Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 272
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Quo Vadis
~Magic butterfly F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 30-01-2010 16:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 412
Ostrzeżeń: 2
Postów: 107
Data rejestracji: 20.07.09
Medale:
Brak

Nie jestem pewna czy jest jakaś szansa na to żeby ktoś chciał wypowiedzieć się na temat książki Quo Vadis Henryka Sienkiewicza...jeszcze nie zabrałam się do jej czytania...a musze ponieważ trzeba przeczytać ją na polski i mam do was takie pytanie:Jak oceniacie te książkę i czy jest ciekawa i warta przeczytania?Mam nadzieję że ktoś zawita do tego tematu i myśle że ta książka podobała się komuś i że jakoś ją przeczytam i się nie zanudzę....JęzorWiem tylko że jest tam jakiś wątek miłosny...CoolNo to wasze odpowiedzi będą mile widziane...DowcipniśZapraszam i dziękujeRozbawiony
__________________
co jest?!
Wyślij prywatną wiadomość
~poziomka167 F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 30-01-2010 17:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 6
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1
Data rejestracji: 29.01.10
Medale:
Brak

, . siemka ;D

przeczytałam książkę Quo Vadis i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jeśli lubisz historię - to książka na pewno przypadnie Ci do gustu : )
wątek miłosny, rzeczywiście jest, szczerze mówiąc jest także jednym z głównych tematów tej książki : - ) to właśnie dzięki niemu tak szybko skończyłam czytać [. przeczytałam, ją w ciągu tygodnia .] a ogólnie to książka jest o początkach chrześcijaństwa, i starożytnej kulturze rzymu. [. niektóre sceny, mogą być drastyczne, ale dzięki temu poznasz, jakie tortury musieli przeżywać ludzie w tamtych czasach .] zachęcam do czytania - książka jest prawie tak samo ciekawa jak . harry potter . :jupi:


pozdro ;-)

P.S - napisz do mnie jak skończysz ;- )
__________________
zapraszam na mój profil ; - **


Cool
- Wyślij prywatną wiadomość
~Silencia F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 30-01-2010 17:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Barman w w Świńskim Łbie
Punktów: 1308
Ostrzeżeń: 1
Postów: 183
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Zaczęłam. Po jakichś 30 stronach skończyłam.
Kompletnie nie mój klimat, bo nienawidzę historii starożytnej, nie mówiąc o tym, że nie lubię stylu pisania Sieniewicza.
Najgorsze są przypisy. Czytasz zdanie i przerywasz na przypis. W przypisie od groma niepotrzebnych do szczęścia informacji przez, które zapominasz sens zdania. Potem wracasz do zdania i dalej nie wiesz co oznacza słowo z gwiazdką. -.-
__________________
e.deviantart.net/emoticons/d/dummy.gif
http://www.photoblog.pl/corset Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 30-01-2010 17:37
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Poratuję Cię i trochę powiem o tej książce [zresztą, to jedna z moich ulubionych lektur licealnych Happy].

O czym jest książka, można przeczytać gdziekolwiek, chociażby u cioci Wikipedii.
Jak już wspomniałam, jest to jedna z moich ulubionych lektur. Co mnie tam oczarowało? Jak doskonale Sienkiewicz umiał odtworzyć obraz Rzymu sprzed prawie 2000 lat. Potrafił 'wejść' w te życie, opisać je, pokazać tamtejszych ludzi - nie tylko tych u władzy, także zwykłych 'szaraczków'. Szczególnie spodobała mi się scena pożaru Rzymu i te wszystkie tajne spotkania pierwszych chrześcijan.
Wątek miłosny jest chyba w każdej książce Język. Jakoś nie pamiętam dobrze Ligii i Winicjusza, tej całej otoczki ich miłości.

Reasumując, książkę polecam, nie tylko jako 'obowiązek', ale też jako przyjemną podróż do starożytności. ;]

z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jeśli lubisz historię - to książka na pewno przypadnie Ci do gustu : )

Ja bym uściśliła - jeśli lubisz historię starożytną. Bo ze mną tak jest, że lubię historię, ale tylko do średniowiecza, potem to już same męki.

Najgorsze są przypisy. Czytasz zdanie i przerywasz na przypis.

Jeśli będziesz miała kiedykolwiek szansę, to zajrzyj do 'Boskiej Komedii' Dantego - tam nie ma strony bez przynajmniej 3 przypisów, które czasem są dłuższe niż tekst na stronie ;d
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.

Edytowane przez Milka dnia 30-01-2010 17:41
Wyślij prywatną wiadomość
!Tom_Riddle F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 30-05-2010 11:14
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 17516
Ostrzeżeń: 0
Postów: 707
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal

Quo vadis to świetna lektura i książka, którą można przeczytać dla przyjemnościUśmiech już dawno przemierzałem świat starożytnego Rzymu opisany w powieści, ale jeszcze czuję ten swąd spalonego drewna i ciała, słyszę krzyki chrześcijan mordowanych w amfiteatrach, widzę przed oczyma nimfy uciekające przed faunami w ogrodach pośród altan...
Ogromnie obawiałem się przeczytania tak obszernej treściowo pozycji, ale w końcu zdecydowałem się na takie "ryzyko" i opłaciło się. Piękna jest historia Winicjusza i Ligii, którzy musieli wybierać: wiara czy miłość. W powieści ukazana jest poza tym struktura państwa rzymskiego w 64 r. n. e. i sposób zarządzania ogromnym władztwem Cesarstwa. Lektura idealna dla ludzi kochających historię i sztukę antycznąOczko
Wyślij prywatną wiadomość
~Maladie F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 29-12-2010 15:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3691
Ostrzeżeń: 2
Postów: 516
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Quo vadis przeczytałam już w podstawówce. Książkę łatwo się czyta (jeśli chodzi o mnie) i chętnie do niej powracam, gdy mam czas i chce mi się sięgnąć na najwyższą półkę. Myślę, że lektura pięknie obrazuje starożytny Rzym, zwyczaje i przede wszystkim postawę pierwszych chrześcijan. Gdy czytałam książkę po raz pierwszy, skupiłam się na wątku miłosnym Ligii i Winicjusza, ale czytając ją powtórnie, zauważałam wystrój pomieszczeń, ubrania i relacje panów z niewolnikami. Ta książka jak żadna inna pozwala mi się naprawdę przenieść prawie 2 tysiące lat wstecz i ujrzeć tamten świat i zaplecze cywilizacyjne.
__________________
Gdybyśmy cofnęli czas i naprawili wszystkie błędy, to czy świat nie byłby sztucznie idealny?

- Czy ty naprawdę jeszcze się nie zorientowałeś, że nienawidzę, gdy odpowiadasz pytaniem na pytanie?
- Naprawdę?


hogsmeade.pl/images/other/kkbh.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Densho F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 05-02-2012 10:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 37745
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,722
Data rejestracji: 02.08.11
Medale:
Medal Medal Medal

Książkę czytałam w gimnazjum i teraz w liceum. Quo vadis bije na głowę inne książki Sienkiewicza <w mojej ocenie>. Jest to jedna z moich ulubionych książek zaraz po Lalce B.Prusa.
Kocham klimat starożytności, kulturę, sztukę.
Książka wspaniale prezentuje obraz wydarzeń historycznych.

__________________
[...] Za bardzo mi na tobie zależało. Bardziej mi zależało na twoim szczęściu niż na tym, byś poznał prawdę, bardziej na twoim spokoju niż na moim planie, bardziej na twoim życiu niż na życiu innych osób, które mogły je stracić, gdyby cały plan zawiódł. Innymi słowy, zachowałem się tak, jak się tego spodziewał Voldemort po nas, głupcach, którzy kochamy. [...] Co mnie mogło wówczas obchodzić, że w jakiejś mglistej przyszłości zginie nieokreślona liczba bezimiennych, pozbawionych twarzy ludzi i stworzeń, skoro ty byłeś żywy i szczęśliwy tu i teraz? [...]

Albus Dumbledore



s3.favim.com/orig/41/albus-dumbledore-black-and-white-couple-harry-potter-i-love-you-Favim.com-345283.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 24-10-2013 21:40
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

To prawdziwy majstersztyk. Pochłonąłem jednym tchem i kiedy zbliżałem się do końca, to żałowałem, że za chwilę się skończy, coś przepadanie, trzeba będzie jeszcze raz czytać, ale...to już nie będzie to samo. Moimi ulubionymi postaciami byli Petroniusz, Ursus oraz Apostoł Piotr. Trudne losy prześladowanych za wiarę w Chrystusa chrześcijan, fanatyzm Nerona, i "nietuzinkowa" rozrywka ludzi z wyższych sfer Rzymu. Naprawdę wciąga, ciężko jest mi się czegokolwiek przyczepić. Polecam każdemu gimnazjaliście i nie tylko Oczko
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT