Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 149
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» Miasto czy wieś?
Drukuj temat · Miasto czy wieś?
!Milka F
#81 Drukuj posta
Dodany dnia 01-03-2009 21:36
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Moja wieś leży sobie w środku podlasia, z dala od wielkich miast, wśród lasów i drobnych rzek. Dziennie mam tylko 3 autobusy do Białegostoku (dojazd zajmuje ok. godzinę), 3 do mego miasta powiatowego i 1 do siedziby gminy. Ogólnie, moja wioska leży na uboczu wszelkich tras wojewódzkich/krajowych (mam po ok. 20km do drogi krajowej nr 8 i nr 65). Mieszka w niej ok. 300 osób i jest to jedna z większych wsi w okolicy.

Ale ja kocham moją wieś. Bo jest tu spokój, powolność czasu i fajna okolica (ok. 800m do wielkieeeeego lasu). Do miasta mnie nie ciągnie, mimo że lubię połazić po galerii i korzystać z komunikacji miejskiej. Właściwie, mogłabym mieszkać na stancji w czasie nauki szkolnej, ale nie chcę (a mieszkanie jest ulokowane w całkiem fajnym miejscu - 150m od galerii handlowej, 100m od Lidla, 15min dojazdu do szkoły). Wolę codziennie 'tracić' godzinę na dojazd do szkoły (przejeżdżając przez przepiekną Puszczę Knyszyńską *.*) niż żyć w hałasie, stresie i stałym 'trzymaniu się zegarka'. Nie, nie, nie. Ja lubię wieś. ^^
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
~krystian9715 F
#82 Drukuj posta
Dodany dnia 02-03-2009 06:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -28
Ostrzeżeń: 1
Postów: 16
Data rejestracji: 01.03.09
Medale:
Brak

Ja tam mieszkam na wsi ale wole miasto ponieważ gdzie się nie rozejrzysz to sklep to market dlatego wole miasto.
__________________
krystian9715
Wyślij prywatną wiadomość
~BitterSweet F
#83 Drukuj posta
Dodany dnia 02-03-2009 13:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1709
Ostrzeżeń: 0
Postów: 436
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Moja wieś jest stosunkowo duża. Liczy sobie ok 8-9km ciągłej drogi asfaltowej, doliczając do tego dwie ulice jak na_razie mało zamieszkane i jedną w budowie (czyli wyrównany piach czeka na asfalt od jakichś 3 lat). Mieszka w niej ok. 3000 mieszkańców. Do miasta powiatowego mam jakieś 15km. Autobusem jakieś 20minut. Do Lublina mam ok. 100km (mieszkam w Lubelskim).
Moje miejsce zamieszkania raczej mi nie przeszkadza (prawie na środku wsi) Wszystkie ważniejsze placówki są mniej więcej w mojej okolicy (gmina, bar, remiza strażacka, poczta itp.)
Zależnie od pory roku są tu ładne widoki. Mimo iże jest tu ładnie nie mam zamiar5u tu tkwić, więc po maturze wybywam do jakiegoś większego miasta oczywiście.
Mam bardzo dobre warunki do uprawiania sportu, który kocham czyli bieganie.
__________________
Można odejść od swoich bliskich, zaakceptować koniec istnienia, można pożegnać się z życiem, ale najciężej jest pożegnać się z muzyką...


"Music is like a sunrise for me
It's joyful like a trip in a time machine
Music is like a sunrise for me
It's like coming home
..."
Helloween *.*

Edytowane przez Ariana dnia 02-03-2009 14:45
Wyślij prywatną wiadomość
~BellatrixLestrange F
#84 Drukuj posta
Dodany dnia 02-03-2009 15:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1269
Ostrzeżeń: 2
Postów: 375
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Miasto, miasto i jeszcze raz miasto! Galerie, centra handlowe, wieżowce, mieszkanie w bloku, ten ruch, te samochody...! Mmm...Az się miło na samą myśl robi Oczko Na co dzień mieszkam w małym miasteczku. Ni to wieś, ni to miasto ;/ Głupiego kina brak, ale ogólnie to nic w nim nie brakuje. Szkoły, sklepy, kościół, wszytko jest. taka nijaka miejscowośc... Na wieś mogę jechac. Ale na tydzień, dwa, nie dłużej.
paulaaa131.flog.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Rojeek F
#85 Drukuj posta
Dodany dnia 07-03-2009 12:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 470
Ostrzeżeń: 1
Postów: 126
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Nie zbyt mi moje małe "miasteczko" odpowiada, bo wyjdziesz z qmplem na miastko sobie pochodzić, bum już obleciałeś wszystko i na osiedle znowu se wrócisz...

Wolał bym żebym mieszkał przez pewny okres w większym mieście, centra handlowe, kina i inne rzeczy ...
__________________
img140.imageshack.us/img140/1536/butsn2oc6.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Vampire F
#86 Drukuj posta
Dodany dnia 07-03-2009 13:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2120
Ostrzeżeń: 0
Postów: 200
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Ja mieszkam na wsi i właśnie to ją bardziej lubię...;D

Lubię także miasta, ponieważ jest tam dużo sklepów, basen i takie tam różne... Jednak bardziej wolę wieś, ponieważ na wsi można się o wiele bardziej wyszaleć niż w mieście...xD
__________________
W mrocznym, przepastnym świecie duchów i demonów nie ma istoty równie strasznej, równie odpychającej, a mimo to darzonej taką fascynacją, bojaźnią przesyconą, co wampir, który ni demonem, ni duchem nie jest, lecz jeno tajemnicze i potworne cechy obojga dzieli. - Wielebny Montague Summers



Jeśli ma człowiek na coś w świecie dowody, to na istnienie wampirów. Nie brakuje niczego : raporty oficjalne, zeznania obywateli sznowanych, chirurgów, urzędników, księży. Lecz mimo to któż w wampiry wierzy? - Rousseau


"Dziewczyna leżała na podłodze martwa, z rozciętą piersią, a przy niej klęczał czarodziej, tzrymając w okrwawionej ręce wielkie, gładkie, szkarłatne serce, które lizał i gładził, ślubując zamienić je na własne.
W drugiej ręce trzymał różdżkę, którą próbował wywabić ze swojej piersi skurczone, włochate serce. Ono jednak było silniejsze od niego i tkwiło w jego rozwartej klatce piersiowej, odmawiając uwolnienia go spod swojej władzy lub powrotu do kryształowej trumienki, w której tak długo było uwięzione.
I oto na oczach struchlałych ze zgrozy gości czarodziej odrzucił różdżkę i chwycił srebrny sztylet. Wołając, iż nigdy się nie zgodzi, by rządziło nim jego własne serce, wyjął je sobie z piersi.
Przez chwilę klęczał z wyrazem triumfu na twarz, ściskając po jednym sercu w każdej dłoni, a potem padł na ciało dziewczyny i wyzionął ducha."
- Baśnie Barda Beedle'a - "Włochate serce czarodzieja"
Wyślij prywatną wiadomość
~Beee F
#87 Drukuj posta
Dodany dnia 07-03-2009 13:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 198
Ostrzeżeń: 0
Postów: 50
Data rejestracji: 23.02.09
Medale:
Brak

Osobiście chętnie zamieszkałabym w dużym mieście Rozbawiony Jak byliśmy we Wrocławiu na wycieczce 3-dniowej to aż się wracać nie chciało...
A mieszkam w malutkim miasteczku, które w sumie i tak lubię, bo jest śliczne i w sumie jest gdzie połazić Rozbawiony
Na studia do Krakowa pójdę (najprawdopodobniej) więc się jeszcze w dużym mieście namieszkam Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermi1992 F
#88 Drukuj posta
Dodany dnia 07-03-2009 14:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 254
Ostrzeżeń: 0
Postów: 66
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

A ja mieszkam w małym miasteczku i na dodatek na jego peryferiach, ale uwielbiam to miejsce...
__________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca.

It's Time For A Love Revolution.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady_Myszkaa F
#89 Drukuj posta
Dodany dnia 07-03-2009 15:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 34
Ostrzeżeń: 0
Postów: 19
Data rejestracji: 07.03.09
Medale:
Brak

ja mieszkam w mieście, ale mam babcie na wsi i bardzo często do niej jeżdże. Wieś jest dla mnie bardzo fajnym miejscem. Zawsze jest tam cicho
Wyślij prywatną wiadomość
~Mandarynka F
#90 Drukuj posta
Dodany dnia 11-06-2009 13:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Barman w Dziurawym Kotle
Punktów: 1332
Ostrzeżeń: 3
Postów: 519
Data rejestracji: 25.12.08
Medale:
Brak

Przeważnie każdy woli to miejsce, w którym się wychował. Ja od zawsze mieszkałam na wsi i nie przeszkadza mi to, że tutaj jestem. Mówi się zwykle, że wsie to takie prowincje - oczywiście zależy do tego, w jakiej odległości od miasta leży ta wieś, i od jakiego miasta. Chociaż przeważnie wokół wielkich miast, znajdują się te mniejsze, a dopiero potem wsie.
Trudno mi powiedzieć co wolę bardziej. Z jednej strony wieś - więcej miejsca do przebywania, można się bardziej wyszaleć, jak ktoś przede mną już tak określił, świeże powietrze, wszyscy się znają, mniejsza anonimowość. Ale brak tej anonimowości też jest zły. Coś się stanie już cała wieś o tym plotkuje. Oprócz tego więcej pracy fizycznej na wsi się wykonuje, rolnictwo, kiepskie zarobki (ja, na szczęście, nie muszę się o to martwić. Jeszcze). Mało rozrywki, kultury, szkół. Nie to co w mieście - masa kin, teatrów, oper, centrów handlowych, kawiarni, barów, i czego tam sobie zażyczycie. Do tego dochodzi jeszcze wybór szkół - u mnie na wsi dwa gimnazja na całą gminę. W dodatku ograniczony transport. Ale w mieście hałas, spaliny, korki, tłumy.
Jasno wynika, że nie ma nic idealnego. No chyba, że małe miasteczka, jak ktoś znowu przede mną określił. Ale i to nie jest samowystarczalne i takie idealne.
No. Rozpisałam się. Może trochę bez sensu i składu, ale jest.

__________________
'Złota gwiazdka spłynęła bokiem po jego skroni i policzku, po czym wsiąkła w poduszkę'
- Córka Robrojka - M. Musierowicz
~ ~ ~

'Miłość jest ślepa. Im mocniej się kogoś kocha, tym bardziej irracjonalnie się postępuje'
- Księżyc w nowiu - S. Meyer
~ ~ ~

'Życie jest różne, dobre i złe, naturalnie. Ale jak ktoś je widzi na czarno, to od razu stwierdza, że je zna, a jak na biało czy tam na różowo, to - że nie ma się o życiu pojęcia'
- Niespokojne godziny - I. Jurgielewiczowa
~ ~ ~

'Jeśli będziesz szanował tylko prawdę, nie będziesz miał wiele do szanowania. Dwa plus dwa równa się cztery, to będzie jedyny obiekt twojego szacunku. Poza tym będziesz stykał się z rzeczami niepewnymi: uczucia, normy, wartości, wybory - to wszystko konstrukcje delikatne i płynne. Nie ma w nich nic z matematyki. Szacunkiem darzy się nie to, co jest zatwierdzone, lecz to, co jest proponowane'
- Dziecko Noego - E. E. Schmitt
~ ~ ~

'To zabawne, do czego człowiek robi się zdolny, kiedy w grę wchodzi coś, czego nie można mieć'
- Przed świtem - S. Meyer
~ ~ ~

'Bo [wszystko] jest proste. Trzeba w to wierzyć. Wiedzieć czego się chce i do tego dążyć'
- Okularnica - E. Wojnarowska
~ ~ ~

'Miłość jest okrutna i bezwzględna. Trzeba stale mieć się przed nią na baczności. Strzec siebie przed jej otchłanią. I kochać świat. To wystarczy. By poczuć się szczęśliwym'
- Okularnica - E. Wojnarowska
~ ~ ~

'Najgorszy z życiowych błędów polega na tym, że jesteśmy tacy, jakimi chcą nas widzieć inni ludzie'
- Ja tego nie przeżyję! - R. Rushton
~ ~ ~

'Czasami musimy ludzi ranić, by się nie rozpaść. Ale musimy robić to z miłością, i tyle'
- Egzamin dojrzałości - L. Lowry
~ ~ ~

'Sława i wsparcie fanów oznacza, iż należy pomóc innym w realizacji ich marzeń. A to, że czyjeś marzenia niekoniecznie wiążą się z telewizyjnymi kamerami i mnóstwem pieniędzy , wcale nie oznacza, że są one mniej ważne'
- Moja siostra jest gwiazdą pop - K. Greene
Wyślij prywatną wiadomość
~xxbellaxx F
#91 Drukuj posta
Dodany dnia 11-06-2009 14:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 175
Ostrzeżeń: 0
Postów: 60
Data rejestracji: 19.01.09
Medale:
Brak

Zdecydowanie wolę wieś.
Na początku,przez siedem pierwszych lat życia,mieszkałam z babcią i dziadkiem w mieście,nie powiem, fajnie było, koleżanki pod blokiem, wszelkie bary w pobliżu, sklepy...wszystko co tylko można sobie zażyczyć, oprócz wolności.
Po tych siedmiu latach szczęśliwie spędzonych w mieście, wyprowadziłam się z rodzicami do miejscowości,którą wszyscy ludzie, którzy nigdy w życiu nie widzieli prawdziwej wsi, takową ją nazywają, niestety mam nawet nie dwieście metrów do krajowej jedynki, wszędzie hałas, tiry, spaliny, sąsiedzi stanowczo zbyt blisko.
No tak, nie napisałam najważniejszego.
Moja rodzina od wielu pokoleń miała domek na wsi, wieś po prostu 'zabita dechami' ,a miejscówka domu jeszcze lepsza.
Mianowicie, domek znajduje się kilka metrów od jeziora, pomiędzy dwoma wzgórzami,zaraz obok przedwojenny cmentarz, za jeziorem las, sąsiedzi dopiero za jednym ze wzgórz.
Dawniej domek był po prostu cudowny, ściany z gliny, dach ze strzechy, łóżka zbite z paru desek i słomy... tak, było wspaniale,chociaż teraz jest lepiej, warunki nie są już polowe, dziadkowie przeprowadzili się tam, wyremontowali dom, jedną część domu całkowicie zburzyli i postawili nową,nie dałoby się tego wyremontować
[nie obeszło się bez niespodzianek w murach, domek miał przecież ponad 150 lat.]
Zawsze jeździłam z dziadkami w każdy wolny czas do 'naszego domu' ,a teraz bardzo chciałabym znów z nimi zamieszkać, tam czuję się całkowicie wolna, mogę robić to co kocham, wtedy kiedy mam ochotę i tak jak mam ochotę.
Lubię poczuć wiatr we włosach, np. podczas jazdy konnej, lub też pojeździć na czymś bardziej zmotoryzowanym ^^ kocham to.
__________________
[alt]I śnie mój sen, sen na jawie.
Pozostanę w nim tak długo jak tylko potrafię.
[/alt]
Wyślij prywatną wiadomość
!Guardian F
#92 Drukuj posta
Dodany dnia 24-06-2009 13:31
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 20057
Ostrzeżeń: 1
Postów: 705
Data rejestracji: 02.08.08
Medale:
Medal

Mieszkam na wsi i szczerze, nie widzę w tym tylu plusów co niektórzy wypowiadający się w tym temacie. Może nie pasuję do wiejskiego stylu życia, a może po prostu mi się znudziło takie życie. Sam nie wiem. Ale wolałbym mieszkać w niewielkim miasteczku (tak do 40 tys. mieszkańców) i mieć w pobliżu duuuże miasto (tak do ok. pół godziny jazdy). Oczywiście mógłbym żyć w wielkim mieście, ale nie umiem teraz odpowiedzieć na pytanie czy by mi się to podobało (jednakże za rok najprawdopodobniej się dowiem).

Co do plusów życia w małym miasteczku to widzę ich całkiem sporo. Najważniejszy to chyba dojazdy. Nie musiałbym tracić czasu na przyjazd do szkoły, wyjazd na zakupy. I wreszcie późny powrót nie byłby problemem - mógłbym wrócić do domu na nogach, i to całkiem szybko. Drugi plus, to dostępność niektórych rzeczy. Nie muszę jechać nie wiadomo gdzie, żeby kupić prezent. No i tutaj nie znają mnie wszyscy. To ogromny pozytyw.

A ja uważam, że najlepsza jest wieś położona niedaleko miasta. Sama w takiej mieszkam i jest mi tu bardzo dobrze. Mam tu wszystko, co mi do szczęścia jest potrzebne, a jak chcę więcej, to po prostu wsiadam w pierwszy lepszy autobus i jadę do miasta. ;P
No tak, jak masz dobry dostęp do komunikacji to czemu nie. Ja mieszkam na wsi położonej blisko miasteczka (ok. 15 tys. mieszkańców) i mam busa raz na godzinę, w dodatku ostatni do mojej miejscowości jedzie o 20.10. Jak na złość... ;f
Wyślij prywatną wiadomość
~Cyzioszek F
#93 Drukuj posta
Dodany dnia 24-06-2009 14:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Goblin
Punktów: 28
Ostrzeżeń: 0
Postów: 8
Data rejestracji: 23.06.09
Medale:
Brak

Mieszkam w małym miasteczku ale najbardziej ciągnie mnie do Wrocławia ;P
Chce do dużego miasta, o !
Mam nadzieje że kiedyś wyrwę się z mojej Mieściny ^^
__________________
sruuuu ! ^^
Wyślij prywatną wiadomość
~Enia F
#94 Drukuj posta
Dodany dnia 24-06-2009 14:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 47
Ostrzeżeń: 0
Postów: 16
Data rejestracji: 31.10.08
Medale:
Brak

Ja mieszkam na wsi, ale wolałabym w mieście. Niedaleko ode mnie jest małe miasteczko.
Większe miasto jest oddalone ok. 30 km, to w sumie niedaleko, ale są problemy z dojazdem.
Na wsi jest na ogół spokojnie, z jednej strony to plus, z drugiej niestety nie. Po prostu jest za spokojnie nic się nie dzieje.
Wyślij prywatną wiadomość
~chico F
#95 Drukuj posta
Dodany dnia 24-06-2009 18:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 43
Ostrzeżeń: 0
Postów: 16
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Od urodzenia mieszkam na wsi, około 15minut od większego miasta. Za każdym razem co jestem na mieście po 30minutach wolałbym wrócić na wieś, zabrać piłkę zwołać kumpli i na boisku sobie pograć w nogę, pośmiać. Miasto hmm za szybkie życie xD
Wyślij prywatną wiadomość
~Fernando F
#96 Drukuj posta
Dodany dnia 25-07-2009 14:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2047
Ostrzeżeń: 0
Postów: 264
Data rejestracji: 02.04.09
Medale:
Brak

Ja mieszkam na wsi, historycznej wsi, i wcale się tego nie wstydzę. Nie jestem przykładem typowego "wieśniaka", nie interesuję się zbytnio maszynami rolniczymi itd. Ale podoba mi się tutaj. Jest tu dużo miejsca do zabawy, świeże powietrze. Szkoda tylko, że dość daleko mam do moich znajomych ze szkoły oraz najbliższego miasta. Lubię moją wieś, ale wolałabym mieszkać bliżej miasta, sklepów, kin itd., bo bardzo lubię (gdy mam okazję) tam zaglądać. Na szczęście nie mam problemów z dojazdem do szkoły (2 km, autobus).
Wyślij prywatną wiadomość
~Bella1918 F
#97 Drukuj posta
Dodany dnia 25-07-2009 14:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Slytherinu
Punktów: 458
Ostrzeżeń: 0
Postów: 108
Data rejestracji: 25.07.09
Medale:
Brak

Od urodzenia mieszkam w miejscowości położonej jakieś 15 kilometrów od Warszawy, więc panuje tu raczej spokój. Jedynym minusem jest to, że mieszkam dość blisko głównej drogi. Na wsi nie mogłabym wytrzymać dłużej niż parę dni, mimo tego spokoju po prostu bym się nudziła. Kiedy jeżdżę do kuzynki, która mieszka w centrum Warszawy nie mogę zasnąć przez jeżdżące cały czas tramwaje i autobusy. W moim mieście mi się podoba, bo nie można się tam nudzić, ale nie ma też tego hałasu o każdej godzinie. Może nie znam tu wszystkich, ale mam grupę znajomych, z którymi znam się prawie od dziecka i spotykam się z nimi.
Edytowane przez Bella1918 dnia 25-07-2009 14:52
Wyślij prywatną wiadomość
~moly14 F
#98 Drukuj posta
Dodany dnia 25-07-2009 17:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 377
Ostrzeżeń: 2
Postów: 210
Data rejestracji: 20.07.09
Medale:
Brak

Oczywiście wole wieś (mimo smroduUśmiech) ze_względu na to że tam (nie zawsze) jest czystsze powietrze, jest się bliżej natury i zwierząt. Jest ciszej i spokojniej i nie zawsze mniej ludzi. Mimo tego nie mogłabym mieszkać non stop na wsi, bo bym nie wytrzymała bez cywilizacji (sklepów itp.). Uśmiech No ale w mieście też nie da się wytrzymać za długo. Rozbawiony
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !!
Pozdro dla wszystkich z HogsRozbawionyA w szczególności dla:
kinia94
malfoj_sam_segz
Ann
Black Butterfly
Robin
liliana11
RozbawionyDowcipniś
http://r12.bloodw...hp?r=46120
Klikając w link powyżej, możecie odkryć nowy, wspaniały świat wampirów Rozbawiony

Edytowane przez Ariana dnia 26-07-2009 11:34
-------------------------------------------------- Wyślij prywatną wiadomość
~Szarlotta Szott F
#99 Drukuj posta
Dodany dnia 25-07-2009 19:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 375
Ostrzeżeń: 0
Postów: 66
Data rejestracji: 23.07.09
Medale:
Brak

Oh z całą pewnością wolę miasto! Tutaj jest dostęp do wszystkiego na wyciągnięcie ręki i masa miejsc w które można chodzićOczko Chociażby kina, czy dyskoteki! MIeszkam w niewielkim mieście, ale za to w samym centrum i nie wyobrażam sobie życia na wsi, z daleka od sklepów i centrów handlowych. Wiadomo, że życie na wsi tez ma swoje plusy, ale mi jest w 100% dobrze tak jak jest i za nic bym się nie zamieniła!
__________________
Szarlotta
teenagers-and-love.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Agatka F
Dodany dnia 29-07-2009 22:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 197
Ostrzeżeń: 0
Postów: 40
Data rejestracji: 29.07.09
Medale:
Brak

Mieszkam na wsi niedaleko miasta (mam tam 20km) i to jest najlepsze rozwiązanie. Jak czegoś potrzebuję czy chcę się spotkać ze znajomymi/gdzieś wyjść to wsiadam w busa i w 15 minut jestem w mieście gdzie mam dostęp do wszystkiego.

Oczywiście wole wieś (mimo smroduUśmiech)

Gdzie ty mieszkasz? xD
Edytowane przez Agatka dnia 29-07-2009 22:35
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT