok temu. Wiadomo na początku obcierały, masakra. Myslałam, że zdechnę. Mam klasyczne 10- dziurkowe i nie wyobrażam sobie mieć, jak w twoim przypadku, 2 razy dłuższych xD
Nie są one ze skóry, jako że jestem wielką przeciwniczką takich typu rzeczy. Gdyby te zwierzęta dostały chociaż znieczulenie, ale nie. Robią to na żywca, zaczynając nacięciem u karku, a następnie obdzierają zwierzę ze skóry, a na koniec wyrzucają je na kupę innych obdartych ze skóry zwierząt, czekających na zdechnięcie z bólu.

Podobają mi się obcierane glany z motywem np zieleni ewentualnie niebieskiego, ale tego typu glany są ze skóry, a do tego ceny biją na głowę. Zamierzam więc sama wytuningować sobie glany sprejem Cool
__________________
Jeżeli przyjmiemy, że ludzkie życie ma być rządzone przez rozsądek, to traci swój potencjał
images.wikia.com/harrypotter/pl/images/2/20/Tonks.gif

Edytowane przez raven dnia 06-04-2013 13:22
Wyślij prywatną wiadomość
~missBlack F
#97 Drukuj posta
Dodany dnia 28-03-2013 19:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 143
Ostrzeżeń: 0
Postów: 32
Data rejestracji: 26.12.12
Medale:
Brak

Glany to nie buty, to styl życia!!! ;D


Mam dwie pary glanów, nosze je już jakoś od 2 klasy gimnazjum, czyli będzie to dopiero 4 lata. W 2 klasie gimnazjum (aż wstyd się przyznać) nie wiedziałam, że istnieją w ogóle glany. Znalazłam je kiedyś w szafie ze starymi butami i się nimi zainteresowałam. Moje pierwsze glany były po siostrze w kolorze bordowym, 8-dziurkowce. Jakiś miesiąc temu kupiłam sobie swoje własne czarne, 10-dziurkowe.
Osobiście dzisiaj nie wyobrażam sobie życia bez nich, wielbię je na klęczkach!
__________________
- Ma­mo, ta­to... Pomóżcie mi. - szepnęła i nag­le po tych słowach za­padła w sen.
Dźwięki ra­dości i krzy­ku dzieci rozpływały się łagod­nie po uszach i ścianach lasów. Wszędzie były dzieci, ale nie były nor­malne, o nie. Każde dziec­ko coś cza­rowało : stok­rotkę, szcze­niaka, mo­tyl­ka, za­bawkę. Bil­lie-Jean chciała wstać, lecz nie mogła. Po pros­tu nie pot­ra­fiła. Pełen wi­dok na wszys­tko zasłaniał jej wózek, w którym się znaj­do­wała. Wózek dla dziec­ka. Nie była w nim sa­ma, przekręciła główkę w le­wo i spoj­rzała na dziec­ko praw­do­podob­nie w jej wieku, które led­wo co się urodziło. Czyżby umarła i na­rodziła się na no­wo, ale chwi­la... Do jej uszu doszedł piękny, dam­ski głos. I jak­by skądś znajomy.
- Bil­lie-Jean jest star­sza o pół mi­nuty. - Ko­bieta wy­mieniła jej imię. - Ale ona i Har­ry są słod­cy i kocham ich tak sa­mo. W końcu to bliźniacy.
- Li­ly, mogę pot­rzy­mać swo­jego sy­na? - Do­biegł do uszu dziew­czy­ny dru­gi głos, tym ra­zem męski, aczkol­wiek również skądś zna­jomy. Do wózka po­deszła ko­bieta, miała jasną kar­nację i ru­de, dzi­ke włosy. Jej oczy były w ko­lorze liści dębu i młodej tra­wy. Bil­lie-Jean łapała to piękno swoimi oczka­mi łap­czy­wie, stu­diowała każdy frag­ment twarzy po ko­lei, za­pamięty­wała jej twarz bar­dzo dokład­nie. Ta ob­ca, a za­razem zna­joma ko­bieta była dla niej pojęciem piękna i to ona mogłaby zos­tać de­finicją piękna. Dla Bil­lie-Jean ów oso­ba była dos­ko­nałym ideałem, aniołem bez skrzy­deł, chodzącym po ziemi. A może ta ko­bieta była aniołem..? Z pięknym i ser­decznym uśmie­chem wzięła syn­ka na ręce i odeszła z nim.
- Ciociu, mogę wziąć Bil­lie-Jean na spa­cer? - za­pytał szyb­ko ja­kiś piszczący głos.
- Oczy­wiście, ale wra­caj­cie szyb­ko. - Od­parła piękna ko­bieta swoim ak­sa­mit­nym głosem. Ktoś zaczął pchać wózek, w którym leżała Bil­lie. Nie widziała twarzy, kto ją pchał, je­dynie czu­pek głowy, na którym była gęsta, jas­na czup­ry­na, to było dziec­ko. Nag­le wszys­tkie głosy ucichły, jak­by zos­tały w ty­le. W tle te­raz wy­raźnie słychać było szum drzew i flet ptaków.
- Tu nas nie znajdą.. - po­wie­działo dziec­ko, ale już nie swoim piszczącym głosem, ale głosem do­rosłego mężczyz­ny. Nag­le dziec­ko zaczęło rosnąć i zmieniać swoją twarz, wygląd, ga­bary­ty. Blond czup­rynka lek­ko wyłysiała, pal­ce i dłonie zro­biły się większe, a także grub­sze, paz­nokcie przyb­rały kształt pa­zurów. Przed­nie zęby urosły i wydłużyły się tak, że wyglądały jak my­sie zębis­ka, do te­go zżółkły. Oczy były przek­rwione i dzi­ko świd­ro­wały małą Bil­lie-Jean. - Żeg­naj! - Wyk­rzyknął zachryp­niętym głosem i wyrzu­cił dziec­ko do pob­liskiej rze­ki. Do uszu dziew­czyn­ki doszedł je­dynie diabo­liczny śmiech za­nim jej płuca za­pełniły się lo­dowatą wodą i jak ka­mień, poszła na dno.
- Bil­lie! Bil­lie! - Krzyczał ktoś i ner­wo­wo nią pot­rząsał. Dziew­czy­na leżała na ziemi niep­rzy­tom­na, ze zmarznięty­mi dłońmi i si­nymi us­ta­mi. Na jej po­liczkach lśniły łzy, a włosy miała lek­ko wil­gotne, lecz ub­ra­nia były nie tknięte i suche.

całość czytaj na :

http://billie-jean-jacobs.blogspot.com/
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#98 Drukuj posta
Dodany dnia 31-03-2013 03:37
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Miałam, pierwsze dostałam w gimnazjum (czyli minęło już ponad 10 lat), chodziłam w nich, bez względu na pogodę, zarówno zimą, jak i latem. Moją trzecią i ostatnią parę kupiłam na początku studiów za pierwsze samodzielnie zarobione pieniądze, dla odmiany były pomarańczowe. Niestety, przez te ponad 6 lat styrały się niemiłosiernie, wstyd się w nich pokazać ludziom, tak są zniszczone. Więc teraz zakładam je już tylko jak wybieram się do lasu na grzyby Oczko chociaż nadal je uwielbiam i nie wyobrażam sobie żebym mogła je wyrzucić.

Mówi się, że glany to nie buty, tylko styl życia. Coś w tym jest Uśmiech nie wyobrażam sobie wyjazdu na Przystanek Woodstock bez glanów. Przy tej ilości błota inne buty zwyczajnie nadawałyby się do wyrzucenia. No i pod sceną podczas koncertu - niezastąpione. Zbyt dużo tam ludzi żebym zdecydowała się zaryzykować zmiażdżenie stóp przyodzianych w trampki. W sumie może czas pomyśleć o nowych, zwłaszcza że treki mają już swoje lata, a wizja dybania na co dzień w eleganckich kozaczkach przekracza moją wyobraźnię Uśmiech Glany nie mają właściwie minusów, poza jednym - są stosunkowo ciężkie.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.

Edytowane przez raven dnia 07-11-2013 20:50
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#99 Drukuj posta
Dodany dnia 07-11-2013 20:38
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Nigdy bym nie włożył glanów na siebie. Zwyczajnie się boję tego rodzaju obuwia Oczko. Pamiętam, że mój dobry kolega zakładał je jak się szedł z kimś bić, albo jakaś większa akcja poza szkołą się szykowała. Kopnięcie dobrego zawodnika w tym obuwiu niejednego skutecznie odstraszało. A już po piszczelach Poddaje się

Gimnazjum. Tutaj pełno było osób chodzących w glanach. Do mnie do klasy takie dwie dziewczyny chadzały. Nigdy nie ćwiczyły na WF-ie, ubierały się na czarno i te glany wiecznie na sobie. Czy mroźna zima, czy gorące jak diabli lato. Zastanawiałem sie czasem, czy ich nogi nie zwęgliły się w tym obuwiu przy ponad 30-stopniowej temperaturze.

Dzisiaj już nikogo nie widuję w takim obuwiu. No, może raz na jakiś czas, ale nikt znajomy nie rzucił mi się w oczy. Może poczekam na pierwszy śniegi i poobserwuję czy moda na glany bezpowrotnie minęła.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Bou F
Dodany dnia 31-12-2013 19:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2195
Ostrzeżeń: 1
Postów: 682
Data rejestracji: 27.04.10
Medale:
Brak

U nas w szkole większość osób chodzi w glanach. Rozbawiony W sumie, byłoby wstyd ich nie mieć. Moje mają już 5 lat, dostałam na 13 urodziny. Uśmiech Na początku był taki szał z nimi związany, ale teraz już noszę je rzadziej. Ubarwiłam je niebieskimi sznurówkami. I o dziwo mimo tych lat są w całkiem dobrym stanie. O.o Ale już mnie wiele razy obdarły.
__________________
Bou Kotecek Sowa

media.tumblr.com/00cbcb82f4b1147f9ba3262d2bdfc851/tumblr_mtmatfNNo81qgb6q0o1_500.gif

news.mtv.it/files/2014/02/awkward-jenna.png

molpi.org/public/uploads/37b1ddbb9a269ab1ef0686331fe138d199037917.png
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT