Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Nawigacja
Ankieta
Gdybyś był(a) nauczycielem w Hogwarcie, to jakiego przedmiotu byś uczył(a)? (aut. Bochenek89)





















Musisz się zalogować, aby móc zagłosować.
Ostatnie artykuły
» Przedmioty magiczne,...
» PotterCon subiektywn...
» Czarodziej nie wielb...
» Koty
» HP i Kamień Filozofi...
Losowy cytat
Fajerwerki
Fajerwerki
Czerwone i zielone groty zderzały się w powietrzu, wybuchając deszczem różnobarwnych iskier. Harry'emu przemknęło przez głowę, że mugole muszą mieć niezły pokaz sztucznych ogni i to z bliżej nieznanej okazji.
13 ciekawostek o HP
Harry PotterPremiera już za nami, ale potterowski świat nie daje o sobie szybko zapomnieć - na portalu brytyjskiego magazynu Wired ukazał się artykuł zawierający 13 ciekawostek pochodzących z planu HP. Tłumaczenie materiału poniżej, natomiast oryginał tutaj.

1. Scenami, które były kręcone jako pierwsze, były sceny w Wielkiej Sali. Mogłaby ona zmieścić 22 dwupiętrowe autobusy, a na jej wykonanie zużyto 90 ton gipsu. Nad jej wykonaniem pracowało 30 mężczyzn przez 18 tygodni. Stoły i ławy zostały specjalnie wykonane dla tego filmu. Stoły osiągają długość 121 metrów, tak samo, jak ławki. Przez całe siedem lat aktorzy pozostawiali na nich swoją "twórczość", do czego zachęcał ich Stuart Craig.

2. Każda różdżka, którą widzimy w Potterze była wykonywana na miejscu - sam Daniel Radcliffe używał od 60 do 70 różdżek przez siedem filmów. Tak samo jak w książce, nie ma dwóch takich samych różdżek, nawet bliźniacy Weasley mają różne. Nawet ta należącą dla Daniela lekko się zmieniała, lecz jedno pozostało niezmienne - jej długość zawsze znajdowała się w granicach 13 - 15 cali (33 - 38 cm), co oznacza, iż różdżki "rosły" wraz ze swoimi bohaterami. Różdżka Dumbledore'a przez wszystkie filmy pozostawała ta sama, zaprojektowana już w pierwszym filmie, zanim świat dowiedział się o jej prawdziwej nazwie - Czarna Różdżka.

3. Uszyto ok. 600 mundurków potrzebnych do filmu. Scena walki w IŚ jest jedną z tych, w których potrzebowano ubrać odpowiednio aktorów i statystów - w finale widzimy 400 śmierciożerców i szmalcowników oraz 400 uczniów i nauczycieli.

4. Nazwa "Hogwarts ExPress" jest nieco myląca. W slangu kolejowym nazwa pociągu, który co roku 1. września odjeżdża z peronu 9 i 3/4 to "Hogwarts Castle" (Zamek Hogwart). "Hogwart ExPress" to nazwa samej trasy. Pociąg mierzy prawie 4 metry wysokości, a jest szeroki na ok. 2,7 metra. Został zbudowany w 1937 roku w miejscowości Carnforth w hrabstwie Kumbria.

5. Na zdjęciu widać tylko część z 210 tys. monet wykonanych na potrzeby filmu. Tak samo jak pozostałe, jedyne w swoim rodzaju magiczne artefakty pochodzące z książki, do których zaliczamy m.in. medalion Salazara Slytherina.

6. Sławna twarz Harry'ego Pottera - blizna Harry'ego była przez ekipę charakteryzatorów "aplikowana" ok. 58000 razy. Podczas, gdy Radcliffe był malowany ok. 2 tys. razy, jego dublerzy kręcili inne sceny, również zaopatrzeni w bliznę. Natomiast ulubionym rekwizytem Daniela były jego okulary, które były wykonywane na nowo 160 razy w ciągu serii, jednak duża ich część nie została wykorzystana, ponieważ niektóre odbijały kamerę.

7. W ciągu całej serii użyto razem ok. 25. tys. szat.

8. Gospoda Pod Świńskim Łbem - lokal należący do Aberfortha Dumbledore'a, mieszczący się w Hogsmeade, jest animatroniczny. Świński łeb znajdujący się na gospodzie jest pełnowymiarowym obrazem silikonowej atrapy, z której potem wykonano komputerowy obraz. Wykreowany z trzech wilczych łbów, których początkowo chciał użyć Yates, pochłonął miesiąc prac. Każdy włos znajdujący się na nim został ręcznie przyklejony.

9. Smok z Gringotta - ok. 200 mitycznych kreatur zostało stworzonych na potrzeby serii. Aragog (akromantula), który zadebiutował w drugim filmie, posiadał rozstaw nóg mierzący 5,48 metra! W filmach użyto 250 nie-robotowych zwierząt, począwszy od ogromnego hipopotama do skolopendr.

10. Muszelka - dom Billa i Fleur, w którym trio zatrzymuje się na pewien czas, był wykonany w 90 procentach w studiu, a potem przeniesiony do Freshwater West w Walii. Transportował go traktor zanim przejęła go załoga odpowiedzialna za przetransportowanie domku przez wydmy. Jest ona udostępniona dla społeczeństwa, duża ilość fanów robi sobie przy niej zdjęcia. Zużyto 4,5 tys. ogromnych muszelek na budowę dachu, i nawet otaczające domek wydmy nie były "podrasowane" w Hollywood - ręcznie zasadzono w nich trawę.

11. Spotkanie Snape'a i Voldemorta w przystani - to jest tylko jedna z 588 scen nakręconych na planie HP, przy której pracowało 58 osób z różnych działów. Wiele scen było kręconych na starym lotnisku w Leavesden Studio. Studio o powierzchni ok. 80 hektarów z planami zajmującymi 46 500 metrów kwadratowych. Jest również platforma dla scen z miotłami - miotły są wykonane z najwyższej klasy tytanu.

12: Kostiumy i maski - Armia posągów, która zostaje powołana do obrony Hogwartu nie jest jedyną grupą postaci noszących maski. Noszą je również śmierciożercy, a te wymagały o wiele więcej pracy od twórców filmu. Wykonane razem przez departamenty artystyczne i rekwizytorskie, ręcznie rzeźbione w zimnym alginacie, który został na 2,5 minuty przyłożony do twarzy aktorów, aby uzyskać właściwy dla danego aktora rozmiar.

13. Ron i Hermiona wśród gruzów - ta scena prezentuje tylko część polisterynowych gruzów, które wszystkie zmieściłyby się na pięciu 29-tonowych ciężarówkach.

Zródło: snitchseeker.com
Komentarze
~Inteaselive F
Dodano dnia 28 July 2011 13:36
Użytkownik
Awatar
Świetny news Uśmiech Dużo się dowiedziałam o pracy nad serią filmów z HP. Wspaniale było by odwiedzić Muszelkę.
~Perfidia Vulgaris F
Dodano dnia 28 July 2011 13:50
Użytkownik
Awatar
To dobrze być w końcu uświadomionym nad ogromem prac przygotowawczych, do ostatecznej wersji filmu.

Każda różdżka, którą widzimy w Potterze była wykonywana na miejscu - sam Daniel Radcliffe używał od 60 do 70 różdżek przez siedem filmów.


A po jakiego grzyba? Rozbawiony Przecież wystarczyłoby mu 7. Mhm...
~Lady Bellatriks F
Dodano dnia 28 July 2011 13:54
Użytkownik
Awatar
Świetne Uśmiech. Kilka rzeczy już wiedziałam, np. to, że Radcliffe miał ok. 60 różdżek, było widać nawet w filmach, w każdym miał inną. Najbardziej zaciekawiło mnie jednak 1 i 9 Język.
~cukrowamyszka F
Dodano dnia 28 July 2011 14:01
Użytkownik
Awatar
Łał, super news . Najbardziej podoba mi się fragment z różdżkami i bliznami Rozbawiony
Sławna twarz Harry'ego Pottera - blizna Harry'ego była przez ekipę charakteryzatorów "aplikowana" ok. 58000 razy.

Nieźle...
Podziwiam wszystkich pracujących na planie. A najbardziej ich cierpliwość Uśmiech
~Angel14 F
Dodano dnia 28 July 2011 14:29
Użytkownik
Awatar
Jejku, nieźle się tam napracowali, aby wszystko wyszło idealnie Rozbawiony
Chciałabym odwiedzić Muszelkę ;D
~Narcissa Malfoy F
Dodano dnia 28 July 2011 14:42
Użytkownik
Awatar
Jeśli kiedykolwiek będę w Wielkiej Brytanii, odwiedzenie Muszelki będzie pierwszym miejscem, które odwiedzę.
~Blackie Black F
Dodano dnia 28 July 2011 19:05
Użytkownik
Awatar
Cudownie! Ależ ta Wielka Sala musiała być potężna! Albo ten ExPress do Hogwartu! Wszystko genialnie i ciekawie!
~HeermionaGranger F
Dodano dnia 29 July 2011 08:57
Użytkownik
Awatar
Nie mogli tej Muszelki zrobić, jak byłam w Wlk. Brytanii? Rozbawiony
Poszłabym na 100%
Ale najbardziej to chciałabym zobaczyć Wielką Salę i caaaaały Hogwart Rozbawiony
~Sophia F
Dodano dnia 29 July 2011 13:06
Użytkownik
Awatar
Fajnie, że włożyli w to tyle pracy, a nie poszli na łatwiznę i wszystko komputerowo. Doceniam to naprawdę!
~Lady James F
Dodano dnia 30 July 2011 12:25
Użytkownik
Awatar
Stworzenie tego filmu naprawdę wymagało mnóstwa pracy i to nie tylko aktorów w nim grających, ale tych, którzy pracowali nad budynkami, czy kostiumami. Podziwiam Uśmiech
~Matthew Lucas F
Dodano dnia 31 July 2011 10:50
Użytkownik
Awatar
Zaeli, to nie jest artykuł, tylko news.

Nie spodziewałbym się, że aż tyle pracy zostało włożonej w jeden, naprawdę cudowny film. Dla Daniela mordęgą pewnie była charakteryzacja na Harry`ego Pottera - w końcu sporo razy malowali tą bliznę. Szczerze mówiąc, gdybym to ja miałbym być kimś, kto w jakiś sposób pomagał HP (typu kreacje...), odpuściłbym sobie. Dla mnie to byłby za duży wysiłek. A ja doceniam włożoną pracę, więc ten news ocenię na W.
~Hermionka111213 F
Dodano dnia 31 July 2011 20:14
Użytkownik
Awatar
Mmm... świetne. Bardzo dużo ciekawych rzeczy zostało opisanych. Bardzo bym chciała sobie cyknąć fotkę przy domku Billa i Fleur. Może kiedyś to marzenie się spełni. Rozbawiony
~Miss Granger F
Dodano dnia 10 August 2011 21:48
Użytkownik
Awatar
Super. Bardzo bym chciała zobaczyć to wszystko. Język
Oceny

Wybitny Wybitny 92% [11 głosów]
Powyżej oczekiwań Powyżej oczekiwań 8% [1 głos]
Zadowalający Zadowalający 0% [Brak oceny]
Nędzny Nędzny 0% [Brak oceny]
Okropny Okropny 0% [Brak oceny]
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

^N F 09-05-2025 23:32

Nie wiem, wysłałam, chyba
`RazorBMW F 09-05-2025 23:30

a sie naumialem, za to mozesz se dodac bo nick ten sam jakby cos. prywatne wiadomosci -> dodaj znajomego
^N F 09-05-2025 23:29

Nie skończą, bo money, money, money. Ja discorda używam, ale to dalej dla mnie czarna magia, jak mi kolega z pracy wysłał wiadomość, to nie umiałam jej odczytać xD
`RazorBMW F 09-05-2025 23:27

e, pan boomer sie nauczyl discorda obslugiwac, szokujace O_o
`RazorBMW F 09-05-2025 23:27

Niech to skoncza kiedys bo tego za duzo, naprawde. Wiecznie nie mozna tego wszystkiego robic.
^N F 09-05-2025 23:26

A ja w niedzielę idę na Thunderbolts, bo ponoć spoczko
`RazorBMW F 09-05-2025 23:18

Masz tu NIERa na noc, jak chcesz wiecej to wiesz gdzie pisac iksde https://www.youtu.
..qlxaFkUxgg
`RazorBMW F 09-05-2025 23:16

Nowy Papaj nie ma chwilowo potencjalu do memow, eh, nie to co 2137
`RazorBMW F 09-05-2025 23:15

Marwel podobnie. Nawalili produkcji? To powodzenia w znalezieniu czasu by to ogladac wszystko bo przeciez 23343434234 produkcji
^N F 09-05-2025 23:11

A idź Ty xD
`RazorBMW F 09-05-2025 23:10

star warsy fuj ale jako marka teraz iksde A bylem fanem lol
^N F 09-05-2025 23:10

No to mi się nie spodoba. Aktualnie ogrywam Jedi:Survivor
`RazorBMW F 09-05-2025 23:09

A tam, ludzie nie lubia tur a nagle Claire im sie spodobalo haha. xD
^N F 09-05-2025 23:08

Dobra tam, wiem, ale tury były szybko, że się ich nie widziało, jak się mrugało xD
`RazorBMW F 09-05-2025 23:07

BG zawsze bylo turowe, co tym, w starych mialas tury tylko niewidzialne. W Claire masz i tak... gre prawie rytmiczna w trakcie walki IKSDE
^N F 09-05-2025 23:07

Jak system walki turowy to żegnam. BG3 mi tak kuźwa zniszczyli, że no nie przeskocze tego systemu walki. A z Ciebie to francuz się zrobił Rozbawiony
`RazorBMW F 09-05-2025 23:06

Claire Obscure ex_pedition 33? Generalnie mozesz nie lubic systemu walki ale TEN ARTYZM. TE KOLORY. BELLE EPOQUE!
^N F 09-05-2025 23:06

O, na jakich? Ja na Balatro zawsze rycze, jak przegrywam :C xD
`RazorBMW F 09-05-2025 23:04

poryczalem sie na DWOCH grach w tym roku. Trzydziestoparolat
ek Fantastyczny wynik. Chcialbym umiec spiewac po francusku : (
^N F 09-05-2025 23:04

E, a w gierkę grałeś? Fajne to?

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 60
» Zarejestrowanych: 76,999
» Zbanowanych: 1,628
» Gości online: 669
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 5422
» Data rekordu:
10 September 2024 23:44
Ustawa dotycząca używania ciasteczekDrogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosowane są pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie, w tym również dostosowanych do Twoich indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies - więcej informacji na ten temat znajdziesz w polityce prywatności.
Zamknij