Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 182
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» O Książkach
Drukuj temat · O Książkach
~Peepsyble F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 16-11-2009 17:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Wpadłam na pomysł, że jeśli pisaliśmy o ulubionych/smutnych itd. fan fickach, to czemu nie o książkach?
Tak wiec pytania:

1. Książka, do której mogę wracać tysiące razy to...
2. Płakałam/em jak bóbr przy...
3. Książka, która doprowadziła mnie do niepohamowanej głupawki...
4. Książką mojego dzieciństwa jest...
5. Mój ulubiony autor to...

1. Książka, do której mogę wracać tysiące razy to...
Zdecydowanie seria "Harry'ego Pottera". Czytałam nie powiem ile razy, bo i tak nikt mi nie uwierzy, ale wiem, że często jeszcze będę ją czytać. Drugą serią jest seria książek Joanny Chmielewskiej. Tutaj również mogę wracać.
2. Płakałam/em jak bóbr przy...
"Harry'm Potterze", generalnie przy części siódmej. Poza tym tutaj zalicza się też "Marley i ja".
3. Książka, która doprowadziła mnie do niepohamowanej głupawki...
Seria księżek Joanny Chmielewskiej. Kryminały z nutką humoru, zdecydowanie. Przy samym języki i stylu pisania można zachichotać, ale niektóre sceny są rozbrajające.
4. Książką mojego dzieciństwa jest...
"Dzieci z Bullerbyn". Była to pierwsza książka jaką samodzielnie przeczytałam. Poza tym "Mikołajek" wszystkie możliwe książki oraz kilka pani Astrid Lindgren innych, poza "Dziećmi...". "Karlson" i inne takie.
5. Mój ulubiony autor to...
Joanna Chmielewska oraz J. K. Rowling. Joanna za jej wspaniały styl pisania, humor i za tak wiele książek. Rowling za naszą serię Pottera.
Z tych bardziej wybitnych to Stephen King oraz Jane Austen.

Proponowałabym temat przykleić, żeby nie mieszał się z innymi książkami. Taka moja mała propozycja.

Edytowane przez Peepsyble dnia 16-11-2009 17:50
Wyślij prywatną wiadomość
~Nicolette F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 16-11-2009 17:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1467
Ostrzeżeń: 0
Postów: 685
Data rejestracji: 15.12.08
Medale:
Brak

1. Książka, do której mogę wracać tysiące razy to... "Tajemniczy Pan Quin" (chociaż, to tak naprawdę zbiór opowiadań).
2. Płakałam/em jak bóbr przy... "HP i KP".
3. Książka, która doprowadziła mnie do niepohamowanej głupawki... "Mort".
4. Książką mojego dzieciństwa jest... "HP", rzecz jasna.
5. Mój ulubiony autor to... Agatha Christie.
__________________
*

Inspektor Lestrade: W kolejnym życiu byłbyś dobrym przestępcą.

Sherlock Holmes: Tak, a pan świetnym policjantem.

Edytowane przez Nicolette dnia 16-11-2009 17:51
www.las-ceglasty.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Diamond F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 16-11-2009 17:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 903
Ostrzeżeń: 2
Postów: 295
Data rejestracji: 06.08.09
Medale:
Brak

1. Książka, do której mogę wracać tysiące razy to...
cała saga Twilight Rozbawiony
2. Płakałam/em jak bóbr przy...
HP i insygnia śmierci
3. Książka, która doprowadziła mnie do niepohamowanej głupawki...
<chyba nie ma takiej>
4. Książką mojego dzieciństwa jest...
Akademia Pana Kleksa
5. Mój ulubiony autor to...
Stephenie Meyer, J.K Rowling, Stephen King, Dan Brown


P.S fajny temat Uśmiech
__________________
pozdrawiam drogi Gościu :*

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"
Wyślij prywatną wiadomość
!Cathy F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 16-11-2009 19:27
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 888
Ostrzeżeń: 0
Postów: 182
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Proponowałabym temat przykleić, żeby nie mieszał się z innymi książkami. Taka moja mała propozycja.


Proszę bardzo ; P

1. Książka, do której mogę wracać tysiące razy to...

Kiedyś taką książką był HP, ale już od dawna nie za wiele mamy ze sobą wspólnego. Myślę, że teraz jest to Emma, autorstwa Jane Austen.


2. Płakałam/em jak bóbr przy...

Nie przypominam sobie takiej książki ; ) Ja (o ile w ogóle się wzruszam) to raczej na filmach. Ale żeby nie było, że taka nieczuła jestem to przyznam, że gdy pierwszy raz czytałam opis pogrzebu Dumbledore'a, to parę łez uroniłam. I to chyba jedyna taka sytuacja, na dzień dzisiejszy.

3. Książka, która doprowadziła mnie do niepohamowanej głupawki...
I znowu nic! Chociaż najbliżej mi było do takiego stanu podczas czytania Lesia Joanny Chmielewskiej. Zdecydowanie nienormalna książka.

4. Książką mojego dzieciństwa jest...
Zdecydowanie Dzieci z Bullerbyn, ale tej książki nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Oprócz tego cała seria Ani z Zielonego Wzgórza . Dobra, opisy przyrody są nieco nużące, ale ja i tak uwielbiałam Anię- za charakterek.

5. Mój ulubiony autor to...

Wielu jest takich autorów, których lubię za pojedyncze książki, ale Jane Austen cenię sobie za całokształt. Klasyka- Duma i uprzedzenie, Rozważna i romantyczna, ale też Emma (która wcale nie jest nudna!), Perswazje, Mansfield Park. Może tylko Opactwo jest ciut słabsze, ale jestem skłonna to wybaczyć, jako mini wypadek przy pracy ; )
__________________
Nie uważałeś jak robisz, rób jak uważasz.

Edytowane przez Cathy dnia 16-11-2009 19:29
Wyślij prywatną wiadomość
!Alae F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 16-11-2009 19:34
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2495
Ostrzeżeń: 1
Postów: 421
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

1. Książka, do której mogę wracać tysiące razy to... w taj chwili przychodzi mi na myśl "Autostopem przez Galaktykę" Douglasa Adamsa. Ostatnio sięgałam po nią w zeszłym tygodniu, więc może dlatego taka odpowiedz. Tak czy inaczej "Autostopem..." to książka dla mnie bardzo wyjątkowa, ze względu na niesamowity styl pisania Adamsa. Styl prosty, a jednocześnie szalenie inteligentny. Ponadto "Autostopem..." ma jedną z cech, które umagiczniają książkę - czytając ją, masz wrażenie, że nikt na świecie nie rozumie jej tak dobrze jak ty; nawet jeśli przyjaciel, któremu przeczytasz szczególnie zabawny fragment zaśmieje się, ty i tak będziesz uważać, że te słowa nie przemawiają do niego tak dobrze jak do ciebie. Ech... wybaczcie, ja przeżywam powtórny zachwyt Adamsem i mogłabym o nim mówić godzinami.

2. Płakałam/em jak bóbr przy... hm. Chyba nie było książki, która aż tak by mnie poruszyła. Zdarza mi się uronić łezkę przy fanfiku, ale w tej chwili nie przychodzi mi na myśl tytuł żadnej takiej książki. Może sobie jeszcze przypomnę.

3. Książka, która doprowadziła mnie do niepohamowanej głupawki... "Wszyscy jesteśmy podejrzani" Chmielewskiej. Kto nie czytał, ten nawet nie uświadamia sobie jak można uśmiać się podczas lektury. I tu nie chodzi o lekki uśmieszek, który nie schodzi z twarzy, gdy delektujemy się grami słownymi Sapkowskiego, ani o niesłabnące rozbawienie przy lekturze Pratchett'a. Chmielewska potrafi co zdanie doprowadzać czytelnika do niepohamowanych wybuchów wesołości. Scena z tańcem umierającego łabędzia - majstersztyk. ^^

4. Książką mojego dzieciństwa jest...
nie bijcie, ale podam kilka tytułów, każdy jest dla mnie równie ważny. "Alicja w Krainie Czarów", "Chatka Puchatka", "Saga rodu Klaptunów" i "Bromba i inni". I mówicie co chcecie, ale szczerze wierzę, że te i jeszcze parę innych książek miało duży wpływ na kształtowanie mojego charakteru, o!

5. Mój ulubiony autor to...
Sapkowski. Generalnie nie lubię pytania o ulubionego autora, bo cenię wielu znakomitych pisarzy, których nie sposób ze sobą porównywać. Jednak, gdy już muszę wybrać jest to pan Andrzej. Uwielbiam jego styl, humor, świat, który tworzy. Ponadto jestem bardzo związana z jego książkami, bo przypominają mi o ważnych osobach w moim życiu.

PS. Miałam Wena. XDD

__________________
Czyś ty do reszty skwestorzył?
Wyślij prywatną wiadomość
~Dogma F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 17-11-2009 17:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3203
Ostrzeżeń: 3
Postów: 185
Data rejestracji: 26.09.09
Medale:
Medal Medal

1. Książka, do której mogę wracać tysiące razy to...

"Dobry Omen" Neila Gaimana i Terry'ego Pratchetta. Jak dla mnie spółka Azirafal&Crowley, trzy sutki czarownic, jedenastoletni Antychryst, Jeźdźcy i Motocykliści Apokalipsy są po prostu genialni. Do tego typowy dla Pratchetta styl pisania, przesiąknięty inteligentnym dowcipem jest wzorem.

2. Płakałam/em jak bóbr przy...

"Złodziejce książek" Markusa Zusaka. Komuś, kto doszedł do momentu [spoiler]śmierci Rudiego nie trzeba tłumaczyć dlaczego.

3. Książka, która doprowadziła mnie do niepohamowanej głupawki...

"Zmierzch". Wszystkie te łobuzerski uśmiechy...

4. Książką mojego dzieciństwa jest...

Kubuś Puchatek.

5. Mój ulubiony autor to...

Sapkowski, Pratchett, Dawkins, Nowak Ewa.. Zapewne wrócę 20 razy i zedytuję.
Wyślij prywatną wiadomość
~Albertos F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 17-11-2009 20:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 64
Ostrzeżeń: 0
Postów: 27
Data rejestracji: 28.11.08
Medale:
Brak

1. Książka, do której mogę wracać tysiące razy to... Harry Potter i Książę Półkrwi (już okolo 20 razy przeczytałem)
2. Płakałam/em jak bóbr przy... HP i IŚ
3. Książka, która doprowadziła mnie do niepohamowanej głupawki... coś z repertuary Marty Fox
4. Książką mojego dzieciństwa jest... Kajtkowe przygody
5. Mój ulubiony autor to... J.K. Rowling
Wyślij prywatną wiadomość
!niewesolypagorek F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 26-11-2009 22:45
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10408
Ostrzeżeń: 0
Postów: 660
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal Medal Medal

1. Myślę, że jest to 'Harry Potter'. Całą serię czytałam mnóstwo razy i nadal mi się podoba, nie znudziła się. W przeszłości, czytałam jeszcze często 'Dzieci z Bullerbyn', ale chyba z niej wyrosłam.
Chętnie również wracam do rożnych słowników oraz książek z cytatami i złotymi myślami. Nic tak nie natycha, jak słownik związków frazeologicznych. : D

2. No właśnie... i z tym będzie problem. Jak do tej pory nie zdarzyło mi się płakać nad książką. Bywały wzruszające chwile, ale żadna na tyle poruszająca bym się popłakała. ;f

3.'Ania z Avonlea' (L.M. Montgomery) - nie ze względu na treść. Egzemplarz, który mam w domu, posiada okładkę, na której Ania wygląda kropka w kropkę jak moja nauczycielka matematyki z podstawówki. I wacle nie przesadzam... to naprawdę ona. Rotfl

4. Zdecydowanie są to 'Przygody Filonka Bezogonka'. Dzięki tej książce pokochałam czytanie. Uwielbiałam również baśń Andersena "Mała syrenka".

5. Ciężko powiedzieć... różnych lubię. :}
__________________
i54.tinypic.com/10d7ebb.png
i29.tinypic.com/10y036u.png

is this the place we used to love?...
i54.tinypic.com/2po5e2s.gif

Edytowane przez niewesolypagorek dnia 26-11-2009 22:45
Wyślij prywatną wiadomość
~gosiaka1410 F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 27-11-2009 05:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 91
Ostrzeżeń: 0
Postów: 23
Data rejestracji: 25.11.09
Medale:
Brak

1. Książka, do której mogę wracać tysiące razy to... na pewno seria o Harrym Potterze. Jak mi się jakaś książka podobała to na pewno wrócę do niej może nie tysiące, ale kilkanaście razy na pewno.

2. Płakałam/em jak bóbr przy... niektórych (no może niezbyt licznych) fragmentach Harry'ego Pottera, przy "Jesiennym deszczu", przy "Dziewczynie z pomarańczami" i w ogóle to przy połowie książek, które przeczytałam, a poza tym przy większości filmów, a nawet przy niektórych bajkach. No cóż - łatwo się wzruszam - nic nie poradzę.

3. Książka, która doprowadziła mnie do niepohamowanej głupawki... też Harry Potter, ale dopiero przy któryś z kolei czytaniu - ale tu bardziej śmieszyło mnie to, co sobie wymyśliłam, niż to co przeczytałam. Na pewno też książki Pratchetta. Ale nic nie przebije "Potopu" Sienkiewicza - te dialogi, te dziwaczne sytuacje i archaizmy -jedyny sposób żeby przebrnąć to śmiech...

4. Książką mojego dzieciństwa jest... baśnie Andersena i baśnie braci Grimm, ale to w takim nieco późniejszym dzieciństwie. Pamiętam, że bardzo podobała mi się książka o dziewczynce, która siedzi w oknie i gada z kwiatkami, ale nie mogę przypomnieć sobie tytułu.

5. Mój ulubiony autor to... J.K.Rowling, T.Pratchett za wszystkie dziełą i kilku innych za pojedyncze książki.
Wyślij prywatną wiadomość
~makulatura F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 27-11-2009 09:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 103
Ostrzeżeń: 1
Postów: 80
Data rejestracji: 27.12.08
Medale:
Brak

1. Książka do której wracam to na pewno saga Zmierzch, Harry Potter i Pamiętniki księżniczki.

2. Płakałam przy Insygniach Śmierci oczywiście, i przy tym jak w Księżycu w Nowiu Edward rzucił Belle.

3. Książka która doprowadziła mnie do głupawki to teksty z Harry'ego Pottera.

4. Książka z dzieciństwa to zdecydowanie Kubuś Puchatek i Oto jest Kasia.

5. Ulubiony autor...hmm... na pewno Rowling, Meyer oraz Meg Cabot.
__________________
by makulatura


-A jeśli ktoś naprawdę chce do kibla?
-Bardzo śmieszne,Ronald.Tak.Na takiej zasadzie to działa




Godzilla atakuje!
Grizzly stoi pod oknem!
A ja w brecht!
by Moni Język

hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,ona.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~DeadHelena F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 27-11-2009 20:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 621
Ostrzeżeń: 1
Postów: 290
Data rejestracji: 20.08.09
Medale:
Brak

1. Książka, do której mogę wracać tysiące razy to: HP i Czara ognia
2. Płakałam/em jak bóbr przy :nie mam takiej książki Ale wzruszyłam się przy "Posłańcu" Markusa Zustaka
3. Książka, która doprowadziła mnie do niepohamowanej głupawki :Seria Strraszna Historia
4. Książką mojego dzieciństwa jest 365opowiadań(Jedna krótka Historyjka na każdy dzień)
5. Mój ulubiony autor to :za mało książek w życiu przeczytałam żeby to stwierdzić ,ale jak na razie to pani Rowling

__________________
i29.tinypic.com/2q2laa0.gif
Arctic Monkeys Forever<3
Wyślij prywatną wiadomość
!Lavanda F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 27-11-2009 20:43
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1289
Ostrzeżeń: 2
Postów: 182
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

1. Książka, do której mogę wracać tysiące razy to...
''Siewca Wiatru'' M.L.Kossakowskiej.
2. Płakałam/em jak bóbr przy...
niektorych ksiazakch Sparksa... Dawno to bylo; traumy sie nabawilam i przestalam czytac tego typu ksiazki.
3. Książka, która doprowadziła mnie do niepohamowanej głupawki...
Stanowczo ksiazki Christophera Moore'a. Na przyklad ''Brudna Robota'' czy ''Najglupszy aniol''. Pluca mozna zgubic ze smiechu :D.
4. Książką mojego dzieciństwa jest...
hm... duzo jest takich pozycji, do ktorych mam jakis sentyment i ktore przypominaja mi moje dziecinstwo. Na pierwszym miejscu na bank jest seria o Panu Samochodziku, potem Harry Potter, Godzina Pasowej Rozy i Stowarzyszenie Wedrujacych Dzinsow.
5. Mój ulubiony autor to...
Coz, jest ich duzo... m.in. Jacek Piekara, M.L.Kossakowska, Andrzej Pilipiuk, Paulo Coelho.
Wyślij prywatną wiadomość
~al_kaida F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 27-11-2009 20:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2217
Ostrzeżeń: 0
Postów: 501
Data rejestracji: 15.10.08
Medale:
Brak

1. Książka, do której mogę wracać tysiące razy to...
ZDECYDOWANIE HARRY POTTER!!!
Chociaż przeczytałam każdą część po 50 razy conajmniej, chętnie do niej powracam, bo to jest taki typ książki, do której można samemu wprowadzać własne wątki, jak np. ja wprowadziłam do książki Justienne, która stała się fascynacją Draco Malfoy'a i mimo iż dziewczyna była mugolakiem, została przyjęta do czystokrwistej rodziny Malfoy'ów Oczko
2. Płakałam/em jak bóbr przy...
Jeju, nie pamiętam takiej książki. Prawdę mówiąc rzadko która książka doprowadza mnie do płaczu. A nie, przepraszam. Do łez wzruszyła mnie książka "O psie który jeździł koleją".
3. Książka, która doprowadziła mnie do niepohamowanej głupawki...
"Ala Makota". Ta książka zawiera tyle śmiesznych tekstów, smsów i cytatów, że nie sposób się przy niej nie uśmiać.
4. Książką mojego dzieciństwa jest...
"Kubuś Puchatek", a z takich ambitniejszych to "Ten Obcy". Naprawdę świetne książki, uwielbiałam je.
5. Mój ulubiony autor to...
Jednego faworyta nie jestem w stanie wymienić, ale tak:
Eoin Colfer
J.K. Rowling Oczko
Agatha Christie
no i mimo iż rysuje mangi, to Hiromu Arakawa Uśmiech
__________________
Wbrew powszechnie panującym pogłoskom, al_kaida jest rodzaju żeńskiego.

i54.tinypic.com/s1430i.gif
______________________________________________
Pozdrowienia dla wszystkich, którzy czytają moje wypociny Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~kapsiutek F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 10-12-2009 13:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1475
Ostrzeżeń: 1
Postów: 268
Data rejestracji: 04.12.09
Medale:
Brak

1. Książka, do której mogę wracać tysiące razy to stanowczo Harry *_*
2. Płakałam/em jak bóbr przy `Jesiennej miłości` Nicolasa Sparka oraz przy `P.S. Kocham Cię` Cecelia Ahern 'a
3. Książka, która doprowadziła mnie do niepohamowanej głupawki... jakoś nie mogę sobie przypomnieć konkretnej książki, jednak niektóre fragmenty poszczególnych książek są przekomiczne.
4. Książką mojego dzieciństwa jest `Dzieci z Bullerbyn`.
5. Moja święta trójca to J.K. Rowling, Paulo Coelho oraz Guillaume Musso <3
__________________
She's freaky and she knows it
She's freaky, but I like it!
Justin Timberlake

Edytowane przez kapsiutek dnia 10-12-2009 14:11
Wyślij prywatną wiadomość
~Shemya F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 10-12-2009 14:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1628
Ostrzeżeń: 1
Postów: 665
Data rejestracji: 14.09.08
Medale:
Brak

1. Książka, do której mogę wracać tysiące razy to... nie mam takiej, bo jedyna książka jaką czytałam więcej niż jeden raz to Komnata Tajemnic, a i tak całej nie skończyłam. Nie potrafię czytać tego samego kilka razy (lub nigdy nie trafiłam jeszcze na książkę, którą chciałabym czytać więcej [chociaż niedługo zamierzam znów przeczytać sagę o Wiedźminie... hm.]). >.<
2. Płakałam jak bóbr przy... Mój Kary Anny Sewell.
3. Książka, która doprowadziła mnie do niepohamowanej głupawki... hm, nie kojarzę.
4. Książką mojego dzieciństwa jest... Kasia i Bary i taki zbiór baśni Andersena.
5. Mój ulubiony autor to... Andrzej Sapkowski!
__________________
Everything dies
http://shivamix.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~BitterSweet F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 10-12-2009 15:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1709
Ostrzeżeń: 0
Postów: 436
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

1. Książka, do której mogę wracać tysiące razy to...
Jak narazie najwięcej razy przeczytałam sagę HP, ale często wracam też do niektórych kryminałów np. Chemia Śmierci Becketta lub Nie mów nikomu Cobena oraz cudownej Duma i Uprzedzienie Austen.
2. Płakałam jak bóbr przy...
Hmm... na obecną chwilę nie pamiętam czy na jakieś ryczałam, ale bardzo możliwe.
3. Książka, która doprowadziła mnie do niepohamowanej głupawki...
Chyba raczejjeszcze takiej nie czytałam.
4. Książką mojego dzieciństwa jest...
Hmm, taką książką chyba był Tajemniczy Ogród, który uwielbiałam.
5. Mój ulubiony autor to...
Harlan Coben, Simon Beckett, Jane Austen i Ewa Nowak.



__________________
Można odejść od swoich bliskich, zaakceptować koniec istnienia, można pożegnać się z życiem, ale najciężej jest pożegnać się z muzyką...


"Music is like a sunrise for me
It's joyful like a trip in a time machine
Music is like a sunrise for me
It's like coming home
..."
Helloween *.*
Wyślij prywatną wiadomość
!ewelka_bolitair F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 10-12-2009 17:31
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1353
Ostrzeżeń: 2
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

1. Książka, do której mogę wracać tysiące razy to "Samotność w Sieci"
2. Płakałam jak bóbr przy "Oskar i Pani Róża" + patrz wyżej
3. Książka, która doprowadziła mnie do niepohamowanej głupawki - nie pamiętam
4. Książką mojego dzieciństwa jest "O psie, który jeździł koleją"
5. Mój ulubiony autor to Harlan Coben, ostatnio wgłębiam się też w Kinga i Coelho
__________________
When you stop doing things for fun you might as well be dead.
Wyślij prywatną wiadomość
~Avada_Kedavra__ F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 10-12-2009 19:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 19
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 07.12.09
Medale:
Brak

1. Książka, do której mogę wracać tysiące razy to...
Ahh.Zdecydowanie HP. ;D
2. Płakałam/em jak bóbr przy...
Przy "Harry Potter i Insygnia Smierci"
3. Książka, która doprowadziła mnie do niepohamowanej głupawki...
Chyba takiej nie czytalam jeszczee zeby mnie rozbawilaa. ;P
4. Książką mojego dzieciństwa jest...
Kubus Puchatek. Heeh. ;D
5. Mój ulubiony autor to...
Ojj. Nie przeczytalam wystarczajaco duzo ksiazek zeby powiedziec o autorach. Ale jak narazie J.K Rowling ^^

__________________
"Jeśli sądzisz, że w dobie komputerów sztuka czytania zanikła, zwłaszcza wśród dzieci, to niezawodny znak, że jesteś Mugolem"
Wyślij prywatną wiadomość
~ain_eingarp F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 10-12-2009 20:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 400
Ostrzeżeń: 0
Postów: 79
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

1. Zdecydowanie saga HP, trylogia Tolkiena i "Pan Samochodzik i Templariusze".
2. "Oskar i pani Róża", "Most do Terabithii" i w momencie w HP i IŚ, kiedy Harry wchodzi do Wielkiej Sali i widzi ciała Freda, Remusa i Nimfadory.
3. Nie było, bądź nie pamiętam.
4. "Kubuś Puchatek", "Polyanna".
5. Wielu autorów lubie, każdego za co innego, za styl, humor, opisy, ale najbliższymi jest mi J.K.Rowling, Terry Pratchett i J.M. Barrie (za najlepszego Piotrusia Pana).
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 12-12-2009 13:50
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

1. Książka, do której mogę wracać tysiące razy to...
Kiedyś HP, obecnie żadna.

2. Płakałam/em jak bóbr przy...
żadnej. Nie płaczę nad książkami.

3. Książka, która doprowadziła mnie do niepohamowanej głupawki...
Mistrz i Małgorzata
Michaiła Bułhakowa. Kocham te zwroty narratora do czytelnika Rozbawiony.

4. Książką mojego dzieciństwa jest...
Księga Dżungli
. Moja mama dostawała szału za każdym razem, gdy musiała mi to czytać :}.

5. Mój ulubiony autor to...
Michael Palin, mimo że to w głównej mierze komik. Ale ma świetne książki ze swoich podróży.
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT