Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 232
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» Języki obce
Drukuj temat · Języki obce
~PaTysia__x3 F
Dodany dnia 27-08-2009 12:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 54
Ostrzeżeń: 0
Postów: 23
Data rejestracji: 29.07.09
Medale:
Brak

mi najlepiej idzie niemiecki. w podst. miałam zawsze 5 i 6.
uczę się też angielskiego i chciała bym w przyszłości nauczyć się go całego a nie tylko podstawy. Mój sposób na naukę języków? Wyluzowanie i samo jakoś lepiej wtedy mi idzie się uczyćUśmiech
__________________

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I od Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!!!
Wyślij prywatną wiadomość
~GryffoN_Wyatt F
Dodany dnia 29-08-2009 17:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 12
Ostrzeżeń: 0
Postów: 8
Data rejestracji: 29.08.09
Medale:
Brak

Uczę się angielskiego i niemieckiego. Wole angielski, bo bardziej podoba mi się ten język w wymowie i dłużej się go uczę.
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i Od-Wiedzy-Własnej-WszechWiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFINDORZE !
Wyślij prywatną wiadomość
~RenesmeeCullen F
Dodany dnia 29-08-2009 17:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 515
Ostrzeżeń: 0
Postów: 124
Data rejestracji: 25.04.09
Medale:
Brak

Uczę się Angielskiego i Niemieckiego. Angielski kocham, niemieckiego nienawidzę. Angielskiego uczę się od 4 klasy to już 4 lata, w tym od 3 klasy podstawówki angielski prywatnie w szkole językowej, to już coś umiem. Teraz w Gimnazjum jestem w klasie Angielskiego i u nas wszyscy uważają Niemca za nie potrzebny przedmiot.
Wyślij prywatną wiadomość
~hagrid123 F
Dodany dnia 29-08-2009 17:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 475
Ostrzeżeń: 0
Postów: 144
Data rejestracji: 04.08.09
Medale:
Brak

Uczyłem sie 5 lat niemieckiego nieiedy zwlaszcza gramatyka była pierońsko trudna ale tak to było bardzo fajnie. Angielski miałem w gimnazjum i sam z własnej przymuszonej woli uczyłem sie angielskiego przed gimem. Sadze że do jeżyków jak i do innych przedmiotów trzeba mieć to coś - smykałkę . Jedni lepiej uczą się języków inni matmy a inni sa świetni z w-f-u. A propo nauki to sam ze swojego doświadczenia wiem że gdy oglądalem filmy anglojęzyczne na początku nic nie rozumiałem a teraz tak około 50% słow znam i cała wymowę. Najlepiej chyba uczyc sie ze słuchu czyli oglądać programy obcojęzyczne lub jak ktoś ma możliwość to wyjechać za granice i nie ma siły by sie nie nauczyć. POZDROUśmiech
__________________
Ja nie szukam żadnych kłopotów to kłopoty zwykle znajdują mnie.
Wyślij prywatną wiadomość
~Giny F
Dodany dnia 29-08-2009 17:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 931
Ostrzeżeń: 1
Postów: 346
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Hmmm... brdzo lubię angielski! I właśnie angielskiego się uczę. Mój sposób... no uczę się do szkoły, ale też sama uczę się słówek, tłumaczę piosenki, słucham piosenek po angielsku i staram się wyłapywać słówka, czytam książki po angielsku, ale najczęściej po prostu sziedzę w necie na YT i oglądam filmiki po angielsku! To śweitny sposób! Zwłaszcza jak się ogląda filmiki o znanych osobach, które się lubi.
A i jeszcze np. piszę pamioętnik po angielsku.
No i niestety muszę się też uczyć Niemieckiego...Smutny
A bardzo bym chciała uczyć się Hiszpańskiego (w drugiej kolejności po angielskim).
__________________
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"


hogsmeade.pl/images/hat/gryffindorf.gif



"- Czy pamiętasz, jak mówiłem, że ćwiczymy zaklęcia NIEWERBALNE, Potter?
- Tak.
- Tak, proszę pana.
- Nie ma potrzeby zwracania się do mnie per pan, profesorze."
___
Pozdrawiam wszystkich użytkowników Hogs Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~DeadHelena F
Dodany dnia 29-08-2009 20:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 621
Ostrzeżeń: 1
Postów: 290
Data rejestracji: 20.08.09
Medale:
Brak

Uczę się osiem lat angielskiego i cztery francuskiego ,a od pierwszego września zacznę się uczyć niemieckiego niemieckiego.Gdy skończę angielski mam zamiar nauczyć się hiszpańskiego i japońskiego lub chińskiego.
__________________
i29.tinypic.com/2q2laa0.gif
Arctic Monkeys Forever<3
Wyślij prywatną wiadomość
~Kabaczek F
Dodany dnia 29-08-2009 20:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 656
Ostrzeżeń: 1
Postów: 166
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Uczę się angielskiego długo strasznie a niemieckiego 3 lata i nie potrafię nic. Mimo to w liceum mam zamiar kontynuowaćniemiecki chociaż mam do wyboru francuski. Idę do lklasy z wykładowym angieslki wiec moze być zwała Rozbawiony
www.capoeirabrasil.pl Wyślij prywatną wiadomość
~BitterSweet F
Dodany dnia 18-10-2009 20:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1709
Ostrzeżeń: 0
Postów: 436
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Pierwszym językiem jest angielski. MIałam szczęście do nauczycielek. W podstawówce stanowcza, w gimnazjum żyleta [ takąmiała ksywkę^^], a teraz w liceum moja nauczycielka jest również świetna i umiem angielski nie musząc siedzieć i zakówać.

Drugim językiem jest rosyjski. Uczę się go od 4klasy podstawówki i go szczerze nienawidzę. Podejżewam, że to wina nauczycieli, którzy z kolei nienawidzili mnie. Umiem doś dobrze bo język jest łatwy [pisałam z niego egzamin gimnazjalny], ale jest mi on całkowicie obojętny.

Moją miłością jest język fiński ^^. Uczę się go sama w domu, z płyt, rozmówek oraz darmowych kursów internetowych. Zapytana dlaczego akurat ten język, to nie umiem udzielić odpowiedzi. Mam poprostu dziwną fascynacją tym językiem i krajem. Już planuję "wycieczkę" do Finlandii ^^.

Czwartym językiem jest hiszpański. Wprawdzie znam tylko podstawy, ale pochwalić się można. Również uczę się samodzielnie w domu.

Językiem, którego mam zamiar się nauczyć w niedalekiej przyszłości jest holenderski. Dlaczego? Nie wiem ^^
__________________
Można odejść od swoich bliskich, zaakceptować koniec istnienia, można pożegnać się z życiem, ale najciężej jest pożegnać się z muzyką...


"Music is like a sunrise for me
It's joyful like a trip in a time machine
Music is like a sunrise for me
It's like coming home
..."
Helloween *.*

Edytowane przez BitterSweet dnia 18-10-2009 20:10
Wyślij prywatną wiadomość
~Shemya F
Dodany dnia 18-10-2009 20:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1628
Ostrzeżeń: 1
Postów: 665
Data rejestracji: 14.09.08
Medale:
Brak

Językiem, którego mam zamiar się nauczyć w niedalekiej przyszłości jest holenderski.

Niderlandzki. Nie ma języka holenderskiego, tylko niderlandzki.

W tym roku uczę się 7 rok języka angielskiego w szkole + pierwszy rok dodatkowego. Osobiście uważam, że na dodatkowy powinnam pójść dużo, dużo wcześniej, ale cóż, głupim się było...
W gimnazjum, czyli od przyszłego roku, prawie na pewno będę uczyć się francuskiego, z czego się bardzo cieszę.

Ale najbardziej chciałabym rozpocząć naukę włoskiego i fińskiego. *,*
__________________
Everything dies

Edytowane przez Shemya dnia 01-01-2010 15:47
http://shivamix.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
Dodany dnia 18-10-2009 22:26
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Shemya napisał/a:
Językiem, którego mam zamiar się nauczyć w niedalekiej przyszłości jest holenderski.

Niderlandzki. Nie ma języka holenderskiego, tylko niderlandzki.

Ha, to samo mówiła moja nauczycielka od niderlandzkiego.
Całkiem fajny język. Jeśli ktoś ma podstawy niemieckiego (i w mniejszej części angielskiego), to może spokojnie uczyć się niderlandzkiego bez bólu o znajomość nowych słówek. I sposób zapisywania cyfr jest taki sam (czyli na przykład 21: po niemiecku jest to einundzwanzig, po niderlandzku natomiast eenentwintig [jeden i dwadzieścia]). Miałam to szczęście, że moja polonistka skończyła także filologię niderlandzką i mogłam dzięki niej chociaż trochę liznąć tego wspaniałego języka. Jeśli będę miała okazję w przyszłości zawitać do Holandii albo Belgii, to wykorzystam to, czego nauczyłam się na tych kilku lekcjach.
Najfajniejszym słówkiem, jakie poznałam to filmpje, co znaczy filmik ;d.

Edit:
Też chciałabym uczyć się fińskiego, jednak zdaję sobie sprawę, że jest to cholernie trudny język (w języku polskim mamy 7 przypadków, a w języku fińskim 15 i to całkiem innych niż u nas!) i w ciągu najbliższych 10 lat zapewne nie będę miała kiedy się go uczyć. Albo kiedyś pojadę do Finlandii na jakiś czas i na miejscu 'liznę' trochę języka.
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.

Edytowane przez Milka dnia 19-10-2009 12:24
Wyślij prywatną wiadomość
~Reveneged F
Dodany dnia 21-10-2009 19:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 20
Ostrzeżeń: 2
Postów: 50
Data rejestracji: 16.10.09
Medale:
Brak

7 rok angielskiego i pierwszy niemieckiego Oczko
Zdecydowanie wolę angielski, dlatego, ze mam z nim więcej styczności[filmy].
syn-lorda-voldemorta.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
N
Dodany dnia 21-10-2009 19:18
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

W szkole uczę się 2 języków:
-angielski - 7 lat
-niemiecki - 4 lata
Nie wiem dlaczego, ale wiem więcej z niemieckiego, chociaż chodziłam 2 lata na dodatkowy angielski.
Wyślij prywatną wiadomość
~Diamond F
Dodany dnia 21-10-2009 20:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 903
Ostrzeżeń: 2
Postów: 295
Data rejestracji: 06.08.09
Medale:
Brak

W szkole uczę się niemieckiego i angielskiego, zawsze chciałam umieć cos powiedzieć po hiszpańsku i francusku, ale jak na razie nie mogę się nauczyć tych podstawowych więc o innych na dzień dzisiejszy nie myśle Rozbawiony
__________________
pozdrawiam drogi Gościu :*

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"
Wyślij prywatną wiadomość
~PaniWeasley F
Dodany dnia 29-12-2009 13:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 619
Ostrzeżeń: 0
Postów: 139
Data rejestracji: 15.07.09
Medale:
Brak

Aktualnie uczę się hiszpańskiego i angielskiego.
W gim. i podst. miałam niemiecki, to był mój ulubiony język, ale mi przeszło Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~kapsiutek F
Dodany dnia 30-12-2009 13:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1475
Ostrzeżeń: 1
Postów: 268
Data rejestracji: 04.12.09
Medale:
Brak

Już od 9 lat uczę się niemieckiego. W podstawówce był to mój ukochany przedmiot, dlatego też do gimnazjum poszłam na jego rozszerzenie. Teraz bardzo tego żałuje, gdyż z ulubionego przedmiotu stał się moim utrapieniem. Dużo materiału, a mało czasu. Nic nie chce wejść do głowy. W dodatku zaczął mnie denerwować akcent Niemców i jakoś przestałam lubić ten język.

Angielskiego uczę się od pierwszej klasy gimnazjum i teraz on jest moim ulubionym przedmiotem/językiem (mam nadzieję, że w liceum to się nie zmieni). Chcę od następnego roku szkolnego uczęszczać do jakiejś szkoły językowej, żeby dodatkowo uczyć się tego języka.

W liceum zacznę francuski bądź włoski. Się zobaczy Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Madwoman F
Dodany dnia 30-12-2009 14:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 482
Ostrzeżeń: 0
Postów: 126
Data rejestracji: 26.11.09
Medale:
Brak

:no:Języka niemieckiego uczę się już drugi rok i idzie mi potwornie do tego stopnia, że na półrocze groziła mi jedynka, ale jakoś się z tym uporałam. Natomiast języka angielskiego uczę się już piąty rok, a idzie mi bardzo dobrze. Z angielskiego nie uczę się prawie wcale i mam bardzo dobre oceny i sądzę, że dałabym radę porozumieć się z anglikiem.

W przyszłości zmierzam nauczyć się języka francuskiego, włoskiego i być może hiszpańskiego, chciałabym też lepiej nauczyć się angielskiego.

Już dziś jestem pewna, że będę uczyć się łaciny, co będzie bardzo mi bardzo przydatne, ponieważ moją przyszłość zamierzam łączyć z historią.
__________________
Never fear shadows, for shadows only mean there is a light shining somewhere near
***
Witaj, drogi Gościu pozdrawiam cię serdecznie!
Wyślij prywatną wiadomość
~Saphira F
Dodany dnia 30-12-2009 16:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 529
Ostrzeżeń: 0
Postów: 140
Data rejestracji: 09.05.09
Medale:
Brak

W szkole uczę się niemieckiego, w gimnazjum będę miała jeszcze angielski. Bardzo chciałabym się uczyc hiszpańskiego i francuskiego. Z niemieckim idzie mi dobrze większośc pamiętam z lekcji, w angielskim szkoli mnie trochę brat, no i angielski jest fajniejszy i prostszy od niemieckiego
Wyślij prywatną wiadomość
~Naina F
Dodany dnia 30-12-2009 16:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 408
Ostrzeżeń: 0
Postów: 87
Data rejestracji: 22.12.09
Medale:
Brak

Ja j. niemieckiego uczę się od września tego roku, i bardzo nie lubię tego języka. Angielski to uczę się już [liczy...] 8 lat O.o . Nie przypuszczałam że aż tyle. Z niemieckiego kompletnie nic nie umiem, a piszemy [mój rocznik] w 3 klasie gimnazjum sprawdzian z tego :/ Nienawidzę niemieckiego... A angielski bardzo, bardzo lubię i mam dobre oceny. Umiem też parę zwrotów z rosyjskiego i włoskiego, ale chciałabym uczyć się tego włoskiego [ja znam parę słówek]. No i fajnie byłoby umieć hiszpański, japoński, hindi ale w tych kierunkach nie zamierzam się szkolić ;p Może kiedyś...
Wyślij prywatną wiadomość
~maslowy_dzem F
Dodany dnia 30-12-2009 17:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 84
Ostrzeżeń: 0
Postów: 25
Data rejestracji: 30.11.09
Medale:
Brak

Uwielbiam język angielski <33 Koleżanka uczy mnie trochę japońskiego. Nie długo francuskiego będę się uczyć bo jadę do ciotki. Ogólnie podoba mi się każdy język bo tak się ludzie nim komunikują, wyznają miłość.. To cudowne mieć własny język. Niemiecki tylko mi jakoś nie wchodzi. nie mam żadnych uprzedzeń do Niemców ale no źle się w nim czuję że tak powiem. ;d
__________________
Koalicja Martwych Ołówków.
*****
Dziękowac za Pozdrowienia i Baaardzo Pozdrawiać ;****

Dużooo uścisków i tarmoszenia dla:
~ Naina
~ Czarodziejka Majka
~ Madwoman
~ Bell
~ Emiliannie
~ jedrii

Tak na serio:
[size=16]Aby związek przetrwał, dużo zależy od tego czy my nadal w nie wierzymy.[size]
Wyślij prywatną wiadomość
~about F
Dodany dnia 31-12-2009 12:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1417
Ostrzeżeń: 0
Postów: 224
Data rejestracji: 11.10.09
Medale:
Brak

Powiem tak: podobno łatwość do uczenia się języków mam, jednak na moje oko wcale jej nie wykorzystuję. Najprostszym przykładem jest fakt, iż przez całą podstawówkę uczyłam się francuskiego. Z tego co kojarzę w ostatniej klasie miałam nawet po 4-5 godzin tygodniowo. I co? W pierwszej gimnazjum nie pamiętałam nawet podstaw: kolory, liczby, powitania i zwroty. Powiem szczerze, iż najbardziej w krew wszedł mi angielski, aczkolwiek nie powiem, iżbym go ubóstwiała. Język jak język - przydatny i piekielnie potrzebny osobom, których największym marzeniem nie jest stanie pod sklepem monopolowym. Muszę przyznać, iż od niedawna rozpoczęłam naukę języka hiszpańskiego - najpierw na własną rękę, potem na korepetycjach. Język naprawdę cudny, zamierzam gorliwie się go uczyć. Co do innych utajonych pragnień - nie mam chyba takowych. Język niderlandzki mnie nie pociąga. Niemieckiego się nigdy nie uczyłam, a wszelakie chińskie i japońskie dialekty są dla mnie dość dziwną alternatywą, która jak mniemam w życiu mi się nie przyda, chociaż kto wie.
__________________
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.

Albert Einstein
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT