Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Nawigacja
Ankieta
Gdybyś był(a) nauczycielem w Hogwarcie, to jakiego przedmiotu byś uczył(a)? (aut. Bochenek89)

Musisz się zalogować, aby móc zagłosować.
Ostatnie artykuły
» Przedmioty magiczne,...
» PotterCon subiektywn...
» Czarodziej nie wielb...
» Koty
» HP i Kamień Filozofi...
Losowy cytat
Dylemat Neville&a...
Dylemat Neville'a
Neville Longbotom dostał listy od wszystkich czarownic i czarodziejów ze swojej rodziny; każde zawierał inne rady co do wyboru nowych przedmiotów. Zaniepokojony i oszołomiony, wciąż ślęczał nad listą przedmiotów i zadawał wszystkim dziwne pytania, na przykład, czy według nich numerologia jest trudniejsza od starożytnych runów.
Cytaty: Czara Ognia
Potężny Dumbledore

W tej krótkiej chwili Harry po raz pierwszy do końca zrozumiał, dlaczego mówiono, że Dumbledore jest jedynym czarodziejem, którego lęka się Voldemort. Gdy tak stał i patrzył na nieruchome ciało Szalonookiego Moody'ego, twarz miał straszną, przerażającą, grożną. Nie było na niej ani śladu zwykłego dobrotliwego uśmiechu, w oczach nie płonęły wesołe błyski. Była to twarz człowieka ogarniętego zimną furią, a z całej jego postaci promieniowała taka zniewalająca moc, jakby wydzielał z siebie falę przerażającego żaru.

Data: 23 May 2009 00:36
Autor:~Ginny W


Poznać człowieka
Mądry cytat

Jeśli chcesz poznać człowieka, patrz jak traktuje podwładnych, a nie równych sobie.

Data: 27 August 2008 21:46
Autor:~trzygwiazdki


Pozwolenie Syriusza

Ja, Syriusz Black, ojciec chrzestny Harry'ego Pottera, niniejszym udzielam mu pozwolenia na odwiedzanie Hogsmeade w soboty i niedziele

Data: 16 April 2010 17:06
Autor:~Loonyy


Pożyczysz Świstoświnkę?

Podeszli Fred i George. Usiedli przy stole, a Ron zaczął obmacywać swoje brwi. - Ron, pożyczysz nam Świstoświnkę ? - Zapytał George. - Nie, poleciała z listem - odrzekł Ron - A po co ? - Bo George chce ją zaprosić na bal - powiedział ironicznie Fred. - Bo chcemy wysłać list matołku - rzucił George.

Data: 01 February 2009 00:43
Autor:~Ann Black


Prawdziwy reprezentant
Popularność Cedrika

Trudno było zaprzeczyć, że Cedrik o wiele bardziej pasował do roli reprezentanta szkoły niż on. Wyjątkowo przystojny, z prostym nosem, ciemnymi włosami i szarymi oczami - nie wiadomo było, kto w tych dniach budził większy zachwyt, on czy Wiktor Krum. Harry widział niedawno te same dziewczyny z szóstej klasy, którym tak zależało na autografie Kruma, jak błagały Cedrika, by im się podpisał na szkolnych torbach.

Data: 02 October 2009 22:56
Autor:~Everain


Przekomarzanie się Freda z Percym

- Tak, ktoś mógłby ci znowu podrzucić smocze łajno , no nie, Percy? - zakpił Fred. - To była próbka nawozu z Norwegii! - oburzył się Percy oblewając się rumieńcem. - To nie był żaden dowcip! - Był - szepnął Fred do Harry`ego, kiedy wstawali od stołu. - My mu to posłaliśmy.

Data: 16 November 2009 15:37
Autor:~about


Przystojny?
O Cedriku

- Cedrik? - powtórzył Ron, kiedy Ernie popędził na górę. - Diggory - powiedział Harry. - Pewnie postanowił zgłosić się do turnieju. - Ten kretyn ma być reprezentantem Hogwartu? - zdziwił się Ron, kiedy przez rozgadany tłum przepychali się do marmurowych schodów. - Wcale nie jest kretynem, nie lubisz go, bo dzięki niemu Puchoni zwyciężyli Gryfonów w quidditchu - zauważyła Hermiona. - Słyszałam, że jest bardzo dobrym uczniem... no i jest prefektem. Wygłosiła swoje oświadczenie takim tonem, jakby kończyła sprawę. - Lubisz go tylko dlatego, że jest przystojny - zadrwił Ron. - O, przepraszam! Nie mam zwyczaju lubić kogoś tylko dlatego, że jest przystojny! - oburzyła się Hermiona. Ron zakaszlał głośno, co zabrzmiało dziwnie podobnie do "Lockhart!''

Data: 04 July 2010 08:07
Autor:~Ginny_Ruda


Płocha tchórzofretka
Kpiąca wypowiedź Hermiony o Draco

- Hej, panie profesorze Moody! Malfoy zbladł i odskoczył, rozglądając się niespokojnie za Moodym, ale ten siedział wciąż przy stole nauczycielskim, kończąc duszoną wołowinę. - Ale z ciebie płocha tchórzofretka, Malfoy! - zadrwiła Hermiona, po czym razem z Harrym i Ronem zaczęli się wspinać po marmurowych schodach, rycząc ze śmiechu.

Data: 22 July 2011 12:25
Autor:~cukrowamyszka


Rita Skeeter
Rita o sobie

"Rita Skeeter, atrakcyjna blondynka lat czterdzieści trzy, której drapieżne pióro przekłuło już wiele dętych reputacji..."

Data: 11 September 2008 18:10
Autor:~Irreplaceable_


Rita Skeeter
Na temat zachowania Bagmana

(...) jakoś nie bardzo chciał z nami rozmawiać, co, Bozo? A jak myślisz, dlaczego? I dlaczego włóczy się po miasteczku z bandą goblinów? Pokazuje im miejscowe atrakcje? To nonsens... Zresztą on zawsze łże jak najęty. Co się za tym kryje? Nie uważasz, że powinniśmy trochę powęszyć? Okryty niesławą były dyrektor Departamentu Magicznych Gier i Sportów, Ludo Bagman... Niezły początek, Bozo, musimy wynaleźć tylko jakąś sensacyjkę...

Data: 04 August 2009 22:20
Autor:~Fernando


Ron o Karkarowie
I zadanie TT

Teraz podniósł różdżkę Karkarow. Zawahał się przez chwilę, a potem w powietrze wystrzeliła cyfra. CZTERY. - Co?! - ryknął Ron. - CZTERY? Ty stary, wszawy, stronniczy worku rzygowin, Krumowi dałeś dziesięć!

Data: 25 December 2009 17:08
Autor:~Ginny W


Rozmowa Hermiony i Harry'ego
O Moodym

- Myślicie, że jest za wcześnie na wizytę u profesora Moody'ego? - zapytała Hermiona, gdy schodzili po spiralnych schodach. - No jasne - odrzekł Harry. - Pewnie by nas wystrzelił za drzwi, gdybyśmy go obudzili o świcie, pomyślałby, że próbujemy go zaatakować we śnie. Odwiedzimy go podczas przerwy.

Data: 04 August 2009 22:20
Autor:~Fernando


Rubeus Hagrid
Pogląd Hagirda na nadchodzace czasy.

"Nie ma co siedzieć i się zamartwiać. Co ma być to będzie, a jak będzie, to jakoś sobie damy z tym radę."

Data: 24 November 2008 17:38
Autor:~Peepsyble


Sekretne utrapienia Harry'ego Pottera

- Sekretne utrapienia Harry'ego Pottera... ach, mój Boże, Potter, co ciebie znowu trapi? Chłopiec tak niezwykły...

Data: 24 May 2011 19:59
Autor:~deathly hallows


Sekrety pani Weasley

- Mamo, a co ty robiłaś poza sypialnią o czwartej nad ranem? - zapytał Bill, patrząc z rozbawieniem na matkę. Pani Weasley uśmiechnęła się, a oczy jej rozbłysły. - Byłam z twoim ojcem na nocnej przechadzce. Przyłapał go Apollion Pringle, który był wówczas woźnym... Twój ojciec do dziś ma ślady.

Data: 29 August 2008 20:41
Autor:~Augurey


Sklątki tylnowybuchowe

Wyglądały jak zdeformowane, pozbawione skorup homary, okropnie blade i oślizgłe, z mnóstwem nóżek sterczących w dziwnych miejscach. Głowy trudno było zlokalizować. Miały około sześciu cali długości [...]

Data: 06 May 2010 20:38
Autor:~Ginny W


Skretyniały dinozaur
Dumbledore chwali artykuł Rity Skeeter

-Dumbledore! - zawołała Rita Skeeter z rozanieloną miną, ale Harry spostrzegł, że pióro i pergamin znikły(...), a szpony Rity pospiesznie zatrzasnęły torebkę z krokodylej skóry. - jak się miewasz? (...) Mam nadzieję, że czytałeś w lecie mój tekst o Międzynarodowej Konfederacji Czarodziejów? - Czarująco paskudny - rzekł Dumbledore, a oczy mu zamigotały. - Podobał mi się zwłaszcza tn kawałek o mnie jako skretyniałym dinozaurze...

Data: 27 August 2008 17:24
Autor:!niewesolypagorek


Sposób Rona na drugie zadanie TT
Gdy Harry, Ron i Hermiona szukali sposobu na drugie zadanie

– Musi coś być – mruknęła Hermiona, przysuwając bliżej świecę. Oczy miała już tak zmęczone, że ślęczała nad Dawnymi i w ludzkiej niepamięci pogrążonymi zaklęciami i urokami z nosem tuż nad drobnym tekstem. – Nigdy by nie postawili przed wami zadania niemożliwego do wykonania. – Ale to zrobili – rzekł Ron. – Harry, po prostu wleź do tego jeziora, wsadź głowę pod wodę, ryknij na te trytony, żeby ci oddały to, co zwędziły, i czekaj. To najlepsze, co możesz zrobić, stary.

Data: 10 August 2012 15:15
Autor:~Luniaczek


Spotkanie po latach.

- Witajcie śmierciożercy - powiedział cicho Voldemort. - Trzynaście lat... już trzynaście lat minęło, odkąd widzieliśmy się po raz ostatni. A jednak odpowiedzieliście na moje wezwanie, jakby to było wczoraj... A więc nadal jednoczy nas Mroczny znak. Lecz... czy naprawdę jednoczy? [...] - Czuję winę. W powietrzu jest odór winy.

Data: 15 January 2009 20:35
Autor:~La_Luna


Stała Czujność

Zupełnie jak Moody - mruknął Harry, wsuwając list do wewnętrznej kieszeni. - "Stała czujność!". Można by pomyśleć, że łażę po zamku z zamkniętymi oczami, obijając się o ściany...

Data: 11 June 2011 21:38
Autor:~Luna23


Stroje mugolskie dla czarodziejów
s. 93

W rogu pola namiotowego utworzyła się już mała kolejka do kranu z wodą. Harry, Ron i Hermiona stanęli na końcu, tuż za dwoma czarodziejami kłócącymi się o coś zażarcie. Jednym był staruszek w długiej nocnej koszuli w kwiatki. Drugi był najwyraźniej pracownikiem Ministerstwa Magii; w ręku trzymał parę spodni w prążki i wyglądał, jakby miał się rozpłakać ze złości. - Załóż je, Archie, nie bądź głupi, przecież nie możesz paradować w czymś takim, mugole przy bramie już zaczynają coś podejrzewać... - Kupiłem to w sklepie mugoli. (...) Mugole to noszą. - Mugolskie kobiety, Archie, nie mężczyźni! Mężczyźni noszą to! - odpowiedział czarodziej z ministerstwa, wymachując spodniami w prążki. - Ani myślę chodzić w czymś takim - odrzekł oburzony staruszek - Lubię, jak mi przewiewa intymne zakątki, to bardzo zdrowe...

Data: 11 October 2009 14:35
Autor:!Milka


Strona Dumbledore'a

- Jedyną osobą, przeciw której zamierzam działać - przerwał mu Dumbledore. - Jest Lord Voldemort. Jeśli i ty jesteś przeciw niemu, to pozostaniemy po tej samej stronie.

Data: 24 November 2008 17:34
Autor:~Rewolucja


Syriusz
Słowa Syriusza Blacka

Jeśli chcesz poznać człowieka, dowiedz się, jak traktuje swoich podwładnych, a nie równych sobie.

Data: 25 November 2012 23:42
Autor:~Evolet16


Szalonooki Moody
O atakach na innych.

Nie lubię takich, którzy atakują, kiedy przeciwnik jest do nich odwrócony plecami [...]. Tak robią tylko śmierdzące tchórze i szumowiny...

Data: 27 November 2009 17:23
Autor:*mooll


Szczęśliwy Harry
Ostatnie dwa zdania

I szczerząc zęby na widok przerażenia na twarzy wuja Vernona, ruszył w kierunku wyjścia, pchając przed sobą wózek, na którym Hedwiga robiła trochę hałasu. Wierzył, że to lato będzie o wiele lepsze od ostatniego.

Data: 16 April 2010 17:05
Autor:~Loonyy


Szklana kula

Siedziałam tu sobie przy jakiejś robótce, gdy nagle poczułam przemożną potrzebę spojrzenia w kulę. Zasiadłam przed nią i zajrzałam w jej kryształowe głębie... i jak myślicie, co zobaczyłam? - Obrzydliwego starego nietoperza w wielkich okularach - mruknął cicho Ron.

Data: 14 May 2010 18:04
Autor:~Loonatyk


Taniec wil na MŚQ

Nic już się nie liczyło, nic nie było ważne - tylko ten taniec, bo gdyby ustał, mogłoby się stać coś strasznego...

Data: 18 June 2010 13:45
Autor:~Monika_Lestrange


Tiara przydziału
Ceremonia przydziału

Tysiąc lub więcej lat temu, tuż po tym, jak uszył mnie krawiec, żyło raz czworo czarodziejów, niezrównanych w magii i sławie. Śmiały Gryffindor z wrzosowisk, piękna Ravenclaw w górskich hal, przebiegły Slytherin z trzęsawisk, słodka Hufflepuff z dolny dna. Jedno wielkie dzielili marzenie, jedną nadzieję, śmiały plan: wychować nowe pokolenie, Czarodziejów potężny klan. Takie są początki Hogwartu, tak powstał każdy dom, bo każdy z magów upartych, zapragnął mieć swój własny tron. Każdy inną wartość ceni, każdy inną z cnót obrał za swą, każdy inną zdolność chętnie krzewi, i che jej zbudować trwały dom. Gryffindor prawość wysławia, odwagę ceni i uczciwość, Ravenclaw do sprytu namawia, za pierwszą z cnót uznaje bystrość. Hufflepuff ma w pogardzie leni i nagradza tylko pracowitych. A przebiegły jak wąż Slytherin wspiera żądnych władzy i ambitnych.. Póki żyją, mogą łatwo wybierać Faworytów, nadzieje, talenty, Lecz co poczną, gdy przyjdzie umierać, Jak przełamać śmierci krąg zaklętych? Jak każdą z cnót nadal krzewić? Jak dla każdej zachować tron? Jak nowych uczniów podzielić, By każdy odnalazł własny dom? To Gryffindor wpada na sposób: Zdejmuje swą tiarę-czyli mnie, A każda z tych czterech osób Cząstkę marzeń swych we mnie tchnie. Więc teraz ja was wybieram, Ja serca i mózgi przesiewam, Każdemu dom przydzielam I talentów rozwój zapewniam. Więc śmiało, młodzieży, bez trwogi, Na uszy mnie wciągaj i czekaj, Ja domu wyznaczę wam progi, A nigdy z wyborem nie zwlekam. Nie mylę się też i nie waham, BO nikt nigdy mnie nie oszukał, Gdzie kto ma przydział,powiem, Niech każde z was mnie wysłucha.

Data: 18 December 2008 21:25
Autor:~Nokturn


Trenowanie
Profesor McGonagall do Harry`ego

- Tylko żebyś mi się wziął ostro za trenowanie, Potter, bo mogę jeszcze zastanowić się nad karą za ten wybryk.

Data: 25 March 2010 19:38
Autor:^Lady Holmes


Turniej Trójmagiczny
Ogłoszenie

W piątek 30 października o godz. 18 przybędą do nas delegacje z Beauxbatons i Durmstrangu. Lekcje skończą się o pół godziny wcześniej... Uczniowie odniosą torby i książki do dormitoriów i zbiorą się przed znakiem, by powitać naszych gości przed ucztą powitalną.

Data: 22 December 2008 23:51
Autor:~Nokturn
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się.

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Sponsorzy
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.
~Anna Potter F 15-05-2023 03:23

Cześć. A więc twoje hobby to nauka polszczyzny. My Polacy halo mówimy raczej do słuchawki telefonu. W potocznej codziennej mowie natomiast pierwszemu lepszemu człowiekowi składamy cześć bo myśmy miły
~LouisPotter F 15-05-2023 02:27

i am one of the biggest harry potter fans, i think this forum is my best hobby
~LouisPotter F 15-05-2023 02:26

i am a new user
~LouisPotter F 15-05-2023 02:26

hello
~raven F 24-04-2023 20:14

Tak że ten - w sztuce zagrała ją czarnoskóra aktorka i przecieki sugerują, że w przypadku serialu ma być podobnie
~raven F 24-04-2023 20:13

ows' w angielskiej wersji) Tak więc, mimo tego, co przed premierą sztuki twierdziła JK, sporo jest fragmentów sugerujących, że mijała się z prawdą
~raven F 24-04-2023 20:11

No i wreszcie - obrońcy białej Hermiony wskazują, że na ilustracjach tworzonych przez Rowling, Hermiona była przedstawiana jako biała, taka również pojawiła się na okładkach książek ('Deathly Hall
~raven F 24-04-2023 20:10

przetłumaczone jako "...pobladła twarz Hermiony" W innych miejscach podobno bywała 'blada ze strachu', 'bardzo brązowa' po wakacjach albo też 'zaróżowiona' z emocji
~raven F 24-04-2023 20:03

Też mi się wydawało, że Rowling nie wspomniała o kolorze skóry Hermiony, ale zostałam wyprowadzona z błędu. Otóż w Więźniu Azkabanu jest fragment "Hermione's white face was sticking out...&qu
~Grande Rodent F 21-04-2023 20:19

...zagrała ją czarnoskóra aktorka.
~Grande Rodent F 21-04-2023 20:18

To taki haczyk, bo ponoć w książce J. K. Rowling nie wspominała o kolorze skóry Hermiony, (choć mogę się mylić). To miała być jedna z przesłanek, dla której w spektaklu "Przeklęte Dziecko" z
~raven F 21-04-2023 18:57

Czyli co, Hermiona nadal nie będzie mieć dużych przednich zębów i burzy loków, a do tego jeszcze zmienią jej kolor skóry?
#Ginny Evans F 20-04-2023 21:32

niestety Rowling ma byc producentka tego serialu, wiec nie wroze mu dobrze. I uwazam, ze to przezabawne, ze Zmierzch tez ma miec swoj serial, bedziemy mogli toczyc fandomowe wojenki jak w 2009 ♥
~Grande Rodent F 20-04-2023 02:12

W każdym razie ja zobaczę na pewno co z tego wyjdzie.
~raven F 19-04-2023 19:39

* "oryginalnego Pottera", jedyne słuszne dzieło sztuki literackiej/filmow
ej i niepodważalny element kanonu
~raven F 19-04-2023 19:38

*ji do nowych twarzy, ale jestem pozytywnie nastawiona. Ostatecznie, zawsze można zignorować ten serial, jeśli pierwszy odcinek nam się nie spodoba, i nadal traktować film albo książki jako
~raven F 19-04-2023 19:35

* że twórcy serialu podejdą do tematu rzetelniej i będzie to naprawdę fajna produkcja. Wiem, że to trudne, by po 20 latach patrzenia na HP przez pryzmat Daniela, Emmy i Ruperta, nagle podejść bez emoc
~raven F 19-04-2023 19:34

Szczerze? W związku z tym, że nie jestem fanką filmów o HP, głównie przez niezgodności z książkami - również te dotyczące doboru aktorów (zwłaszcza Hermiony i Syriusza </3 ), mam szczerą nadzieję,
~Grande Rodent F 18-04-2023 19:10

Słyszeliście o serialu HBO o HP jaki ma powstać. Cienko to widzę bez oryginalnej obsady. Moim zdaniem nikt im nie dorówna.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
sagodmum
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 76,790
» Zbanowanych: 1,624
» Gości online: 549
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59