Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 170
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» Konta "Junior"
Drukuj temat · Konta "Junior"
~Blair F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2008 13:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Redaktor Żonglera
Punktów: 1008
Ostrzeżeń: 0
Postów: 259
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Coraz więcej banków oferuje konta dla nastolatków, tzw. "Konta Junior". Ich główną ideą jest uczenie nastolatków samodzielności i szanowania pieniędzy. Dostaje on wtedy kartę, którą może wypłacać pieniądze z bankomatu i płacić w sklepach, jednocześnie posiada też wszystkie funkcje jak w normalnym koncie - możliwość robienia przelewów, etc.
A co wy o tym sądzicie? Waszym zdaniem założenie konta 13-latkowi jest dobrą decyzją? Piszcie. ;]
__________________
Nie zależy mi na pieniądzach i na sławie, chcę być tylko doskonała.
Marilyn Monroe.

i40.tinypic.com/10oierr.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Cee F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2008 14:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6020
Ostrzeżeń: 0
Postów: 635
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Według mnie 13-latki nie są na tyle odpowiedzialne, żeby racjonalnie wykorzystywać pieniądze. Zalicza sie do nich znaczna większość. Co prawda, konta Junior są pod nadzorem rodziców, zawsze mogą je zablokować i oczywiście jest limit, ale równocześnie można dziecku dać kieszonkowe, a nie zakładać takie konta. Nie widzę sensu w zakładaniu takich kont, gdy co miesiąc jest tylko kilkadziesiąt złotych do wydania. ^^

Edytowane przez Cee dnia 03-11-2008 19:46
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2008 14:58
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Posiadam takie konto od roku i jestem bardzo zadowolona. Często bywało, że nie miałam gotówki, a tu trzeba nagle coś kupić [np. książke]. Wiadomo - masz gotówke, to masz też chęć ją wydać. I tak jest w moim przypadku - dlatego większość pieniędzy mam na koncie bankowym.
A i możliwość robienia przelewów jest dobra. Pamiętam sytuacje, gdy mojemu bratu zabrakło zaledwie 5zł na opłacenie akademika. Szybko przelałam mu te 5zł i to uratowało jego skóre. ;P

Cee napisał/a:
Co prawda, konta Junior są pod nadzorem rodziców, zawsze mogą je zablokować i oczywiście jest limit, ale równocześnie można dziecku dać kieszonkowe, a nie zakładać takie konta.

Różnica jest taka, że gotówke masz zawsze przy sobie i zawsze możesz jej użyć, a karta.. Nie zawsze jej użyjesz. To może powstrzymać nastolatka od nagłej 'zachcianki'. [Mnie powstrzymuje Język]

Nie widzę sensu w zakładaniu takich kont, gdy co miesiąc jest tylko kilkadziesiąt złotych do wydania. ^^

Przecież na koncie są te same pieniądze, które można mieć i w portfelu. A to, ile jest do 'wydania', zależy od tego, ile masz, a nie, jaki jest limit.
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Irreplaceable_ F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 22:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2090
Ostrzeżeń: 1
Postów: 394
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Fajnie byłoby się poczuć się na tyle odpowiedzialnym, aby mieć takie konto ;] To dopiero coś Język Kiedyś sama takie chciałam mieć, ale wolę trzymać kasę przy sobie, albo w szafce, niż dawać na konto Język Dla mnie to głupie - chodzi sobie panna z kartą, i się podnieca że ją ma. Choroba.. Ale ogólnie to chciałabym mieć takie konto Język
Wyślij prywatną wiadomość
!niewesolypagorek F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 23:05
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10408
Ostrzeżeń: 0
Postów: 660
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal Medal Medal

według mnie tego rodzaju konta mają tyle samo złych stron co dobrych... do tych dobrych zaliczam brak stałej ochoty na drobne przyjemności, uczenie odpowiedzialności itp... do złych... cóż. po pierwsze, żeby posiadać takie konto należy mieć co tam wpłacać... jeżeli ktoś dostaje bardzo małe kieszonkowe, bądź nie dostaje wcale [!] więcej może stracić niż zyskać... utrzymanie konta również kosztuje... [przynajmniej tak słyszałam o.O ] w dodatku według mnie, zawsze warto mieć przy sobie trochę forsy... nigdy nie wiadomo kiedy się przyda, a nie wszędzie są bankomaty ;P

to tyle... mi takie konto nie potrzebne, jednakże nie uważam ich za coś złego ;P
__________________
i54.tinypic.com/10d7ebb.png
i29.tinypic.com/10y036u.png

is this the place we used to love?...
i54.tinypic.com/2po5e2s.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Vanney F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 23:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Sprzedawca w Miodowym Królestwie
Punktów: 1387
Ostrzeżeń: 0
Postów: 72
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Cee, Ty mówisz o mnie? <; Ja osobiście nie ma takiego konta, a jestem pewna, że rodzice się na nie nie zgodzą. Nie wiem co mam o nich myśleć. Czy są złe? Chyba nie.
Wyślij prywatną wiadomość
~kochanka_dracona F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 00:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Dyrektora
Punktów: 3769
Ostrzeżeń: 0
Postów: 229
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Też mam takie konto, od 2 lat (mam 16). Jest to bardzo dobre, bo jak potrzeba mi kasy to idę i wypłacam, a jak nie mam to szybki telefon do taty i kasę mam na koncie w ciągu kilku minut. Wiele razy ratowało mi to życie, np. brak pieniędzy na taxi itp. Oczko
Tak samo wiele moich znajomych ma już konto 'Junior'. Teraz stało się to mega popularne - i dobrze. Oczko
__________________
archipelagi urodzajnych dni
http://www.youtube.com/user/justbett Wyślij prywatną wiadomość
~Melody F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 00:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 594
Ostrzeżeń: 0
Postów: 148
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Mnie nic nie nauczy racjonalnie korzystać z pieniędzy i nie szastać nimi, żadne konta czy blokady xD
Nie potrzebuje takiego konta Junior, dlatego, że mogę w każdej chwili korzystać z konta rodziców i ich karty, co czynię niezmiennie od kilku lat, niestety ku ich ogólnej dezaprobacie Tooth
Chociaż parę moich koleżanek ma takie mini konta, ja jednak się na to nie zdecydowałam - i tak całe życie jestem na debecie i pod kreską ;D
__________________
Heathcliffie, to ja, twoja Cathy, wróciłam do domu, tak mi zimno, wpuść mnie swoim oknem

Heathcliffie, to ja, twoja Cathy, wróciłam do domu, tak mi zimno, wpuść mnie swoim oknem

Och, pozwól mi zdobyć
Pozwól mi zagarnąć swoją duszę
Och, pozwól mi zdobyć
Pozwól mi zagarnąć swoją duszę
Wiesz, że to ja, Cathy

Heathcliffie, to ja, twoja Cathy, wróciłam do domu, tak mi zimno
www.austen.lua.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona_Lily_tusia F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 16:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Prefekt Gryffindoru
Punktów: 431
Ostrzeżeń: 2
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Jeśli nie używasz karty od zachcianki jest o dobre, ale równie dobra jest tygodniówka (kieszonkowe)
__________________
hogsmeade.pl/images/hat/gryffindorm.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Temeraire F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 16:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2497
Ostrzeżeń: 1
Postów: 565
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Jak dla mnie takie konta są bez sensu... I tak wydam tyle samo, i tak, więc po kiego grzyba mi ta karta ? Jest mi zupełnie niepotrzebna, bo wiem na co muszę wziąć kasę i tyle biorę... A jeśli chodzi o zachcianki... No cóż, takie typu skarpetek w paski (xD) potrafię odłożyć na później, ale niewiele może mnie powstrzymać od kupienia świetnego ciuchu, który właśnie jest przeceniony. Hmm... Wydaję pieniądze rozsądnie i nierozsądnie, czasami szastam nimi na prawo i lewo, ale takie konto jest mi zupełnie zbędne...
__________________
[alt]
"Jeśli mówisz do Boga, jesteś religijny, jeśli Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny" - House ;**
[/alt]
Wyślij prywatną wiadomość
!Guardian F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 17-10-2008 15:54
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 20057
Ostrzeżeń: 1
Postów: 705
Data rejestracji: 02.08.08
Medale:
Medal

Uważam takie konta za dobry pomysł. Nauczą dzieci odpowiedzialności i zarządzana finansami. Dobrze wiecie, że rodzice mają tam wgląd i myślę, że nauka oszczędzana poprzez takie konta jest o wiele lepsza niż nauka polegająca na wrzucaniu pieniędzy do świnki - skarbonki, którą można w każdej chwili otworzyć.
Wyślij prywatną wiadomość
~Maladie F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 17-10-2008 16:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3691
Ostrzeżeń: 2
Postów: 516
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Osobiście korzystam z takiej karty i (nie wiem dlaczego) wydaję mniej kasy. Tata co miesiąc mi przelewa kasę i nie musi mi jej dawać do ręki (bo wtedy szaleję na zakupach). Wolę mieć kasę na karcie niż w portfelu, bo gdyby ktoś mi ukradł portfel, to wystarczy, że zadzwonię do banku (nr mam w komórce, którą noszę zawsze w kieszeniach spodni) i nawet gdyby złodziej próbował zapłacić kartą w sklepie, to mu ją przetną, a ja w banku dostanę drugą kartę Rozbawiony
__________________
Gdybyśmy cofnęli czas i naprawili wszystkie błędy, to czy świat nie byłby sztucznie idealny?

- Czy ty naprawdę jeszcze się nie zorientowałeś, że nienawidzę, gdy odpowiadasz pytaniem na pytanie?
- Naprawdę?


hogsmeade.pl/images/other/kkbh.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
N
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 17-10-2008 16:07
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

To zależy od punktu widzenia. Jeżeli komuś jest takie coś potrzebne, i może sobie na to pozwolić to proszę bardzo. Chociaż rodzice muszą się upewnić, że ich dziecko jest mądre i odpowiedzialne. W przeciwnym razie może skończyć się to nieciekawie. I jeszcze jedna sprawa: żeby mieć konto, trzeba coś mieć, żeby na nie wpłacić A wiadomo że to raczej troszkę większe sumki. A ja nie ukrywam, że zbyt zamożny to nie jestem i uważam że nie jest mi to potrzebne. Ale jeżeli ktoś chce oraz może- proszę bardzo.
Wyślij prywatną wiadomość
~al_kaida F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 14-08-2009 23:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2217
Ostrzeżeń: 0
Postów: 501
Data rejestracji: 15.10.08
Medale:
Brak

Ja mam konto "junior", ale tylko dzięki temu, że moja mama pracuje w banku. I nawet się cieszę, bo zawsze jak potrzebuję kasę, a moja mama nie może mi jej dać, to wystarczy, że ją przeleje na konto i mam. Ale zakładać takie konto 13latkowi... nie, to głupota. Chociaż jeszcze wszystko zależy od rodziców. Jeśli taki 13latek ma rozsądnych rodziców, to nie jest to tak bardzo głupie. A przynajmniej uczy oszczędności.
__________________
Wbrew powszechnie panującym pogłoskom, al_kaida jest rodzaju żeńskiego.

i54.tinypic.com/s1430i.gif
______________________________________________
Pozdrowienia dla wszystkich, którzy czytają moje wypociny Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~_Harry_ F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 17-08-2009 10:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 97
Ostrzeżeń: 0
Postów: 43
Data rejestracji: 14.08.09
Medale:
Brak

Mam 13 lat i chciałbym mieć konto w banku. Ostatnio jednak zastanawiałem się i jeśli jakiś pijak albo bandzior zauważyłby kartę u 13-latka to łatwo byłoby mu ją odebrać. Chociaż i tak myślę, że konto ,,Junior" to niezły pomysł.
__________________
hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,on.gif


Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE
Wyślij prywatną wiadomość
~Chuck F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 30-07-2012 18:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 830
Ostrzeżeń: 0
Postów: 80
Data rejestracji: 29.07.12
Medale:
Brak

Mam 13 lat i jeszcze nie mam karty, może i lepiej, bo bym od razu wszystko wydał. Zawsze jestem na utrzymaniu rodziców, zawsze z debetem. Nie nauczyłoby mnie to raczej oszczędności, no chyba, że bym pojechał do Biedronki z małą ilością kasy w portfelu (w końcu tam niemożliwe jest zapłacić kartą Rozbawiony).

Ale takiemu 13-latkowi można łatwiej ukraść kartę... Ech.
__________________
[center]26.media.tumblr.com/tumblr_le7dlzaS6R1qc1bwso1_500.gif

25.media.tumblr.com/tumblr_m1pqkqEKy71qa601io1_500.gif

media.tumblr.com/tumblr_m0wa3lDyYt1qk9ef7.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Herminka F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 17-08-2012 14:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 279
Ostrzeżeń: 1
Postów: 176
Data rejestracji: 08.10.11
Medale:
Brak

Mam 13 i nie mam karty. Moim zdaniem to mniej wygodne niż gotówka. Ja mam swoje własne konto szufladowe- chowam pieniądze do portfela, który wkładam do szuflady i tak odkładam np. na jakieś wyjazdy czy książki. Osobiście dużo nie wydaję (w przeciwieństwie do moich niektórych rówieśników, którzy w drodze ze szkoły potrafią wydać dość sporo na słodycze czy chipsy).
__________________
Przebiegłości Ślizgonów
dobroci Puchonów
i wiedzy Krukonów
NAUCZ NAS GRYFFINDORZE!!!


Jestem, jaka jestem. Mało ludzi wie na mój temat więcej, niż to, jak mam na imię, ile mam lat i jak wyglądam. Jestem dość tajemnicza. Ufam niewielu osobom. Może dla tego, prawie nikt mnie nie lubi. W przyjaźni stawiam na jakość, a nie ilość.

Serdecznie zapraszam na nowe forum RPG o Harry'm! Magiczny Kociołek

Mam dwa oblicza: szalona wariatka o psychopatycznym śmiechu i zamknięty w sobie potulny baranek.
Wyślij prywatną wiadomość
~Estelle F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 17-08-2012 14:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 275
Ostrzeżeń: 2
Postów: 149
Data rejestracji: 06.07.12
Medale:
Brak

moim zdaniem bez sensu
nie lubie tej nowoczesności u dzieciaków
kiedyś dziecko to było dziecko
a teraz komórka, laptop, karty i inne głupoty zabierające czas
__________________
Pa­miętasz ten mo­ment, kiedy ja­ko dziec­ko, w wieku koło sied­miu lat, ma­lujesz ob­ra­zek i niebo to niebies­ki pa­sek u góry kar­tki? I wte­dy przychodzi ten mo­ment roz­cza­rowa­nia, kiedy nau­czy­ciel mówi ci, że tak nap­rawdę niebo zaj­mu­je cała wolną przes­trzeń na ry­sun­ku. I to jest ta chwi­la, kiedy życie zaczy­na być co­raz bar­dziej skom­pli­kowa­ne i nieco nud­niej­sze, po­nieważ za­malo­wywa­nie kar­tki na niebies­ko jest raczej nużącym zajęciem. - Alan Rickman
Wyślij prywatną wiadomość
~marihermiona F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2012 08:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1058
Ostrzeżeń: 1
Postów: 541
Data rejestracji: 06.07.12
Medale:
Brak

Ja mam 15 lat i nie mam karty, bo po ca jak bym na koncie i tak nic nie miałaxD
__________________
"-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbeldor. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze."
Wyślij prywatną wiadomość
~TheWarsaw1920 F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 22-08-2014 00:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1880
Ostrzeżeń: 0
Postów: 86
Data rejestracji: 06.01.12
Medale:
Medal Medal Medal

Ja mam 14 lat, konto "Junior" na allegro i jedyną formą płatności dla mnie jest "paczka za pobraniem".
__________________
33.media.tumblr.com/037b0c9bce6371f079938d786baacafe/tumblr_nkd8r8bIdD1qbuypqo10_400.gif

mediad.publicbroadcasting.net/p/shared/npr/styles/x_large/nprshared/201405/308627716.jpeg

zmniejszacz.pl/zdjecie/293/3026273_GRAOTRON2.png
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT