Nowe informacje ujawnione przez J.K. Rowling na portalu Pottermore na temat wszystkich tych elementów magicznego świata, które związane są z Hogwartem.
- Do widzenia - powiedział Harry.
Byli przy frontowych drzwiach, gdy dobiegł ich krzyk z tyłu.
- W porządku, w porządku, zrobię to!
Dumbledore odwrócił się i ujrzał Slughorna stojącego bez tchu na progu bawialni.
- Porzucisz emeryturę?
- Tak, tak - zawołał niecierpliwie Slughorn. - Muszę być szalony, ale tak.
- Cudownie - oznajmił rozpromieniony Dumbledore. - W takim razie, Horacy, zobaczymy się pierwszego września.
- Tak, tego możesz być pewien - burknął Slughorn.
Kiedy szli ścieżką przez ogród, doleciał ich głos Slughorna:
- Będę chciał podwyżkę, Dumbledore!
Dumbledore zachichotał.
Ponad dwieście łodzi, które mają na swoim koncie mniej lub bardziej spektakularne występy w wielu produkcjach znanych z małego i dużego ekranu właśnie trafiło na internetową aukcję. Wyprzedażą słynnych szalup zajęli się ich konstruktorzy. Łajby, które przez ostatnie sześćdziesiąt lat z powodzeniem współpracowały z filmowcami teraz trafią do rąk prywatnych kolekcjonerów. Wśród wspomnianych gwiazd filmowych nie zabrakło także tych, które mogliśmy podziwiać w ekranizacjach przygód młodego czarodzieja. Prawdopodobnie chodzi o łódki, które przewiozły pierwszoroczniaków przez jezioro w najstarszym z potterowych filmów, Kamieniu Filozoficznym. Na swoich nowych właścicieli łodzie czekają aktualnie w Chatham (Kent). Miejmy nadzieję, że po zakończeniu kariery czeka na nie bezpieczna przystań: świstoklik.
Zródło: beyondhogwarts.com
Napisane przez Lady Snape
dnia 17 April 2010 11:12
Dom:Gryffindor Ranga: Dziedzic Gryffindora Punktów: 5718 Ostrzeżeń: 0 Komentarzy: 380 Data rejestracji: 11.09.08 Medale: Brak
Heh, mi zaprezentowane łódki w Kamieniu Filozoficznym bardzo się podobały. Myślę, że owe szalupy (z filmów o HP) będą cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród wszystkich fanów (nieco tych bogatszych, których stać na zakup).
Teraz tylko pytanie: czy daną łódka będzie można pływać?
Rekord OnLine: 5422 Data rekordu:
10 September 2024 23:44
"Hogsmeade.pl" is in no way affiliated with the copyright owners of "Harry Potter", including J.K. Rowling, Warner Bros., Bloomsbury, Scholastic and Media Rodzina.