Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Nawigacja
Ankieta
Gdybyś był(a) nauczycielem w Hogwarcie, to jakiego przedmiotu byś uczył(a)? (aut. Bochenek89)





















Musisz się zalogować, aby móc zagłosować.
Ostatnie artykuły
» Przedmioty magiczne,...
» PotterCon subiektywn...
» Czarodziej nie wielb...
» Koty
» HP i Kamień Filozofi...
Losowy cytat
Sum z wróżbiarstwa
Sum z wróżbiarstwa
W uparcie mętnej kryształowej kuli zobaczył akurat tyle, co w blacie stołu, podczas wróżenia z herbacianych fusów całkowicie stracił głowę, twierdząc, że profesor Marchbanks wkrótce spotka jakiegoś tęgiego, ciemnowłosego i przemokniętego obcego, a na koniec pomieszał linię życia i linię inteligencji na jej dłoni i oświadczył, że powinna już nie żyć od zeszłego wtorku.
Urodziny autora muzyki do "Insygniów Śmierci"
UrodzinyDzisiaj (23 sierpnia) 52. urodziny obchodzi twórca muzyki do obu ekranizacji "Harry'ego Pottera i Insygniów Śmierci" - Alexandre Desplat.
Desplat jest znany ze stworzenia ścieżki dźwiękowej m.in. do takich filmów jak: "Królowa", "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona", "Idy marcowe", "Coco Chanel", "Jak zostać królem" i "Saga Zmierzch: Księżyc w nowiu". Pięciokrotnie był nominowany do Oscara, a na koncie ma w sumie 19 nagród filmowych, m.in.: Złotego Globa za "Malowany welon", nagrodę BAFTA za "Jak zostać królem", Srebrnego Niedźwiedzia za film "W rytmie serca" oraz 3 Cezary.
Przy takim dorobku w dniu urodzin wypada mu życzyć jeszcze Oscara do kolekcji. Jak oceniacie jego muzykę? Wypadł lepiej niż twórcy ścieżki dźwiękowej do poprzednich ekranizacji?


Zródło: filmweb.pl, facebook.com
Komentarze
~Bloo F
Dodano dnia 24 August 2013 16:02
Użytkownik
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Barman w w Świńskim Łbie
Punktów: 1390
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 55
Data rejestracji: 04.12.09
Medale:
Brak
Uwielbiam muzykę Alexandre Desplata. To mój ulubiony kompozytor muzyki filmowej od kilku dobrych lat. Nie pamiętam już, przy okazji jakiego filmu go poznałam, chyba przy "Złotym Kompasie" z 2007 roku. Od tamtej pory jestem wierną fanką jego twórczości.
Francuz za każdym razem wykazuje się niezwykłym wyczuciem i obrazuje obraz z niesamowitym instynktem, podkreślając to co ważne (oczywiście, o ile reżyser nie sknoci czegoś przy montażu). Desplat słynie chyba najbardziej z delikatnych, fortepianowych melodii: kapitalne, lekko dowcipne, ale i poruszające "Jak zostać królem", stonowana i bardzo spokojna "Królowa", ciekawy, jak sam tytuł filmu "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona", romantyczny, czasem bardziej zadziorny "Księżyc w nowiu".
Jednak nieraz udowodnił już, że nie jest kompozytorem jednolitym i z powodzeniem potrafi stworzyć muzykę akcji: przecudowne dwie części "Insygniów Śmierci", których potencjału niestety reżyser nie zdołał wykorzystać - zwłaszcza w części pierwszej, nad czym straszliwie ubolewam. Kapitalnie zilustrowany "Autor widmo" wciąż pozostaje w czołówce najciekawszych i najbardziej intrygujących kompozycji w filmografii Francuza. Absolutnie przegenialnie podkreślał napięcie i klimat filmu, a tym razem reżyser odwdzięczył się równie dobrym montażem. "Idy marcowe" również są bardzo charakterystyczne i świetnie współgrają z ilustrowaną historią. Dowcipem i lekkością wykazał się również komponując muzykę do "Fantastycznego pana lisa". I tak mogłabym jeszcze dłużej i więcej, ale to trzeba samemu posłuchać i ocenić Uśmiech
Ze swojej strony życzę kompozytorowi kolejnych pięknych kompozycji, intrygujących pomysłów i inspiracji.
Oceny

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 14-09-2025 22:16

Dzięki za linek, kiedyś pewnie wpadnę Oczko
~wolverine F 10-09-2025 11:11

Discord hogsmeade: https://discord.gg
/5dgsr4EwhW
~wolverine F 04-09-2025 19:42

Wiedźma
^raven F 26-08-2025 00:43

True Uh-oh!
#Ginny Evans F 26-08-2025 00:41

Troszeczke, ale i tak to byl poczatek konca
^raven F 26-08-2025 00:26

Mnie strzykalo juz wtedy, wiec to moglo byc nawet miesiac temu Wredny chociaz kojarzy mi sie, ze wtedy Hogs bylo w nieco jednak lepszej formie Hm...
#Ginny Evans F 26-08-2025 00:23

Po strzykaniu w kregoslupie wnioskuje, ze nie Uh-oh!
^raven F 26-08-2025 00:20

OMG, to nie było rok temu??!! Cooo
#Ginny Evans F 26-08-2025 00:17

jeszcze 2 lata i bedzie dekada od krakowskiego spotkania, moze z tej okazji uda sie powtorzyc xd
^raven F 26-08-2025 00:12

Przeciez nie powiem, ze moja Zawstydzony
#Ginny Evans F 26-08-2025 00:09

Ehe, najlepiej zwalic wszystko na biednego Eda
^raven F 26-08-2025 00:07

Nie wiem, moze Eda Sheerana? Gdyby nie stworzyl opcji odsprzedazy biletow za grosze, nie przyszloby mi do glowy, zeby tam jechac i temat spotkania by sie nie pojawil?
#Ginny Evans F 26-08-2025 00:03

ciekawe czyja to wina
^raven F 26-08-2025 00:00

To straszne, ale okazja na Ognista byla tydzien temu, epicko zmarnowana Niee Uh-oh!
#Ginny Evans F 25-08-2025 23:59

Dajesz, drugi raz takiej okazji nie bedzie Cool
^raven F 25-08-2025 23:56

Nie kus, bo tam przyjade Ninja
#Ginny Evans F 25-08-2025 23:55

stawiam calemu hogs pierwsza kolejke
^raven F 25-08-2025 23:53

Od dzis mozesz pic Ognista Whisky Odgena Tooth
#Ginny Evans F 25-08-2025 23:50

17 lat od rejestracji, ale zlecialo xD
#Ginny Evans F 25-08-2025 23:49

Serce

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 60
» Zarejestrowanych: 76,998
» Zbanowanych: 1,629
» Gości online: 606
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 5422
» Data rekordu:
10 September 2024 23:44