Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Nawigacja
Ankieta
Gdybyś był(a) nauczycielem w Hogwarcie, to jakiego przedmiotu byś uczył(a)? (aut. Bochenek89)

Musisz się zalogować, aby móc zagłosować.
Ostatnie artykuły
» Przedmioty magiczne,...
» PotterCon subiektywn...
» Czarodziej nie wielb...
» Koty
» HP i Kamień Filozofi...
Losowy cytat
Hermiona złamała ...
Hermiona złamała regulamin
Hermiona była ostatnią osobą, która mogła zrobić coś sprzecznego z regulaminem szkolnym, a oto udawała, że to zrobiła, żeby wybawić ich z opresji. To tak jakby Snape zaczął ich częstować cukierkami.
Cytaty: Insygnia Śmierci
Głupia Hermiona

Kilkunastoletni Dumbledore był dla niego czymś tak dziwacznym i niewyobrażalnym, jak głupia Hermiona albo przyjazna sklątka tylnowybuchowa.

Data: 13 April 2010 14:37
Autor:~Syrius Black


Harry

Nazywasz przypadkiem to, że moja matka oddała życie, aby mnie ocalić? [...] Nazywasz przypadkiem to, że postanowiłem stawić ci czoło na tym cmentarzu? I przypadkiem było to, że nie broniłem się tej nocy, a jednak przeżyłem i powróciłem, by z tobą walczyć? – Same przypadki! [...] Miałeś po prostu szczęście!

Data: 28 August 2008 21:34
Autor:~Hermi1992


Harry dupkiem
Na Grimmauld Place 12

- Obudziliśmy się i nie wiedzieliśmy, gdzie jesteś - wydyszała Hermiona, po czym krzyknęła przez ramię: - Ron! Znalazłam go! Rozdrażniony głos Rona potoczył sie echem z dołu przez kilka pięter: - To dobrze! Powiedz mu, że jest dupkiem!

Data: 06 June 2010 09:52
Autor:~-Bellatriks-


Harry i rodzice

- Byłeś taki dzielny. Nie mógł mówić. Pochłaniał ją wzrokiem, myśląc, że mógłby tak stać i patrzyć na nią wiecznie. Tylko patrzyć, nic więcej. - Jesteś już blisko - powiedział James. - Bardzo blisko. Jesteśmy z ciebie tacy dumni. - Czy to boli? To dziecinne pytanie wymknęło mu się z ust zanim zdołał je powstrzymać. - Umieranie? Nie, w ogóle nie boli - odrzekł Syriusz. - To coś takiego jak zaśnięcie, tylko jest szybsze i łatwiejsze.

Data: 09 August 2009 01:14
Autor:~Eileen_Prince


Harry i Ron
Rozmowa Harry'ego i Rona przy sadzawce o łani

- To... t-ty? - powiedział w końcu, szczękając zębami. - Ja... a kto? - odrzekł Ron z trochę zdziwioną miną. - To t-ty... wyczarowałeś t-tę łanię? - Co? Ja? Skąd! Myślałem, że to ty! - Moim patronusem jest jeleń. - No tak. Też mi się zdawało, że jakoś inaczej wygląda. Nie miał rogów.

Data: 16 August 2010 13:25
Autor:~pali_kota


Harry i Scrimgeour

- Czas, byś nauczył się trochę szacunku dla starszych! - Raczej czas, by pan na szacunek zasłużył.

Data: 16 November 2008 18:11
Autor:~_HermioneGranger


Harry i Voldemort
O czarnej różdżce i jego właścicielu

Nadal tego nie rozumiesz, Riddle? Nie wystarczy po prostu ją mieć! Możesz ją trzymać w dłoni, możesz jej używać, ale przez to nie stajesz się jej prawdziwym właścicielem. Nie słuchałeś tego co mówił Ollivander? To różdżka wybiera czarodzieja... Czarna Różdżka rozpoznała swojego nowego pana, zanim Dumbledore umarł, a był nim ktoś, kto nigdy jej nie dotknął. Odebrał różdżkę Dumbledore'owi wbrew jego woli, nie zdając sobie w pełni sprawy z tego, co uczynił, nie mając pojęcia, że najpotężniejsza, najgroźniejsza różdżka na świecie jest gotowa mu służyć.

Data: 12 August 2010 10:57
Autor:~immagossipgirl


Harry kocha Hermionę
Strona 391

- [Hermiona] Jest dla mnie jak siostra - powiedział [Harry] po chwili. - Kocham ją jak siostrę i myślę, że ona też czuje do mnie to samo. Zawsze tak było. Myślałem, że o tym wiesz.

Data: 02 October 2009 21:58
Autor:~kala97


Harry na King's Cross
s. 725 r. King's Cross

"(...) - Więc... ja też umarłem? - Ach... - westchnął Dumbledore i uśmiechnął się jeszcze szerzej - Oto jest pytanie! Ogólnie rzecz biorąc, kochany chłopcze, nie sądzę."

Data: 01 September 2008 01:48
Autor:~Yennefer


Harry nad grobem rodziców
Harry Potter na cmentarzu w Dolinie Godryka.

Ale oni nie żyją, pomyślał Harry, oni odeszli na zawsze. Te puste słowa nie mogły zmienić faktu, że zmurszałe szczątki jego rodziców spoczywają właśnie tutaj, pod tym kamieniem, pod śniegiem, obojętne na wszystko, pozbawione świadomości. Łzy popłynęły, zanim zdołał je powstrzymać, gorące, lecz natychmiast zamarzające na twarzy, ale cóż za sens je ocierać albo udawać, że nie płyną? Pozwolił im płynąć, zacisnąwszy mocno wargi, patrząc na gruby kożuch śniegu ukrywający przed nim miejsce, w którym spoczywały szczątki Lily i Jamesa, z których teraz zostały zapewne tylko kości albo proch, nie wiedzących, że ich syn stoi tak blisko, bo oni za niego umarli, i pragnący w tej chwili, by pod tym śniegiem spać wiecznym snem razem z nimi.

Data: 26 February 2010 10:58
Autor:~Kalt


Harry o Czarnej Różdżce

- Ta różdżka może sprawić więcej kłopotu, niż jest warta - rzekł Harry. - A ja, szczerze mówiąc - dodał, po czym odwrócił się od portretów, myśląc już tylko o posłanym łóżku, czekającym na niego w wieży Gryffindoru, i zastanawiając się, czy Stworek mógłby mu tam podrzucić jakąś kanapkę - ja miałem już w życiu dosyc kłopotów.

Data: 24 January 2010 16:43
Autor:~lady_magic


Harry o Dumbledorze
Wypowiedź Harry'ego

Zawsze był pewny, że dobrze zna Dumbledore’a, ale od chwili, gdy po raz pierwszy przeczytał to wspomnienie, zmuszony był przyznać, jak bardzo się mylił. Nigdy nie wyobrażał sobie jego dzieciństwa i młodości, jakby Dumbledore zaistniał na świecie, będąc od razu takim, jakim go Harry znał: czcigodnym, siwobrodym starcem. Kilkunastoletni Dumbledore był dla niego czymś tak dziwacznym i trudnym do wyobrażenia jak głupia Hermiona albo przyjazna sklątka tylnowybuchowa.

Data: 28 July 2011 10:54
Autor:~cukrowamyszka


Harry o swojej śmierci
Gdy Harry dowiedział się prawdy o Horkruksach

A więc wreszcie prawda. Leżąc z twarzą wciśniętą w zakurzony dywan, w tym samym gabinecie, w którym kiedyś, jak sądził, poznawał tajemnice zwycięstwa, Harry zrozumiał, że wcale nie miał przeżyć. Miał rzucić się posłusznie w ramiona Śmierci, zrywając w ten sposób ostatnie więzi wiążące Voldemorta z życiem. Gdy po tylu wysiłkach stanie wreszcie naprzeciw Voldemorta i nie uniesie różdżki, by się bronić, nadejdzie oczekiwany koniec i stanie się to, co miało się stać w Dolinie Godryka: żaden nie może żyć, gdy drugi przeżyje.

Data: 02 August 2010 13:04
Autor:~salazar


Harry zostaje ojcem chrzestnym

- Zgodzisz się być ojcem chrzestnym? - zapytał [Lupin]. - J-ja? -wyjąkał Harry. - No ty, oczywiście... Dora się zgadza... a kto by był lepszy... - Ja... tak... o kurczę...

Data: 23 January 2009 22:56
Autor:~Giny


Harry zyskuje względy Stworka

- Stworku chciałbym ci to dać - powiedział wciskając mu medalion w rękę. - To należało do Regulusa i jestem pewny, że bardzo by chciał, żebyś przyjął to jako wyraz jego wdzięczności za to, co... - Przesadziłeś, stary - mruknął Ron, bo zaledwie skrzat rzucił okiem na medalion, ryknął żałośnie i rzucił się z powrotem na podłogę.

Data: 09 August 2009 01:13
Autor:~Madlenne


Harry, jego wuj i Dudley

- A co z moją pracą?! Co ze szkołą Dudley'a? Nie sądzę, by banda hokuspokusowatych wałkoni przejmowała się takimi sprawami... - Czy wuj nie rozumie?! - krzyknął Harry - ONI BĘDĄ WAS TORTUROWAĆ, A POTEM WAS ZABIJĄ, TAK JAK ZABILI MOICH RODZICÓW! - Tato - odezwał się Dudley podniesionym głosem -tato... ja idę z tymi z Zakonu. - Dudley - powiedział Harry - po raz pierwszy w życiu mówisz z sensem.

Data: 02 October 2009 21:10
Autor:~Fanka_Severusa


Hasło wieży Ravenclowu
Rozmowa Lovegood i Pottera.

(...) - Co było pierwsze: feniks czy płomień? - Hmm... Jak myślisz, Harry? - zapytała Luna. - Co? A nie macie po prostu hasła? - Och, nie, trzeba odpowiedzieć na pytanie. - A jeśli się da błędną odpowiedź? - To trzeba czekać, aż pojawi się ktoś, kto zna prawidłową. W ten sposób czegoś się uczysz, rozumiesz? - No tak... Ale problem w tym, że nie możemy na nikogo czekać. - Och, rozumiem - powiedziała z powagą Luna. - No więc myślę, że odpowiedź brzmi: koło nie ma początku. - Gratuluję rozsądku. - odrzekł melodyjny głos (...)

Data: 18 September 2008 20:04
Autor:~Harry Potter 9


Hermiona o Voldemorcie i skrzatach domowych

Przez chwilę Harry rozważał to w milczeniu. Jak Voldemort mógł popełnić taki błąd? Nagle usłyszał chłodny głos Hermiony: - To oczywiste, że Voldemort nie raczył zaprzątać sobie głowy takimi nędznymi stworzeniami jak domowe skrzaty, podobnie jak wszyscy mieniący się czarodziejami czystej krwi, którzy traktują je jak zwierzęta... i nigdy nie pomyślał o tym, że są obdarzone takim rodzajem magicznej mocy, jakim on nie włada.

Data: 20 August 2010 19:22
Autor:~Robotto


Hermiona vs. Greyback

- NIE! - wrzasnęła Hermiona, unosząc różdżkę. Rozległ się ogłuszający huk i zaklęcie zmiotło Fenrira Greybacka z ciała Lavender Brown.

Data: 06 November 2010 15:49
Autor:~Irene McKaz


Horkrus

"A kto by na ciebie spojrzał? Kto by zwrócił na ciebie uwagę przy Harrym Potterze? Dokonałeś czegoś, co mogłoby dorównać czynom Wybrańca? Kim jesteś w porównaniu z Chłopcem, Który Przeżył?"

Data: 04 August 2009 22:44
Autor:~fantastic


Insygnia śmierci
Lovegood pokazuje symbol Insygniów Śmierci

- To są Insygnia Śmierci. - Wziął pióro ze stolika przy swoim łokciu i wyciągnął kawałek pergaminu spomiędzy sterty książek. - Czarna różdżka - powiedział [Lovegood] i nakreślił pionową linię na pergaminie. - Kamień Wskrzeszenia - oznajmił i dodał kółko na szczycie linii. - Peleryna-niewidka - stwierdził, otaczając linię i kółko trójkątem, tworząc symbol, który tak intrygował Hermionę. - Razem tworzą symbol Insygniów Śmierci.

Data: 02 October 2009 21:17
Autor:~Evi91


Jeden za mało
Rozdział 'Siedmiu Potterów'

- A teraz poproszę, żeby fałszywi Potterowie ustawili się tutaj w kolejce - powiedział Moody. Ron, Hermiona, Fred, George i Fleur stanęli w kolejce przed błyszczącym zlewem ciotki Petunii. - Jednego brakuje - zauważył Lupin. - Zaraz będzie - burknął Hagrid, po czym złapał Mundungusa za kołnierz i postawił obok Fleur, która zmarszczyła nos i szybko wcisnęła się między Freda i George'a.

Data: 07 February 2010 15:48
Autor:~Cho_Diggory


Jesteś czarownicą
Wspomnienia Snape'a

- Wiem, kim jesteś. - To znaczy? - Jesteś... Jesteś czarownicą - wyszeptał Snape. Popatrzyła z urazą. - To nie było miłe! Obróciła się, uniosła głowę do góry i pomaszerowała w stronę siostry.

Data: 12 August 2010 17:49
Autor:~immagossipgirl


Koza patronusem
Aberfoth do Rona

Z takim mózgiem to mógłbyś być śmierciożercą. Czy nie udowodniłem przed chwilą, że moim patronusem jest koza?

Data: 28 May 2010 16:13
Autor:~Malkontentka


Ksenofilius Lovegood

- Co? A cóż to znowu? Kim jesteście? Czego chcecie? - zapiszczał rozpaczliwym głosem, spoglądając najpierw na Hermionę, potem na Rona, a w końcu na Harry`ego, na widok tego ostatniego usta ukształtowały mu się w idealne, komiczne "O".

Data: 11 October 2009 13:24
Autor:~Ginewra Potter__Weasley


Kłamstwo Narcyzy.
str. 744

Czyjaś dłoń, nadspodziewanie delikatna, dotknęła jego twarzy, podciągnęła powieki, wpełzła pod koszulkę i spoczęła na sercu. Słyszał szybki oddech kobiety, jej długie włosy łaskotały mu twarz. Wiedział, że ta kobieta musi wyczuwać łomotanie jego serca. - Draco żyje? Jest w zamku? Szept był ledwo słyszalny; jej wargi prawie dotykały jego ucha, głowę pochyliła tak nisko, że jej długie włosy całkowicie przysłoniły mu twarz. - Tak - szepnął. Poczuł, jak zaciska się dłoń spoczywająca na jego piersi, paznokcie wbiły mu się w ciało. Potem wyciągnęła rękę spod jego koszulki i usiadła. - Martwy! - zawołała Narcyza Malfoy.

Data: 01 September 2008 02:29
Autor:~Chichuana


Kłótnia Harrego i Remusa
Kawałek kłótni Remusa Lupina i Harry'ego Pottera na Grimmuald Place 12.

Lupin zerwał się, przewracając krzesło. Patrzył na Harry'ego tak dzikim wzrokiem, że ten po raz pierwszy w życiu dojrzał cień wilka w ludzkiej twarzy. - Nie rozumiesz, co ja zrobiłem mojej żonie i mojemu nienarodzonemu dziecku?! Nie powinienem był się z nią ożenić! Uczyniłem z niej wyrzutka! - Kopnął na bok krzesło, które przed chwilą przewrócił.

Data: 20 January 2009 20:22
Autor:~Feltonka


Kłotnia Lily i Snape'a
Wspomnienia Snape'a

Była noc. Lily w koszuli nocnej stała z założonymi rękami przed portretem Grubej Damy u wejścia do Wieży Gryffindoru. - Przyszłam tylko dlatego, bo Mary powiedziała mi o twojej groźbie, że będziesz tu spać. - Tak. I zrobiłbym to. Nigdy nie chciałem nazwać cię szlamą, po prostu... - Wymknęło ci się? - W głosie Lily nie było współczucia. - Już za późno. Usprawiedliwiałam cię przez całe lata. Nikt z moich przyjaciół nie rozumie, dlaczego w ogóle z tobą rozmawiam. Z tobą i twoimi kolegami, śmierciożercami. Widzisz, nawet nie zaprzeczasz! Nawet nie zaprzeczasz, kim zamierzacie się stać! Nie możecie się doczekać, aż dołączycie do Sam - Wiesz - Kogo, prawda?

Data: 12 August 2010 21:02
Autor:~immagossipgirl


Legendarny pocałunek
Legendarny pocałunek Rona i Hermiony

-Chwileczkę!- odezwał się Ron ostrym tonem.- Zapomnieliśmy o kimś! -O kim?- zapytała Hermiona. -O skrzatach domowych, wszystkie są w kuchni, prawda? -Uważasz, że powinny ruszyć z nami do boju?- zapytał Harry. -Nie- odpowiedział z powagą Ron.- Uważam, że trzeba im powiedzieć, żeby uciekały. Chyba nie chcemy więcej Zgredków, prawda? Nie możemy im rozkazać, by zaraz umierały... Kły bazyliszka z głośnym klekotem powypadały Hermionie z ramion. Podbiegła do Rona, rzuciła mu się na szyję i pocałowała go w usta. Ron też rzucił kły i miotłę i odpowiedział na to z takim entuzjazmem, że stopy Hermiony zawisły w powietrzu. -Czy to odpowiedni moment?- zaprotestował nieśmiało Harry, a kiedy jedyną ich reakcją było to, że przywarli do siebie jeszcze mocniej i zaczęli się oboje lekko chwiać w miejscu, podniósł głos.- EJ! Jest wojna! Oderwali się od siebie, ale wciąż nie wypuszczali się z objęć. -Wiem, stary- powiedział on, który miał taką minę, jakby przed chwilą dostał tłuczkiem w tył głowy.- Więc teraz albo nigdy, prawda?

Data: 08 May 2012 17:09
Autor:~Jeanette


Lily i Snape
Wspomnienia Snape'a

- To wszystko jest prawdą, nie? To nie jest żart? Petunia mówi, że mnie okłamujesz. Petunia mówi, że Hogwart nie istnieje. Ale on istnieje, prawda? - Istnieje dla nas - odparł Snape. - Nie dla niej. My dostaniemy listy, ty i ja. - Naprawdę? - szepnęła Lily. - Zdecydowanie - powiedział Snape i nawet z nędzną fryzurą i w dziwacznym ubraniu, wydawał się być zdumiewająco pewny siebie w kwestii własnej przyszłości.

Data: 12 August 2010 17:49
Autor:~immagossipgirl
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się.

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Sponsorzy
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.
~Anna Potter F 15-05-2023 03:23

Cześć. A więc twoje hobby to nauka polszczyzny. My Polacy halo mówimy raczej do słuchawki telefonu. W potocznej codziennej mowie natomiast pierwszemu lepszemu człowiekowi składamy cześć bo myśmy miły
~LouisPotter F 15-05-2023 02:27

i am one of the biggest harry potter fans, i think this forum is my best hobby
~LouisPotter F 15-05-2023 02:26

i am a new user
~LouisPotter F 15-05-2023 02:26

hello
~raven F 24-04-2023 20:14

Tak że ten - w sztuce zagrała ją czarnoskóra aktorka i przecieki sugerują, że w przypadku serialu ma być podobnie
~raven F 24-04-2023 20:13

ows' w angielskiej wersji) Tak więc, mimo tego, co przed premierą sztuki twierdziła JK, sporo jest fragmentów sugerujących, że mijała się z prawdą
~raven F 24-04-2023 20:11

No i wreszcie - obrońcy białej Hermiony wskazują, że na ilustracjach tworzonych przez Rowling, Hermiona była przedstawiana jako biała, taka również pojawiła się na okładkach książek ('Deathly Hall
~raven F 24-04-2023 20:10

przetłumaczone jako "...pobladła twarz Hermiony" W innych miejscach podobno bywała 'blada ze strachu', 'bardzo brązowa' po wakacjach albo też 'zaróżowiona' z emocji
~raven F 24-04-2023 20:03

Też mi się wydawało, że Rowling nie wspomniała o kolorze skóry Hermiony, ale zostałam wyprowadzona z błędu. Otóż w Więźniu Azkabanu jest fragment "Hermione's white face was sticking out...&qu
~Grande Rodent F 21-04-2023 20:19

...zagrała ją czarnoskóra aktorka.
~Grande Rodent F 21-04-2023 20:18

To taki haczyk, bo ponoć w książce J. K. Rowling nie wspominała o kolorze skóry Hermiony, (choć mogę się mylić). To miała być jedna z przesłanek, dla której w spektaklu "Przeklęte Dziecko" z
~raven F 21-04-2023 18:57

Czyli co, Hermiona nadal nie będzie mieć dużych przednich zębów i burzy loków, a do tego jeszcze zmienią jej kolor skóry?
#Ginny Evans F 20-04-2023 21:32

niestety Rowling ma byc producentka tego serialu, wiec nie wroze mu dobrze. I uwazam, ze to przezabawne, ze Zmierzch tez ma miec swoj serial, bedziemy mogli toczyc fandomowe wojenki jak w 2009 ♥
~Grande Rodent F 20-04-2023 02:12

W każdym razie ja zobaczę na pewno co z tego wyjdzie.
~raven F 19-04-2023 19:39

* "oryginalnego Pottera", jedyne słuszne dzieło sztuki literackiej/filmow
ej i niepodważalny element kanonu
~raven F 19-04-2023 19:38

*ji do nowych twarzy, ale jestem pozytywnie nastawiona. Ostatecznie, zawsze można zignorować ten serial, jeśli pierwszy odcinek nam się nie spodoba, i nadal traktować film albo książki jako
~raven F 19-04-2023 19:35

* że twórcy serialu podejdą do tematu rzetelniej i będzie to naprawdę fajna produkcja. Wiem, że to trudne, by po 20 latach patrzenia na HP przez pryzmat Daniela, Emmy i Ruperta, nagle podejść bez emoc
~raven F 19-04-2023 19:34

Szczerze? W związku z tym, że nie jestem fanką filmów o HP, głównie przez niezgodności z książkami - również te dotyczące doboru aktorów (zwłaszcza Hermiony i Syriusza </3 ), mam szczerą nadzieję,
~Grande Rodent F 18-04-2023 19:10

Słyszeliście o serialu HBO o HP jaki ma powstać. Cienko to widzę bez oryginalnej obsady. Moim zdaniem nikt im nie dorówna.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
sagodmum
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 76,790
» Zbanowanych: 1,624
» Gości online: 483
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59