Nowe informacje ujawnione przez J.K. Rowling na portalu Pottermore na temat wszystkich tych elementów magicznego świata, które związane są z Hogwartem.
Nowy sekretarz w pańskim biurze... - Nie mam zamiaru pozbywać się Kingsley'a Shacklebolta, jeśli to pan sugeruje! - z zdenerwował się Premier. - Jest bardzo wydajny, wykonuje dwa razy więcej zadań niż pozostali... - To dlatego, że jest czarodziejem - odpowiedział Scrimgeour bez najmniejszego uśmiechu. - Świetnie wyszkolonym aurorem, który został przydzielony do pańskiej ochrony. - Chwila! - oburzył się Premier - Nie możecie tak po prostu wsadzać swoich ludzi do mojego biura, ja decyduję, kto dla mnie pracuje... - Wydawało mi się, że był pan zadowolony z Shacklebolta? - spytał chłodno Scrimgeour.
Emma chwali laburzystów za dobry wpływ na przemysł filmowy
W kwietniu swoje poparcie dla rządzącej aktualnie w Wielkiej Brytanii Partii Pracy ujawniła pisarka J.K. Rowling, skupiając się przede wszystkim na stosunku rządzących do samotnych matek. Dziś, z nieco innych przyczyn, pod listem popierającym laburzystów podpisała się Emma Thompson, potteromaniakom bardziej znana jako Sybilla Trelawney. Pani Thompson jako jedna z żywych legend brytyjskiego kina złożyła swój podpis obok słynnych aktorów, reżyserów i producentów, w tym Danny'ego Boyle'a czy Lorda Attenborougha, by pochwalić "znaczący i wartościowy wpływ", jaki Partia Pracy miała na brytyjski przemysł filmowy. Czołowi przedstawiciele małego i dużego ekranu zauważają, że w 2009 roku rodzimi filmowcy mieli na koncie już 2 biliony dolarów, zaś aż 54 procent z 200 najlepszych filmów, które ukazały się od 2001 roku zawiera angielskich aktorów w kluczowych rolach. Wybory w Wielkiej Brytanii rozpoczną się szóstego maja. Po więcej klikajcie tutaj.
Rekord OnLine: 5422 Data rekordu:
10 September 2024 23:44
"Hogsmeade.pl" is in no way affiliated with the copyright owners of "Harry Potter", including J.K. Rowling, Warner Bros., Bloomsbury, Scholastic and Media Rodzina.