Nowe informacje ujawnione przez J.K. Rowling na portalu Pottermore na temat wszystkich tych elementów magicznego świata, które związane są z Hogwartem.
Na Pottermore pojawiły się nowe wersje herbów domów amerykańskiej szkoły magii. Miesiąc temu w temacie na reddit.com zostay zamieszczone podejrzenia, że ówczesne logo domów Ilvermorny zostały splagiatowane. Kilkając tutaj zobaczycie grafiki, którymi teoretycznie mogli inspirować się twórcy wcześniejszych herbów. Warner Bros. wydało oświadczenie, że nowe logo domów zostały zaprojektowane, żeby uniknąć nieporozumień. Łapiąc tego światoklika możecie porównać stare herby (polewej stronie) z nowymi (po prawej).
Sądzicie, że rzeczywiście mieliśmy tutaj do czynienia z plagiatem? Która wersja herbów Wam się bardziej podoba?
Zródło: hypable.com
Napisane przez Ginny Evans
dnia 29 August 2016 14:20
którymi teoretycznie mogli inspirować się twórcy wcześniejszych herbów
Delikatnie powiedziane Przecież to kopie! Do tego brzydkie, zupełnie mi się nie podobają. Nowe są jeszcze gorsze Wyglądają jak połączenie Pokemonów z jakimiś symbolami z odległej przeszłości, i to międzykontynentalnej. Ptak ma w sobie coś z indiańskiej kultury, kot zajeżdża Egiptem, wąż Chinami. Jestem na nie. No ale z Pottermore już dawno jest mi nie po drodze, nie spodziewam się żeby tam jeszcze coś mogło mnie wciągnąć. Coraz mniej "Potter", coraz bardziej "More".
Dom:Ravenclaw Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie Punktów: 2520 Ostrzeżeń: 0 Komentarzy: 230 Data rejestracji: 11.05.15 Medale:
Podobieństwo jest uderzające, plagiat jak nic, a po tych poprawkach już mniejsze. Myślę jednak, że wyraźnie nawiązują do mitologii indiańskiej, choć niekoniecznie wszystkie do mitów Indian z Ameryki Północnej. Te koniczynki to chyba jakieś wyraźne nawiązanie do Irlandii.Jakoś jednak większość zupełnie mi nie przypadła do gustu. Najładniejszy to chyba jest ten Grzmotoptak.
Rekord OnLine: 5422 Data rekordu:
10 September 2024 23:44
"Hogsmeade.pl" is in no way affiliated with the copyright owners of "Harry Potter", including J.K. Rowling, Warner Bros., Bloomsbury, Scholastic and Media Rodzina.